Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szőkített haj ápolása fórum

Szőkített haj ápolása (beszélgetős fórum)


2020. szept. 11. 01:25

Alkalmanként Olaplex No.5 balzsam, pakolásként használva legalább fél órát a hajon hagyom. Csoda egy termék. Drága, de nagyon kevés kell belőle, mert tömény, zsíros. Kb. minden 3. hajmosás után használom törölközőszáraz hajon. Neten érdemes utánanézni és rendelni, mert olcsóbb (6500,-),mint fodrászkellékesben (9000,-).

Továbbá szeretem még a TRESemmé balzsamokat, hővédőket,- szépen táplálja, simítja a hajat.

Én már csak babasamponnal mosok hajat, vagy a Dm Balea Med samponokat használom, nem nehezíti el a hajam, nem irritálja, nincs agyonillatosítva és nem koptatja a festéket. Gliss kur és hasonló "minőségű" társai elbújhatnak mögötte...

Hajvégápoló olajnak a Toni&guy tropical olaját használom 🙂

2020. szept. 10. 08:12
Mondjuk sztem a fél éve lenőtt melír igen csúnya tud lenni. De a 4 hónapos is, azért 4 hónap alatt 4 cm legalább nő a haj, tehát lesz egy 4 cm-s lenövésed, ami azért már nem szép.
20. fincsi5 (válaszként erre: 16. - Dóri_123)
2020. szept. 9. 16:25

Szerintem igen. Én évtizedek óta melíroztatok, de csak évente 2x.

Semmi baja a hajamnak. /64 múltam/

Általában a téli hónapokban van szünet, így amikor sokszor járok el otthonról, akkorra tartogatom.

Voltam júliusban és megyek február végén, március elején.

2020. szept. 9. 15:11
Kifelejtettem a ricinus olajat. Az nagyon jó, szép dús lesz tőle a haj. Van, aki úgy csinálja, hogy egész estére rajta hagyja a haján és másnap megmossa. Azt hosszabb ideig érdemes. De nekem nincs kedvem reggel hajat mosni, úgyhogy én csak egy órára hagytam rajta. Néném egész estére rajta hagyta, befóliázta a haját, másnap megmosta és nagyon szép lett a haja. Nem drága, úgy emlékszem, hogy pár száz forint a gyógyszertárban egy kis üveg.
18. buspics (válaszként erre: 15. - Ba7da9cfc0)
2020. szept. 9. 15:07
Csak magában.
17. Dóri_123 (válaszként erre: 14. - Ba7da9cfc0)
2020. szept. 9. 14:01

Most milyen termékkel szőkítik?

Komolyan azt hittem a K.M.-ről hogy jó, sok jót olvastam, az ára is borsos (mondjuk ez nem mindig egyenesen arányos a minőséggel,ugye...)

De jó hogy mondjátok ezeket... Komolyan azt hittem, hogy tapasztalt "szőkítő" vagyok.. de úgy látszik csak túl szőke =/

16. Dóri_123 (válaszként erre: 13. - Fincsi5)
2020. szept. 9. 13:59
Komolyan? Az soknak számít? :O Mikor totál szőke voltam akkor ugye havonta jártam tőfestésre... Mondjuk ott ugye csak a tövét festettük... Idén voltam eddig 3x melíroztatni, és még megyek egyszer... De akkor lehet, hogy nem is fogok menni... Lehet ha pihentetem a festést akkor helyrejön...?!
15. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 11. - Buspics)
2020. szept. 9. 13:39
Csak mézet vagy hígítod valamivel?
14. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 9. - Dóri_123)
2020. szept. 9. 13:38

A Kevin M. nekem kihullott a hajam és félbetört. Egyáltalán nem jó festék!!!

1 éve akkor festettem vissza barnára, mert előtte boltival szőkítettem semmi gond nem volt. De sárgult mindig, akkor elmentem fodrászhoz. Ezeket a termékeket használta és teljesen tönkre tte a hajam. A hátam közepéig ér és váll alá kellett vágni.

Most újra szőke és nincs vele gond, de szeretném jól ápolni.


Nekem akkor a zöld Varga cseppek segítettek a hajhulláson!

13. fincsi5 (válaszként erre: 9. - Dóri_123)
2020. szept. 9. 13:36

Két és fél havonta melír? Az sok.

A fodrászom szerint is évi max. 3, ami nem okoz károsodást.

Gondolom, ő magában nem csodálkozik, hogy nem használ a kezelés.

12. buspics (válaszként erre: 8. - Globus)
2020. szept. 9. 12:57
Nem, az egész. Összekeverve mézzel. De szerintem elég csak a méz, ugyanolyan hatása van és könnyebb is kimosni.
11. buspics (válaszként erre: 5. - Ba7da9cfc0)
2020. szept. 9. 12:56
Én pont ezért használok csak mézet. A tojás büdös, a banánt meg nehéz kimosni a hajból. Egyszer véletlenül úgy szárítottam meg, akkor elég is volt belőle. De attól még szép lett tőle a hajam. Arcra is lehet kenni, 20 percet ott kell hagyni és puha lesz tőle a bőröd.
10. Dóri_123 (válaszként erre: 6. - Ba7da9cfc0)
2020. szept. 9. 11:47
Én a Swiss-O-Par hamvasítót használom, szépen megtartja a színét tőle a hajam, nem sárgul.
2020. szept. 9. 11:45
Én évek óta szőkítem a hajam (Kb 10 éve) és eddig semmi baj nem volt vele... Aztán 2 éve befestettem barnára, majd 1 év múlva elkezdtem visszaszőkülni... Most szép szőke, de sajnos nagyon töredezett, nem nő szinte semmit :( Jó festéket használ a fodrászom (Kevin Murphy) és olaplex kezelést is csináltunk már, mégsem segít... Valakinek valami tipp? (most csak melíroztatom, 2-2,5 havonta). Nagyon el vagyok keseredve, hogy ennyire törik a hajam...
8. globus (válaszként erre: 2. - Buspics)
2020. szept. 9. 11:14
Tojásnak a sárgája, ugye?
7. globus (válaszként erre: 1. - Ba7da9cfc0)
2020. szept. 9. 11:13

Nagyon sokáig beváltak a Nivea szőke hajra való termékei. Lágy, fényes volt tőle.

Elkövettem azt a hibát, hogy festéket váltottam két alkalommal, bár visszatértem régihez, elkezdett hullani... lehet, kicsit pihentetni fogom, nem teszek rá semmit.

Balzsamokat, pakolást csak a végekre érdemes kenni, hajtőnél szinte mindegyik irritálja a bőrt, ott gyorsan zsírosodik, holott amúgy száraz lenne. Bármilyen sampont használsz, ne töményen tedd rá, hanem egy pohárban hígítsd fel.

Nincs jobb ötletem, követem a fórumot.

6. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 4. - Jooeva)
2020. szept. 9. 11:02
Ez van Nekem is, de nézegettem, hogy vannak ennél jobb hamvasítók is.
5. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 2. - Buspics)
2020. szept. 9. 11:01

Tojást egyszer próbáltam, de majd el hánytam magam tőle. Nem bírom az szagát. :)

Méz+banán, lehet jó bár ezeket kimosni.... Akkor meg kimosok mindent belőle.

2020. szept. 9. 10:03

[link]

Nekem fodrász ajánlotta ezt a sampont, így szép volt a melír.

2020. szept. 9. 09:03
Ja, és még a banán is jó, selymes lesz tőle. Viszont azt jól ki kell mosni, nagyon macerás.
2020. szept. 9. 09:01
Méz, vagy tojás, vagy csalántea. Én ezeket használtam. De pont azért untam meg a szőkét, mert roncsolta a hajszálakat, egyre vékonyabbak lettek és töredeztek is. És mindenkin ezt látom, aki szőkére festi. Hiába áll jól neki, ez akkor is látszik.
2020. szept. 9. 08:59

Mindig azt mondják, hogy a szőkített hajnak különleges ápolásra van szüksége. De azt sehol nem írják, hogy még is mi ez a különleges ápolás. Milyen terméket használjunk, milyen gyakran? Gondolok itt pakolásra, bármire.

Nekem ami nagyon bejött a Dove balzsam tápláló olajokkal.

Mit tudtok még javasolni ami segít, hogy ne száradjon ki annyira hajam? Ami persze ahogy nő le, a tövénél hamar zsírosodik.

Illetve a sárga hatás ellen melyik hamvasító a jó? Ügye mindenki a Schaumát mondja, de van ennél hatásosabb sampon is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook