Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szőkéből barna? fórum

Szőkéből barna? (beszélgetős fórum)


2015. nov. 18. 04:15

Sziasztok!

a visszapigmentálást hogyan kell scinálni? annyit tudok róla kb. hogy az oxit hígitani kell (pl. 6%os oxiból csinálunk 3%at) vizzel aztán összekutyulni a színnel és ezt felvinni hagyni egy kicsit aztán lemosni de nem balzsamozni és száradás után ?? mit kell tenni? ugyanazzal a színnel be kell festeni? csak azt sem tudom hogy ekkor is hígitani kell az oxit vagy sem.. ?? ha valaki letudná írni részletesebben nagyon megköszönném , mert kb. kétségbe vagyok esve :D

2015. jan. 28. 02:47
minden lehetseges!
2015. jan. 25. 08:19

Szia,

4evvel ezelott meguntam a szep szoke hajamat, hat visszafestettuk barnara es vagattam folyamatosan hogy lekeruljon a festett resz. Kb masfel ev alatt sikerult igaz higy közben joval rövidebb lett a hajam.

A szoke után nem szerettem az eredeti hajszinem, ami eg sötétszoke, világosbarna volt.

Az en hajam is alapból staraz igy abban reménykedtem hogy majd jobb lesz. De nem lett!

Miután az összes szoke kikerult a hajambol vartam egy fel evet hogy hatha. Azota, immar 4eve ismet boldog szoke vagyok. Apolom, es mara hosszú hajam van.

2014. júl. 4. 11:58
Az igazi hajszined csak azutan fogod latni, hogy legalabb 5-10 centit lenovesztesz, a haj tove mindig olyan seszinu.
2014. júl. 4. 11:55
Valszeg neked már nem aktuális a kérdés, de hátha olvassa valaki, akit érdekel a szőkéből barnára váltás. én középszőkéből lettem csokibarna a pal.d.lxe 750-es csokibarna árnyalatát használtam, szuperül megmaradt, egyáltalán nem dobtal e. Mivel ebben van egy kis vöröses árnyalataz a bizonyos visszapigmentálás is megtörtént, semmi zöldülés, szürkülés, simán barna. Szép fényes és nem kopik.
2011. jan. 2. 13:17
Visszapigmentálni? Ez mit jelent? A szőkémet először fodrász festette át, de az sem maradt rajta. Itt sajnos kénytelenek vagyunk magunknak csinálgatni, mert nincs egy normális fodrász.
13. Anda39 (válaszként erre: 12. - Angica0901)
2010. dec. 30. 08:09

szőke hajat nem egyszerű visszafesteni. A divatszínhez kellett volna natúrt is keverned, vagy festés előtt visszapigmentálni. Ezt a fodrász simán megoldja.


A szőke haj nem ledobja, "letúrja" magáról a festéket, hanem a festéknek nincs mihez kapaszkodnia, ezért kipotyog a hajból, mivel a kiszőkített hajban nem marad szinte semmi a természetes pigmentekből.

12. angica0901 (válaszként erre: 10. - Alexaa87)
2010. dec. 29. 21:16
az én hajam sajna semmit nem tartott meg. 3 hónapig nyúztam mango vörössel, de 1 hét után...pfff Inkább visszaszőkültem, nem kinoztam tovább a hajam az állandó telibe festéssel.
2010. dec. 27. 18:34
sziasztok...valaki mondja meg nekem légyszi hogy a barnát milyen időközönként festhetem a hajamra amig el nem érem ,hogy ne dobja le a szőke...köszönöm :)
2010. dec. 27. 18:21
szia.nem tudom hogy mit rontotok el,de nekem simán lett a szőke hajamból barna...igaz hamar ledobja az első pár festésnél de a 4. festésnél már jó :) ha barnát szeretnél szerintem bátran vállald be csak figyelj arra hogy ne vegyél természetes illetve hamvas árnyalatot mer annak hatására zöldül a szőkitett haj.veszel egy szép vöröses barnát (én a palette gk5 káprázatos barnát kentem rá először)az szép szinű lesz rajta és utána ha már nem tettszik hogy vöröses akkor festheted másmilyenre a lényeg h a szőkitettet ne érje hamvas árnyalat :)
2010. dec. 27. 18:16
szivesen :)
8. annah18 (válaszként erre: 7. - Angica0901)
2010. dec. 27. 17:07

:D Akkor boldog karácsonyt a hajadnak is! :D

Igen, itt 5-8 ezer között van ez a termékcsalád...

Köszi még egyszer a segítséget!!

2010. dec. 27. 12:06
Én is teszek rá balzsamot, csak nem olyat, ami nem festett hajra, vagy töredezett hajra való, hanem dúsitóst. Ez a Kerastase otthon (ha jól emlékszek) 5.000.-Ft magasságában van, itt kicsit drágább, de épp akkor mentette meg a hajam, amikor a fekete hosszúból platina szőkét varázsoltam. Bár tényleg le kellett vágni, de ami a fejemen maradt haj, azzal valóban csodát tett (bár akkor az igénybevett hajra valót vettem). Ez lesz a hajam karácsonyi ajándéka :))). Ide csak dec. 31-én jön a Mikulás, igy még épp időben megkapja :).
6. annah18 (válaszként erre: 5. - Angica0901)
2010. dec. 27. 10:10

Értem. Bár ha én nem teszek rá semmit, akkor bele se megy a fésű, és kb 1 óra mire kibontom + 2 marék hajamba kerül /Igaz csak az haj hosszának a felétől teszek rá balzsamot + kibontót/

Uhh, ez tényleg nem olcsóm kategória. De biztos jó lehet...

2010. dec. 27. 09:45
Nekem most Krisztián azt mondta, hogy ne vegyek rá festett hajra valót, sem töredezésre valót, sem semmi ilyen kütyüt, mert csak elzsirositják. Én dúsitóst vettem utoljára. De most, hogy megyünk Thessalonikibe 30-án, veszek rá Kerastase sampont és balzsamot. Nekem bevált, bár kicsit drága még otthon is, nemhogy itt. De a hajamnak egy csoda, nagy ajándék!
4. annah18 (válaszként erre: 2. - Angica0901)
2010. dec. 27. 09:19

Ó, köszi! Hát látod erre nem is gondoltam volna, hogy a szőke letúrja magáról a többi színt....

Egyébként mivel ápolod a hajad?? Vagy nem viseli meg annyira a festés?

2010. dec. 27. 09:15
Jaaa, és fodrászhoz én sem járok. Már csupán azért sem, mert nem Magyarországon élek, itt nem találtam egy olyat sem, aki legalább normálisan vágna, igy aztán kivárom, mig haza jutok Kriszitánhoz. De ahogy nekem már sokszor elszúrták a hajam a fodrászok, hát úgy én is képes vagyok elszúrni, ahhoz nem kell kifizetnem egy raklap pénzt. Krisztián kezében megbizok.
2010. dec. 27. 09:06
20 éve festem a hajam. Szőke volt az első, amit festettem. Néha persze megbolondultam, és kipróbáltam más szineket is, de a szőke nagyon nehezen tart szint. A feketét megtartotta (azt úgy kellett lerobbantanom a fejemről), de amúgy minden más szint ledob. Most is bepróbálkoztam egy szép kis Mango vörössel, de a festés utáni 2. héten már csak valami kopott izé szin van rajta. Megyek vissza szőkébe. Szerintem ne kinozd a hajad a barnával. Amikor bepróbáltam a barnát, amikor befestettem, szép meleg csoki barna volt, utána, ahogy a szőke dobta le, iszony szinekben játszott a fejem. Ha barnát szeretnél, szerintem vágás, lenövesztés és barna, de nekem az a tapasztalatom, hogy a szőke iszonyúan ledob magáról bármi szint. Még rosszabb, mint feketéből más szint csinálni, mert azt legalább csak egyszer kellett megkinoznom (na persze a hosszú hajamból rövid lett), de a szőkére festett más szinnel minden hónapban kinzom, mert minden hónapban telibe kell festenem 1,5-2 hét szép hajszinért, mig a szőkét csak tőben festettem. Szerintem hagyd a csudába. Ha unod a szőkét (mint, ahogy én is meg szoktam unni), megbolondithatnád. Húzz bele pár tincset vagy ilyesmi.
2010. dec. 27. 08:52

Segítséget szeretnék kérni. Látom, hogy van már egy jó pár fórum ebben a témában, de nincs türelmem végigolvasni az összeset, hogy van-e olyan rész ami engem érdekelne.

A "problémám" az lenne, hogy kb 12 éve szőke vagyok. Tehát olyan 14 évesen kezdtem el festeni. Akkoriban olyan szőkésbarna árnyalata volt de folyamatosan sötétedett addig is - mivel kislány koromban meg tejföl szőke volt. Most rendesen világos, de nem az a fehér/ezüst szőke. Nem tudom eldönteni, hogy befessem-e barnára vagy ne?! Leszívatni nem akarom, mert akkor tuti nem maradna hajam.

De milyen lenne az eredeti barnám? /Ha szép lenne, akkor nem is festeném, de ha olyan se színű akkor továbbra is "kénytelen lennék"/ De a hajszerkezetem minősége elég rossz, törik - és ez nem csak a festéssel függ össze, előtte is töredezett és száraz volt. A barna festék kicsit jobbá teheti?

Elnézést kérek minden fodrásztól - és akinek nem inge úgysem veszi magára. De amikor 1x neki futottam, hogy fesse vissza az eredeti színére...... Hát jaaajjjjj.... Az a szín ami a fejemen volt, azt nem nevezné senki hajszínnek.... Az a szürke, a barna és a ZÖLD - és sajnos leginkább az utóbbi - árnyalataiban játszott. Sírva mentem haza, illetve sapkába a boltba festéket venni. Ott akkor sokat romlott a hajam állapota. Tehát nem biztos, hogy merek még egyszer fodrászhoz fordulni... De győzzetek meg.

Nem tudom mennyire vagyok érthető...

Javaslatok??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook