Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szocpolos lakás eladása fórum

Szocpolos lakás eladása (beszélgetős fórum)


10. negyvenfelé (válaszként erre: 1. - Lujzaa)
2011. júl. 7. 10:25
Szia, annyit még hozzátennék az eddig elhangzottakhoz, hogy - ezt nekem is a bankban mondták- az egyik alapvető feltétel, hogy abban az ingatlanban, ahová költöztök, és esetleg átvinnéd a szoc.polt ugyanolyan tulajdonrésszel kell rendelkeznetek, mint a mostaniban. Mi például azért nem vihetjük át, mert anyósomhoz költözünk vissza tetőtérbe (nekünk például nagyságról, komfortról nem is mondtak semmit), és ott mi értelemszerűen nem 1/2 tulajdoni hányaddal fogunk rendelkezni, hiába arra a házra nem vettek fel szoc.polt sohasem (ugyanis ez is feltétel).
9. lujzaa (válaszként erre: 8. - 47c83fb9f3)
2011. júl. 6. 22:11

Igen, de azt nem kell tudnia sem a jegyzőnek sem a banknak. És ha megkapjuk a felfüggesztést, azzal időt nyerünk és 1 év alatt össze tudjuk szedni a szükséges összeget.

Bár, kérdés, hogy a felfüggesztés hogy zajlik? Mintha hallottam volna olyat, hogy akkor is le kell adni a pénzt, csak zárolják és a vásárolt ingatlannál, ha megfelel a kitételeknek (legalább ugyanakkora, ugyanolyan komfort legyen), akkor fel tudjuk használni. Így meg nem nyerünk időt:(

8. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 5. - Lujzaa)
2011. júl. 6. 21:49
Igen, de a felfüggesztés letelte után kamatot kapsz az összegre. Már pedig ti egy használt ingatlant akartok venni, amire nm terhelhető rá.
7. dokianya (válaszként erre: 6. - Lujzaa)
2011. júl. 6. 21:47
Hasonlóban gondolkodtunk és nekünk azt mondták, ha nem kisebb a lakás, mint a mostani, akkor átvihető a szocpol az új ingatlanra. De ennek konkrétan nem jártam még utána. Tehát nem elsősorban az ár, hanem a nagyság és a komfort számít. De elméletileg lehetséges....(mi még csak fontolgatjuk az esetet).
6. lujzaa (válaszként erre: 4. - E28c748947)
2011. júl. 6. 20:00

A második baba még csak pocaklakóként van meg. Nem tudom, ez mennyire számít.

Úgy tudom, szocpol miatt a város jegyzőjénél kell eljárni vagy vmi ilyesmi van.

5. lujzaa (válaszként erre: 3. - 47c83fb9f3)
2011. júl. 6. 19:59

Hitelkérelmet? Mire? Nem akarok hitelt felvenni.

Régen úgy volt, hogy ha nem született meg a baba, akkor a visszafizetésre volt részletfizetés. Ezek szerint, az már megszűnt.


Illetve még valami olyat hallottunk, hogy 1 évre fel lehet függeszteni a szocpol visszafizetését. Azalatt mondjuk össze tudjuk szedni az összeget, csak hát ...

2011. júl. 6. 14:56

Szia

Emlékeim szerint,vissza kell fizetni egyösszegben,de ha meglenne már mind a kettő gyerek és nagyobb a leendő lakás, mint a régi, akkor újra kiigényelheted a pénzt.Persze bizonyos összeget levonnak majd, hisz ennek is ára van.Azóta befagyasztották a szocpolt, mint olyant,ugyhogy a bankod jobban tudja a naprakész törvényt.Sok szerencsét.

3. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 1. - Lujzaa)
2011. júl. 6. 10:15
Nincs és nem adnak részletfizetési lehetőséget szocpol visszafizetésre.Ezt nem tudod megúszni. Vissza kell fizetni, jülönben nem tudod eladni, de érdemes ha meg van a vevőd, hogy evvel az összeggel magasabb hitelkérelmet beadni.
2. Bcicus (válaszként erre: 1. - Lujzaa)
2011. júl. 6. 10:09
Rosszul tudod. Ha eladod a lakást, emlékeim szerint egyősszegben kell visszafizetni, ha nem tudod átvinni a másik lakásra.
2011. júl. 6. 08:13

Ha tud valaki segítsen.

Szitu: 2006ban vettünk egy társasházi lakást 22mFt-ért, melyhez felvettük 2 gyermekre az akkori szocpolt (egyik már 10 hós lesz, másik pocakban 9 hetesen).

Hitel összegünk 15mFt volt, persze CHF-ben.

Találtunk Bp mellett egy kis házat, amit megvennénk és van is vevő a lakásunkra. Viszont, a hitelünk kb 20mFt-ra nőtt most és a lakást 19ért vinné a vevő. A különbözetet ki tudjuk fizetni, viszont a szocpolt is vissza kell fizetünk (arra viszont már nincs pénzünk), mert 10 éven belül adnánk el a lakást. A ház, amit kinéztünk olcsóbb és használt, tehát szocpolt nem tudunk rá átvinni. A házat családi segítségből vennénk.

VAlaki meg tudja mondani, hogy mi ennek a menete? A bankhoz jövőhéten tudunk csak bemenni és kiváncsi vagyok, hogy bele merjünk-e vágni az eladásba vagy nagyon nehézkess a folyamata.

Ha jól tudom, a szocpol visszafizetésére lehet részletfizetést kérni. Vagy rosszul tudom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook