Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » SZOCPOL 2015 (CSOK) fórum

SZOCPOL 2015 (CSOK) (beszélgetős fórum)


24. Mirus (válaszként erre: 19. - Leucin)
2016. ápr. 9. 20:38
Ha házasok vagytok, mindketten igénylők vagytok. Ha elváltok, akkor te mint egyedülálló igényelheted. Az erkölcsi mindkét félnek kell, de nem minden büncselekmény zárja ki a CSOK-ot, pl. ha gyilkolt, attól még kaphat, de ha gazdasági büncselekmény követ el, akkor nem.
23. Mirus (válaszként erre: 18. - Lavanda)
2016. ápr. 9. 20:36
Új ház építésre, új lakás vásárlásra a 10- eddig igénybevett szocpol. Használt lakás vásárlására a harmadik gyermekre járó.
22. Mirus (válaszként erre: 17. - VFJudit)
2016. ápr. 9. 20:34
A félkész házat saját erőből kell megvenned, építési engedély , számlák stb átíratni a nevedre. Utána tudod a 10+10-t igényelni, a saját házad építésére... már amennyi még hiányzik a költségvetésből. Ha már 70 %-ban kész van, akkor csak a költségvetés 30%-át tudod igényelni, hiába járna a 10 milla.
2016. febr. 11. 17:10

Itt vannak a hivatalos feltételek részletesen:

[link]

2016. febr. 11. 17:09
Én úgy vettem ki, egyik az igénylő, de mindkettőre teljesülni kell a feltételeknek ez biztos!
19. leucin
2016. febr. 5. 20:02
Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy a férjemmel mindketten igénylők lennénk a csoknál vagy csak az egyikünk? Ha csak az egyikünk akkor is mindkettőnkre érvényesnek kell lennie a feltételeknek? Pl.:büntetlen előélet
2016. jan. 28. 21:14
Én is kérdezni szeretnék: mi két gyerekre kaptunk szocpolt 1989-ben 150 000 Ft-ot, utána született még egy gyerekünk 1998-ban, aki után nem vettünk igénybe semmit. Kérdésem, hogy mi igényelhetnénk a különbözetet?
2016. jan. 18. 21:01

4 gyermekesként igénybevehető a CSOK 10+10 az alábbi esetben önerő nélkül:


kb 70 %-s készültségi fokban lévő új családi ház kb 8 millióért magánszemélytől (feltétlenül 10 millió alatt)?


Mit ad a bank ebben az esetben és mikor? A hitelt a félkész házra? Ebben az esetben az épített ház adásvétele után az építési engedély átkerül a mi nevünkre? Aztán a hitel fennmaradó része és a CSOK 10 millió a befejezésre?


Vagy, ha nem így, akkor miért jelennek meg a hirdetéseknél a "CSOK 10+10" jelölések? Önerőből kellene kifizetni a félkész házat?


Jól értem?

16. csinoska2012 (válaszként erre: 15. - Ani:))
2016. jan. 4. 11:18
igénybe veheted menj be a bankodhoz és ott ki kell tölteni egy kérelmet ,kell a gyerek anyakönyvije és a lakcim kártyája, kb. 1 hónap és rá utalja az állam a számládra,8.000 ft birálati dij van :)
15. ani:)
2015. dec. 27. 21:25
Kérdezni szeretnék mi 2006-ban vettünk házat akkor még 2 gyermek volt igénybe is vettük a szocpolt majd 2009-ben "becsúszott"a harmadik gyermek és arra még nem vettem igénybe a kérdésem:ő rá is igénybe vehetem?ha igen milyen módon?
2015. dec. 27. 20:25
Köszönöm!Hátha egyszer az életben most nekünk kedvező új jogszabályok jönnek :)
13. andi6020 (válaszként erre: 12. - Bébisárkány001)
2015. dec. 27. 20:20
jól
2015. dec. 27. 20:16

Sziasztok!

Szerintetek jól értelmezem,hogy ha már megvan a 3 gyerekünk,akkor nem kizáró ok,ha férjem betöltötte a 40-et?

11. Hani12 (válaszként erre: 10. - Haneagi4)
2015. nov. 8. 04:16
Mi felvettük 3 gyerekre. Van egy kis ügyintézés, amin túl kell esni, aztán olyan 1 hónap után érkezett meg a pénz igénylést követően. Hazvasarlasra ( használt) igenyeltuk.
2015. nov. 7. 23:15
Felvette már valaki az új szocpolt használt lakás , ház vásárlására? Mik a tapasztalatotok?
9. ildikó82 (válaszként erre: 6. - Indasik)
2015. okt. 20. 13:48
Szia! 2015.aug.10-én adtuk be a CSOK kérvényt és még mindig birálat alatt van!! Albérletben lakunk a lakáshitelt már fizetnünk kell! Ja és a bank türelmet kér...
8. indasik (válaszként erre: 7. - Csinoska2012)
2015. okt. 15. 19:14
Ez jó hír, viszont a mi helyzetünk továbbra sem biztató, hiszen a munkálatokhoz hozzákezdtünk. A Fundamenta hogy kiadja az engedélyt értékbecslést kér, de jelen pillanatban a ház komfort nélküli, nincsenek bent ablakok és ha minden jól megy a hétvégén a tető is lekerül. (Persze csinálják az újat, de az még sok idő lesz, mire újra összkomfortos lesz). Most azt a tanácsot kaptunk, hogy kérdezzük meg a Kincstárt, hogy ő beleegyezik-e második ranghelybe, mivel maga a kormányrendelet nem tartalmazza azt, hogy az első ranghelyre kell kerüljön. Remélem kapunk beleegyezést.
2015. okt. 15. 09:42
Szia! Megigényeltem és megkaptam,ha van rajta más hitel lehet kérni ,rangsor változtatást sok utána járás de megéri, én 3 hónapig csnáltam mire minden rendbe jött.
2015. okt. 15. 08:23
Sziasztok! Van olyan köztetek aki megigényelte a CSOk-ot? És olyan aki meg is kapta? Még ilyen emberrel nem találkoztam. Mi bővítéshez vennénk fel, úgy néz ki meg is kapnánk, de van a házon Fundamenta jelzálog és a Magyar Állam első ranghelyre történő bejegyzése nem tudom hogy oldható meg.
5. Szeplakisz (válaszként erre: 4. - Ecus)
2015. szept. 14. 08:29
Mi tetőtérbeépítésre szerettük volna. Ami szintén bővítésnek is minősül (Bár mi külön bejáratú, külön álló lakrészt szerettünk volna a tetőtérben kialakítani.) Egy banki beszélgetés után egyelőre arra a következtetésre jutottam, hogy nem éri meg. :(
4. ecus
2015. júl. 11. 13:16

sziasztok

Kérdésem az lenne van itt valaki aki házbővítésre szeretné a szocpolt igényelni?

Nem tudom hogy 2 gyereknél megéri e elintézni mivel nagyon sok a tervezési és engedélyeztetési papírmunka költsége.

Ezért nem tudom mit tegyek? Van valaki hasonló helyzetbe?

2015. márc. 13. 13:15

Ebben az adózóna cikkben megtalálható honnan jött azaz Április 6.


CSOK, azaz a Családok otthonteremtési kedvezménye váltja fel július 1-jétől a szocpolt. Újdonság, hogy a vissza nem térítendő támogatást már egy gyermek vállalása, illetve használt lakás vásárlás esetén is igénybe lehet venni.


A korábbi szocpolt kevesen vették igénybe, ami avval magyarázható, hogy csak két gyermek és új lakás építése esetén lehetett érvényesíteni, ezen változtatna most a CSOK.

Milyen célra igényelhető a kedvezmény és mikortól?


Új vagy legalább komfortos használt lakás vásárlásához, a lakásra vonatkozó végleges adásvételi szerződés megkötését követő 120 napos határidőn belül (legkorábban 2015. április 6-a után kötött adásvételi szerződések esetén). Így ha gyermekkel lakásvásárlást terveznek, érdemes 2015. április 6-áig várni az adásvételi szerződés megkötésével!

Új lakás építéséhez, a használatbavételi engedély vagy a használatbavétel tudomásul vételét igazoló hatósági bizonyítvány kiadása előtt (de legkorábban 2015. július 1-ét követően).

Meglévő lakás bővítéséhez, a kedvezményre vonatkozó kérelem benyújtását (legkorábban 2015. július 1-jét) követően megkezdett bővítési munkálatokra igényelhető, feltéve, hogy az ingatlan hasznos alapterülete legalább egy helyiséggel bővül. A határidő miatt a felújítást is jobb nyárig elhalasztani, ha van lehetőségük a kedvezmény igénylésére!

2015. márc. 13. 12:21
július 1től jön be.....visszamenőleg nem igényelhető...függ a lakás energetikai minősítésétől is,nekünk azt mondták arra amit mi akartunk megvenni,"F" es minősítést kapott,nemhogy szocpol de államilag támogatott hitel sem vehető igénybe..hozzáteszem,téglaépítésű,szigetelt összekomfortos házról beszélünk,amire egy tisztasági festésen kivül semmi nem kell.mi most megálltunk fél év múlva ismét neki ugrunk..
2015. márc. 13. 12:11

Vásárolnánk egy új építésű 47 nm-es lakást ha a szándéknyilatkozatot megkötjük és csak április 6 után foglalózunk igényelhető SZOCPOL (CSOK)?


2 gyermekünk van, de a lakás csak 47 nm így tudomásom szerint 1 gyermekre is igényelhetünk, viszont a hitel elő bírálatnál a bankok nem vették figyelembe, ha kivárjuk az április 6-ot igényelhetünk, a bankok számításba veszik?


Tudtok valamit erről hogy működik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook