Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szociális segély meddig, milyen követelményekkel? fórum

Szociális segély meddig, milyen követelményekkel? (tudásbázis kérdés)


9. bowie (válaszként erre: 7. - Katika83)
2014. okt. 13. 20:14

akkor semmi dolgod:)

Ha hívnak, vidd amiket írtam, és nem kell dolgoznod.

8. bázis22 (válaszként erre: 7. - Katika83)
2014. okt. 13. 18:52
Ahhoz jár a TB.
2014. okt. 13. 17:22

26.600 ft

Aktív koruak rendszeres tamogatasa.

Koszonom az eddigi valaszokat!

2014. okt. 13. 15:59
Hopi, várj, melyik szociális segélyt? ezt a foglalkoztatás helyettesítőt, a 22800at? ha igen, akkor nincs teendőd szülésig.
2014. okt. 13. 15:59
Én felhívnám őket.
2014. okt. 13. 15:57

Nem kell közmunkát végezned terhesen. Ha behívnak, akkor be kell vinni a terhes könyvedet, és az uh leletet, ami igazolja az élő terhességet.

Azt lefénymásolják, és utána nem hívnak többet.

Biztosítva is vagy. A pénzt is kapod, míg meg nem szülsz végig.

Jó egészséget!

3. bázis22 (válaszként erre: 1. - Katika83)
2014. okt. 13. 15:31

Honnan veszed, hogy közmunkát csak utcán lehet végezni? Nincs semmi végzettséged?


Gondolom kitöltöttél egy nyomtatványt, hogy mit kérsz. Rendszeres, vagy átmeneti segély, esetleg valami más.

Nagyjából az összegből is lehet következtetni, hogy mit kapsz.

A segélyek nem biztosítanak TB ellátást is.

Nem tudom van-e még, de az aktívkorúak rendszeres szociális ellátása nyújtott TB ellátást is.

Menj be , vagy telefonálj be a szociális osztályra, ott megmondják, mik a további teendőid, mire vagy jogosult.

2. ca43169457 (válaszként erre: 1. - Katika83)
2014. okt. 13. 15:18
Szerintem öt hónapos kismamának már nem igen kell közmunkát végezni az utcán. A kérdéseidre a legpontosabb választ szerintem abban a hivatalban kapod, ahonnan a segélyt. A határozat lehet, hogy később fog érkezni postán. Kérdés, hogy ez egy egyszeri juttatás vagy folyamatos. Menj be az Önkormányzat szociális osztályára és érdeklődj!
2014. okt. 13. 15:01

Segítségre lenne szükségem.Kb 3 hete igényeltem meg a szociális segélyt,azt mondták a hivatalban,hogy 2-3 hét mulva érkezik a határozat,hogy megkapom e vagy sem.De ma érkezett a postás és hozta a pénzt.Határozatot nem,semmilyen tájékoztatást,csak a pénzt.

Azt viszont így nem tudom meg,hogy meddig jár ez a segély és hogy köteles vagyok e közmunkát végezni ha elküldenek.Ugyanis 5 hónapos kismama vagyok és nem igazán szeretnék az utcán dolgozni nagy pocakkal.

Ja és a tb-m így támogatva van?

Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook