Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szociális munkás képzés levelezőn - hová érdemes? fórum

Szociális munkás képzés levelezőn - hová érdemes? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
90. griamila (válaszként erre: 85. - Bri*)
2009. nov. 10. 14:52

Szia!


Akkor nagyon húzós - utazgatás szempontjából és ott alvás szempontjából is annak, aki nem odavalósi!:(


Én azt hittem, hogy a gyakorlat a konzultációs időszakban van, miután leadták az elméletet, de arról semmit sem ír egyik suli sem, hogy a konzultációkon felül mindig el kell utazgatni és hogy valójában mire vállalkozik az, aki oda jelentkezik, amit nem tartok korrektnek!:(


Vidéki levelezősök hogy tudják megoldani???

És aki dolgozik????

89. griamila (válaszként erre: 84. - Mezeizse)
2009. nov. 10. 14:48

Jó kérdés! Erre én is kíváncsi vagyok!:)


Csak nem kedvet kaptál a szociális munkás képzésre?:)

88. griamila (válaszként erre: 83. - Skygirl)
2009. nov. 10. 14:47

Az ELTE-n milyen arányban volt gyakorlat-elmélet?

Nagyon nehéz volt?

87. griamila (válaszként erre: 82. - Skygirl)
2009. nov. 10. 14:46

Szia!


Hát nagyon elszomorodtam, nincs protekcióm!:(


Hogy jutottál ki külföldre, közvetítőn vagy ismerősön keresztül, mi kellett hozzá?


Milyen kint dolgozni és mit csinálsz pontosan, mennyiért, milyen nyelvtudás kell hozzá: közép elég?


Szerintem jól tetted, hogy leléptél!


Várom az élménybeszámolót a kinti helyzetről!;)

86. mezeizse (válaszként erre: 85. - Bri*)
2009. nov. 10. 12:27
Szia, mit mondanál a nyíregyházi képzésre? Elmélet- vagy gyakorlatorientált?
85. Bri* (válaszként erre: 79. - Griamila)
2009. nov. 10. 10:46

Szia!


Én is még a rági kredites rendszerben jártam. Minden hónapból egy hetet (5 napot) jártunk suliba. Elsőben és másodikban minden péntek volt gyarorlat. Ez annyiból állt, hogy elmentünk a terephelyre, elmodták, hogy mivel foglalkoznak, utána szeminárium volt és az egészről terepnaplót kellett vezetni. Ez még inkább csak ismerkedés volt a terepekkel. Harmadikban és negyedikben kétszer egy hetes volt a gyakorlat, egy terephelyen. Itt már sokkal többet lehetett tanulni, persze az is kellett hozzá, hogy jó helyed és jó tereptanárod legyen. Nem mindig az bizonyult a végén jónak, ami először jónak nézett ki. Van, aki szerette a könnyebb végén megfogni a dolgot. Van olyan hely, ahová be sem kellett járni, ideadták az anyagot és kész. Na abból vizsgázz utána!

Összességében jó volt a suli. Hiába dolgoztam már évekkel előtte is szoc. területen, tudtam újat tanulni. Volt olyan tantárgy/előadó, amelyik/aki kifejezetten szuper volt és volt, amelyik semmit sem ért. Nekem család és munka mellett kicsit húzós volt, főként azért, mert túlzottam maximalista vagyok. Van, aki lazábbra veszi.

84. mezeizse (válaszként erre: 82. - Skygirl)
2009. nov. 10. 08:53
Szia, azt szeretném kérdezni, hogy mit jelent az, hogy Általános szociális munkás? Van különbség abban, hogy egy szak "általános" vagy sem? Ezzel sosem voltam tisztában.....
2009. nov. 9. 23:40
Ja, én a "régi" kreditben tanultam, de ha van kérdésed, szívesen válaszolok.
2009. nov. 9. 23:38

Sziasztok!

Gyermek-és ifj.védelmi üi. majd gyógyped. assz. OKJ után az ELTE-TATK-on végeztem Általános Szoc. Munkásként 3 éve. Munkát találni, nagyon nehéz, elfogadható fizetéses munka meg kihalási alapon van, esetleg protezsálással. Közalkalmazottként meg ....., ne is beszéljünk róla. Én speciel nem találtam olyan, amelyik fizetésből meg tudtam volna élni. De én tényleg hivatásként élem meg, amikor már megélhetési problémákkal szembesültem, léptemm nagyot. Anglia, idősek otthona. Itt is hivatás, csak nem döglök bele.

Engem ez "kergetett" el.

81. griamila (válaszként erre: 76. - Hte23)
2009. nov. 9. 21:16

De hát egy ilyen hatalmas szakmai tapasztalattal rendelkező könyvelő aranyat ér és gondolom jól is keresel vele!!!

Miért akarsz váltani??? Ja és: hol tanultad a könyvelést, főiskolán?


Megragadnám az alkalmat egy-két kérdésre!:)

Fizetnivalók szempontjából ki jár jobban: egy egyéni vállalkozó vagy egy őstermelő?

Igaz, hogy havonta kb.50 ezret kell befizetni akkor is, ha semmit sem árul az illető?

80. griamila (válaszként erre: 75. - Spinneli)
2009. nov. 9. 21:13
Mi/ki az a szupervizor???
79. griamila (válaszként erre: 74. - Bri*)
2009. nov. 9. 21:12

Szia!


Hát igen, úgy könnyű elhelyezkedni, de akinek semmi kapcsolata nincs...:(

Szóval akkor nehéz.

Amúgy milyen volt a suli pl. gyakorlat-centrikusságot, konzultációs időbeosztást tekintve?

78. griamila (válaszként erre: 73. - Mezeizse)
2009. nov. 9. 21:10
Kiölődött belőled?:)
77. griamila (válaszként erre: 72. - Spinneli)
2009. nov. 9. 21:10

Szia!


Levelezőn vagy nappalin?:)

És miket tapasztaltál gyakorlat illetve elhelyezkedés szempontjából?

76. hte23 (válaszként erre: 66. - Griamila)
2009. nov. 9. 20:49

Szociális, gyermek- és ifjúságvédelmi ügyintéző


Egyébként mérlegképes könyvelő vagyok 22 éve. Könyvelni meg 29 éve könyvelek.

75. spinneli (válaszként erre: 74. - Bri*)
2009. nov. 9. 18:37
illetve a szupervizor személyétől is függ, elég nehéz jót találni, úgy tapasztaltam.
74. Bri*
2009. nov. 9. 18:35

Sziasztok!

Én a Debreceni Egyetem Nyíregyházi Egészségügyi Főiskolai Karának Általános Szociális Munkás szakán végeztem 2 éve, levelezősként.

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy már a diploma előtt is szociális területen dolgoztam, úgyhogy nem kellett munkát keresnem.

Egyébként nem nagyon tapasztalom, hogy könnyű lenne ezen a területen elhelyezkedni, sok csoporttársam keres/keresett sokáig munkát. Az a furcs, hogy egyre több a szociális probléma, de a szakemberek munkájára nincs pénz. Önkéntesként persze kellenének.

A kiégés megelőzésére/kezelésére vannak módszerek: rendszeres tréningek, pszichológus, munkahelyi team ülések, ahol meg lehet osztani a problémákat. Én 18 éve dolgozok ilyen területen, még sosem volt nálunk semmi ilyen. Nincs rá pénz. Persze sok függ a főnökségtől is, hogy mennyire látják át a munka lényegét és a segítők helyzetét.

73. mezeizse (válaszként erre: 70. - Griamila)
2009. nov. 9. 18:31
Talán tanár....gyerekkorom óta az akartam lenni...most már nem tudom....:D
72. spinneli (válaszként erre: 60. - Griamila)
2009. nov. 9. 18:30

én ott végeztem.

:)

71. spinneli (válaszként erre: 68. - Griamila)
2009. nov. 9. 18:28
nem kell kikapcsolni, csak meg kell tanulni helyén kezelni a dolgokat.
70. griamila (válaszként erre: 69. - Mezeizse)
2009. nov. 9. 18:24

Írj egy olyan munkát, ami könnyű...!

(Szerintem mindennek megvan a hátulütője.)


Amúgy ha nem szocped. lennél, akkor mivel foglalkoznál szívesen?

2009. nov. 9. 17:44
több területen van a burn out szindróma...de azért ne feledjük, hogy a szoc. szakemberek elég súlyos problémákkal...lelki...stb...foglalkoznak.
68. griamila (válaszként erre: 67. - Mezeizse)
2009. nov. 9. 17:28

Na és hogyan kell kikapcsolni az agyat?


Akkor mindenki hamar kiég, aki emberekkel foglalkozik pl. orvos, ápoló, csontkovács, hitelügyintéző, pultos stb.?

2009. nov. 9. 17:15

Kiégés=burn out

A szociális szakemberek emberekkel foglalkoznak, így napról napra a mindennapi problémákkal szembesülnek.Indításként érezhető a közömbösség az emberek és a munka iránt, befeléfordulás, stb...A szoc. szakembereknek tudniuk kell kikapcsolni az agyukat...

66. griamila (válaszként erre: 65. - Hte23)
2009. nov. 9. 17:15

Gyermek és ifjúságvédő vagy ügyintéző vagy milyen tanfit pontosan?

És honnan módosítanál pályát?

65. hte23
2009. nov. 9. 17:12
nem vagyok az. Én OKJ tanfolyamot akarok végezni, és gyermek és ifjuságisnak. Pályamódositásként. De állásom nem valószinü, hogy lesz, de ez a szivem vágya.
64. griamila (válaszként erre: 63. - Mezeizse)
2009. nov. 9. 17:10
Akkor tőmondatokban várom válaszod a kérdésre!:)
2009. nov. 9. 17:03
De! Természetesen ez egy nagyon fontos dolog:)
62. griamila (válaszként erre: 61. - Mezeizse)
2009. nov. 9. 17:02
Ti nem tanultátok???
61. mezeizse (válaszként erre: 59. - Griamila)
2009. nov. 9. 16:52
Ha szociális munkásnak tanulsz majd, akkor tanulni fogod a kiégést...hogy mi miért van...:D
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook