Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szociális gondozó-ápoló injekciózhat? fórum

Szociális gondozó-ápoló injekciózhat? (tudásbázis kérdés)


13. júliusi (válaszként erre: 12. - Furge47)
2017. márc. 15. 16:37
Igen,tudom,m.helye valogatja...
2017. márc. 14. 15:58
Sajnos az nem mindig mūkõdik,hogy "beadja mås". Ez tejesen a kollėgåktôl fūgg. Nekem volt olyan ahol nem adtåk be helyettem. De volt olyan ahol nagyon kedvesek voltak ės nem volt problėma a beadås.
11. júliusi (válaszként erre: 2. - Cippora)
2017. márc. 14. 08:07

Szia, attól függ milyen helyen dolgozol.Nálunk,bentlakásos idősek otthonában is van szoc. ápoló gondozó végzettségú.ha akarja beadhatja az i.m. ,i.c. s.c. injekciókat,de ha nem mi beadjuk helyettük.

Viszont ha házi segítségnyújtásban vagy, ott ált.ban a körzeti ápolónő szokta beadni.


De ha viszolyogsz a tűktől, szerintem nem erőlteti senki.Mivel nem eü.végzettség, ill. terület.

Van olyan ápolónő aki nem ad inj. ót, helyette a kollegája szúrja meg a beteget, ő meg megcsinál mást...mindent meg lehet beszélni...

2015. márc. 3. 14:53

Szerintem sem egészségügyi végzettség, habár már mindent oktatnak mindenhol és összefolyhatnak a tudományágazatai.


A szakképzettség, a munkaköri leírásod, a kompetenciád, valamint a munkaterületed fogja eldönteni.


Mégis azt gondolom, hogy inkább nem, mint igen.


De ha ennyire nem akarsz bánni a tűvel, keress más hivatást, szakmát.

2015. márc. 3. 14:37
Meg vércukrot is kell mérni, ott is neked kell megszúrnod az embereket.
2015. febr. 28. 10:12
Kedves Cippora!Egyértelmű választ szeretnél akkor elmondom,hogy igen kell Intracután és Szubcután injekciót beadni mindkettőt megtanítják a gyakorlati helyen.Most fogok vizsgázni márciusban innét tudom a hiteles választ.
2015. febr. 28. 09:37

Na itt sem fogok egyértelmű válaszokat kapni...

Anyagi: én is így gondoltam,de bizony van olyan suli ahol tanítják az injekciózást,neten olvastam egy iskola beszámolóját és írják.Egyébként el szeretném végezni ezt a képzést,de csak akkor ha nem kell injekciózni,meg tűkkel bármit is csinálni,azért érdeklődöm,nem szeretném ha meglepetés érne...

6. Anyagi (válaszként erre: 1. - Cippora)
2015. febr. 28. 07:44
A szociális gondozó-ápoló nem egészségügyi végzettség - nem!
5. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Cippora)
2015. febr. 27. 23:26

Nekem van felnott szakapolos vegzettsegem es sztem ehhez is kell(ene) olyan kepesites, hgy pl.venas injot beadhasson vagy muscosat. Ha csak bor ala (subcutan) azt sztem siman, ilyen az inzulin es a veralvadasgatlo pl.

Mit kell beadni es kinek?

2015. febr. 27. 22:25
hiteles választ nem tudok, de ha abból indulunk ki, hogy az ember simán injekciózhatja otthon saját magát is subcutan (pl. lombikosok, stb), akkor szerintem ez is lehetséges
3. unom
2015. febr. 27. 22:00
Szerintem subcutan, vagyis olyan injekciót, ami t bőr alá kell adni beadhat, de mást nem.
2015. febr. 27. 22:00
Eddig úgy tudtam,hogy csak szakápoló injekciózhat,vehet vért,vagy katéterezhet,de ma azt hallottam hogy szoc.gondozó is adhat izomba illetve bőr alá injekciót.Igaz ez?
2015. febr. 27. 21:59
Szociális gondozó-ápoló injekcióz(hat)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook