Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szociális- és/vagy agorafóbia fórum

Szociális- és/vagy agorafóbia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
3543. Hencike73 (válaszként erre: 3540. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 30. 12:25
Azért tettem be mert kicsit félek hogy nekem is lehet valami bajom a sok gyógyszertől!:(
3542. Hencike73 (válaszként erre: 3540. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 30. 12:24
Igen találtam egy honlapot ahol ír ezekről a dolgokról.:)
3541. Hencike73 (válaszként erre: 3527. - 3aeb86a367)
2009. dec. 30. 12:23
Az nagyon jó én a gyerekeknél szoktam használni!
3540. fbb53e1d99 (válaszként erre: 3522. - Hencike73)
2009. dec. 30. 07:43

nem értem ezeket a cikkeket..mért tetted ide be?

Az a gyanúm, h ezt Szenditől ollóztad..

3539. 3aeb86a367 (válaszként erre: 3536. - Nikike1988)
2009. dec. 30. 00:41

jó éjt, én is megyek, bár egy cseppet sem vagyok álmos.

ááá, el van dugulva az orrom:(

3538. 3aeb86a367 (válaszként erre: 3534. - Nikike1988)
2009. dec. 30. 00:40

hát, tényleg nem könnyű:( azért nem megyek vele a boltba mert télen nem engedi mert elég hamar megbetegszem(felfázás szempontból), nyáron meg már a gyerekek miatt, mert a kisebbik, az Alex szeret hisztizni a boltba, hogy neki ez kell, az kell, mindenhez hozzányúl stb. Pedig lassan 9 éves lesz, de nem lehet erről leszoktatni:(

Csak a mellettünk lévő szomszéd meg az erkély szomszéddal van gond:( kutya szempontból. Más szempontból a felettünk lévő sem kutya:)

2009. dec. 30. 00:34
Feltettem a képeket. Tettem fel a (volt) kutyusaimról, meg a gyerekekről is:) kicsit hosszadalmas volt, mert lelassult a meghajtóm, alig akarta beolvasni a lemezt, meg mire kiválogattam pár száz darab képből azt a párat amit feltettem ide...bele is őszültem:)
2009. dec. 29. 23:54

na megyek mert leragadnak a szemeim..

jó éjt

szia

3535. Nikike1988 (válaszként erre: 3533. - 3aeb86a367)
2009. dec. 29. 23:28
már nem vagy itt?
3534. Nikike1988 (válaszként erre: 3533. - 3aeb86a367)
2009. dec. 29. 22:58

értem.Hát ez így nem könnyű tényleg:-(

Mért nem mész el vele néha a boltba.Ha veled van biztonságban érzed magad szerintem.

Jó kis szomszédaitok lehetnek:-(


Oké kivi vagyok rájuk:-)

3533. 3aeb86a367 (válaszként erre: 3531. - Nikike1988)
2009. dec. 29. 22:54

Na, nálam ugyanez a helyzet:( csak az a rossz, hogy ő ha megjön a munkából délután akkor utána megy a boltba, és szeret órákig elidőzni, vagy 2-3× is visszamegy valamiért:( plusz ő megy délután a gyerekért a suliba. Ha meg délutánra megy dolgozni akkor délelőtt időzik sokat a boltba, vagy elintézni való dolga van, mire hazaér ebédel aztán indul dolgozni. Ha meg éjjelre megy akkor napközben alszik, délután megy a gyerekért a suliba, utána boltba:) hétvége sem jobb:( főleg amikor a gyerekek elemükben vannak és kiidegelnek a világból:)

hát igen, egy kutyus tényleg jó lenne társnak, de nekem már 3 kutyumat üldözött el innen a szomszéd :( mindjárt teszek fel képeket a két utolsó kutyumról.

3532. 3aeb86a367 (válaszként erre: 3506. - Kaaatya)
2009. dec. 29. 22:38
hű, ez még elolvasva is rosszul hangzik:) persze lehet használna:)
3531. Nikike1988 (válaszként erre: 3525. - 3aeb86a367)
2009. dec. 29. 22:36

Én is hasonlót érzek mint te...

Ha nincs velem akkor az olyan rossz érzés.Úgy érzem csak benne bízom...Vele beszélek meg mindent.

Én is azt szeretném hogy mindig velem legyen de hát dolgoznia kell.:-(

Egész nap rágom a körmöm hogy mikor lesz már annyi idő hogy hazaérjen végre és amikor hazajön úgy megkönnyebbülök.


Most már a kutyim sincs akihez kimenjek elfoglalni magam:-(

Én csak akkor szeretek menni bárhova ha vele megyek.Biztonságban érzem vele magam!

Igaz én soha nem vagyok egyedül itthon de a mamámékkal nem tudok a bajaimról,kínjaimról beszélni....


Amikor lázas vagyok akkor én is fekszem csak de most még egyenlőre nem volt lázam le is kopogom remélem hogy nem is lesz! Az orrfújás már kikészít de csak nem tart már sokáig ez a nyavalya..

3530. 3aeb86a367 (válaszként erre: 3503. - Hencike73)
2009. dec. 29. 22:34
Jaj, hát akkor neked is jobbulást kívánok, gyógyulj meg mielőbb.
3529. 3aeb86a367 (válaszként erre: 3501. - Hencike73)
2009. dec. 29. 22:32
Ezt még nem próbáltam. Egyszer Rinathiol szirupot próbáltam, de szokás szerint hánytam tőle. Ezért már nem is merek kipróbálni gyógyszereket, meg szirupokat:(
3528. 3aeb86a367 (válaszként erre: 3527. - 3aeb86a367)
2009. dec. 29. 22:27
Ja azt elfelejtettem írni, elég drága, 50 g 1160 Ft:(
3527. 3aeb86a367 (válaszként erre: 3499. - Nikike1988)
2009. dec. 29. 22:26
Én sem tudom. Tegnap hozott a párom a gyógynövényboltból Dr. Theiss Eukalyptus Erkältungs-Balsam "S" balzsamot, ezzel kell napi 4× bekenni a hátat vékonyan és melegen kell tartani a hátat. Remélem ez segíteni fog. Úgy érzem napközben már nem köhögök olyan sokat meg csúnyán, de este borzasztó.
3526. Nikike1988 (válaszként erre: 3518. - Hencike73)
2009. dec. 29. 22:24
igen én azt szedem.
3525. 3aeb86a367 (válaszként erre: 3498. - Nikike1988)
2009. dec. 29. 22:09

Talán azért csinálja mert már annyira bezárkózom itthon, senkivel nem beszélek, szinte még a postásnak sem nyitok ajtót(ha meg mégis akkor utána legalább 1 órán keresztül remegek), csak a párommal szeretek lenni, és már útálom ha elmegy itthonról. Ő meg sajnos olyan aki szeret menni napi szinten, mégha csak a boltba is de folyton menne. Szerencsére nem kocsmázik, inkább lemegy a boltba egy nap akár 3-4× csak mehessen. Én meg elég ideges típus vagyok, ha fél óránál tovább van el itthonról már eszem kezem-lábam, azon aggódom nem e történt valami baja és ilyenkor már telefonálok neki hogy hol van már, mikor jön haza. És van amikor már olyan ideges vagyok, hogy kicsit ingerültebben szólok hozzá a telefonba. Valószínű ez a baja. Egy ideig bírja, aztán besokall és sajnos így oldja meg hogy olyankor lelép és nem veszi fel a telefont nekem. Volt olyan, hogy tudtom nélkül kiment az anyjához falura és csak másnap délután jött haza, persze a telefont nekem nem vette fel, a nővérén keresztül üzente, hogy kiment az anyjához:( Gondolhatod hogy végigbőgtem az éjszakát, meg teljesen kimerültem idegileg, kicsit be is lázasodtam. Folyton azt mondogatja, hogy semmi pénzért nem hagyna el mert ahhoz túlságosan imád, én mégis ilyenkor úgy érzem, hogy előbb-utóbb erre sor fog kerülni:( Erről kéne leszoknom, de egyszerűen nem bírom elviselni hogy ha nincs velem itthon. Tudom nem lehetek önző, de nekem már csak ő van, vele szeretek lenni.

Köszi szépen, aranyos vagy, jól esik, hogy ezt mondod. Tényleg az embernek már az is számít valamit, ha valaki meghallgatja a gondjait.

Jaj, nem hogy inkább elmúlana a betegséged még inkább előjön:( Én mikor nagyon fájt a torkom meg lázas voltam egész nap aludtam, csodálom, hogy te nem fekszel el. Na tényleg ez ismerős mikor az ember percenként fújja az orrát:( kellemetlen:( most már minél előbb múljon is el ez a csúnya betegséged. Jó lenne ha már jönne a tavasz:)

3524. Hencike73
2009. dec. 29. 21:01
Na ez megint érdekes :(
3523. Hencike73
2009. dec. 29. 21:01

Kommentár:


A BC Drug and Poison Information Centre 2006/3. száma további részletekkel is szolgál az Efectin veszélyességéről. A gyógyszer igen könnyen vezet túladagoláshoz, már 1-3 gr bevétele is mérgezést okozhat (pl. az 50 mg-os tablettából 60 szemes, a 150 mg-os kapszulából 28 darabos kiszerelés létezik Mo.-on). Más szerotonin szintet növelő gyógyszerekkel együtt szedve (pl. migrénellenes szerek) ugyancsak előállhat mérgezés, és alkohol fogyasztása ugyancsak fokozza a mérgezés kockázatát.

A mérgezéskor fellépő szerotonin szindróma életveszélyes állapot, azonnali orvosi kezelést igényel.

Kezdeti tünetei: nyugtalanság, hallucináció, koordinálatlan mozgás, gyors szívverés, gyors vérnyomásváltozás, hőemelkedés, hiperaktiv reflexek, émelygés, hányás, hasmenés.

Későbbi tünetek: agitáltság, koordinálatlan mozgások, erős izzadás, hasmenés, hiperaktiv reflexek, láz, zavartság, mánia, izomfeszülés, izomgörcsök, hidegrázás, remegés.

A szívtünetek közt a heves szívverés, vezetési zavarok, és a fokozott arritmia hajlam szerepel. A légzés gyengülhet. A fáradtság, szédülés, agitáltság, remegés és generalizált epilepsziás rohamok gyakoriak. Veseleállás ritkán fordul elő. Izomfeszülés, fokozott tónus, izomrángások, arcgrimaszolás, fogkocogtatás és izomsejtszétesés előfordul.

A tünetek a bevételtől számított 6 óra múlva jelentkeznek, az elnyújtott (XR) formánál 19 óra is lehet a tünetek kezdetének ideje.


Mivel az venlafaxin gyors lebomlású, ezért akár egyetlen tabletta kihagyása súlyos megvonási tüneteket eredményez. Erős a dependencia veszélye, és elhagyáskor komoly nehézségek léphetnek fel a súlyos megvonási tünetek miatt.


Az Efectin gyakori mellékhatásai:

Hányinger, irritáblis bélszindróma, szédülés, fáradtság, álmatlanság, szájszárazság, szexuális zavarok, verejtékezés, élénk álmok, vérnyomásnövekedés, elektroschockszerű érzések, fokozott szorongás a kezelés kezdetén, agitáltság


Ritkább mellékhatások:

Szívritmus zavar, emelkedett koleszterinszint, felfúvódás, gyomorfájás, abnormális látás, idegesség, agitáltság, fokozott szorongás, akathisia, pánik rohamok, depresszió, öngyilkossági gondolatok és késztetések, zavartság, neuroleptikus malignans szindróma, étvágytalanság, székrekedés, remegés, álmosság, allergiás bőrreakciók, külső vérzések, súlyos csontvelő károsodás, májgyulladás, hasnyálmirigygyulladás, epilepszia, tardív diszkinezia (visszafordithatatlan mozgászavar), nyelési nehézség, pszichózis, hajhullás, ellenségesség, mánia, fogyás, hízás, gyilkossági gondolatok, agresszió, deperszonalizáció, vizuális hallucinációk, duzzadt vagy vérző íny

3522. Hencike73 (válaszként erre: 3520. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 29. 21:00

Venlafaxine: Veszélyes mérgezőhatás túladagolásban


Írta: Janet Webb, BSc(Pharm), MSc

Forrás: BC MEDICAL JOURNAL VOL . 49 NO . 1, JANUARY / FEBRUARY 2007

Fordította: Czárán Judit


Venlafaxine (Effexor, Efectin, Olwexya, Velaxin ) egy szerotonin és noradrenalin visszavétel gátló, 1994-ben került piacra Kanadában. Ahogy ez már új gyógyszerek bevezetésekor lenni szokott, túladagolásának következményeivel kapcsolatban rendkívül kevés tapasztalat állt rendelkezésre. Bár kezdetben mindössze 12 öngyilkossági kísérletet vizsgáltak, mivel haláleset nem történt és csak egy páciensnél regisztráltak rohamot, azt remélték, hogy a többi antidepresszánsnál kevésbé veszélyes a túladagolása 1. A kezdeti optimizmust követően azonban hamar egyértelművé vált, hogy a venlafaxin túladagolása mérgezést okoz. 1996-ra a mérgezési központok számos esetet jeleztek, ahol a túladagolás tachicardiához (fokozott szívveréshez), vérnyomáscsökkenéshez, rohamokhoz, kómához, szerotonin szindrómához (súlyos, életveszélyes állapot) illetve halálhoz vezetett 2-8.

A venlafaxin más antidepresszánsokhoz viszonyított relatív toxicitására először egy mortalitási adatokkal kapcsolatos elemzés hívta fel a figyelmet, melyet, Angliában publikáltak 2002-ben 9. A vizsgálat arra az eredményre jutott, hogy az antidepresszánsok közül egyedül a venlafaxin túladagolásánál volt a halálos kimenetelű mérgezések aránya (13,2 egy millió felírásra vetítve) összevethető a clomipraminéval (Anafranil) (12.5 halál/egy millió felírás). A szerotonerg antidepresszánsok közt a legrosszabb halálos kimenetelű mérgezési arány (3/egy millió felírás) a fluvoxamint (Fevarin) jellemezte. Kiderült, hogy a venlafaxin nagyobb valószínűséggel okoz intenzív osztályos felvételt , mint az SSRI-k 10 és úgy tűnik, hogy az SSRI-oknál nagyobb valószínűséggel okoz szerotonin szindrómát, rohamokat és szívritmuszavart 10. A venlafaxine a triciklikus antidepresszánsok (Amytriptilin, Melipramin, Anafranil ; az első antidepresszánsok; súlyos mellékhatásaik miatt ma már ritkán alkalmazzák őket. –szerk. megj.) túladagolásakor megfigyelhető EKG elváltozásokhoz hasonló elváltozásokat okoz, lehetséges, hogy a nátrium-csatorna blokkolása révén 11. A triciklikusokkal összehasonlítva a venlafaxine 4,4-szergyakrabban okoz rohamokat.

Brit-Kolumbia Drog- és Méregügyi Tájékoztató Központjának (DPIC) Méreg Ellenőrző központja több mint egy évtizeden keresztül foglalkozott a venlafaxin túladagolásával. A DPIC tapasztalatai egybevágnak a vonatkozó szakirodalomban megjelent adatokkal, és számos esetet sorolnak fel mind felnőttek mind serdülők köréből, ahol a venlafaxin túladagolása következtében tachicardia, vérnyomáscsökkenés, szerotonin szindróma, hirtelen roham, illetve szívritmuszavar lépett fel. A betegek biztonsága és a gyógyszerbiztonság érdekében a DPIC továbbra is gyűjti a venlafaxin túladagolására vonatkozó adatokat Brit-Kolumbiában, tanáccsal szolgál konkrét helyzetekben és nyomon követi az egyes eseteket. A végzetes kimenetelű esetekre vonatkozó bizonyítékok felhalmozódása az Egyesült Államokban nemrégiben arra ösztönözte a Wyeth-t, hogy vizsgálja felül az Effexor (Efectin, Olwexya, Velaxin) felírására vonatkozó útmutatóját. 12 Felhívják a figyelmet arra, hogy a venlafaxin túladagolásánál több halálos kimenetelű esetet regisztráltak, mint az SSRI-knál, de kevesebbet, mint a triciklikus antidepresszánsoknál.

Annak érdekében, hogy fokozottan tudatosítsa az emberekben a venlafaxin túladagolásával kapcsolatos komoly problémákat, a DPIC nemrégiben a Toxic Update Newsletter című kiadványában cikket jelentetett meg a szer toxikus hatásáról. Ezt a sürgősségi osztályokon és érdeklődő orvosok körében terjeszti Brit-Kolumbia-szerte.

3521. kaaatya
2009. dec. 29. 18:21
miért nem hisztek a terápiában? én is beszélek sőt szinte mindent tud rólam az egyik legkedvesebb barátnőm, mindezektől még jobban nem lettem, leszámítva az adott percet, pillanatot amíg beszéltem...
3520. fbb53e1d99 (válaszként erre: 3518. - Hencike73)
2009. dec. 29. 18:04
mindkettőnek a venlafaxine a hatóanyaga..bár ez is olyan, mint a xanax, és a frontin...mindkettőnek egy a hatóanyaga, mégsem bírja mindenki..
3519. Hencike73 (válaszként erre: 3517. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 29. 18:00
Én sem hiszek a terápiában,nekem jobbat tesz ha itt vagy a barátnőmnek kibeszélem magamat!
3518. Hencike73
2009. dec. 29. 17:59
Nikike ha jól emlékszem Te szeded a jarvist ugye?
3517. fbb53e1d99 (válaszként erre: 3514. - Kaaatya)
2009. dec. 29. 17:58
nem, én nem hiszek benne...-:)
3516. Hencike73
2009. dec. 29. 17:48
Most jött meg a férjem a gyógyszertárból,kiváltotta a valexint,erre a gyógyszerész mondja hamarosan megszűnik,de állítólag a jarvis ugyan az. Hát azért nem biztos...totál kivagyok,mire bejön egy gyógyszer megszűnik.
3515. Hencike73 (válaszként erre: 3509. - Kaaatya)
2009. dec. 29. 17:44
Köszike...
3514. kaaatya (válaszként erre: 3513. - Fbb53e1d99)
2009. dec. 29. 17:35
Értem:) tegnap kapcsolódtam be a fórumba, így elnézést ha erről már írtál...voltál már terápiában?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook