Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szociális ágazatban dolgozók fórum

Szociális ágazatban dolgozók (beszélgetős fórum)


7. bwulgari33 (válaszként erre: 6. - Pengő Gyöngyi)
2018. nov. 7. 08:15

Azt mondja nem közalkalmazott, de van fizetési besorolás ágazati pótlék jár. E kategóriás.

A munkaszerződését nem láttam.

6. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 3. - Bwulgari33)
2018. nov. 6. 15:04

Szerintem közfeladatot ellátó személy. De akkor is a közalkalmazotti törvény vonatkozik rá, gondolom, a fizetési besorolását is így állapították meg.

És mit mond a főnöke, hogy mi vonatkozik rá? Munkaszerződésében mi áll?

5. bwulgari33 (válaszként erre: 4. - Ikres_anyu)
2018. nov. 6. 13:52
Önkormányzat működteti.
4. ikres_anyu (válaszként erre: 3. - Bwulgari33)
2018. nov. 6. 13:06

Magáncég működteti a szoc. otthont?

A szoc otthonban dolgozók is lehetnek közalkalmazottak.

Amúgy meg a foglalkoztatási osztályokon van munkajogász, aki tart fogadóórát és tanácsadást is, úgy tudom.

Ilyen vitás kérdésekkel simán fel lehet keresni.

Ha jogellenesen szüntették meg a munkaviszonyát, akkor pedig érdemes lehet perelni.

3. bwulgari33 (válaszként erre: 2. - Pengő Gyöngyi)
2018. nov. 6. 12:23

Az illető nem közalkalmazott és nem vonatkozik rá.

Nem kórházban, hanem szoc. otthonban dolgozott.

2018. nov. 6. 12:03

A közalkalmazottak esetében alkalmazandó rendelkezések



A felmentés jogcíme a Kjt. 30. § (1) bekezdés d) pontja (a közalkalmazott nyugdíjasnak minősül a Munka Törvénykönyve 294. § (1) bekezdés g) pontja alapján):


30. § (1) A munkáltató a közalkalmazotti jogviszonyt ... felmentéssel akkor szüntetheti meg, ha ...


d) a közalkalmazott a felmentés közlésének, illetőleg legkésőbb a felmentési idő kezdetének napján nyugdíjasnak minősül [Mt. 294. § (1) bekezdés g) pont].


A Munka Törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény (Mt.) 294. § (1) bekezdés szerint e törvény alkalmazásában


g) nyugdíjas munkavállaló, aki


ga) az öregségi nyugdíjkorhatárt betöltötte és az öregségi nyugdíjhoz szükséges szolgálati idővel rendelkezik (öregségi nyugdíjra való jogosultság),


gb) az öregségi nyugdíjkorhatár betöltése előtt öregségi nyugdíjban részesül,


gc) a Magyar Alkotóművészeti Közalapítvány által folyósított ellátásokról szóló kormányrendelet alapján folyósított öregségi, rokkantsági nyugdíjsegélyben (nyugdíjban) részesül,


gd) egyházi jogi személytől egyházi, felekezeti nyugdíjban részesül,


ge) öregségi, munkaképtelenségi járadékban részesül,


gf) növelt összegű öregségi, munkaképtelenségi járadékban részesül, vagy


gg) rokkantsági ellátásban részesül.

2018. nov. 6. 11:10

Van egy ismerősöm, aki most ment nyugdíjba Szoc ágazatban dolgozott és nem járt neki felmentési idő.

Én próbáltam biztatni, hogy biztosan meg fogja kapni, de azt mondta náluk ilyen nincs.

Van erre valami törvény vajon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook