Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaságra nevelés fórum

Szobatisztaságra nevelés (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5
132. dixit
2012. jún. 11. 10:03

úgy tudom, hogy a medencefenék izomzata az első év alatt kialakul, tehát biológiailag képes egy 12 hónaposnál idősebb gyerek visszatartani a vizeletét. nem is tudom, lehet csak én vagyok túl maradi, de nekem mégis túl korainak tűnik a másfél év körüli gyerekek stresszelése a bilivel/wc-vel.


itt olvastam az izomzatműködésről:

[link]

2010. ápr. 17. 09:28
Sziasztok! Ma kezdtük a bilire/wcre szoktatást! Kislányom 25 hónapos. Kicsit stresszel a dolog.
130. fanni07
2009. júl. 27. 15:06
Sziasztok!Az én kislányom 28hónapos még nem szobatiszta.Azt hiszem még nincs semmiről sem lemaradva!Viszont nem értem hogy miért kell 10-12hónapos babákat a bilire rakni,én szerintem ezzel csak többet árt az ember, mint használ.Persze mindenki úgy csinálja ahogyan akarja!!
129. McKenzi (válaszként erre: 128. - McKenzi)
2009. febr. 4. 14:35

elfelejtettem írni, hogy fürdés után se adtunk rá pelust egy rövid időre (kb. egy óra) Ekkor előfordult, hogy bepisilt, ilyenkor megint elmondtam neki, hogy a bilibe kell.

Lényeg, hogy amikor már vissza tudja tartani, akkor már van esély arra, hogy megpróbáljátok a bilit.

128. McKenzi (válaszként erre: 127. - Nikolbaba78)
2009. febr. 4. 14:26
Mi úgy kezdtük, hogy fürdés előtt levettük a pelust, ekkor mindig visszatartotta fürdésig és a kádba pisilt - mindig mondtuk, hogy a bilibe kell :) egyszer csak ráült a bilire és belepisilt (25 hónapos volt, de előtte kb. három hónappal kezdtük mondogatni, hogy a bilibe kell pisilni). Elkezdtünk táncolni meg énekelni, dicsértük annyira tetszett neki, hogy másnap is ráült fürdés előtt. Kb. két hét után napközben már nem kellett a pelus.
2009. febr. 4. 14:01

sziasztok,

ezt a biliztetést mikor kell elkezdeni az én gyerköcöm 16 hónapos de fogalmam sincs hogy mikor jön el náluk ennek az ideje?

2008. nov. 25. 13:23

szia Kedveske,

az én kisfiam 21 ho és már többször probálkoztunk a bilivel de valameddig ment aztán vmiért mindig abba maradt.most az van hogy reggel a du alvás után és fürdés elött ülünk bilire.egyelöre még csak pisil bele de nagyon tetszik most neki utána képes még vagy 4x ráülni.és mondja:sokat pisiltem bilibe.és ugye jön mindig utánam szoval lát a wc-n és már többször kérte hogy ülhessen rá de hamar leszáll.szerintem is könnyebb lesz nyáron de azért most már nem hagyom hogy elmaradozzon a bilire ülés,legalább addigra megszokja.egyszer azt olvastam hogy aki 2évesen szoktatja a szobatisztaségra a gyerekét annak 3 évesen lesz sikere aki 3 évesen annak 3évesen lesz siker.nem tudom ez mennyire igaz de azt hiszem nem késtünk még el :)

2008. nov. 20. 19:02

Látom, hogy kicsit régen látogattatok erre a fórumra, de remélem újra felfuttathatom egy kicsit:-)

A fiam 22 hónapos és ÉN úgy gondoltam, hogy el kéen kezdeni bilizni. Tudom, hogy ez nem a legmegefelőbb időpont, mert tavasszal (állítóéag) könnyebb, de megpróbálkoznék vele. Kérdés, hogy érdemes-e? Hogyan fogjak hozá? Miből láthatom, hogy érdekli a dolog, érett-e a feladatra. Még nem beszél folyékonyan, de mindent megért. Szóval mit tanácsoltok?

124. drnéni
2008. okt. 25. 17:01

Sajnos mi se nagyon haladunk. Annyit sikerült elérnem, hogy pár másodpercre ráül a bilire, és erőlködik, de aztán részéről ennyi, még egyszer sem produkált semmit. Nyáron nagyon szeretett a Balcsin a kertben pisi-kakilni, megvolt a kedvenc helye erre a célra, ezért gondolom, hogy tudja ő kontrollálni, de a bilizés abszolút nem érdekli. Sajnos őt a dícséret nem igazán motiválja. Szeret azzal szórakozni, hogy fürdés után a babáját (akit ő fürdet) belepisilteti a bilibe, tehát szerintem érti, mire való.

Van esetleg tapasztalata valakinek leszoktató pelusról? nem nagyon hiszek benne, de hátha...

123. drnéni (válaszként erre: 122. - Kukucsini)
2008. okt. 25. 16:56
Ez engem is érdekelne!
2008. okt. 10. 20:34

Sziasztok!


Szerintetek a bilikönyv jó ötlet? Segít ez a gyerekeknek valamit? Van valakinek tapasztalata. Nem morbid erről mesekönyvet olvasni a picinek? Hasznos?

Mit gondoltok?


Kiwi

121. RLindi (válaszként erre: 120. - Bzanna)
2008. jún. 3. 21:43

Jé látoma kisfiad pont egy napon született a kislányommal csak egy évvel hamarabb:)


Mi is küzdünk a szobatisztaság dologgal. Jázmin eddig 2-3x kakilt bilibe,wc-be egyáltalán nem akar. Pisinél szépen szóll és a wc-be megy.

Szal mosta azt csináljuk,h. kb. fél napot va pelus nélkül,miután kakilt:-)

120. bzanna
2008. jún. 3. 21:34

Sziasztok!

Visszafelé fejlődünk. Mostmár ha megkérdezem, hogy mit szólna ha a vécébe vagy bilibe kaksizna, üvölt, egészen addig, amíg nem kap pelust. Pedig már ő is próbált vécébe kaksizni, nyögött, a kis szemei bekönnyeztek. A végén ujjongott, hogy kint van a kaka. Mondanom sem kell, hogy nem volt semmi termés. Nem tudom miért, de egyszerűen nem tud vmi miatt vécébe kaksizni. Anyós szerint az lehet a baj, hogy a pelusba állva kakil.

119. Borsóleves (válaszként erre: 118. - Bzanna)
2008. márc. 27. 22:12

:)))))))))))))) Na látod, nagyon ügyi:))))))


Nálunk minden ok., persze vannak kivételek, egyszer-egyszer éjszaka bepisil a kicsikém, de kb. háromhetente egyszer fordul elő....hogy miért????

118. bzanna
2008. márc. 25. 18:33

Sziasztok!

Minimális fejlődésről tudok nektek beszámolni. Áron az éjszaka túlnyomó részében nem visel pelust. Amikor pedig kakilnia kell, már nem kiabál elsőként a pelusért. Szépen sorban végigkínálok neki minden lehetőséget: pelus, bili vagy vécé? A pelusra egyből nemet bólint, aztán mindenre elgondolkodva, harmadik körben pedig azonnal a pelust kéri. De legalább már kezd ódzkodni a pelustól!!! Annyira örülök! Hát igen, mindennapi apró örömök....

117. 14775640c4 (válaszként erre: 116. - Lufi)
2008. jan. 31. 13:52

szia ne aggódj az én fiam méárciusban lesz 3 és ugyanúgy nem akar pisilni. őt meg nem zavarja a pelus. sőt még kényelmes is az uraság. minek használja a bilit ha van pelenka.


szerintem ha látja otthon hogy rendszeresen a wc.-be pisiltek akkor talán a jó példa elöljár.

nálunk látja az uraság és mégsem érdekli. ugyhogy ti előbb jártok mint mi.pedig a fiam bölcsis és van egy nagylány aki másfél évesen szobatiszta lett ugy hogy még északára sem kellett pelus. és soha sem pisilt be

szóval szeirntem mutassatok ti példát lássa hogy pisiltek. hátha..

116. lufi
2008. jan. 31. 11:45

Sziasztok!

Az én fiam 2,5 éves. Ez a szobatisztaság dolog nem megy nekünk. Ötleteket, praktikákat várok. Már sok mindent megpróbáltunk. Most ott tartunk, hogy a wc-be se és a bilibe se hajlandó csak ha úgy tartja kedve. A pelenka viszont már nagyon zavarja. Huzogatja ha pisi van és rögtön szól ha bekakilt. Szerintem már megérett rá, de valamiért nem hajlandó tovább lépni. Már nyáron is próbálkoztunk a szobatisztasággal elég jól ment egészen addig míg elmentünk nyaralni a sógórnőmékkel. Neki ugyanannyi idős a kislánya mint az én fiam. Ott a fiam szépen használta a bilit egészen addig míg meg nem látta a kislányt ahogy az a földre pisil. Na innen kezdődtek a bajok. Azóta van ez az álldatlan állapot. Úgy érzem megrekedtünk. Próbáltam rávezetni, hogy miért jó a wc-be pisilni, kakilni de nem nagyon érdekli. Viszont vannak jó pillanatai néha magától odamegy a wc-re. Szerintem csak lusta. Ha van valakinek 1-2 jó ötlete szívesen fogadjuk.

115. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 114. - Bzanna)
2008. jan. 28. 19:16

Szia!szeptemberig ott van még egy fél év,szerintem elég lesz arra hogy legalább nappalra szobatiszta legyen(és elnézést de nem olvsatam vissza csak pár hozzászólásig).Tavaly ilyenkor az én fiam még bölcsis volt,nappal már nem adtunk rá pelust,de éjjelre kellett,egészen nyárig.Néha még előfordulnak balesetek az oviban is,de nagyon ritkán,inkább eljátsza az időt mostmár,későn indul és a wc előtt gatyólehúzáskor bepisil.Éjjel is van néha gond ha nem ébred kimenni.Eleinte vittem én is félálomban,de most már csak szólok neki ha forgolódik,hogy kell e pisilni,és legtöbbször kimegy magátol.

Van olyan ovistársunk aki éjjelre még belusolt kb 5 éves korában is...no az már kezd gond lenni szerintem,most 6 éves és már nincs gond nála sem.

Van olyan kisfiú aki bepisil és az apuka üvöltve forgatja feje fölött a "csomagot" mikor értemegy,a gyerek pedig stresszes és mégjobban bepisil....

Lényeg hogy légy türelmes,a nyár szerintem megoldja a gondot....

114. bzanna
2008. jan. 28. 19:09

Kedves Borsóleves!


Én már kipróbáltam azt is, hogy 1-1,5 óránként felkeltem és kivittem pisilni. Mivel ő nem ébredt fel, csak kicsit nyafogott, végülis álmában, de pisilt, működött a dolog. Két hibája volt a dolognak. A férjem minden nyafogásnál elkezdett üvölteni, h miért kell kínozni ezt a szegény gyereket, ráérünk még ezzel. A másik probléma pedig az volt, h mivel Áron nem ébredt fel, így valójában nem jutott el a tudatáig, h bizony jelezni kell, ha pisilnie kell. Így viszont csak magamat fárasztottam, mert fel kellett kelnem minden órában, ráadásul ha a párom elkezdett üvölteni, a fiam egyértelműen felébredt és jó sok időbe tellett néha visszaaltatnom.

Úgyhogy ezzel várok most tavaszig, legkésőbb nyárig.

113. Borsóleves (válaszként erre: 112. - Bzanna)
2008. jan. 28. 13:45

Szia

Én úgy szoktam, hogy megfürdik, alsónacit adok rá, és mikor már megy lefeküdni felveszzük a pelust, mert még előfordul, hogy éjszaka bepisil, egy hétig nem adok rá pelust éjszakára, nem is történik "baleset", aztán utána meg megint becsurog....talán akkor, amikor túl mélyen alszik????Nem tudom....

112. bzanna
2008. jan. 28. 00:02
Elmúlt éjfél, pelus nélkül van a fiam, még ébren...Felesleges ráadnom most még pelust, mert egyfolytában wcre jár pisilni. Viszont ha így hagynám éjszakára, moshatnám a paplanját meg a huzatot. Tele van a hócipőm.
111. bzanna
2008. jan. 27. 16:22
Jelentem, kellett a pelus éjszakára, viszont egy szó nélkül engedte, h ráadjam. Ez is eredmény, bár jobban örülnék, ha már tavasz lenne, akkor tuti elkezdünk pelus nélkül aludni.
110. Borsóleves (válaszként erre: 109. - Bzanna)
2008. jan. 26. 22:24
:))))) Minden ok. lesz:))))
109. bzanna
2008. jan. 26. 18:50
No, fejlemények vannak! Legalábbis úgy gondolom, a mai eset után vagy előre megyünk, vagy hátra. Ugyanis a kisfiam okosan rájött, h ha elég hangosan sír, bizony Apa megvédi csúnya Anyuval szemben és akkor nem kell pelust felvenni (éjszakára még nagyon is kell). Ma délután szokásától eltérően Áron elaludt és amikor megpróbáltam ráadni a pelust, megint elkezdett üvölteni (hogy szép legyen, emellé még teljes erőből rugdos is). Úgy döntöttem, akkor pelus nélkül marad, lesz ami lesz. Hát lett, egyértelműen bepisilt. Az üvöltés megint elkezdődött, bőgött mint akit nyúznak, Apa megint jött, hogy mi a baj. Vázoltam a történteket és közöltem, ha akarják én a pisis ruhában is hagyhatom Áront, de persze nem lenne rossz átöltözni. Apa (valami csoda folytán) teljes csendben ült a szobában, én meg egyezkedtem a fürdőben Áronnal. Végül úgy döntöttem, határozott leszek és levetkőztettem minden hadakozása ellenére. Ráadtam a száraz ruhát, összebújtunk, és megnyugodott. Szépen, hangosan megjegyeztem, hogy akkor most el lehet dönteni: vagy megengedik a pelust alváshoz, vagy tessék felkelni, ha pisilni kell. Én mindenesetre nem állok a fejlődés útjába. Szurkoljatok, hogy ne kelljen pelus....
108. Borsóleves (válaszként erre: 99. - Bzanna)
2008. jan. 26. 13:47
Én ezt egy ismerősömtől hallottam, Ő gyerekpszichológus, de én is hülyeségnek tartom, az én gyerekemet egyáltalán nem hatotta meg hogy az Ő kakija beleesett a wc-be, vagy a bilibe....kakil, leugrik a wc-ről, felhúzza a pólóját, hogy megtudjam törölni a kis fenekét, felhúzza a nacit és már fut is, valamikor Ő lehúzza....
107. Borsóleves (válaszként erre: 106. - 14775640c4)
2008. jan. 26. 13:45
Az én kisfiam most 21-én volt két éves, de már karácsony előtt "bevezettük" a délután pelus nélkül akciót:))))Mondjuk, én nem azért hogy szokjon le a pelusról, csak úgy, gondoltam mégis csak jobb, ezt csináltuk egy hétig kb. Olyan 5-6 óra fele amikor már tudtam, hogy lassan úgy is fürdés és aztán alvás levettem a pelust, amikor láttam hogy fogdossa a kis kukiját, megkérdeztem pisilni kell, vagy csak simán kérdés nélkül hoztam a bilit....aztán vagy belepisilt, vagy szólt, hogy nem kell pisilni....ezután egyik reggel megpróbáltam, hogy nem veszünk fel pelust egyáltalán, két három napig még előfordult, hogy be-be csurrant a pisi, de legtöbbször szólt, mára meg már bili sem kell, egyből fut a vécére, vécészűkítőt rá, és kész:)))))Éjszaka sincs pelusa:)))Szép fokozatosan meg lehet próbálni....
2008. jan. 25. 09:46

sziasztok.ha tudtok okosságot jó lenne.

egy kérdés:

közel 3 éves fiam lusta bilizni,és a wc sem érdekli.

elücsörög a bilin de csak játékból,de igazán kényelmesebb neki ha a pelust használja.van hogy fel-le huzogatja a nadrágját és a pelust(leszoktató bugypelust használunk)ráül-feláll és ujra. de ennyi.nagy ritkán belepisil.

a nagy tesó hamar szobatiszta lett. még 2 éves sem volt de már nem akarta a pelenkát.

a kicsivel mi lehet a probléma?bevetettünk mindent pl.betettük a kedvenc meséjét, de ott is csak végignézi a bilin és utána feláll.

játszottunk sokat azzal hogy megmutattam hogy pisilnek a plüssmacik de csak azt értem el hogy beledobálta a bilibe és ennyi.

a motiváció sem érdekli,mikor nagy nehezen belepisil a bilibe és megdicsérem különösebben nem hatja meg.

ő olyan hogy mindent csak akkor csinál ha kedve van hozzá.ha nincs kedve akkor dicsérgethetem napestig akkor csak legyint.

bölcsis és ott is látja a többit hogy nem pelusba pisilnek, de ez sem hatja meg. egyszerűen nem érdeklik mások. szerinte mindenki azt csinál amit akar és nem muszály mást utánozni.csak akkor ha ő is akarja.

március elején betölti a 3 évet. addigra jó lenne ha nem lenne pelus.

mit tegyek?ha várok még sosem szokik le.nem ültethetem nap estig bilin.

105. bzanna
2008. jan. 19. 21:36
Ma elcsíptem egy ismerőst, aki bölcsiben dolgozik. Azt mondta, addig nem fog wc-be vagy bilibe kakilni, amíg nem érik meg rá agyban. Szóval várjak türelemmel. Mondtam neki, h nagyon aggaszt, h mire megyünk szeptemberben oviba, még mindig csak pelusba lesz hajlandó kaksizni. Erre rávágta, h nyugodjak meg, nyáron tuti átszokik. Hát úgy legyen. Totál kivagyok ettől a "várjuk meg, amíg így-vagy úgy lesznek a dolgok"-tól. Előbb-utóbb besokallok, én nagyon türelmetlen vagyok, de mióta Áron megszületett, tökéletesen türelmes vagyok, kívülre, de ami belül zajlik....
104. b59d693a46 (válaszként erre: 103. - Bzanna)
2008. jan. 16. 16:23
Én sem hagytam volna soha kakiban, ez nem megoldás. Egy ismerősöm kipróbálta, nem vált be. Már elmúlt 3 éves a gyerek, ő is csak pelusba volt hajlandó kakilni. Próbált ő is mindent...aztán egyik napról a másikra szólt és elkezdte használni a WC-t. Biztos nálatok is eljön előbb-utóbb ez az idő.
103. bzanna (válaszként erre: 102. - B59d693a46)
2008. jan. 15. 00:02

Ezt is kipróbáltam már. Eldugtam a pelust, de megtalálta. Pedig azt mondtam, h elfogyott. Erre bement a szobába és elkezdett kutatni. Most volt hasonló eset. Két színű pelusa volt, egy piros és egy kék csomagos (próbaképp vettem újfajta pelust, a piros kicsi lett, így vettem egy csomag nagyobbat, ez a kék). A pirosat használtuk csak kakihoz. Amikor elfogyott, ki volt akadva a fiam, h nincs piros pelus és nem tud mibe kakilni. Felvetettem a bili vagy a wc használatát, de egyértelműen elutasította. Inkább nem kakil. Mi meg attól félünk, nehogy székrekedése legyen emiatt. Bár napokig úgysem várnám meg, h ne kaksizzon, inkább pelust adnék rá.

Olvastam lentebb azt a megoldást, h a kakijába hagyják a gyereket, h rájöjjön, nem is olyan jó dolog pelusba adagolni. Ezt nekem is tanácsolták, de nem csináltam: valljuk be, mi sem örülnénk, ha akár büntiből is, de a saját "munkánk"ban kellene lennünk akár csak 2 percig is.

PéDé, nemcsak h szól, de hozza is a pelust. Ha viszont direkt nem veszek pelenkát, akkor meg azért megy a balhé. Legszívesebben sikítanék!!!!

Egyébként pedig köszönöm a válaszokat.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook