Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaság- fiús anyukákhoz kérdés! fórum

Szobatisztaság- fiús anyukákhoz kérdés! (beszélgetős fórum)


2012. jún. 27. 17:20

Hát, nekem is kisfiam van, de bizonyos helyzetekben, amikor pl. "szép" ruha van rajta, bizony ülve pisiltetem a bilibe, ami a kocsiban mindig velünk van. Így kényelmes: akárhova megyünk, be tudjuk tenni.

Felváltva szokott ülve, ill. állva is pisilni. A "célzást" esténként tanuljuk, mert mindig megpróbálom pisiltetni fürdés előtt, de legtöbbször nem akar, de zuhanyozás közben megjön az "ihlet": ilyenkor mindig meg kell célozni a lefolyót, és nagyon büszke, ha sikerül, és megdicsérjük!:)

2012. jún. 27. 14:23
"Dugd ki a pocakod" felszólítás mellet én a két lába között hátra szoktam húzni a gatyót. Ígx nem pisili le.
26. Vadmalna (válaszként erre: 25. - B-zs)
2012. jún. 27. 13:54

Persze, erőltetni semmit sem szabad!

De - gondoljunk arra, hogy mi, felnőttek is "megszenvedünk", ha arról van szó...így természetes, ha a pici már megszokta, hogy nem használ pelenkát, neki is nehézséget okoz (hascsikarást), ha nem engedheti szabadjára.

A fiam pelusról rögtön a wc-re szokott, neki bilibe nem ment. Mostanában pedig a vonaton vagyunk bajban olykor, mivel ő oda sem végzi a dolgát, mert szerinte "büdös van" :)

25. b-zs (válaszként erre: 24. - _anatha_)
2012. jún. 27. 13:39

a szomszéd anyukának még nincs 2 éves a kislánya és már bilibe végzi a nagydolgát, nagyon ügyes! Igen ám, de a minap hazafelé az autóban jött rá, és pelusba nem megy már neki.. szegény nagyon megszenvedett, míg hazaértek.. szerintem ez sem jó.

Erőltetni semmit sem szabad, mindennek eljön az ideje.

2012. jún. 27. 13:34
Sziasztok, eldobható bili tényleg van, és nagyon jó ötlet szerintem. Elnézést, nekem kislányom van, de csak azért szeretnék hozzászólni, mert nagyon sok helyről hallottam én is, hogy nem jó, ha már alapból nem adunk rájuk pelust, aztán valamiért mégis, mert tényleg teljesen összezavarja őket... védőnőnek így szerintem nincs igaza.
2012. jún. 27. 13:33
Pisilési lehetőség mindig van, csak ki kell szaladni, és te tartsd a kukacát, mert még a célzás nem 100 százalékos.
22. Vadmalna (válaszként erre: 18. - Hedi13)
2012. jún. 27. 13:32

Szívesen megmutatnám a technikát, de nem biztos, hogy hagyná. Ma már 4 éves és 114 cm :)..én pedig 156 vagyok...lassan utólér :)


Úgy csináltam, hogy a karomat a hónalja alatt dugtam át, úgy fogtam a kukiját, s közben egy picit megdőltünk. A másik kezemmel pedig a gatyáját húztam hátrébb...így működött. Sok sikert, menni fog, csak idő kérdése!

A kaki már nehezebb ügy...arra tényleg nagyon odafigyeltem én is...de volt olyan, hogy az is bokorba guggolva sikerült (és nem a gatyába), de minden idő kérdése. Csak így tovább!

21. urbanszkyviki (válaszként erre: 18. - Hedi13)
2012. jún. 27. 13:31
Én már úgy próbáltam, hogy kicsit előredöntöttem a gyerkőckét, de b@sszus nekem úgy megijed ilyenkor, hogy kész! Pedig olyan óvatosan csinálom...! :( Akkor már egyből nem is akar pisilni, megijed...:(
20. Hedi13 (válaszként erre: 16. - Urbanszkyviki)
2012. jún. 27. 13:28
Nem is hallottam még ilyen bugyiról, de utána nézek, nagyon jó ötlet!
2012. jún. 27. 13:28
szia! Nálunk a kaki megy pelenkába , pisinél mindig szól . Én bugyit adok rá de van nálam pelenka mindig. Ha úton vagyunk megállunk és a fát pisili le ha meg bárhol máshol a wct. Egyébként lehet kapni eldobható bilit a szomszéd kislány olyanba pisil ha mennek valahova. Én béna vagyok az állva pisiltetéshez Úgyhogy én felemelem úgy hogy a hátulról a térde alatt átkarolom, a háta a mellkasomnak támaszt , közben guggolok (effektiv a lábát felkapom miközben guggol) és a két lába között pisil lefelé. Mint a lányok:) de nem érdekel így senki nem lesz pisis .
18. Hedi13 (válaszként erre: 14. - Vadmalna)
2012. jún. 27. 13:27
Köszi a tanácsot, ez jó, hogy döntsem előre kicsit. Még nekem is bele kell jönnöm! :)
17. debju (válaszként erre: 14. - Vadmalna)
2012. jún. 27. 13:27
igen, ez is fontos, hogy kérdezzük és próbálkozzunk ha egy darabig nem lesz lehetőség
2012. jún. 27. 13:27

Hasonló cipőbe járunk mi is....Nekem van már egy nagyobb fiam is, ő soha nem pisilte le a ruháját, ha állva pisilt, bár az elején még én fogtam a kukiját. Ő bugyit kapott már 2 évesen, pont a szülinapja körül (előtte 1-2 nap, vagy utána 1-2 nap, már nem tudom pontosan), és nem is történt vele sohasem "baleset" - nappal.

Most a kicsi fiam 22 hónapos, csak terepfelmérés címén adtunk rá bugyipelenka helyett rendes kisbugyit, 5 nap alatt pisi téren abszolút megbízható lett (egy hónapja), de állva nem tud pisilni, úgy lepisili a ruháját, ahogy csak kell..:S Ha felemelem , és mint a lányokat úgy pisiltetem, akkor is - tehetsége van hozzá , tuti! Én is pont azon töröm a fejem, hogy ha megyünk nyaralni, és hosszú az út, mit fogok ráadni - a pelenkát már nem engedi egyáltalán, éjjelre is álmában tudom csak ráadni. :S Én azt találtam ki, hogy veszek 1-2 mosható bugyipelenkát, igaz ára van, de szinte teljesne olyan, mint a bugyi, csak van benne egy kis nedszívó anyag, és rögtön érzi, ha bepisil, viszont a ruha nem lesz rajta még egy ideig pisis.....

2012. jún. 27. 13:27
bugyika
2012. jún. 27. 13:26

Szia!

Én sem adtam rá pelust ilyenkor. Mielőtt zárt helyre mentünk megkérdeztem, hogy kell-e pisilnie..ha nemet mondott, akkor is próbálkoztunk (ha volt mellékhelyiség akkor ott, ha nem, akkor az utcán, parkolóban, félreeső helyen). Egy idő után észre vettem rajta időben, ha tartogatta, vagy pedig ügyesen jelezte. Ha Te fogod a kukiját, akkor állj mögé és a letolt nadrágját húzd hátra az egyik kezeddel, és picit döntsd előbbre a fiúcskát, így elkerülhető, hogy az utolsó cseppek a gatyára folyjanak. :)

13. debju (válaszként erre: 9. - B-zs)
2012. jún. 27. 13:25
elég érdekes hozzáállás a védőnőtől
12. b-zs (válaszként erre: 6. - Hedi13)
2012. jún. 27. 13:25
majd, ha egyedül pisil, ez is megoldódik:)
11. debju (válaszként erre: 2. - Judy24)
2012. jún. 27. 13:24
enyém is szokott egyedül, de ha biztosra kell menni akkor mi vesszük kezünkbe a "dolgokat" :-)
10. b-zs (válaszként erre: 6. - Hedi13)
2012. jún. 27. 13:24
Mi is szoktunk így járni:D A pociját nem hajlandó kinyomni, így 1-2 csepp néha rámegy a bugyira:)
9. b-zs
2012. jún. 27. 13:23

Ha még csak kettő múlt, akkor inkább pelus, az a biztos. Pár hónap és szépen megoldódik magától.. Én már jártam úgy, igaz a lányommal, hogy a védőnőnél odapisilt a padlóra, pedig mindig szokott szólni, de annyira megilletődött, hogy elfelejtett..

Mellesleg a védőnő is rámpirított, hogy pelust adjak rá, ha megyünk valahová:)

8. Hedi13 (válaszként erre: 5. - Kinni)
2012. jún. 27. 13:20
Én is túlparázom. :)
2012. jún. 27. 13:20

Szia!

Szerintem ne adj rá peót, összezavarod vele. Inkább legyen nálatok mindig váltóruha.

Állva pisilésnél én szoktam a kukiját fogni. Ha már szól akkor meg lehet kérni, hogy tartsa amíg odaértek a wc-re az áruházban. Utcán meg egy féreeső helyen pisilhet, senki nem fog pálcát törni felettetek.

6. Hedi13 (válaszként erre: 3. - Rozália)
2012. jún. 27. 13:19
Akkor én vagyok a béna, mert ha fogom neki és csökken a sugár, akkor a ruhája kicsit olyan lesz, hiba húzom le neki a nadrágját és bugyiját rendesen. :( De lehet csak gyakorlás kérdése az egész. :)
2012. jún. 27. 13:19
Én nadrágpelust adtam amit le lehet tolni és visszahúzni mint a bugyit amíg nem volt 100% biztos a dolog, ha nem bírta ki a wc-ig akkor nem volt gond. Egyébként mindig kibírta én paráztam túl a dolgot és nem akartam kellemetlenséget sehol.
2012. jún. 27. 13:18

Hát, ha én hosszabb időre elmegyek itthonról vele, adok rá pelust..Pedig már éjjel sem kell rá..


Ma is jól tettem, hogy adtam rá, mert a bolt kellős közepén kezdett el nyomni, nyomni és nyomni, kakált (már 2 napja nem volt neki)...Ha nem lett volna pelusa, tök gáz...

2012. jún. 27. 13:18
Egyenlőre még te fogjad a kukiját és akkor nem lesz pisis a ruhája és a keze...
2012. jún. 27. 13:18
Az én kisfiam 2 és fél éves. Ő bugyit kap. Szól ha pisilni kell. Ha olyan helyen vagyunk ahol van wc akkor kimegyünk és ott pisil (ő itthon is wcbe pisil). Ha meg szabadtéri akkor lepisil valamit. Apukája mutatta meg, hogyan csinálja. Megfogja a kukiját és pisil.
2012. jún. 27. 13:15
A kisfiam két éves múlt és már majdnem teljesen szobatiszta. Viszont nem tudom mit adjak rá, ha hosszabb időre elmegyünk itthonról: pelust kapjon vagy bugyit..? Ha szól és állva pisilünk, akkor gyakran pisis lesz a ruhája, a keze, stb.. Tanácsot kérnék, akik ezen az időszakon túlestek, hogyan lehet pl megoldani a pisilést egy nagy áruház közepén, vagy olyan helyen, ahol nincs pisilési lehetőség?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook