Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaság, de csak félig... fórum

Szobatisztaság, de csak félig... (beszélgetős fórum)


7. be749d73f9 (válaszként erre: 1. - KISPESTFAN)
2012. aug. 13. 09:10

Mintha magunkat olvasnám!!! Szó szerint...

Nekem kb. 2 hónapja sikerült elérnem, közel 1 után...

Itt

[link]

megtalálod a fórumomat, talán 1-2 segítséget is találsz benne, a néhány "okos" hsz. között.

Remélem segít!

Szép napot nektek! Bea

2012. aug. 13. 08:17

Szia!

Detto nálunk is ez volt a probléma. vagyis még fennáll kicsit, de leírom. Nyár elej óta pisi ügyben szobatiszta, azóta a déli alváshoz sem kellett pelus, de ha jött a kaki akkor követelte. Ha nem kapott hisztizett stb. Volt hogy nem adtam rá de ő sem kakilt napokig, aztán fájt neki úőgyhogy úgy döntöttem ezzel nem jutokj sehová. Főleg hogy az én fiam nem az a gyerek akire rá lehet bármit is kényszeriteni. Úgyhogy hagytam, és vártam a csodát, hátha történik vmi. Egyik nap július elején szólt hog anya kakiltam bilibe. Na onnantól kezdve áttört a gát.Az ő elhatározása kellett én hiába tettem bármit. Utána még kért pelenkát, de abban maradtunk ha kakil a bilibe kap 1 gumicukrot és így ment a dolog. aztán a mamáéknál töltött egy hétvégét amikor nem kakilt és totális visszaesés (pedig 3 hete akkor már ment minden ), este megkapt az éjszakai pelenkát és belekakilt. Kezdtük előlről, leígértük a csillagokat az égről, de nem volt hajlandó. Úgy gondoltam azért elkezdjük az ovit lesz ami lesz. Bementünk múlt hétfőn egy kicsit megnézni milyen, és hazafelé mondtam neki hogy csak akkor járhat ide ha ügyesen kakil bele a bilibe, mert ő nagyfiú stb. Barátnőm is ezt javasolta hogy ezt kell sulykolni a gyerekbe hogy az ovi klassz és csak akkor mehet, meg hogy mekkora nagyfiú... Azóta, bár van hogy hisztizik pelenkáért, de nem adtam neki. (nehéz , mert pl az hogy nincs elfogyott nem tudom mondani mert a tesó is uazt a méretet használja) Azóta kakilt már nyilvános helyen nagy wc-beis, meg ovis wc-be is.


Kicsit hosszú voltam, de a lényeg szerintem az hogy gyerekfüggő mi lehet a megoldás, mert az én fiam nem ült volna mesekönyvvel sem a bilin fél percig. Esetleg egy kis jutalom cserébe az elején, vagy vmi story a kakiról. Nálunk bevált hogy megy be a dunába a kaki a többi kakihoz(tudom undi de a gyereknek bevált), vagy pisil egy Balatont és belerakja a Windszörnyet (Dollyrol után szabadon) .Vagy egyszerűen stressz nélkül kezelni és reménykedni hogy az oviban nem lesz gond, de persze az ovónők előtt mélyen hallgatni.. én azt is gondoltam hogy ha fennáll ez a gond és hisztizne bent pelusért azt mondom nekik hogy idegen helyen nehezen kakil és van hogy pelenkát kér...

2012. aug. 12. 21:47

kisfiam is ugyanígy csinálta, augusztusi, így én is igen csak aggódtam tavaly, mikor szeptemberbe elkezdte az ovit(a pisi simán ment már több, mint fél éve! de a kakit visszatartotta, 4 naponként kakilt, persze, hogy fájt neki).

szerintem ez egy lelki dolog, meg kell tapasztalnia, hogy semmi különös nem történik, ha a kaki a wc-be pottyan...

az első 2 nap az oviba mindjárt be is kakilt:( égtem, mint a rongy, aztán kipróbáltam a guttalaxot(lehet egy t-vel írják), na attól nem lehet visszatartani, mert kijön, aminek ki kell jönnie:) Csak nehéz beállítani a cseppszámot, mert nálunk a 7-8csepp már sok volt(hasmenés) az 5 csepp viszont semmit sem ért. Így először 1 hétig 7-8cseppet adtam neki minden reggel, mert ez nem azonnal hat, hanem kb 12óra alatt, így vagy délután, este kakilt vagy másnap reggel:), de egyszer csak jött az ötlet, mivel állandóan vissza akarta tartani, és ha ráült is a wc-re 2mperc alatt le is ugrott, szóval jött az ötlet, hogy kezébe adtam egy mesekönyvet a wc-n ülve és ahogy néztük, egyszer csak kijött, láttam már nem tudja visszatartani. 1hétig a mesekönyvvel csináltuk, aztán szépen megszokta, hogy ennek ez a menete, a kaki a wc-be kerül(1 hét után már mesekönyv nélkül és a cseppeket is visszaállítottam kb 6-7cseppre..., így biztosan, de jött a kaki..)kb 1hónapig használtam és ment rendesen a dolog, utána cseppeket már elhagytuk. (de jó a szilva is, ha megeszi:)

4. cooltim (válaszként erre: 3. - Kisj)
2012. aug. 12. 21:10
Igen, de en az elejen igy csinaltam... 5 napig visszatartotta a kakit. Ugy dontottem, nem kinzom inkabb...
3. kisj
2012. aug. 12. 20:29
Nálunk is volt átmenetileg ilyen probléma, de én egész egyszerűen nem voltam hajlandó ezért pelenkát ráadni. (gatyóba meg nem volt olyan komfortos a dolog)
2012. aug. 12. 19:19

Szia!

Mi ugyanigy vagyunk. 3-4 honapja a pisi siman megy a wc- be, bilibe. Mar egyedul intezi. De a kaki nekunk is ugyanigy csak pelenkaba megy. O azzal magyarazza, hogy a pelusba tud allva kakilni, amig a wc- re ra kell ulnie es ugy nem megy neki. Sajnos semmivel nem tudunk elorebb jutni.

2012. aug. 12. 19:14
Sziasztok. A kislányom jövő héten lesz 3 éves,és akárhogy szeretnénk nem akar bilibe kakálni.A pisi az már simán megy bilibe,de a kakával bajban vagyunk. Csak pelenkába hajlandó a nagydolgát elvégezni. Pedig egész nap nincs rajta pelenka,de amikor nagydologra kerül a sor követeli a pelust. Szeptemberbe menne ovodába,dehát ezt a gubancot még ki kellene oldanunk előtte. valakinek nincs valami épkézláb ötlete ? Segítséget kérnék !! Előre is köszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook