Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szobakutya és baba fórum

Szobakutya és baba (beszélgetős fórum)


1 2
31. resita
2010. jan. 17. 09:01

Náunk volt egy 6 éves magyar vizsla mikor megszületett az unokám. 3 évig semmi baj nem volt. Karácsony előtti este odament a 3 éves kis unokám

a kutyához és meg akarta szeretni. ezt a kutya félre érthette és belemart az arcába, az egész ünnepek alatt a korházba jártunk vele. Szerencsére nem roncsolta az arcát a nagy sebet összeragasztották,ma már kevés látszik belőle. A kutya azóta nincs a lakásban. Szerencsére az unoka félelme is elmult a kutyáktól, és már neki is van egy lassan 2 éves vizslája,akit nagyon szeret.

30. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 2. - 3a92f8d690)
2010. jan. 9. 16:15
Mi az,hogy "dög"?Sok embernél okosabbak,értelmesebbek a kutyák,szóval nem értek egyet veled!!
29. andi6020 (válaszként erre: 28. - Tündér74)
2010. jan. 9. 15:14
Persze. Egyiknek hullik, másiknak nem. De van választási lehetőség :-)
28. tündér74 (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2010. jan. 9. 14:03
De vannak olyan kutyák, amelyeknek hullik a szőre.
27. andi6020 (válaszként erre: 26. - Tündér74)
2010. jan. 9. 12:45

Ezt megcáfolnám. Nekem két yorki van a lakásban, de, mivel ezeknek nem hullik a szőrük, itt egy kutyaszőrt sem találnál, heti egy porszívózás mellett.

Az viszont természetes, hogy a kutya és a gyerek nem felváltva rágja a gumikacsát :-))

2010. jan. 9. 10:14

Én is imádom a kutyusokat, de csak házon kívül. De akiknél bent van a lakásban, főleg pici baba mellett, egy-két alapszabályt betartanék a helyükben. Pl. a gyerek hálószobájába nem engedném a kutyust. A baba játékait sem adnám kölcsön a kutyának, mert nyál útján fertőzések forrásaivá válhatnak. A kutyatálat rendszeresen fertőtleníteném.

Egyik rokonunknál is a lakásban van 2 pici testű, hosszú szőrű kutyus. Hiába takarít minden nap, lehetetlen a kutyaszőrőket eltávolítani.

De az is igaz, hogy a kisbaba sokkal nagyobb ellenálló képességre tesz szert a későbbiekben, ha egy tisztán tartott, állatorvos által rendszeresen vizsgált kutyával ossza meg életterét.

25. andi6020 (válaszként erre: 1. - Babarózsa84)
2010. jan. 9. 07:58
Semmi gond ne lesz, sőt!! Nagy valószínűséggel egy csodálatos barátság, szinte "szövetség" fog kialakulni a kutyus és a a baba között! Egy életre megalapozod az állatokkal való viszonyát!
24. andi6020 (válaszként erre: 2. - 3a92f8d690)
2010. jan. 9. 07:55
Legalább megpróbálhatnál értelmesen fogalmazni!
23. eddit (válaszként erre: 20. - Babarózsa84)
2010. jan. 8. 21:38
Neked is!
22. eddit (válaszként erre: 21. - Babarózsa84)
2010. jan. 8. 21:38
Én úgy gondolom,hogy nincs is csúnya kutya....egy gazdi meg amúgy is meglátja a kedvencében a szépet, nem igaz?:) Még ha esetleg másnak nem is tetszene.....
21. Babarózsa84 (válaszként erre: 19. - Eddit)
2010. jan. 8. 21:32
Igen,valóban gyönyörű kiskutya, tulajdonképpen csak szeretni lehet, rengeteg szeretetet kapunk mi is tőle.
20. Babarózsa84 (válaszként erre: 18. - Eddit)
2010. jan. 8. 21:30

Köszönöm szépen! Elképzelhető,hogy még fogok neked írni!:)

Szép estét!

19. eddit
2010. jan. 8. 21:30
Ja, és Lotti gyönyörű, nagyon édes!!! ♥
18. eddit (válaszként erre: 17. - Babarózsa84)
2010. jan. 8. 21:29

Írj nyugodtan, ha lenne kérdésed a későbbiekben is...amiben tudok, szívesen segítek....tudom,minden eset más, de talán lehet ötleteket lopni :O)


És bárki bármit mond, egy állat valóban lehet teljes értékű családtag.

Van egy mondás: "Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat..:" Ebben minden benne van.

17. Babarózsa84 (válaszként erre: 16. - Eddit)
2010. jan. 8. 21:21

Olyan jó,hogy eloszlatod bennem a kételyeket. Imádjuk a mi kis Lottikánkat, jelenleg ő mi "babánk".:)

Szóval nagyon szeretnénk,ha jól működne minden.

Biztos lesz féltékenység, de majd igyekszem megértetni vele a változásokat.

16. eddit (válaszként erre: 15. - Babarózsa84)
2010. jan. 8. 21:18
A szőnyegen nem kell olyan játékokat hagyni, amit a baba is a szájába vesz.....de ne kombinálj, nyugi van:O) Fogod tudni, mit kell tenned, csak légy a kutyussal is türelmes, mert eleinte lehet, hogy rosszabb lesz, hisz azt fogja tapasztalni, hogy már nem őrá figyelsz, hanem a kicsire. És féltékenységében csinálni fog pár hülyeséget, ezért kell a lassú szokatás (nyilván amikor a gyerek kora is indokolttá teszi).
15. Babarózsa84 (válaszként erre: 13. - Eddit)
2010. jan. 8. 21:14
Igen, a gyerekszobába természetesen nem lesz bejárása, ezt meg fogom vele tanítani,de mondjuk mindig nem lehet csukva az ajtó, biztos lesznek majd esetek...
14. eddit (válaszként erre: 11. - Babarózsa84)
2010. jan. 8. 21:13
Fog rá ugrálni, fog vele játszani a maga módján, de ne aggódj....idővel észre fogod venni a különbséget, milyen az, ha a saját játékára "harap rá", és milyen ha a gyerekkel játszik.....nagyon okosak hidd el!
13. eddit (válaszként erre: 8. - Babarózsa84)
2010. jan. 8. 21:12
Eleinte ne engedd a gyerekszobába....tényleg nem lenne jó, ha megnyalogatná a gyerek játékait....a babával akkor is tud találkozni, ha nem feltétlen a szobájába ront be:) De muszáj,hogy ismerjék egymást, akkor hamarabb elfogadja a kutyus az új jövevényt, minél többet vannak együtt.
2010. jan. 8. 21:11
Természetes nagyon szeretjük, mindenképpen azon leszünk,hogy minden rendben legyen.
2010. jan. 8. 21:10

meg pl.hogy ne ugráljon rá,mikor mászni fog, ne "bántsa",amikor játszik stb.

Persze nagyon nyugodt, barátságos a kutyusom,imádnivaló, szinte családtag, de azért félek egyéb dolgoktól.

2010. jan. 8. 21:09
Mindenki szeme fénye.:)
9. Pipőci (válaszként erre: 6. - 25c0404375)
2010. jan. 8. 21:08
Szerintem nehezen, de működhet. Rajtatok múlik. Plusz munka, figyelem kell, több a gond, de ezek nem égetőek. Az a kérdés, hogy szeretitek e a kisállatot annyira, hogy bevállaljátok?
8. Babarózsa84 (válaszként erre: 4. - Eddit)
2010. jan. 8. 21:08
Köszönöm,hogy leírtad. Nekem is van egy kis bolognese kutyusom. Teljesen szobatiszta, abszolut nem szagos, és egyáltalán nem hullik a szőre. Ilyen szempontból nem félek,inkább attól,hogy mennyire fognak egymáshoz viszonyulni,hogyan fogom tudni a kutyámmal megtanítani,hogy pl. ne a baba játékaival játszon, ne nyalogassa össze,na meg u.ezt fordítva...
7. Pipőci (válaszként erre: 2. - 3a92f8d690)
2010. jan. 8. 21:07

Hogy a kutyának, macskának hol a helye, azt a gazdi dönti el.

Takarítani, figyelni, nevelni kell... gyerkőcöt és kisállatot egyaránt. Akkor nem lesz gond.

2010. jan. 8. 21:06
Ez engem is érdekelne. A fiaim havanese kiskutyát kaptak karácsonyra, viszont érkezik hozzánk a kistestvér augusztusban.működhet egyszerre a kettö? baba is kutya is?
5. eddit (válaszként erre: 2. - 3a92f8d690)
2010. jan. 8. 21:04
Azért még ne hívd "dögnek"......
4. eddit (válaszként erre: 1. - Babarózsa84)
2010. jan. 8. 21:04

Szia:)

Az én kutyám sima keverék, kistestű és egy évvel azelőtt került hozzám mielőtt a gyerek született. Az utcán találtam, tehát nem pici korától volt velem a kutyus, de meglepő módon teljesen szobatiszta volt, sosem szedett szét semmit, a takarítás utána (szőr) pedig evidens....Amikor megszületett a fiam, és már abban a korban volt,hogy totyogott, nem mondom,hogy nem kapott a lába felé, de nem azért,hogy megharapja, hanem hogy megijessze és engem védjen. Ez a reflex állítólag olyan náluk,mint ahogy a részeg embernek is bizonytalan a járása , úgy a járni tanuló babának is, és ezért kapnak felé. De soha semmilyen probléma nem volt, nem sokkal később már úgy védte a gyereket, mint az életét és rengeteget játszanak a mai napig is, pedig már 15 éves a kutyusom:O)....szóval nekem pozitív tapasztalatom van, de nagyban függ a kutya fajtájától is.

3. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - Babarózsa84)
2010. jan. 8. 21:04
Nálunk nem volt soha semmi gond.
2010. jan. 8. 21:01
Barátnőmnek volt yorky-ja 4 hetesen mentünk látogatni a többiekkel nem volt szép látvány a fanciaágyon a dögöt a gyerek mellett a kutyának kinn a helye.....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook