Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szobakutya (bolognese) fórum

Szobakutya (bolognese) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szobakutya (bolognese)

1 2
2012. júl. 21. 20:50

Sziasztok!

A két kisfiam szeretne egy ilyen kiskutyát. Az igaz, hogy télen nem bírja kint a hideget és a házban kell tartani?

56. szkata78 (válaszként erre: 55. - Berna83)
2011. júl. 20. 17:08

szia!!


nem tudom, aktuális-e még a kérdés, és hogy hol laksz, de budapesten,esztergomban, gyöngyös mellett és valahol a déli országrésznél is tudok tenyésztőt. sőt, szabolcsban is.

2011. febr. 28. 18:26

Sziasztok!


Már nem aktív a fórum, de azért írok, hátha valaki válaszol.

Anyukámnak bolognese kutyust szeretnék venni. Esetleg tudnátok megbízható tenyésztőt ajánlani?

54. zsu888 (válaszként erre: 53. - S.o.s)
2009. nov. 27. 13:05
Szia! Talán Máltai Selyemkutya lehet, vagy havanese, mert az utóbbiból van fehér is. Mindkét fajta nagyon kedves, vidám természetű:) Piros masnit az ő "hajukban" láttam.
53. s.o.s
2009. okt. 20. 08:19
Koszonom elore is!
52. s.o.s
2009. okt. 20. 08:18

sziasztok!

En is szeretnek egy szoba kutyat,tudom hogy mijet szeretnek csak sajnos a fajtajat nem ismerem a kinezete kicsi alltalaba feher es egy kis masnit szoktak nekik a fejukre tenni,megtudja esetleg valaki mondani hogy ez mijen fajta kutyus?

51. Z88Z
2009. júl. 29. 18:25

Sziasztok! 2008.április születésű kan bichon bolognese kutyusomat pároztatnám. Érdeklődni: zsofi008@freemail.hu email címen vagy a 0670/3714392 telefonszámon.


[link]

2009. júl. 22. 23:18

Hello mindenkinek!


Kutyakozmetikusnak tanulok, "gyakorlókutyusokat" keresek. 1000 Forintodba kerül a teljes kozmetikázása, amit az oktatóm felügyelete alatt csinálok.

Bővebb infóért irjatok privit!

49. morkika (válaszként erre: 48. - Szkata78)
2009. júl. 22. 23:16

Szia!


Szerintem egyszerűen igy "nőtt" a füle, vagyis szerintem genetikailag ilyen.

De ez nem baj, ha nem akarod kiállitásra vinni.

Ha megnő a szőre, az kicsit húzza majd lefelé. Lehet hogy akkor javul valamelyest.

2009. jún. 27. 22:27

sziasztok!


szeretnék infot kérni azoktól, akik szakértők bolognese terén. van egy 10 hetes bolognese kiskutyám. a héten tűnt fel, eddig szerintem az apró méret miatt nem is látszott, hoyg az egyik fülecskéje nem oldalra lóg, hanem előre. a másik oldalra. ez baj? vagy ez normális? esteleg ezt kinőheti? vagy egyáltalán melyik a normális? ha előre vagy ha oldalra hajlik? olvastam a fajtastandardet, de ott a fül irányára nem volt semmi..csak hogy elálló, lefelé konyuló.

köszönöm a válaszokat!

2009. márc. 30. 13:10

Látom kissé, elnéztem a dátumot.

Így jártam. :D

46. H.Ancsi (válaszként erre: 34. - Monee)
2009. márc. 30. 13:09

Szia , nekem is van egy máltai fiucskám. Nagyon fontos, hogy kérdezd meg a tenyésztőt, hogy ő mivel etette, egy darabig azt kell neki adni és csak fokozatosan átállítani arra, amivel majd Te szeretnéd etetni. Nálunk kétszer kapnak enni, reggel mindig táp, este pedig mindig más. Van, hogy konzerv de az álatalm kutyult házikaját is szeretik, húsleves, rizses husi, és néha csont. Mert bármilyen pici ő is kutya. Természetesen megfelelő, nem csöves csont. Enyémek imádják a főtt csirkemell vagy sertés csontot.

Rövid, szerintem a fő a megfelelő prémium minőségű száraz, ami tartalmaz mindent, ami kell neki, a többi élvezet!

2008. jún. 10. 21:01

Sziasztok!


Bár az én kutyusom nem Bolognese, hanem Havanneese, annyi a különbség, hogy nem göndör a szőre, de mindenkinek csak ajánlani tudom. Annyi szeretetet ad, annyira hálás, hogy elmondani nem tudom. Most, hogy betegséggel küzdöttem, átérezte a fájdalmamat, és odabújt mindig hozzám, próbált segíteni. És nem csak aranyos, hanem olyan mint egy kis plüss kutya. Olyan, mint egy családtag.

A gyerekeket is nagyon szereti, és kiváló házőrző.

Na ennyi.

2008. márc. 22. 13:31

Sziasztok!


Szeretném a segítségeteket kérni! Én most láttam egy hirdetést amiben ez állt! CSaládi okok miatt 16 hetes Bolognese eladó 20 000 forintért! Utlevéllel, 4 oltással, nemzetközi rendszerben nyilvántartva! Szerintetek merjem megvenni? Nagyon sok helyen olvasom ha ilyen olcsó egy kutya lehet valami baja van!

2008. márc. 1. 10:07

sziasztok

Van egy Bolognese 1 éveskiskutyám. Tündéri ,imádom bár gondolom mindenki így van saját kedvencével.Nemrég olvasgattam a neten és láttam ,hogy szoktak tartani ilyen kutya találkozókat és a kérdésem az lenne,hogy Bolognese találkozót szoktak-e tartani vagy van ílyesmi?Ha valaki tud valamit erőll nagyon megköszönöm ha válaszol.

42. ALLICS
2007. nov. 21. 20:25
Nekem havanese-m van mi 35000-ért vettük.Most lesz 1 éves.
41. Donyta (válaszként erre: 40. - Venes)
2007. aug. 29. 07:58
Szia! A legkissebb lányoméknak is ilyen cuki kutyujuk van. 40.000.-Ft volt.Törzskönyves.
40. Venes
2007. aug. 29. 07:56

Jajj...nagyon tetszik. Lehet, hogy inkább ez mellé voksolok a Shih-tzu helyett.:) Ennivaló és tündéri és nem ömlengek itt tovább.


Kb. mennyibe kerül egy ilyen kiskutyus?

2007. aug. 29. 07:53
Sziasztok! Tegnap vettünk egy 4 hónapos bolognese kiskutyát! Nagyon fél, nem akar enni, inni sem, ráadásul egész éjszaka nem aludt! Barátkozni sem akar! Ez miért van? Mit csináljak?
2006. aug. 9. 10:34
Én nem vagyok nagyon híve a tápnak, csak 2-3 naponta szoktam adni neki tápot, ugyanis amiatt hízott egy kicsit a kutyám,én általában csirkehúst szoktam adni.
37. Hoxa
2006. aug. 9. 08:55

A Fressnapf tényleg jó, én is csak ajánlani tudom. Sajna tőlünk messze van, de ha arra jártunk, mindig feltankoltunk mindenből. Sokkal olcsóbb, többféle márka is van, lehet válogatni.

Általában nagyobb bevásárló helyek mellett van, pl tesco meg ilyesmi.

36. emagdi (válaszként erre: 34. - Monee)
2006. aug. 9. 07:35

szia! szeirntem is tápot adj a kutyusnak:)) rengeteg féle táp közül válogathatsz a fressnapf nevű állat-boltokban, általában ott az árak is kedvezőbbek, mint a kisebb állatkereskedésekben.

www.fressnapf.hu

(nincs semmi érdekeltségem ott, de én is ott szoktam vásárolni, mert tényleg nagy a választék eledelből és bármely más felszerelési tárgyból is. érdemes figyelni náluk az akciókat (kb 2havonta szoktak lenni), mert ilyenkor sokmindent féláron meg lehet venni!)

35. Kathy (válaszként erre: 34. - Monee)
2006. aug. 9. 00:40

Gratulalok a kiskutyusodhoz! Valoban ilyenkor ugy erzi a csalad, hogy uj taggal szaporodott a kicsi szemelyevel.

Nalunk is nagy esemeny volt, amikor a pici 8 hetes kiskutya odakerult hozzank. Raadasul beteg is lett, mert nagyon kohogott, hozta magaval a betegseget a cannelbol. Ugy aggodtunk erte, mint egy kisgyerekert.

Mi eloszor szaraz eledelt adtunk neki, ami kimondottan fiatal kutyusoknak valo es egyszer egy nap kapott egy konzerv felet, amit Cesar neven lehet megvenni a supermarkerben.

En nem Magyarorszagon elek, de remelem otthon is vannak ilyen hasonlo keszitmenyek. A tanacsom az lenne, hogy semmikeppen ne szoktassatok hozza az emberi etelekhez, mert az nem vezet jora.

Sok sikert es oromot kivanok a kiskutyushoz!

34. monee
2006. júl. 25. 15:00
Sziasztok!Mónika vagyok!Uj kutyatulajdonos.1 hete,hogy vettem egy máltai selyemszőrű kislány kutyust.Kitty-nek hivják!Tündéri!Olyan,mint ha kisgyerek lenne a családban.Azóta rengeteg fórumot megnéztem,de még most sem tudom,hogy milyen kaját adjak neki,hogy változatos és egézséges legyen az étrendje.Olyan picike még.Most 9 hetes.Ha tudtok,légyszi segítsetek!Előre is köszike!
33. 0f7f8f506d (válaszként erre: 32. - Finc)
2006. jún. 18. 13:28
Szia!Mint ahogy a cikkemben írtam, nekem is van bolognesem, és láthatsz is képet róla.Először is gratulálok, és örülök, hogy neked is bolognesed lesz, hidd el nem fogod megbánni, nagyon ragaszkodók, hűségesek, játékosak.Lesznek nehéz percek, legaláb is nálunk vannak, mivel Bessy szuka, ezért, amikor tüzel, elég nehezen lehet bírni vele, de ez semmi ahhoz képest, hogy mennyi örömöt, vidámságot tudnak okozni.Remélem elég információt tudtál szerezni errről a kutyafajtáról a cikkemben, de ha esetleg kérdésed van még, nyugodtan fordulhatsz hozzám.
32. finc (válaszként erre: 30. - Finc)
2006. jún. 18. 13:03

A kutyus gazdira talált. És hadd dicsekedjek, mst voltunk kutyanézőben, egy hét múlva én leszek a gazdija egy gyönyörűséges bolognese fiúnak, Edwardnak!

Majd próbálok képet feltenni!

Edina

31. Kathy
2006. jún. 3. 01:24

Sziasztok allatbaratok!


Nekem is van egy 3 kg-os yorkshire terrier kutyuskam. Annyira imadom ot, mintha a 3. fiam lenne. Az idosebbik fiamrol neveztem el, mert O tavol el tolem. Krisz a neve. Minden reggel keres nelkul hozza a papucsaimat, persze a jutalom nem maradhat el. Ha mondom neki, hogy torna, akkor hanyatt veti magat es kalimpal a labacskaival.Este, a mozsdatas utan kikoveteli a jatekot, ami abbol all, hogy en a haloszobabol a nappaliba dobom a labdat, o felugrik vele a kanapera es a ferjem kezebe adja, aki visszadobja nekem a haloszobaba. Ezt mindaddig csinaljuk, mig ofelsege meg nem unja. Ha valamelyikunk nem akarja eldobni a labdat, akkor addig nyuszit es sir, ameddig nem csinaljuk, amit o akar. Biztos, hogy el is van kenyeztetve, mert addig nem megy lefekudni a helyere, ameddig en be nem megyek a haloszobaba. Azt is kikoveteli. Persze ejjel velem alszik, de mivel ilyen picike, nem zavar egyaltalan. En oldalt szoktam aludni es o pedig a kebelembe feszkeli be magat. Most arra tanitom ot, hogy szegyellje magat. Ilyenkor leteszi a kis fejet a foldre es a szemet eltakarja a kis labacskaival.Egyebkent amilyen pici, olyan harcias, minden nagy testu kutyaval kikezd, aztan meg szalad hozzam. Enni, csak szarazeledelt kap es egyfajta csemeget, aminek cesar a neve. A mi altalunk fogyasztott etelekre nem szoktattuk ra, igy nem is kunyeral es nincs is elhizva. Minden nap megfesulom a frizurajat es masnit teszek bele. Mindenki megnezi ot az utcan, olyan szep es aranyos.

30. finc
2006. jún. 2. 22:07
Nem reklámozok! Segítséget kérek egy bolognese keverék kutyusnak, aki az Illatos úton várja a sorsát. A 14 napja lejárt, úgyhogy nagyon sürgős a segítség! Részletek: [link]
29. 0f7f8f506d (válaszként erre: 28. - 2f99c7588b)
2006. máj. 24. 14:25
Megpróbálom, amúgy imád futni, főleg, ha eldobom neki a labdát, csak soha nem hozza vissza, túl okos.:))Amúgy nálad szeretik a gyümölcsöt, vagy zöldséget a kutyák?Mert nálam Bessy imádja az almacsutkát, és a karalábét.Amikor eszem az almát, mindig izgatottan várja, hogy odaadjam a csutkáját.Lassan, azt hiszem vegetáriánus ez a kutya.:)))Na, jó ez túlzás.
28. 2f99c7588b (válaszként erre: 27. - 0f7f8f506d)
2006. máj. 22. 11:43

Fogd fogyira :) és futtasd sokat :) és csak reggel egyen...

Az estitől híznak ők is, mint mi. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook