Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szobafestés fórum

Szobafestés (beszélgetős fórum)


24. 76e4022ed6 (válaszként erre: 23. - 26fa0fe84c)
2011. júl. 5. 18:59
Amint meglesz a festés rakom is fel őket. Csak sajna most kicsit tolódik a festés.
23. 26fa0fe84c (válaszként erre: 22. - 76e4022ed6)
2011. júl. 5. 14:10
Én kíváncsi vagyok, lesznek képek:)?
2011. jún. 18. 13:01

Megnéztem, jó kis oldal. Köszi!!

Amúgy majd akarok feltenni előtt-utána képeket!

2011. jún. 15. 13:06
Én innen vettem az ötletet, mivel fa bútoraim vannak, szerintem jól mutat hozzájuk a zöld, nagyon megtetszett. [link]
20. 76e4022ed6 (válaszként erre: 19. - C130f7eb3b)
2011. jún. 9. 20:54
Van egy barátom aki szépen fest, de ez azért nagy meló. Mondjuk egy ilyennél elég lenne egy fehér alap, a többit úgy is a minták adnák ki.
19. c130f7eb3b (válaszként erre: 16. - 76e4022ed6)
2011. jún. 9. 08:20
Hogy mi nem jut az eszedbe! :) Én bizony nem hagynék egy ilyen ötletet veszni! Van itt valahol egy fórum, igaz, gyerekszobákról szól, de tele jó ötletekkel, hogy hogyan lehet a falra képeket festeni, érdemes megkeresned! És ha pénzed nincs festőre, biztos akad ügyes kezű barátod, rokonod, aki segít az álmod megvalósításában! :)
2011. jún. 9. 08:13
Na az jó lett akkor!
2011. jún. 8. 22:02

2 éve az osztálytermünket festettem ki (szülői segítséggel persze), és a következőképpen jártam: megbeszéltük a gyerekekkel, hogy világos tejeskávé színű legyen a fal. Én nagyokos, kikövetkeztettem, hogy ha a fehér mészbe barna színezőpasztát teszek, akkor abból kijön a szín (flancos festékre nem futotta), hát bekevertük. Tényleg olyan színű lett - a vödörben...:) De a falon mályva. :)))

Iszonyatosan nézett ki a kopott barna bútorokkal. Akkor gondoltam egy merészet, vettem vörös fenyő színű lazúrfestéket, és átkentem vele a szekrényt, asztalt, képkereteket, faliújságot. Olyan vagány kinézetű termem lett, hogy azóta is a csodájára jár mindenki, és azt mondják, semmi iskolai hangulata nincs, inkább otthonos. :)

2011. jún. 8. 21:53

Nekem anno amikor festettük orgona volt és nagyon lilás-fehéres a szekrény sorom, csak azóta csúnyán megfakult a szín és balesetek is érték a falat. Szóval nagyon érik az a festés.

Szerettem volna ilyen felnőttesebb stílusban az ajtóhoz egy romos kőkaput festetni, meg egy kicsit sárkányok birodalma és korszaka stílusúra megcsinálni, de sajna ahhoz túl vékonyka a tárcám, hogy megtudjam csináltatni.

2011. jún. 7. 20:41
Hálónak Nekem még az orgona tetszik fehér bútorral,fehér és lila kiegészítőkkel,de arra a "túl lányszobás" volt a férjem válasza.Így az sem lett.
14. Indián lány (válaszként erre: 12. - C130f7eb3b)
2011. jún. 7. 20:38
Nálunk az előszoba barackvirág.Ehhez vannak a lazacéger bútorok,és hasonló színű márványmintás padlólap.Nem is tudom másképp elképzelni az előszobánkat(minden más váltott már színt,illetve a fürdő most lesz kékből nárcisz).
13. Indián lány (válaszként erre: 6. - C130f7eb3b)
2011. jún. 7. 20:34
Szívesen:))
12. c130f7eb3b (válaszként erre: 11. - 06718ca650)
2011. jún. 7. 20:08
Nekem a konyhám barackvirág, igaz, a festéken körömvirág volt írva, de nekem akkor is barack.:) Melegséget, meghittséget, üdeséget áraszt, megnyugtat, és annak ellenére szeretek ott lenni, hogy a konyhai munka nem a barátom.:)))
11. 06718ca650 (válaszként erre: 1. - 76e4022ed6)
2011. jún. 7. 20:00
szép a trombitavirág nagyon, anya szobája olyan, az enyém meg barackvirág.
2011. jún. 7. 19:54
Hát az író asztalomat leszámítva minden halvány színű bútor, így egy kicsit sötétebb, vagy inkább élénkebb színű falat szerettem volna. A plafonhoz nem nyúlunk, az szép fehér, fűrészporos tapétás. Ha a fekvés azt jelenti melyik égtájon van az ablak, akkor déli szobám van. A napraforgó sárga nekem is nagyon tetszett, és egy grafikus ismerősöm mondta, hogy szépen felrajzolna rá pár napraforgó virágot is, de mivel a lakóhelyünkön nem találtam napraforgó sárgát, így jött a trombitavirág szín. De még be akarok menni Debrecenbe is, hogy egy nagyobb festék boltban is körül nézzek, hogy milyen színek vannak. Mivel most fejeztem be a sulit, annyira nem kell a munka kedv, inkább valami élénk és lüktető színt szerettem volna. De még a szín választás nagyon képlékeny helyen van.
2011. jún. 7. 18:12
Nálam minden krém,de annyira halvány,hogy szinte fehér,én nem szeretem a szineset,bár hozzánk szerintem nem is illene.
8. c130f7eb3b (válaszként erre: 7. - Anett13)
2011. jún. 7. 17:16
Igen, már nekem is tetszik. Pedig mennyit harcoltam ellene! :)
7. anett13 (válaszként erre: 3. - C130f7eb3b)
2011. jún. 7. 17:05
Hű, az a meggypiros jó lehet:-))))) A lányomnak is biztos tetszene!!!
6. c130f7eb3b (válaszként erre: 5. - Indián lány)
2011. jún. 7. 17:04
Nálunk a háló fehér, mert azzal kezdtük a piktorkodást, és nem merünk színesbe belevágni. Amióta elkészült a gyerekek szobája, a férjem csak sóhajtozik, hogy legközelebb a mienk is élénk színű legyen. A meggy-mustár nagyon vagányan hangzik. komolyan elgondolkodtat... köszi! :)
5. Indián lány (válaszként erre: 3. - C130f7eb3b)
2011. jún. 7. 16:49

Ez a szín nekem is bejönne a hálóban,de a férjem nem engedi.Esetleg kompromisszumként felajánlottam,hogy meggy-mustár sárga felváltva falanként,de ezt is elvetette.

Most hunyorzöld 1in1 keverve fehérrel.Ez is tetszik sárga függönnyel,fenyő bútorral(esetleg kék,piros kiegészítőkkel,de élénk szín legyen).

2011. jún. 7. 16:36
Mi a nárciszt szeretjük,mert szép világos,hangulatos tőle a szoba(északi fekvésű,de húgomé déli és a napraforgó nála jó).
3. c130f7eb3b (válaszként erre: 1. - 76e4022ed6)
2011. jún. 7. 16:34

A lányom ragaszkodott ahhoz, hogy a szobája fala meggypiros legyen. Én idegenkedtem a sötét színtől, ezért rábeszéltem, hogy az ablakokkal szemközti fal fehér legyen. Mindenkinek tetszik így, ráadásul elvileg a bordó szín fokozza a munkakedvet, ami egy diáknál nem utolsó szempont. :)

Persze a színválasztás nagymértékben függ az ízlésedtől, no meg bútoraid színétől, mert az a jó, ha kiemelik, nem pedig elnyomják egymást. A naplementés sárga nekem is tetszene. :)

2. anett13 (válaszként erre: 1. - 76e4022ed6)
2011. jún. 7. 16:32
Mi pont most festettük ki a szobánkat, a napraforgó színt választottuk (szerintem a trombitavirág egy kicsit harsányabb), és nagyon jó lett:))
2011. jún. 7. 16:19

Sziasztok

Nem sokára ki fogjuk festeni a szobámat és eddig úgy van, hogy trombitavirág színű lesz (olyan naplementés sárga). Viszonylag egész világos szobám van. Nem fogunk festőt hívni, mivel a konyhán és egy másik szobán ki lett tapasztalva, hogy mi is jól le tudjuk festeni.

De várnék tippeket, ötleteket, hogy ki milyenre csinálta, milyen színt ajánl.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook