Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szobabiciklizés fórum

Szobabiciklizés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
580. 0814c5807c (válaszként erre: 579. - Magdi22)
2011. ápr. 4. 09:19

Szia! Köszi a segítséget! Közben tegnap megvettem a kiszemelt használtat, azaz ezt: [link] - nagyon stabil, erős bicajnak tűnik. Viszont úgy néz ki, megtudom oldani ennél is az EP jóváírást! :)


Most reggel kezdtem a tekerést, az alábbi eredménnyel: 15 perc,1.nehézség, 6.8km (27km/h) és a pulzusom 10perc után ment fel a zsírégető tartományba - jól csináltam-e? Vagy elsőre ne várjak csodát? 1,5 hét múlva már menni fog a 40-60 perc is? Ha alacsony fokozaton nyomom, milyen sebességgel kell tekerni? Mit tanácsoltok, hogy használjam ki a szuper kis gépem adottságait? :) Elszánt vagyok, de nem akarom, hogy a sikertelenség az elején kedvemet szegje! :)

Köszi előre is!

579. magdi22 (válaszként erre: 577. - 0814c5807c)
2011. ápr. 4. 08:16

Helló!

Én nagy segítség nem leszek neked,mert nagyon nem értek a bicóhoz.Azt tudom neked elmondani,hogy nekem egy használt van ami nagyon jól működik.Azt kellene megnézned melyik a jobb minőségű.Ha a használt az akkor kipróbálás után vedd azt.Viszont a másiknak az az előnye,hogy nem a pénzed fogy ha esetleg meggondolod magad és nem tetszik a tekerés.

578. magdi22 (válaszként erre: 575. - Vick84)
2011. ápr. 4. 08:12

Igen jó dolgot írsz.Nem szoktam kitűzni lehetetlen célokat,és most összekapom magam és belehúzok.Ma délután majd tekerek,kíváncsi vagyok mennyit bírok.Azért én tekerek ám,mert bicóval megyek dolgozni és mindenhova ahova kell.Ez talán annyira elég,hogy legalább ne hízzak.

Kitartás mindenkinek!!!

2011. ápr. 3. 11:04

Sziasztok!

Kezdő, de elszánt szobabicikliző(ni szándékozó) vagyok és bicaj vásárlás előtt vagyok. Szerintetek vegyek használtan 25eFt-ért egy német, masszív,150kg terhelésű, újszerű ergometert, vagy 30eFt-ért újonnan egy alapgépet a Hervisben? - utóbbit egészségpénztárra el tudnám számolni????

Köszi a segítséget előre is!

2011. ápr. 2. 22:21
szerintetek ha a szobabiciklin ugy biciklizem,hogy nem ülök rá,hanem ugymond állva,ugy jobban karcsusitja,szálkásitja a combot???
575. Vick84
2011. ápr. 2. 22:04

Ááá lányok, nekem péntekre lement 1kg, de pénteken egy szülinapi bulira voltam hivatalos, és hát lazultam...ettem, ittam :) Vissza is jött ami lement :( nem esett jól, de majd lemegy újra, és jobban vigyázok rá...


Magdi!Tűzz ki valami célt heti szinten, és fejben döntsd el, hogy betartod!Ha lusta vagy akkor olyan cél legyen, ami nem írreális :)


Én ma is tekertem, így megvolt a harmadik 90 percem a hétre, de csütörtökön igen csak össze kellett szorítani a fogam, félidőben legszívesebben leszálltam volna, az segített, hogy ki van tűzve a heti 3x90 perc.Ma viszont pikk-pakk eltelt :)


Egyébként, az is segíthet, ha kitűzöd a célt, aztán felírod!

574. magdi22
2011. ápr. 1. 08:04
Heti egy kilóval én is elégedett lennék.
573. Kata184
2011. márc. 31. 18:31
hát nekem is nagyon nehéz, borzasztóan lusta vagyok, főleg,h munka után tudok csak tekerni, semmi kedvem hozzá, de amint ráülök, akkor nincs mese végig csinálom, kicsit nehéz felvinni a pulzusom, mert ha gyorsan tekerem attól még nem megy fel, csak ha erősebb fokozaton, de eltört a beállítója és így mindig állítgatnom kell tekerés közben, meg ha nagyon erősen tekerem azt ugye nem bírja a térdem, úgyh nem egyszerű, de csinálgatom, én is örülnék heti 1 kgnak, nem is merek ráállni a mérlegre mert félek, h csalódok. mondjuk akkor sem adnám fel, de megint rossz kedvem lenne, szerintem vasárnap állok majd rá és írom,h mi a helyzet :)
572. magdi22
2011. márc. 31. 08:24
Mind a kettőtöknek gratula.Én egy lusta disznó vagyok és nem tudom rávenni magam a tekerésre.
571. Vick84 (válaszként erre: 570. - Kata184)
2011. márc. 31. 01:08

Szia!

Gratula, szép eredmény!

Én kb 1 hónapja bringázom.Heti 3x90 perc az "edzéstervem" zsírégető tartományban. 3kg ment le, de volt 1-2 hét mikor nem figyeltem a kajára...olyannyira, hogy ha nem mozgok tuti fel is szedek pár kilót. :) Ennek ellenére már érzem. A combomon látom hogy formásodott, és sokkal tónusosabb vagyok. Még a cicim is feszesebb lett:)

És sokkal fittebb is vagyok.De én már be akarok állni valami normális kajlásra, heti 1kg fogyásnak is nagyon örülnék.

570. Kata184
2011. márc. 30. 21:49
sziasztok, hát olvasgattam itt, én kb 2 hete kezdtem diétába, meg mozgásba bicóval, de csak tegnap jöttem rá,h rosszul csináltam, a diéta alatt azt értem,hh minimális ch, csak,h legyen bennem reggel, amúgymeg csak zöldség és fehérje.. nos ma elég büszke voltam magamra ugyanis térdproblémáim vannak, de sikerült lenyomni 1 órát közepes fokozaton úgy,h 130 felett volt a pulzusom, meg is izzasztott, de vhogy jól esett, megpróbálok majdnem mindennap tekerni majd, a diétát meg nem nehéz tartani, csak a tésztás és cukros dolgokat kellett eltávolítanom, egészen hozzászoktam, jah és a lényeg,h már fogytam 2-2,5 kg-t, nem tudom pontosan, de még 8at szeretnék, az az álom :) drukkolok mindenkinek :)
569. Vick84 (válaszként erre: 568. - Magdi22)
2011. márc. 13. 20:31
Nekem elég a bringa...örömmel rá tudok ülni, viszont az elliptikushoz, azt hiszem sokszor meg kéne magamat "erőszakolni"... :) A bringázásra jobban ráveszem magam :) Bár szívesem berendeznék itthon egy mini "konditermet" ;)
568. magdi22 (válaszként erre: 567. - Vick84)
2011. márc. 13. 12:20
Tényleg jó kis táblázat.Jártam konditerembe régebben és ott volt elliptikus tréner is,tuti jó volt.Jó lenne beszerezni egyet olcsón itthonra.
567. Vick84
2011. márc. 11. 21:11

Sokszor felmerül a kérdés, hogy melyik az a fitneszgép, amelyik a legjobb zsírégető, vagyis melynek használata során a legtöbb kalóriát tudjuk azonos időtartam alatt elégetni. Természetesen ez a felvetés elég relatív, hiszen nem mindegy, hogy egy adott fitnesz gépen milyen intenzítással dolgozunk.



Az alábbi táblázat abban nyújt segítséget, hogy az egyes tevékenységekre vonatkozóan ki tudjuk számolni az energiafelhasználást.A táblázat ráadásul a különböző intenzítású edzésre is tartalmaz adatokat.


A megadott kcal értékek 1 órára és testsúly-kilogrammokra (!) vonatkoznak, tehát még meg kell szorozni a testsúllyal, hogy megkapjuk a kívánt értéket. Mert ugye minél nagyobb valaki, annál több energiát éget ugyanazon tevékenységgel.


Kalóriaégetési táblázat


alvás: 0,93 kcal


fekvés: 1,10 kcal


ülés: 1,43 kcal


állás: 1,58 kcal


séta: 2,75 kcal


futás (9 km/h): 9,50 kcal


futás (12 km/h): 10,07 kcal


futás (15 km/h): 12,10 kcal


kerékpározás (9km/h): 3,57 kcal


kerékpározás (15 km/h):5,38 kcal


kerékpározás (21 km/h): 8,71 kcal


kerékpározás (30 km/h): 12,00 kcal


mellúszás (1,2km/h): 4,40 kcal


úszás (intenzív): 6,90 kcal


evezés (6km/h): 9,30 kcal


kenuzás 7,6km/h: 8,10 kcal


lovaglás/galopp: 6,70 kcal


asztalitenisz: 4,50 kcal


teniszezés: 5,14 kcal


tánc: 5,14 kcal


gimnasztika: 6,71 kcal


vívás: 8,75 kcal


sífutás (9 km/h): 9,00 kcal


korcsolyázás (21 km/h): 9,91 kcal



A táblázatból egyértelműen kiderül, hogy futás (futópad) és sífutás (elliptikus gép) a legjobb hatásfokú edzés már kis sebességnél is. A kerékpározás (szobakerékpár) csak akkor hoz igazán jó eredményt, ha megfelelő intenzítással végezzük.



A fenti tényt igazolja, hogy a futópadon és elliptikus gépen végzett edzésmunka - azonos időtartam alatt és azonos intenzítással végezve - lényegesen magasabb pulzusszám emelkedést eredményez , mintha ugyanezt az edzésmunkát szobakerékpáron végeznénk. Ennek a különbségnek az oka egyszerű: a futópadon és elliptikus gépen állva edzünk és ezáltal lényegesen több izmunkat dolgoztatjuk meg, mint a szobakerékpározásnál, ahol gyakorlatilag a gravitáció segítségével csak a lábizmainkat mozgatjuk meg.

566. Vick84
2011. márc. 11. 21:10

Sziasztok csajok!

Találtam egy tök jó táblázatot, a kalória égetésre vonatkozóan!

Tegnap is megvolt a 90 perc. 21.3km volt. Többnyire 16-18km/h-val, bár nem figyeltem annyira mert filmeztem, csak a pulzusra koncentráltam :) de a cikk alapján érdemesebb inkább kisebb fokozaton tekerni, gyorsabban ha az a cél, hogy minél több kalóriát égess el :)

Ja, kalóriára megint majdnem 1400-at írt ki.


Ma nem akartam tekerni, de sokat ettem sajna, szóval lehet ma is ráülök, kanapén punnyadás helyett :(

565. magdi22
2011. márc. 11. 08:59
Most majd én is megnézem pontosan és leírom mennyit tekerek és az értékeket.
564. CsillagTM (válaszként erre: 562. - Vick84)
2011. márc. 11. 01:56
nemtom, ti ezt hogy csináljátok...nekem 20p 100kcal:) közepes tempóban.
563. magdi22 (válaszként erre: 562. - Vick84)
2011. márc. 10. 15:25
Tegnapelött tekertem fél órát,kicsit punnyadt vagyok,de lesz ez még jobb is.Össze kell szednem magam.
562. Vick84
2011. márc. 9. 22:24

Köszi!

Hú, hát a km-re nem emlékszem pontosan, de majd holnap megjegyzem. Talán 22km volt, az erősséget állítgattam közben. Kalóriára 1400-at írt ki. De azt nem veszem alapul, mivel személyes adatokat nem lehet beállítani.

Spinning órán mikor voltam, akkor mondta az edző csajszi a 60 perces órára, hogy kb 5-600 kcalt lehet égetni. Az azért intenzívebb is, szóval sztem kb 7-800 kcal lehetett. És 1200-at ettem:)))


Te hogy haladsz? Mennyiket tekersz most?Én is drukkolok ám! :)

561. magdi22 (válaszként erre: 560. - Vick84)
2011. márc. 9. 15:14
Látod,ügyes vagy!90 perc alatt mennyi kalóriát égettél és hány km-t tekertél?Nagyon kivoltál?
560. Vick84 (válaszként erre: 559. - Magdi22)
2011. márc. 9. 01:09
Köszi!Aranyos vagy. Jelentem kibírtam, és egész jól :) Közben mondjuk kelleni fog egy jó film, vagy műsor, hogy lekössön... :)
559. magdi22 (válaszként erre: 558. - Vick84)
2011. márc. 8. 17:21
Bírni fogod,én szurkolok neked.
558. Vick84
2011. márc. 8. 14:09

Persze, ha kalória deficiten van valaki, az fogyni fog.

Tavaly rendszeresen játram edzésre (csoportos óra)elég sokat, de egy szinten megrekedtem.Maradtak kis párnácskák itt-ott, pedig úgy érzem sokat tettem azért, hogy eltűnjenek, de valahogy mégsem akarnak.

Sokat beszélgettem az edzővel ezt a módszert javasolta.

Ezért is vettem bringát, mert nem tudom elképzelni, hogy lemegyek egy terembe és ott nyúzom vmelyik gépet ennyi időn át, inkább otthon tv-t nézek, vagy a kedvenc zenémet hallgatom, tekerés közben.

Ma lesz az első 90 perces "maratonom" remélem jól birom majd :)

2011. márc. 5. 19:30

Amúgy, hogyha a szénhidrátból használsz fel energiát, már akkor is tettél a zsírégetésért, hisz kevesebb épül be a szervezetedbe. A fogyás (és itt a zsírból fogyást értem) alapvetően azon alapul, hogy a szervezeted több energiát használ fel, mint amennyit bevittél. Tehát lehet hogy tovább bringázol, több zsírt égetsz, viszont, ha szénhidrátot használsz fel, kevesebb fog zsír formájában raktározódni. Nem tudom, mennyire érthető, nem akartam szájbarágós lenni. :)

Amúgy én a heti többszörit tartom hatásosabbnak.

556. magdi22 (válaszként erre: 555. - Vick84)
2011. márc. 5. 10:06
Aha.Jó dolgokat találtál.Van benne valami.Egyik nap igy kéne tekerni másik nap meg intervallum.
555. Vick84
2011. márc. 3. 22:04
Ezek alapján hatásosabb lehet inkább heti 2x60 perc, mint 4x30...ha zsírégetés a cél...
554. Vick84
2011. márc. 3. 22:02

Ja, és a zóna:

Saját zsírégető zónád a következőképpen számolhatod ki legegyszerűbben:


220 - (minusz) életkor X (szorozva) 0.65 = alsó érték

220 - (minusz) életkor x (szorozva) 0.75 = felső érték

553. Vick84
2011. márc. 3. 22:01

Érdemes elolvasni:

"Az energiafelhasználás biológiája és a �zsírégetés� feltétele


A szervezetünkben raktározott tápanyagok lebontásakor - tehát például az edzés közbeni �zsírégetéskor� - nem tudjuk biztosítani, hogy izmaink csak a felhalmozódott zsírraktárakból nyerjék a munkavégzéshez szükséges energiát. Szervezetünk először mindig a legegyszerűbben elérhető energiaforrásokhoz, a szénhidrátokhoz nyúl, majd ha ezek fogytán vannak, csak akkor kezdi el a zsírok, vagy extrém esetben az izomfehérjék lebontását.


Az aerob zónában végzett edzés első 1o-2o percében izmaink a szénhidrátok felhasználásából nyernek energiát Ezeknek a tartalékoknak a kimerülése után - amennyiben az aerob zónán belül maradunk- a zsírok lebontására kerül sor ,aminek hatékonysága az edzés időtartamától függ.


Az aerob zónában tartott pulzuskontrollált edzés folyamatos zsírégetést biztosít. Az edzés alatt a magas intenzitású, ezáltal nehézlégzést (ziháló lélegzetvételt) és izmainkban részleges oxigénhiányt okozó terhelési szakaszok csökkentik, megszakítják a zsírégető folyamatokat, amely lassan nehézkesen indul újra. Ebben az esetben szervezetünknek meg kell várnia, míg az anaerob terhelés oxigénhiányos állapota után megint megfelelő mennyiségű oxigén kerül a vérünkbe és onnan az izmainkba ahhoz, hogy ismét megkezdődhessen a zsírsavak lebontásának művelete.


Természetesen a zsírsavak lebontásának arányát tudatosan növelhetjük az által, hogy odafigyelünk a lassú és fokozatos bemelegítésre, így kevesebb oxigénadósság keletkezik. Az edzés intenzitását alacsony-közepes aerob zónában kell tartani, hogy izmainknak minél kevesebbszer kelljen a szénhidrátokhoz nyúlnia. Az edzés időtartama szintén lényeges, mert minél hosszabb az edzés, arányaiban annál rövidebb a szénhidrátokból történő energianyerés, az edzés teljes időtartamához képest. A valódi zsírégetés a 35. perc után indul, így aki fogyni szeretne, annak legalább 6o perces folyamatos lassú vagy közepes edzés javasolt."

552. magdi22 (válaszként erre: 551. - CsillagTM)
2011. márc. 3. 21:42
Látod én magam sem tudom.
551. CsillagTM (válaszként erre: 550. - Magdi22)
2011. márc. 3. 16:26

akkor most ha 60-at akarok, azt hogy tekerjem?


és ha vmelyik nap csak 20-30p-re van időm, azt hogy?


(főleg vékonyodni szeretnék, izom van:))

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook