Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szoba kutyából kinti kutya! fórum

Szoba kutyából kinti kutya! (beszélgetős fórum)


18. 7275fd03fa (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2012. szept. 30. 12:07
Semmi baja sem lesz. Ismertem macskát, amelyik 10 évig szobacica volt és utána évekig élt még kertben is.
17. durum
2012. szept. 30. 11:55
Szóval,kutyának kint a legjobb.
16. durum
2012. szept. 30. 11:54

Nekünk van 4 biscon havanesünk,akik tudvalevő,hogy szobakutyák!Elvileg,mert ahogy többen lettek kitettük az udvaron kennelbe őket,még nyár közepén.Minden gond nélkül megszokták!

Söt!!A negyedik,gyönyörű hófehér kan űgy került hozzánk,hogy fogadjuk be,mert a három gyerek közül senki nem akarta levinni pisilni sem,nem még sétálni.Azt mondta a gazdi,nagyon harapós,nagyon válogatós,csak virslit,párizsit eszik,fésűt kefét ha meglátott,szétmarta aki a közelében volt.Ezzel szemben most egy kimondottan jó kutya,mindent megeszik,szereti ha kefélgetjük,és nyírjuk a szőrét.Tehát 5 évesen megtanult kutyául élni,és imádja,a szobába már ha hívjuk sem jön be.

2012. aug. 31. 01:50
Sajnos nem lehet. :( A szüleim ezzel a feltétellel engedték őt ide. Én pedig ebbe is belementem, mert imádom, bár már elgondolkodtató, hogy mi volna jobb a kutyának...új, ismeretlen emberek, vagy a kint lét. Néhányan azt állítják meg fogja szokni .. nem tudom.
14. 303b0747dd (válaszként erre: 13. - Noncs.ka)
2012. aug. 31. 00:49
Szia,éjjel se lehet benn ? :) Télen azért elég hideg van még nappal is,inkább benn tartanám valahogy.Vagy ha van kinn valami fűthető,vagy melegebb épület-helység,még az se rossz annyira.
2012. aug. 31. 00:38

Sziasztok!


Én is hasonló gondokkal küzdök. Ma hoztunk haza egy palotapincsit, aki ezelőtt szoba kutyus volt. Nálunk sajnos ez nincs elfogadva, ezért kint van jelenleg. A tél miatt viszont nagyon aggódom!! Szeretném látni esélyét annak, hogy nálam maradhat a kutyus! Mindent megtennék érte! Van mellette még egy ilyen kis termetű keverék kutya, ők jól megvannak, így a palotapincsi kevésbé furcsállja a kint létet. :)

A kutyus ismer engem évek óta, ilyen problémák nincsenek! Viszont 9 éves, és pici kora óta bent élt. Nagyon örülnék tanácsoknak!! Kérlek nyugtassatok meg, hogy nem lesz baja a kicsikének!


Előre is köszönöm!!

12. Cippora (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2010. szept. 20. 19:04

Szió! :)

Ha a mi westink megszokta,akkor a staffi is megfogja.Sőt a miénk nagyon élvezi.Hidegben bejöhet a zárt teraszra,nehogy megfázzon,de reggel már nyűszít-ugat,hogy menne kifele.

2010. szept. 20. 16:42

Eddig is teljese kétségbe voltam esve és még gazdi sincs.Nagyon nehéz lesz jó gazdit találni.

De úgy logikus ahogy írtátok,szépen...fokozatosan kiszoktatni.Nem kitenni.(bár ez meg se fordulna a fejembe)

10. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 8. - Lully)
2010. szept. 20. 16:39
Igazad van, és a méret csak egy dolog, de a szörének (mégha rövidszörü is) hozzá kell szoknia. Ehhez viszont idö kell.
9. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 7. - Bucóka20)
2010. szept. 20. 16:38

Gondoskodj róla, hogy olyan gazdihoz kerüljön, aki úgy gondolja, mint Te meg én... :D Akkor nem lesz gond. :)


Egyébként a lakásba kerülés sem nagy gond, ha a napi megfelelö mennyiségü kinti mozgást biztosítják neki.

Szerintem jobb a lakásban, de naponta többszöri séta és a kutyával való foglalkozás, mint a hatalmas udvaron, de a agazdi és rendszeresen új ingerek nélkül. De ez már nem ide tartozik. :)

8. lully (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2010. szept. 20. 16:37
Bármennyire is nagy darab "állat", őt is fokozatosan kellene a kinti léthez szoktatni, elvégre nincs hozzászokva. Főleg most, amikor igencsak hűvös van éjszaka. Nappal elvileg nem lehet baja, de az éjszakákhoz én szoktatnám, még akkor is ha lenne házikója. Ez az én véleményem. Nekem yorkim van, "kinti-benti", télen a legnagyobb mínuszokban egyre hosszabb ideig végezte kint a dolgát a kertben "kabát" nélkül.Főleg este volt nagy élmény, hiszen nem is láttuk sokszor hogy hol van, mikor bejött, szó szerint jég hideg volt, de ennyi. Hozzászokott. És mi is! Ebből kifolyólag szerintem ez fordítva is igaz, hiába nagy kutyusról van szó.
7. Bucóka20 (válaszként erre: 6. - 3f5c70e7b8)
2010. szept. 20. 16:32
Köszönöm a tanácsokat.Remélem az új gazdi is így fogja gondolni,ahogy Te meg Én.
6. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 5. - Bucóka20)
2010. szept. 20. 16:30
Ha van lehetösége fokozatosan megszokni, akkor szerintem nem lesz baj. Az a lényeg, hogy ne egyik napról a másikra kerüljön ki a már esetleg fütött lakásból a hidegbe. És legyen jól szigetelt, a méretének megfelelö háza avagy kuckója, amit fel tud füteni a saját testével.
2010. szept. 20. 16:28

Az biztos,hogy kint jobban érzi magát,csak apum mesélte,hogy van valami ismerőse és kinti kutya lett a bentiből (rottweilerből) és megbetegedett.

Ezért kérdeztem..,mert nem akarnám,hogy beteg legyen.Sajnos még nincs helye a kutyunak,de mindenre gondolni kell.És azt akarom,hogy neki a legjobb legyen,ha már így kell történnie.

4. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2010. szept. 20. 16:27
Az a lényeg, hogy ne akkor akarja valaki kiszoktatni, amikor már repkednek a mínuszok, hanem akkor, amikor még van ideje a szervezetének megszokni.
2010. szept. 20. 16:25

Nem lesz semmi baja. :)

Én is panelból fogadtam örökbe a kutyusom. Fél évig kb. bent volt és utána magától kiszokott az udvarra. Jobban érzi ott magát.

2. arrival (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2010. szept. 20. 16:23

Dehogy betegszik meg, főleg egy ilyen nagyobb testű, erős kutya!

MÉg ha egy yorkiról lenne szó, de így...semmi baja nem lesz :)

2010. szept. 20. 16:20

Mennyire nehéz megszoknia egy panel (benti) kutyusnak azt,hogy kinti kutya lett?

Konkrétan egy Staffordshire terrier kutyáról van szó,aki már 4 éves.2 évig kennelbe volt,azóta pedig panel lakásba.Családi okok miatt sajnos meg kell,hogy váljunk tőle.:-(

Én úgy gondolom,mivel nagytestű jobb lenne neki kint.De mivel már megszokta bent...nem tudom nem-e betegedne meg stb..?!!

Vagy,ha panelba volt,akkor ezek után is csak panelba vagy kertbe,de bent legyen?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook