Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szmk-s anyukák! Ti mit vesztek a tanároknak pedagógus napra? fórum

Szmk-s anyukák! Ti mit vesztek a tanároknak pedagógus napra? (tudásbázis kérdés)


2015. máj. 28. 17:05
Vízparti településen lakunk, így sok családnak van itt nyaralója.Felsős volt a gyerekem, amikor pedagógus napra az egyik szülő meghívott mindenkit a telkére, a többiek vitték a "hozzávalót" Nagyon jól sikerült az egy napos buli, így minden évben valaki telkén összejöttük. Amikor nyolcadikosok voltak, akkor az of. rendezett bulit. Azóta az ötéves osztálytalálkozókhoz is Ő biztosít helyszínt és mindenki viszi a hozzávalót.Remek csapat kovácsolódott össze és mi szülők is gyakran ottmaradtunk egy kicsit, amikor "segítettünk" a rendezésben. Így mi is nagyon jól megismertük egymást. Ma is öröm találkozni.
21. tbt0801 (válaszként erre: 20. - Lily3)
2015. máj. 28. 15:32
Ezt komolyan gondolod, ez a gond, hogy ennyire becsülik meg a szülők a pedagógusokat, akkor mit várunk a gyerekeiktől, hogy fogadjanak szót ...!
20. lily3
2015. máj. 28. 14:05
amit megérdemelnek....semmit
19. wanda8
2012. jún. 1. 08:44
Mi a kicsikkel szappant készítettünk az óvónéniknek(nagy volt a sikere)...a nagy fiam pedig virágot vitt..
2012. jún. 1. 08:19

A virág mindig megfelelő ajándék:)

Erre az évre már nem, de jövőre, vagy a ballagásra még kivitelezhető, hogy minden diák írjon pár sort arról, hogy miért szeret ebbe az osztályba járni. Esetleg egy közös fényképekből összeállított albumocska.

17. Krilion (válaszként erre: 9. - C69ff6d3e9)
2012. máj. 31. 22:26
Valószínűleg nem vagy szmk-s anyuka...a másik gyerekemnél én sem vagyok és nem is foglalkozom azzal a problémával, ilyen az élet:)
2012. máj. 31. 22:24
Azért kértem tanácsot, amit sajnos nem kaptam:( mert nálunk ez a szokás. Mi szülők ebben állapodtunk meg, ilyenkor ajándékot kapnak a tanárok, év végén pedig az osztályfőnök kap virágot az osztálytól.
15. Krilion (válaszként erre: 7. - Kitrákotty)
2012. máj. 31. 22:19
Mi hétfőn fogunk ajándékozni, mert a gyerekek holnap mennek kétnapos osztálykirándulásra.
2012. máj. 31. 20:13
:))))
13. mafalda (válaszként erre: 12. - Rityi54)
2012. máj. 31. 18:40
Ez igaz,de kivihetetlen:))
2012. máj. 31. 18:31
Szerintem a legnagyobb meglepi az volna ha minden osztály minden tanulója ezen a napon nagyon figyelmes és fegyelmezett lenne a tanárokkal és egyetlen szál virág. Szerintem minden pedagógus erről álmodik.
11. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 10. - Kitrákotty)
2012. máj. 31. 18:27
tudom.de úgy látszik nálunk nem tulajdonítanak nagy jelentőséget neki. legalább is a gyerekek nem hhangsúlyozzák azt hogy gyűjtenek pénzt.
10. kitrákotty (válaszként erre: 9. - C69ff6d3e9)
2012. máj. 31. 18:25
pedig már az óvodában is találkoztak pedagógusokkal :-))
2012. máj. 31. 18:24
nekem mindkét gyerekem iskolás, és azt sem tudtam, van ilyen ünnep:P
8. kitrákotty (válaszként erre: 5. - C69ff6d3e9)
2012. máj. 31. 18:23

vasárnap.

ill. holnap, már annak tekintetében, hogy előre illik ajándékozni, nem utólag hétfőn (az úgy is tűnhet(ne), hogy elfelejtették..)

2012. máj. 31. 18:21

nincs egy kicsit késő már ehhez?

igaz, hogy vasárnap lesz pedagógusnap, de holnap illik ajándékozni :-O


hogy érdemben is hozzászóljak, az én fiam elsős, szmk-s anyuka csak virággal készül. szvsz ez elég.

Bár a fiam külön is egy kis kedvességgel készül, épp most körmöli gyöngybetűivel :-)))

2012. máj. 31. 18:21
én az ofővel mindig voltam olyan viszonyban, hogy megkérdeztem, akármennyit is szán rá az ember, ha butaságot vesz pénzkidobás, így mondott többfélét és az volt a meglepi, hogy nem tudta melyik lesz az. a többi tanárnak, gravírozott toll, könyv esetleg könyvutalvány, édesség, kozmetikai csomag, nekünk volt olyan ffi tanár aki imádta a túró rudit, abból kötettünk csokrot, vagy apró csokiból is lehet.....
2012. máj. 31. 18:20
mikor van pedagógusnap?
2012. máj. 31. 18:04
Aranyos ötlet, de sajnos felső tagozatban nem működik már, talán majd, ha kinövik a serdülőkort, akkor megint hajlandóak lesznek "feleslegesen" tanulni.:))
2012. máj. 31. 18:02
Én csak SZMK-s segéd vagyok :) A mi gyerekeink még csak 2.-ba járnak és tavaly is, meg az idén egy verset mondtak/mondanak el és minden kisgyerek 1-1 szál virággal köszönti a tanárokat. Ezen tavaly még sírtak is a tanár nénik.
2012. máj. 31. 17:58
A fiam most 8-os, de 6 osztályos gimibe jár, úgyhogy nem ballag most, viszont pedagógus napra nekem jutott az a nemes feladat, hogy vegyek valamit az osztályfőnöknek és másik 14 tanárnak, eddig volt másik anyuka is, de idén "nem ér rá". Már 4.éve vesszük az ajándékot és nincs ötletem, nagyon örülnék valami újdonságnak, ti mit vesztek? Hátha nekem még nem jutott eszembe...
2012. máj. 31. 17:53
Szmk-s anyukák! Ti mit vesztek a tanároknak pedagógus napra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook