Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szlovák tej! fórum

Szlovák tej! (beszélgetős fórum)


1 2
35. Angele (válaszként erre: 34. - 16b5d6ae34)
2015. ápr. 9. 19:55

Lehet venni olyat is ma még csak nem az üzletbe van bekötve a tehén hanem falukon.:)

Ott lehet még venni csak az emberek lusták oda elmenni meg hát irtóznak az istálló szagtól mert ami az üzletben van az szép és tiszta...

Bár én is az üzletben veszem a tejet na meg néha a tejautomatából.:D

34. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 33. - Angele)
2014. nov. 16. 22:06
Nekem nem gyártótól kellene a tej, hanem igazi tehéntől :)
33. Angele (válaszként erre: 1. - Banita33)
2014. szept. 28. 11:38

Nem nem izgat.

Szlovák tejet veszek de amúgy nem vagyok válogatós és amilyen van akkor az van és nem vágom magam földhöz hogy milyen gyártótol van.

32. Manilu (válaszként erre: 30. - Manilu)
2010. febr. 16. 23:14

Amit elfelejtettem leírni:

Az esetek 90%-ban a szlovák tejnek eladott tej MAGYAR!!!

Tőllünk viszik ki,átcimkézik,átszámlázzák,és a polcokra már úgy kerül ki,mint szlovák tej.

31. banita33 (válaszként erre: 3. - Pemete)
2010. febr. 16. 10:17

Így így!Amit csak +lehet (tudunk venni)Magyar legyen!!A nép butítás szerintem is megy rendesen!!

Foghagyma granulátum.származási hely :Kína

30. Manilu
2010. febr. 15. 22:08

Mindenkinek van választási lehetősége,hogy milyen terméket vásárol.Valószínű,hogy amíg a külföldi(pl:szlovák) tej negyedannyiba kerül,mint a magyar(tapasztalatból tudom,mert tejterméket forgalmazunk)addig ott lesz a "piac" polcain,mert a kisvállalkozóknak is megkell élniük valamiből.Gondoljunk bele,hogy mondjuk amíg 1liter szlovák tejet megveszek 50ft-ér(nagyker áron),addig a magyar 100ft-nál kezdődik,és a szlovákot ugyanúgy eladom 130ft-ér.Sajnos amíg állambácsi ellehetetleníti a kisemberek megélhetését,és sorra nyilnak a multik,addig mi nem rughatunk labdába a magyar termékeinkkel,holott kimagaslóan jó minőségű gyártók vannak.

Pont azért mert tudom,hogy a szlovák tej életében nem látott tehenet,ezért a gyermekemnek igazi jó 3,7-es nyers,házi tejet,vagy más MAGYAR tejet veszek.Én a vevőknek is azt mondom mindíg,hogy gondoljuk meg,hogy megéri-e az 30-50 különbség,de még így is nagyon sokszor az ár,és nem a minőség dönt.

2010. febr. 15. 19:34
Na elköszönök, mert fellőtték a pizsit! Jó volt csevegni veletek, köszönöm! :-)
28. VictoryS (válaszként erre: 23. - Erika1012)
2010. febr. 15. 19:27
Azért vigyázni kell az automatás tejjel is,k mert abba csak egyszer buggyan bele, és utána az életben többet nem pucolják ki belőle, minden tej rossz lesz belőle. Volt olyan, aki nekem újságolta, hogy hazavitte a tejet, ittak belőle, aztán rosszu lettek tőle. Azóta csak sütni viszi, de inni csak olyat visz, ami palackozott és pasztőrözött. Egyébként nem kell multi ahhoz, hogy jó magyar tejet lehessenkapni, szerencsére egyre több helyen találni meg a magyar gyártó biztonságosan palackozott pasztőrözött igazi termékét. Legalábbis az ország nyugati felén egyre több helyen. Sőt! Van már házhozszállítás és mozgó árusítás is pont azért, hogy egyre könnyebb legyen minőségi magyar tejhez (és máshoz is) jutni!
27. erika1012 (válaszként erre: 25. - Emagdi)
2010. febr. 15. 19:10
Én egy 14.000 lelkes kisvárosban élek, és már nálunk a zöldséges üzletekben van ilyen tejautomata, és nagyon szuper dolog.
26. emagdi (válaszként erre: 22. - Féknyom)
2010. febr. 15. 19:08

nem muszáj vonatot vennie, mehet busszal, autóval, kerékpárral, repülővel stb.


nem értem mi a gond, mindenki arra költi a pénzét, amire jónak tartja.

ha úgy látjátok, hogy a külföldi tej árasztja el a boltokat, és nektek ez nem tetszik, akkor vegyetek másfajtát, és ha sokan gondolják ugyanezt, akkor a bolt olyat fog forgalmazni amire van kereslet.


nem is értem ezért a fórumban felvetett alapvető problémát. nem arról van szó, hogy CSAK szlovák tej kapható. van magyar is. aki olyat szeretne, vegyen olyat. aki meg olcsóbban szeretne vásárolni vegyen szlovákot. (megjegyzem múltkor egy osztrák tej volt az ami az egyik hipermarketben a legolcsóbb volt).

25. emagdi (válaszként erre: 23. - Erika1012)
2010. febr. 15. 19:04
ez nagyon jó, ilyenről még nem is hallottam!
24. erika1012 (válaszként erre: 22. - Féknyom)
2010. febr. 15. 19:01
Totál igazad van!!!
2010. febr. 15. 18:59

Talán egy kezdő jó dolog van mostanában tej ügyben!!

Megjelentek a zöldséges üzletekben, és egyéb kisboltokban a házitej automaták. Igaz a tej ára 150-200 ft között mozog, attól függően hogy városban, vagy falun van kihejezve az automata.

Na de legalább normális, rendes tejet lehet már ot is kapni ahol már kihaltak a tehenek. Csak viszel a boltba magaddal egy üveget, attól függően hogy mennyi tejet szeretnél, azt megtöltöd, vagy megtöltik neked, és tényleg annyit fizetsz, mint amennyit elviszel, így még az a kockázat sincs meg hogy nem annyi van a dobozban, vagy zacskóban mint ami rá van írva, és legalább normális tejet iszol.

22. féknyom (válaszként erre: 21. - 37403e3af4)
2010. febr. 15. 18:56

Úgy-úgy!

Akinek meg a MÁV-val, vegyen magának egy vonatot!

2010. febr. 15. 18:52
Szerintem hülyeség már a tejből is a Szlovák-Magyar témát felhozni. Nem csak Szlovák, de rengeteg Kínai, Koreai, Olasz stb termék van a boltok polcain. Szerintem akinek valami baja van a Szlovák tejjel, az vegyen magának egy tehenet.
20. ce53b9ff5e (válaszként erre: 19. - Sorceress87)
2010. febr. 15. 18:48
:)birka orszag,pontosan. Lélek irtás és az agymosás jól sikerült. Sajnos azok a bizonyos évek elérték jocskan a sikerüket. Kenyeret,cirkuszt a népnek.<még most is ez megy,sajnos.
2010. febr. 15. 18:46
Mi nagypapám testvérétől hordjuk az igazi magyar házi tejet, és annál biztos, h nincs jobb és egészségesebb. Sajnos a tehenei nagy részét el kellett adnia fillérekért, már csak 2-3 van neki, de az is csak azért, h a család legalább jó tejet igyon. Engem nagyon bánt, h a magyar gazdákat ennyire tönkretették, és ezt a közvetlen családomban tapasztalhatom. Minek kell a magyaroknak szlovák tej, amikor lenne itt is??? Birka ország.
18. emagdi
2010. febr. 15. 18:37

amúgy a témába vág ez a cikk (remélem nem minősül reklámnak, tényleg ide tartozik):

[link]

17. emagdi (válaszként erre: 15. - VictoryS)
2010. febr. 15. 18:36

persze hogy van, nem is egy:)

csak általában ezek nem annyira találhatóak meg a hipermarketekben (vagy nem akkora volumenben, mint a más nagyobb gyártók)

16. emagdi (válaszként erre: 10. - E8e68503db)
2010. febr. 15. 18:35

nyilván más az íze, hiszen a tehétej eredetileg 4-5% zsírtartalmú, míg a bolti forgalomban levő tejek 1,5%-3,5% közöttiek.

s mivel az íz döntő hányadáért a zsír felel, ezért logikus, hogy ha kivonják a zsírtartalmat (amiből lesz a vaj, tejföl stb), akkor más íze lesz a tejnek.


persze azt is csinálják, hogy ha felesleg van tejből, azt leporlasztják, majd mikor szükség van rá, akkor ebből a porból visszavizezik. na, ennek a porból készült tejnek már valóban más az állaga is.

15. VictoryS (válaszként erre: 14. - Emagdi)
2010. febr. 15. 18:32
Van olyan hazai sajtműhely,aki tutira 100% magyar és dinamikusan növekszik, igaz rengeteg a harc, mert sokan szívesen belefojtanák egy kanálka vízbe.
14. emagdi (válaszként erre: 1. - Banita33)
2010. febr. 15. 18:30

miért "borzolt fel" ? minden termékre rá van írva, hogy mi a származási/gyártási helye, a választék - különösen a hipermarketekben - roppant széles, tehát nyugodtan tudsz választani bármilyen nemzet által gyártott tejet:))

ha nem tetszik a szlovák, vegyél magyart. (bár azért akkor már annak is nézz utána, hogy mennyire magyar az az adott cég, hiszen attól hogy valamit Mo-n gyártanak, még simán lehet külföldi tulajdonban egy adott cég.)


ha tutira akarsz menni, akkor helyi kistermelőktől vásárolsz. ez mind árában, mind minőséget illetően a legjobb megoldás.

2010. febr. 15. 18:30
Szerintem ebben mindannyian egyet értünk! :-)
2010. febr. 15. 18:29
Személyesen hallottam, hogy valak tej allergiás volt egészen addig, amíg el nem kezdett igazi tejet inni. A dobozos tejre volt allergiás, mint kiderült, és a valódi tejtől semmi baja nem volt. Na ez a nem mindegy, nam ez hogy hol készült! Az csak egy másodlagoas kérdés, és az már arról szól, hogy megmaradjanak a hazai munkahelyek és az emberek megéljenek.
2010. febr. 15. 18:29
Ja bocsi most látom,hogy mit írtál.
10. e8e68503db (válaszként erre: 9. - VictoryS)
2010. febr. 15. 18:28

Értem mire gondolsz.

Ahogy visszaemlékszem mikor kicsi voltam sokkal másabb íze volt a tejnek most már olyan mintha vízzel lenne hígítva.

9. VictoryS (válaszként erre: 8. - E8e68503db)
2010. febr. 15. 18:27
Igen. A doboznak doboz íze van, a tejnek pedig tej. Csak jó lenne ha mindenki tudná, hogy milyen is az igazi tej... Sajnos egyre kevesebben tudják.
2010. febr. 15. 18:24

Én Szlovákiában élek most és itt is rengeteg a magyar termék.

A tejnek meg mindenhol ugyanolyan az íze.

2010. febr. 15. 18:22
Szerintetek TEJ az ami a dobozban van? Mert szerintem nem. Sőt, én tudom is hogy nem. Én egy magyar gyártótól veszem a teljes értékű tejet és megéri azt a picit magasabb árat. Nem lesz tőle egyik gyermekem sem allergiás, és tudom biztosan, hogy tejet adok neki. Ugyanis a dobozosban minden van, csak tej nincs! Permeátum, savó, tejpor, állomány javító, víz, és jó esetben savó,de az sem mindig, mert az drága, meg mindenféle tejipari melléktermék. Szóval a tejhez semmi köze. Jól gondold meg. Megéri az olcsó műanyaggal mérgezni a gyermekedet és magadat? Gondolj előre pár évet, és számold ki a gyógyszerek és kezelések, meg szakrendelések árait, és rájössz, hogy sokkal jobban megéri már most inkább kicsit többet fizetni érte. Szerintem az egészség hosszú távon sokkal kifizetődőbb...
2010. febr. 15. 18:17

szerintem nem a tejben van a hiba,a kutya mélyebben van elásva..

Magyarorszag sajnos megnezheti magat. Most döbbenek rá igazából,h kiköltöztünk.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook