Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi segíthet székrekedés esetén? fórum

Mi segíthet székrekedés esetén? (tudásbázis kérdés)


1 2
2022. júl. 29. 03:26
Gyumolcsleve,aszaltszilva es sok vizivasa segit.
2022. máj. 14. 22:56
Gondold annak az arcát a wc csészébe akit utálsz.Máris jobban megy a szarás :D
2019. jan. 30. 21:00
Sziasztok! Nekem mostanába a lefacsart narancs leve hasznàl.Reggel èvès elött!
2018. dec. 15. 13:29
szilvalekvár
2018. dec. 14. 18:53

Ha valaki még jár erre..


Ricinusolaj, gyógyszer, kúp. A cseppek nálam függőséget hoztak elő..

2018. okt. 17. 06:36
gyumolcsok evese es vizivas.legjobb az aszalt szilva s utana viz.
39. epervirág (válaszként erre: 34. - K.Kata21)
2018. okt. 15. 16:39
Mennyi ideig szedtèl napi 10 db hashajtot?
38. birebora (válaszként erre: 32. - Mézes-Krémes)
2018. okt. 15. 15:17

"Probiotikum a gyógynövényestől" - az mi?

A többi meg van és nem sok siker.

2018. okt. 15. 08:17
Sziasztok! Szerintem mindenkinèl más segit.Èn amikor probáltam kupot,hashajtot nem segitett.Aztán 2- szer probàltam aszalt barackot elöször segitett másodszor nem.Ma már 2 -szer is voltam Wc- n.elötte kimaradt megint pár nap.De már nem stresszelek miatta igy tudok pár naponta menni Wc- re.
2018. okt. 13. 13:42
Szilvalekvár, lehet kapni általában a piacon
2018. okt. 12. 20:43
Nekem ha nagyon nagy a gond, akkor a keserűsó a legjobb. Nem csinál hasfájást, csak takarít. Ezen kívül még a sima tej + víz a jó. De valamennyire szerencsém is van a balszerencsével: szerintem van egy kis tejcukor érzékenységem. Ha 2-3 napig nem tudok menni, reggeli után megiszom egy bögre tejeskávét, sok-sok tejjel. És ez mindig segít. Csak néha jönnek hozzá a hasgörcsök is. Általában majd' meghalok annyira fáj a hasam a tejtől, de segít a lényegen.
2018. okt. 12. 20:28
Születésem óta székrekedéses voltam. Mindent kipróbáltam, amit hallottam, már napi 10db hashajtón éltem. A végén dupla adag keserűsóval szenvedtem minden vasárnap. Nem emlékszem már ki ajánlotta a sós mogyorót, de megmentett! Kezdtem 10dkgval, aztán 9,8,7,- és győzelem!Nem csinál hasmenést, se görcsöt, kikerülhetetlen ingert, - néha kimarad 1-2 nap "teljesítés", de semmi baj!- Szóval reggel kiméred a kellő mennyiséget, és BEKANALAZOD!! Nem csipegetjük egész nap, mert akkor nem hat! Várom a beszámolókat a sikerről!
33. Guruljka (válaszként erre: 29. - Epervirág)
2018. okt. 8. 16:19

Ebből az a tanulság, hogy valószínűleg kevés rostot eszel.

Örülök, hogy megoldódott és jobban vagy, de most már akkor próbáld megelőzni az eldugulást.

2018. okt. 8. 16:09

Sziasztok! Sok-sok folyadék, rostos, és természetesen a mozgás.


Ha ez sem segít, akkor: Reggelente éhgyomorra 1 ek útifűmaghéj vízben elkeverve, és probiotikum a gyógynövényestől! Nekem ez minden gondomat megoldotta! :)

2018. okt. 6. 11:53
szilvalekvár
30. epervirág (válaszként erre: 19. - 12d083b51b)
2018. okt. 6. 08:47
A gondom 4 napos volt mert elötte mikor bevettem dulkolaxot este plusz reggel glicerin kup tuti volt a siker.de ezt is csak 3- szor csináltam meg.De már ez sem használt aztán probaltam szilvát is tejjel az sem.Csak ez amit elöbb irtam,de az nagyon.
2018. okt. 6. 08:41
Sziasztok! Megoldodott a oroblèmám! Mègpedug aszalt sárgabarackkal plusz rostos őszibarack üditővel.Hát nem tudjátok mi jött ki lent kb: 2,5 órán keresztül úgy 10-15 percenkènt rohantam a wc- re.mindenkinek köszönöm aki válaszolt! Ès segitett
2018. okt. 5. 23:13

De jók a javaslatok, lehet válogatni, mi van éppen otthon. Nálam mondjuk a tej nem jönne be, talán kávéban esetleg.

Amíg dohányoztam, az ébredéskori üres kávé plusz cigi nagyjából biztosan hatott, de már nem dohányzom.

2018. okt. 5. 22:39
Na, szegény kapott már annyiféle tanácsot, kész házi patika!
2018. okt. 5. 22:36
Füge.
25. apeeng
2018. okt. 5. 21:22

nem mindenkinél válik be...jó érett savanyúkáposzta 2-3 dl-nyi levét megiszod, és utána erős főzött kávé forró tejjel. az sem baj, ha előtte-utána jóféle igazi lábbaltaposott szőlőből kinyert mustot is iszol. ki leszel takarítva, az biztos.


ezekből bármelyik kombó elfogyasztása előtt nem árt jelezni, hogy senki ne üljön a fajanszon, mert ha te mész, akkor tökmindegy, hogy ki ül rajta.


a kémiai szerek csak hazavágják a bélést, pláne rendszeres szedéssel..


a patikában még kapható a salvus víz, és a mégjobb miravíz. csak ember legyen aki megissza.

24. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 12. - Epervirág)
2018. okt. 5. 20:12

Gurujkát kiegészíteném a saját storymmal.Ember nincs a földön aki annyi hashajtót szedett volna mint én.Konkrétan úgy születtem,hogy már beöntéssel tudtam csak produkalni.Később jöttek a szirupok és a sürgősségi..10éve pedig folyamatos hashajtók..Engem is nagy valószínűséggel a haláltól mentettek meg mert már a hashajtó nemhatott és borzalmas hasi fajdalmaim voltak.Még időben kapták ki a vastagbelem kb egészét.Nálad biztos nem ez van emiatt neaggódj mert nalam kiderült egy születési rendellenessege volt a vastagbelemnek az már má teszta miert tartott 33évig rajonniuk.

Viszont ami teged illet!

Nehogy elkezdd a hashajtókat mert az a resze hogy mar nem hasznal rad is igaz lehet és olyan mellekhatasai jonnek ki hogy nem kivanom senkinek.

Tudok ajanlani jó gasztrost priviben!

Addig viszont hunyadi vizet és parafin olajat hasznalj!

Ez a 2 ami a legkevesebb kart okozza de kozben elkell menni gasztroshoz..illetve van egy masik amire kevesen gondolnak megis anyukamnal ez oldotta meg a tobb eves bajt ez pedig az enzim hiany.

Lehet kapni vastagbel enzim potlo keszitmenyeket anyukam ezzel le is tette a sok eves hashajtozasat.

Priviben segitek ha van meg kerdesed!

23. Guruljka (válaszként erre: 21. - Dd9dec5381)
2018. okt. 5. 16:41

Köszi. Nem a hashajtásért eszegettem volna, hanem az egyéb hatásai miatt. Én zabolok.

De bizony azt is észrevettem ám, amikor nagyon figyeltem az étrendemre, hogy ha egész minimális zsiradékot eszem csak, akkor kicsit "rekedek". Tehát az egészségesebb fajta olajok igenis kellenek valóban.

2018. okt. 5. 16:24

Gasztroenterológus.


Mikor egyik napról a másikra megváltozik a WC-re járási szokás, ott súlyos betegség is állhat a háttérben.


Persze az is lehet, hogy csak a pár hónappal korábban elfogyasztott sült mókus állt keresztbe, de egy kukkantást megér.

21. dd9dec5381 (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2018. okt. 5. 16:10
Lenmagra alternatíva a lenmagolaj, az nem puffaszt, viszont finoman ösztökéli a beleket.
20. dd9dec5381 (válaszként erre: 7. - Amaunet)
2018. okt. 5. 16:08
Ugye? :) csak az az íz... Ha vmit gyűlölök, az a keserű, de mindent a célért.
19. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Epervirág)
2018. okt. 5. 15:50

Most olvasom, hogy nem pár napos gondod van, hanem sokkal régebbről gyűjtögeted.

Az előbb általam írt módszer, hogy szilva + langyos tej, azon már nem segít.

Több hetes problémán már csak egy alapos beöntés segíthet. Kérj orvosi segítséget!

2018. okt. 5. 15:41

Most van a szilva-érés ideje, ha nem reggelire, akkor vacsorára egyél meg pár szemet, igyál rá egy csésze forralt tejet... garantált az eredmény! És ha már kiszólított a természet 2-3 alkalommal, zárd le az egész ügyet pár szem háztartási kex-szel, és reggelre minden visszaáll a normál kerékvágásba!


Azért jobb este, mert akkor nem a napközbeni munka, egyéb ügyek intézése közben kell szaladgálnod.

17. Excaliburné (válaszként erre: 1. - Epervirág)
2018. okt. 5. 15:37

Szia Epervirág,

Én javasolnám,hogy keress fel egy jó gasztroenterológus szakorvost aki kivizsgál.

Ez nem házipraktika kategória szerintem már.

Ha budapesti vagy tudok ajánlani orvost.

Linda

16. Guruljka (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2018. okt. 5. 15:30
És persze sok folyadék! Legalább 2 liter naponta.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook