Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szklerózis multiplex fórum

Szklerózis multiplex (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
111. ericsdog (válaszként erre: 108. - Fuo.istvan)
2020. szept. 22. 21:45

Kedves István!

Szeretnék veled beszélni a betegségről, mert még más mondanivalómis van, amit csak telefonon keresztül vagyok hajlandó elmondani! Ha nyitott vagy úgy is beszélni velem, kérlek válaszolj! Szeretném, ha tudnád, én március óta már nyugodtan átalszom az éjszakát! Reggel 5 és 6 óra között ébredek fel, mikor wc-re kell mennem és nagyadagot tudok pisilni! Ami a szklerózisosoknak nagy eredmény és nagy vágyuk!

110. ericsdog (válaszként erre: 108. - Fuo.istvan)
2020. szept. 20. 21:01

Szia István!

Őszintén, sajnálom, de kérlek bíztasd, hogy ne adja fel és én szeretném ha ti is találnátok egy gyülekezetet, ott egy házicsoportot, amin keresztül ti is belekerültök a hitbe és szeretném ha menyasszonyod szintén gyógyulna, úgy mint én, vagy mint unokatestvérem, akinél már gimnazista korában előjött a betegség és betegen ismert meg egy férfit, aki megkérte a kezét, tehát már kb. 5-6 éve megházasodtak és szült két gyermeket, és neki a két szülés teljesen elvette a betegséget!!! Így menyasszonyodnak is ajánlom, próbálja ki a teherbeesést, mert annak fantasztikus gyógyító ereje van, illetve én örülnék, ha elkezdenétek az Úr megismerésével foglalkozni, én Kecskeméten ismertem meg a gyülekezetet, Mike Sámuell-t, aki a kecskeméti gyülekezet fő-fő embere, tehát többnyire ő tartja az istentiszteleteket.

[link] oldalon meg tudnátok nézni egy istentiszteletet és ha szeretnéd meg tudnám adni Mike Sámuell elérhetőségét, aki ismer engem és aki látja rajtam a gyógyulást és érzi, hogy én mennyire erős hittel élem az életem!

További szép életet kívánok nektek, és én imádkozok értetek, hogy találjatok egy jó gyülekezetet, ahol erőt adó kapcsolatokon keresztül ti is megérzitek az Úr szeretetét és bizonysághoz juttok, hogy fontosak vagytok a számára és segíti életeteket! Csak még egy pozitív bizonyság, hogy nekünk 2010-ben született fiúnk, úgy, hogy nejem nehezen is ment bele a gyerekvállalásba és egykeként nehezen vállalta magára az anyaságot, de mi egy olyan gyermeket kaptunk, aki nagyon jó alvó volt és keveset sírt a hasfájás miatt! Nagy élmény volt számomra, hogy sokat táncoltunk, tehát házasság előtt társastánc tanfolyamra jártunk egy évig ahol keringő, rumba, cha-cha-cha, slow-foxot tanultunk és a tanártól zenét is kaptunk hozzá, irom ezt azért, mert amíg nejem terhes volt és a gyermek még a pocakjába volt, otthon akkor is volt, hogy téncoltunk, és születés után, mikor fájt a hasa fiamnak és sírt, anya nekem adta, hogy próbáljam megnyugtatni, és én betettem egy nyugodt keringő dalt a magnóba és elkezdtem ringatni, és ez teljesen megnyugtatta őt és el is aludt a karomba ringatás hatására!

Természetesen tudnék még írni, de inkább abbahagyom most! Kérlek add át menyasszonyodnak, hogy van gyógyulásra lehetőség és fontos, hogy Ő is ebben biztos legyen és fejben lássa magát egészségesen, egy boldog család tagjaként, gyermekekkel együtt!

2020. szept. 19. 22:20

Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra! Nálam talán 2010-ben kezdődött a betegség, de csak 2016-ban diagnosztizálta Szegeden Kincses főorvosúr a betegséget és kezdte el a kezelésemet Tecfidera gyógyszer rendszeres felírásával, amit az első 3 évben annyira rendszeresen nem tudtam szedni, mert hetente elfelejtettem 1-2 alkalommal bevenni, aminek negatív hatása nem jelentkezett, de azért mostanra eljutottam odáig, hogy volt már egyszer fél év, hogy rendszeresen bevettem a gyógyszert! Én azért szeretném nektek megírni, hogy én a diétán kívül, ami nálam a glutén- és tejmentes táplálkozást tartalmazza, én elkezdtem hívő életet élni! Ami a rendszeres imádkozást, istentiszteletre és házicsoport alkalmakra járást jelenti heti szinten és a betegség kellemetlen tünetei eltűntek 4 év alatt, bár a nem tökéletesen egészséges hugyhólyag még megmaradt, azaz nem tudok rendszeresen úgy pisilni, hogy mikor érzem, hogy kell, akkor elmegyek wc-re és erős sugárba elsőre pisilek 2-300 ml-t! A 4 áv alatt rendszeresen mértem és nem fogadtam el azt a mennyiséget, amit elsőre tudtam pisilni, mert mikor konditerembe jártam és elmentem wc-re, majd visszamentem felüléseket csinálni, újra wc-re kellett mennem és akkor nem fogadtam el, hogy csak kb 40 ml-t pisiltem és kipróbáltam milenne ha a wc-n maradva csinálnék guggolásokat??? És képzeljétek, 13 guggolás után újra éreztem, hogy tudok pisilni! Ezért ezt elkezdtem alkalmazni és az említett hívő életforma miatt meg kell említenem azt is, hogy most már rendszeresen imádkozok pisilés közbe és a guggolásokat is csinálom, így családom számára kicsit kellemetlen, hogy 30-60 perceket szoktam a wc-n lenni, de számomra nagyon jó érzés, hogy 140-450 ml-t pisilek egy alkalommal! Tegnap reggel például fél 6-kor ébredve elsőre 320ml-t pisiltem 10 perc alatt úgy, hogy közbe elmondtam 3x a Mi atyánk imát!!! Ajánlom nektek is, hogy keressetek egy gyülekezetet és éljetek hívő életet! Ismerjétek meg a hívő gyülekezet tagjainak egy részét és formáljátok át a barátaitok körét, mert nekem nagyon sok erőt az is, hogy a házicsoportom tagjainak gondolkodásának megismerése, és a hit hatalmának ismerete fantasztikus erőt és gyógyulást ad számomra! Komolyan mondom, én már gondoltam a könyv írására is, ami a Gyógyulás a Szklerózis Multiplex betegségből az erős hit/az Úr segítségével címet kapná talán...

108. fuo.istvan (válaszként erre: 94. - 9ac093e955)
2018. júl. 20. 21:20

Szia! Hogy vagy?

Hogy telt az elmúlt pár év a betegségben? van valami maradandó elváltozásod? Sajnos Menyasszonyomnak tegnap mondták ki a diagnózist.

2013. szept. 30. 23:42

Sziasztok!

30 eves nő vagyok...9 honapja zúg a bal fulem,es kb 4 honapja elkezdett zsibbadni kicsit a bal talpam,illetve neha a bal kezem...tart a talp zsibbadas kb 3 napig,Szedek milgammat utana elmúlik...aztán 1-2het múlva ujra,majd megint elmúlik...nagyon felek,hogy ez lehet szklerozis????:((((( november végen megyek MR vizsgálatra...szokott lenni bizonytalanság szeru érzésem is,bar panikos es szorongasos beteg vagyok...de nagyon felek,olvastam a szklerozis egyik tünete:(((

2013. márc. 6. 23:39
Lang Györgyi említette a hajdu péter műsorában hogy pécsett van egy doki aki év végére jön haza dániából és hogy valami gyógyszerrel kisérleteznek erre a betegségre
105. baliskin (válaszként erre: 104. - Krisz3)
2012. nov. 3. 18:30

Szia! először is, nagyon sajnálom amin keresztülmentek!


Tanácsolni pedig azt tudnám, hogy írj ilyen orvos válaszol- fórumra! hátha tud vmi okosat! sajnos elég összetett a problémád, és mi itt nem orvosok vagyunk.

Kitartást Nektek!

104. Krisz3
2012. nov. 1. 22:01

Sziasztok!

Ha valaki tud magyarázatot illetve megoldást a történetemre kérlek segíts akár egy jó tanáccsal,tapasztalattal,bármivel ami jól jöhet.

Édesanyám(59)kb.13-14éve él a SM-el,injekciózta magát..Legalábbis idáig azt hittük.Szept.8-án kórházba került Egerben ,lázas ,erőtlen ,gyenge állapotban,kiderült 2oldali tüdőgyulladása van.Se beszélni se mozogni nem tudott,2hétig krízis volt,mire jött egy stroke és lebénult a jobb oldala.6hete van intenzíven,megjárta Miskolcot is már,millió vizsgálaton átesett,pl:agyi biopszia,aminek eredménye 30-40db rizsszemnyi valamik az agyban.Közben visszakerült Egerbe az intenzívre 2hete és most vérmérgezéssel,lázzal és továbbra is mozdulatlanul és beszéd nélkül fekszik.Az orvosok semmi konkrétumot nem tudnak mi baja,nincs diagnózis.Eleinte azt hitték h.a SM csinál minden súlyos tünetet,de azt szinte kizárták,sőt azt állítják nincs és nem is volt SM-e.Létezhet ilyen?De azért 6napig szteroiddal kezelték,de jött ez a fertőzés ,láz és leállították azt is.Teljesen tanácstalan vagyok,mit tehetnék érte,hol kezeltessem ,ki mondja meg mi baja és mi a megoldás?

Ha valaki tud valami okosat mondani,ajánlani,tanácsot adni szívesen fogdom.

Előre is köszi.

103. baliskin (válaszként erre: 102. - 912553c295)
2012. jún. 19. 20:52
A vőlegényemnek is csináltak agyvíz-vételt, és abból sem lett biztos diagnózis...
102. 912553c295 (válaszként erre: 100. - Zsuzsu 13)
2012. jún. 12. 07:42
Sziasztok. Nálam is egyenlőre csak sm gyanu lett megállapítva. Volt kontraszt anyagos mri-m az sem mutatott ki több foltot mint a sima mri.Egy hét múlva lesz likvor minta vételem, a doktornő szerint abból meg tudják mondani a biztos diagnózist. Remélem...
2012. jún. 11. 11:13

Sziasztok!

Ha lehet, csatlakoznék hozzátok. Nekem a vőlegényem sclerosis multiplex-es. Tavaly diagnosztizálták nála, de akkor még nem produkált mindennemű tünetet, ezért susp. volt a diagnózis mellé írva. Most pár hete lett egy subja. Mostmár véglegesen kimondták a "betegséget". Az idei subja óta Copaxone-nal szúrjuk, aminek semmi mellékhatása. Tavaly óta odafigyelünk a kajákra, és szinte minden nap biciklizik, és konditerembe is járt. Röviden ennyi. :) Mivel tavaly mikor kiderült a dolog, eléggé beleástam magam a dologba, ezért ha esetleg valakinek van kérdése, akkor bátran kérdezzen és megpróbálok segíteni, ha máshogy nem, tapasztalatok alapján! :))

Fő a pozitív hozzáállás!! :)

2012. máj. 13. 13:40

Sziasztok.

Nekem nagyon sok tünetem van ami egy virus fertőzés után jött elő ezek a következők: fájdalmas szem mozgatás amit szédülés kisér sokszor,tarkó fájás,fúl zúgás,fejfájás mintha el lenne szoritva a fejem olyan érzés,homályos látás,fejmozdításra vagy ültő helyzetben megszédülés,

Voltam már mindenféle vizsgálaton MRI,CT-n nem kaptam kontraszt anyagot ez mennyire befolyásolhatja az eredményt?Mert negativak lettek a leletek.És nagyon SM tüneteim vannak úgy érzem de ezt nem erősítették meg sehol csak gyanú ként írták le

2012. máj. 13. 13:34

Sziasztok.

Én egy nagyon gyors, és hatékony módszert tudok, ami kipróbáltam működik. Sorstársatok már meggyógyult.!!

Részleteket privát üzenetben, mivel ai itteninszabályzat nem teszi lehetővé, mert reklámnak minősül.

Ingyenesen kipróbálható, hogy valóban működik. Leletekkel bizonyított aználtalam említett beteg....

Üdv mindenkinek.!

2012. febr. 28. 12:42
Ez még nem jelenti, hogy sm-es vagy, de szerintem orvosaiddal járd körbe, hogy ne ez legyen. Sajnos a tapasztalatom, ha ne nem mész utána a kivizsgálásoknak szeretnek elhanyagolni. Fel a fejjel.
2012. jan. 29. 17:05
2 éve látóideggyulladasom volt, mennyi az esélye, hogy szklerozis multiplexem lesz?
96. mili461 (válaszként erre: 83. - 9ac093e955)
2011. jan. 12. 23:07

Szia!

Ha érdekelnek az SM tüneteit enyhítő műtétek, nézz el a következő két oldalra, ahol rengeteg video is van műtött betegekről.

[link]

[link]

95. 9ac093e955 (válaszként erre: 94. - 9ac093e955)
2011. jan. 9. 06:40
bocsika beléptem a 13. évbe!
94. 9ac093e955 (válaszként erre: 93. - Dödike)
2011. jan. 9. 06:40

Szia!


Örülök, hogy írtál.

Remélem nem vagy elkeseredve?

Én 12 SM beteg vagyok, hidd el együtt lehet vele élni.

Bármilyen kérdésed van, nyugodtan kérdez.

Vigyázz magadra!

2011. jan. 8. 23:03

Végig olvastam a több oldalas fórumot. Sok érdekes véleményt találtam. Én 50 éves vagyok. Ezen a héten derült ki, hogy mi a problémám. Kb. egy éve jelentkeztek a jobb lábammal a problémáim. Ezek kb. pár hónapja fokozódtak. Egy éve a háziorvosom küldött több orvoshoz (orthopédus, ideggyógyász, reumatológus).Nem gondolt egyiksem sm-re.Reumatológiai kezelések sorát csináltam végig. Fél éve erőszakos viselkedésemre CT vizsgálatra küldtek, ami lágyékgerincen kopásokat mutatott.

Közben szeptemberben a férjem átesett egy komoly műtéten (hasnyálmirigy rosszindulatú daganat). Srencsénkre jó sebész kezébe került és sebészileg sikerült megoldani. Addig az én problémámat háttérbe szorítottam.

Ez év januárjában idegsebészhez kerültem és a CT eredménnyel nem volt megelégedve, s sűrgősségi MRI vizsgálatot kért, s ez mutatta ki sm-et.

Most abban a fázisban vagyok, hogy próbálom megszokni és beletörődni ebbe a helyzetbe.

Jövő héten megyek Pécsre sm-es centrumba, szakorvoshoz. Gondolom utána többet fogok tudni.

Bocsi, hogy ilyen sokat írtam, csak kikívánkozott.

92. Night Angel (válaszként erre: 91. - Dödike)
2011. jan. 6. 19:04

Soha ne add fel!

Nem szabad beletemetkezni, élni kell tovább, meg kell tanulni ezzel a betegséggel élni.

2011. jan. 6. 18:48
Szeretnék ezzel a betegséggel kapcsolatban a véleményeteket kérni, és tanácsokat, ismerősök vagy saját magatok tanácsát.
90. Tinam (válaszként erre: 89. - Tiffy)
2010. okt. 28. 20:27
Szerintem ez a hatás csak ideig óráig tart, és ha utána rosszabb lesz?Nekem is van egy ismerősöm ,ő is erre vár,hogy mi lesz ezzel a műtétekkel kapcsolatban. Ő nagyon bizakodó,úgy vélem ő kifizetné ezt az összeget.De szerintem ez csak becsapás!!!!!!!!!!!
89. Tiffy (válaszként erre: 86. - Tinam)
2010. okt. 28. 08:00

Pontosan ez a másik amit te is mondasz.Ez nem lehet tartós javulás.Sőt én szerintem annál a hölgynél is csak placebó hatás van.

Megnézném egy két év múlva mi lesz vele.

88. Tiffy (válaszként erre: 87. - 9ac093e955)
2010. okt. 28. 07:58

Szia!

Tolódik péntekre.Voltam ugyan a dokinál,de most volt egy kis problémám és azt kellett megbeszélni.

Pénteken megyek megint és akkor talán nyugisabb lesz a helyzet,mindenféleképpen megkérdezem.

87. 9ac093e955 (válaszként erre: 84. - Tiffy)
2010. okt. 26. 19:39

Szia:-)


Kiváncsian várom mit mond az orvosod!

86. Tinam
2010. okt. 26. 19:37
Ja igen és ezt csak párszor lehet megcsináltatni,és utána? mi lesz?
85. Tinam (válaszként erre: 84. - Tiffy)
2010. okt. 26. 19:36
Hááát!!! engem azért ez nem győzött meg!Sm-et műtéttel gyógyítani??Ez idegrendszeri probléma, mi köze az erekhez??????????????zerintem ezzel megint a betegeket akarják jó kis lóvéval lehúzni.
84. Tiffy
2010. okt. 26. 12:13

Volt tegnap(hétfő) az RTL klubbon is a Reggeli című műsorban amiről beszéltem.

A neten meg lehet nézni az interjút azzal a nővel,aki megműtette magát és sokkal jobban van.Én még mindig nem lettem meggyőzve.

Megyek ma kontrollra és ha nem felejtem el megkérdezem a dokimat hallott e róla.

Kíváncsi vagyok.

83. 9ac093e955 (válaszként erre: 82. - Tiffy)
2010. okt. 22. 11:41

Szia:-)


Nagyon húzos:-(

Kiváncsi lennék rá mennyit használ.

Úgy hinném el, ha két szememmel látnék egy illetőt, aki átesik a műtéten.

82. Tiffy (válaszként erre: 81. - 9ac093e955)
2010. okt. 22. 07:56

Igen mondták hogy nálunk még nem csinálják és külföldön is 1.000.000,- forintba kerűl.

Azért egy kicsit húzos nem?

A kérdés fennál, vajon használ?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook