Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szívzörejes gyerekek fórum

Szívzörejes gyerekek (beszélgetős fórum)


2011. nov. 19. 01:23
ez tobbnyire artalmatlan,nekem is van gyerekkorom ota es ezt leszamitva semmi baja a szivemnek,
2011. júl. 22. 08:30

Régóta nem volt itt senki, én is most vettem észre, h van egy ilyen topik. Az én lányomnak 2/6-os szívzörejt diagnosztizáltak 4 hónapos korában (előtte biztos nem volt, mert nagyon jó doktornénink volt, és hetente járt hozzánk meg a környékünkön több kisgyerekhez, mivel akkor még rossz volt a buszjárat, kocsi nem volt). Ő akkor azt mondta, nincs vele teendő, természetesen időnként ellenőrizni kell, az a lényeg, h tudjunk róla, mert egy lázzal járó betegség esetén ez fel szokott erősödni, és akkor mondani kell az orvosnak, mert ez fontos infó, h nem attól a betegségtől van, vagy nem akkor keletkezett, hanem régi. Eleinte jártunk évente ellenőrzésre, minden OK volt, utána nem kellett menni. Viszont nyolcadikos korában ezzel kiszűrték, újból elmentünk, semmi gond. Azóta se. A fiamnak is volt, ugyanezt mondták, csak neki serdülőkorában voltak szapora szívmüködési zavarai, és néha amikor nagyon stresszes, előjön, de semmi gond, egész nagy kivizsgálásokon is volt.

Két olyan ismerősöm gyerekének volt lyukas szívvel született gyereke, el kellett érnie egy bizonyos kort amikor megműtötték, teljesen jól van azóta sincs semmi gondja. Már felnőttek.

17. pteri (válaszként erre: 13. - 6b006fc769)
2010. nov. 24. 14:39
Nekünk 2,5 évesen jelentkezett, UH-os orvos azt mondta, ártalmatlan, fizikai eltérés nincs, mint egyébként az esetek többségében, ne aggódj.
16. Szilvamama (válaszként erre: 15. - 6b006fc769)
2010. nov. 24. 14:00
Szerintem nincs, nekem nem volt.
2010. nov. 24. 13:37
Van összefüggés pl. a toxémiával???
14. Szilvamama (válaszként erre: 13. - 6b006fc769)
2010. nov. 24. 13:27
Azt hiszem, olyan 5 hós volt a lányom, amikr a gyerekorvos először hallotta.
2010. nov. 24. 13:24

Jó, de születésekor semmi nem volt, szív UH-t is csinálta, az is neg. volt.

Most azt mondta, hogy a szíve felett hall zörejt.

2010. nov. 24. 13:23
Ha jól emlékszem, a kamrák között van egy lyuk magzat állapotban, ami benő, mire megszületik a baba. Van, akinél ez megmarad a születés után is, később növik el a kicsik. Az én lányomnál is találtak, 2x voltunk kardiológián, 5-6 éves korában kell mennünk kontrollra.
2010. nov. 24. 13:23
Születésekor nem volt, múlt héten ill. ma hallotta a doktornéni. (Milyen jó, hogy helyettesítik a körzetit, ő nagyon régen vizsgálta meg...)
2010. nov. 24. 13:21
Mitől van egy kisbabának szívzöreje?
2008. júl. 25. 16:06
gyerek koroma nekem is volt szívzörejem,és most is vacakol néha
2008. júl. 25. 14:37
Kisebbik fiam lyukas szívvel és kamrai sövényhiánnyal született(koraszülött). Szívzöreje is volt. Gyógyszerezték, kontrollokra jártunk egészen 5 éves koráig amikor a dokinő szerint teljesen rendbe jött. Elhagyták a gyógyszereket is. Fiam most 7 éves. Most készülünk iskolába és nem tudom, hogy részt vehet e a torna órán, vagy esetleg bizonyos nehezebb feladatok alól fel kell e menteni. Esetleg konzultáljak erről dokival? Egyébként már nem kell vele orvoshoz járni. De vannak esetek amikor egyes orvosok azt mondják enyhe szívzöreje van, míg más orvos szerint nincs neki szívzöreje. Ha valaki tudna tanácsot adni azt szívesen venném.
7. ti7
2008. jan. 12. 21:47
Sziasztok.Kissebik lányomnak az 1 éves vizsgálaton derült ki,hogy valami nincsen rendben.A háziorvos beutalta kardiológiai vizsgálatra,ott kiderült,hogy minden rendben van.3 éves korába kell kontrollra menni.
2008. jan. 12. 20:58
Kisfiamnál 4 hónapos korában vette észre a gyerekorvos, hogy szívzöreje van. Beutalta kardiológiára, ott azt mondták, hogy pitvari sövényhiánya van, de ki fogja nőni. Hát nem nőtte ki. 2 és fél éves volt, mikor a kardiológus szerint nőtt a lyuk, és műteni kell, mert már 6 mm-es. Felküldött Pestre kivizsgálásra, ott kiderült, hogy nem 6, hanem 20 mm-es a rés. 5 évesen operálták,(nagyműtét, szívleállítással), azóta teljesen rendben van, még gyógyszert sem kell szednie, max. nem lehet versenysportoló.
2007. dec. 18. 11:00

A nagyobbik fiamnak volt szívzöreje ('91-ben született), 2 éves koráig rendszeresen vittük ellenőrzésre, akkor azt mondták, hogy megszűnt. Azóta nincs vele gond.

Nekem van szívzörejem, 14 éves voltam, amikor "felfedezték", nem is múlt el. Szerencsére nincs szervi elváltozásom. Nincs vele panaszom. Azt mondták, ha műtenek, altatnak, mondjam az orvosnak, hogy van. Amikor az első babámmal elvetéltem, így is tettem. Az altató orvos így tett az altatóinfúzióba valamit ami védte a szívemet.

2007. dec. 5. 13:49

A kislányodnál valószinű az van ami a lányomnál volt,

mondta a főorvos annak idején, hogy nem kell megijedni ez gyakran előfordul nics vele teendő. A lányom eleven élénk kislány volt. Pár év múlva tünet mentes volt. A kisfiadnál, más a helyzet, mivel ott szervi okok vannak. Ahhoz nem tudok mit mondani.

2007. dec. 5. 13:18

Nálunk a fiamnak vették észre 1 éves(?) korában, szervi okok miatt: a 2 szívpitvar között 3 mm-es rés van, a felső részén,ami nem általános és ha 7-8 éves koráig nem nő be, valószinűleg műteni kell. Most meg a kislánynak is jelentkezett, bár nála állitólag csak a növekedéstől és nem szervi-fiziológiai okok miatt (nagyon gyorsan növekszik).

Érdekelne, ki mit tapasztalt ezzel kacsolatban,bár a dr-nő azt mondta, nem kell semmire vigyázni, de mégsem mindegy.

2007. dec. 5. 13:13
Szia! Az én lányom 78-ban született, neki volt, de pár év múlva, minden kezelés nélkül megszünt.
2007. dec. 5. 13:04
Van valakinek SZÍVZÖREJes gyereke?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook