Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szívritmus zavar fórum

Szívritmus zavar (beszélgetős fórum)


1 2
2023. ápr. 18. 01:01
Mizujság azóta , hogy vagy? Hajnikám..🤗
31. Love Forever (válaszként erre: 31. - Love Forever)
2023. márc. 3. 13:27
*Cardiform
2022. okt. 3. 10:43
Mizujság azóta, rendbejött, rendben minden?
29. Hajni0128 (válaszként erre: 18. - 8ed80e4016)
2017. febr. 11. 23:54

Csapolásra mindenképp elmegyek, másnem onnam visznek a pszichiátriára. A 120-130-as pulzus iszonyat sok, nekem is 123-volt tegnap este, de bevettem egy negyed nyugtatót és levitte 93-ra.

Ez a ceflédi pszichiátria merre van? Csak mert én majd Cegléd környékére megyek nemsokára lakni, nekem az közel volna...ha befeküdni nem is, mondjuk azt nem szeretnék (inkább járok csoportterápiákra meg ilyenekre) de nekem nagyon közel lenne viszonylag.

27 éves leszel? Akkor szinte majdnem egyiddős vagy velem :) Örülök, hogy ki tudtál belőle lábalni... :)


Amúgy ez a pszichiáter, ami Cegléden van ingyenes? Csak mert most nem nagyon engedhetem meg magamnak, hogy fizessek érte, ami meg TB alapon van, az olyan is...ezért nem is jártam eddig se pszichológushoz, se pszichiáterhez, mert úgy voltam vele, h amiért nem fizetsz az szar és ezt mondták mások is, akik jártak. A másik, hogy nem bízom egy orvosba se. Úgyhogy tulajdonképpen évek óta úgy élek, hogy sose jártam ilyenekhez, pedig kellene/kellett volna...lehet azért is tartok itt, hogy a bekattanás szélén állok :/

28. Hajni0128 (válaszként erre: 26. - Dina2)
2017. febr. 11. 23:15

Képzeld tegnap mi történt. Párommal elmentünk este a Tescóba vásárolni. Már indulásnál éreztem, hogy verni kezd a szívem, aztán el is fogott megint úgymond a félelem, a pánik, de nem tudom konkrétan megmagyarázni, hogy mitől. Mire odaértünk, már szúrt a szívem, minden bajom volt, azt hittem végem van, hogy baj fog történni. Nagy nehezen bevásároltunk és haza tudtam jönni(egyébként azt hittem, ott maradok a széken)

Miután hazaértünk jobb lett, de utána megint felszaladt a pumpám a félelemtől, azt hittem megbolondulok. Felhívtuk az ügyeletet, mondom muszáj, hogy valaki kijöjjön, addig nem tudok megnyugodni. Azt mondta az orvos, vagy nem tudom ki volt, hogy ha az EKG nem mutatott ki semmit, akkor ez a pánikroham egy fajtája, sétáljak át és ad egy nyugtatót, de felírni nem tudja. Elmeséltem neki, hogy már vittek el a mentők és pánikbetegséget állapítottak meg...erre azt mondta, hogy ha már ezt megállapították, akkor jövőhéten szépen sétáljak át a pszichiátriára és irassak ki gyógyszert ilyen esetekre, de hogy ezért nem fog kijönni. Mondjuk gondoltam, de megnyugodtam volna, hogy nincs baj.


Végül szerencsére páromnak volt itthon dilibogyója , Bensedine 10mg-ram(nem magyar gyógyszer, hanem szerb) és olyan jól éreztem magam, mintha semmi nem történt volna. Hozzáteszem, előtte lett mérve a pulzusom, mert van itthon vérnyomásmérőnk, 123 volt a pumpám, a vérnyomásom csak 117. A Bensedin levitte a pumpám 93-ra, pedig csak egy negyedet vettem be, és aludni is tudtam.


Ma reggel felkeltem és megint éreztem a feszültséget magamon, felment a pumpám. El kellett mennünk délelőtt, de muszáj voltam bevenni megint, de most a 10mg-ram felét vettem be, amitől újra királyul éreztem magam, nem féltem és szó szerint, minden olyan fasza volt és nyugodt, mintha mi sem történt volna, végig tudtam sétálni az utcán :D Amúgy azt vettem észre, hogy amikor ilyeneket érzek, akkor kényszeres mozgásokat csinálok pl. mint amikor valaki ideges és úgymond morzsolgatja a kezét, olyan, mintha kéztetést éreznék, hogy csináljam, akaratlanul...beveszem a bogyót, megnyugszom és elmúlik.


Este hazafelé jövet megint éreztem, hogy gyorsan ver a pumpám, mondom ha hazaértünk, megint beveszek egy felet, de mire hazaértünk jobban lettem. Végül nem kellet bevennem, mert most egész jól vagyok, a pumpám 90 körül van, ami nem mondom, hogy hú de kevés, de legalább nem 123, a vérnyomásom csak 110 volt.


Na szóval, igazadjon ki ezen valaki...egyszer csak jön egy gondolat nálam, hogy meghalok, félek stb...akkor be kell vennem valamit, mert úgy érzem megbolondulok, máskor meg mintha nem lenne semmi, minden gondolatom nyugodt és jó.

27. Hajni0128 (válaszként erre: 26. - Dina2)
2017. febr. 11. 22:27

Azt még nem tudom, nem voltam még vérvételen. Bevallom, tegnap kellett volna mennem a Péterfybe, de oda nem szeretnék, magánorvoshoz akarok.

Nekem 10 éve vizsgálták kórházban a pajzsmirigyem is ultrahanggal, de a mai napig emlékszem, hogy azt mondták, hogy a bal egy kicsit alul működik...de nem kaptam rá semmi gyógyszert és erre utaló tünetek se jelentkeztek, h pl. hírtelen hízás stb...ha eszem hízok, de ahhoz elég sokat kell ennem, nem vagyok hízó típus, ha nem eszek fogyok. Nem vagyok kövér se, 46 kiló.

A házidoki taperolta a pajzsmirigyem ujjal, de nem talált semmit.


Nálam depresszió mensi előtt jött ki legutóbb, pedig eddig sose tapasztaltam ilyet. 3 napig semmit nem csináltam, csak feküdtem az ágyba, ingerlékeny voltam, szomorú stb...

26. Dina2
2017. febr. 11. 21:00

Pajzsmirigyed rendben van?

Nekem a túlmüködése okozott szívritmus-zavart, depressziót, pánikrohamokat, stb.

2017. febr. 10. 23:10
Aztán, azért küldött el egyelőre csak vérvételre...gondolom nem enged el úgy, ha baj van, hisz azért vizsgált meg.
2017. febr. 10. 23:06
Értelek én...azért mentem el tegnap, mert halálfélelmem volt, vert a szívem, nem aludtam stb.. és nem tudtam, hogy most mi van. Csinált Ekg-t, de nem mutatott ki semmi olyat, ami bajt jelezne.
23. nemethke (válaszként erre: 22. - Hajni0128)
2017. febr. 10. 21:49

A doki keresi a bajt te meg tudod mi a bajod..ez a baj

Nem mondod el és ha rosszul leszel bead valamit es attól halsz meg.

Sajnos a panik es sziv tunete majdnem egy ugyanaz.Nem tudhatod é mikor melyik kap el.

Tapasztalatból mondom hidd el.

En is voltam panikolos.aztan mindig rafogtam ,hogy ez az ....infarktus volt.

Ma mar pacemaker icd m van ..mert rafogtam a panikra anno

2017. febr. 10. 20:48

Igen, teljesen igazad van. Igazság szerint én nagyon keveset járok orvoshoz, hiába lakok itt évek óta, szóval nem tudja, hogy mik voltak régen a problémáim. Nem vagyok egy beteges típus. Meg hát rég volt rohamom utoljára, minek mondtam volna, más kezelt, nem ő. Én tegnap is mondtam a házidokimnak (rá is kérdezett), hogy nem ver folyamatosan, hanem ugrál, van, hogy teljesen normális a pulzusom, ennek ellenére, de hogy csak szedjem. Szóval egyik fülén be, másikon ki.


Egyébként kb. 2007 óta rengeteg kardiológiai leletem van, onnantól kezeltek pár évig, aztán a pszichitrián kötöttem ki.


Mondta a doki, ma menjek el vérvételre, aztán majd meglátjuk hogyan tovább, ha nem vashiány vagy pajzsmirigy okozza a bajt, akkor küld csak kardiológiára. EKG-t is csinált, de a magas pulzuson kívül nem talált semmit.


Egyszer vettem be Betaloc-ot...na hát egész éjszaka féltem, hogy meghalok és vártam, hogy elmúljon a bogyó hatása, és érezzem, hogy ver a szivem normálisan. Felemelő érzés volt, mikor elmúlt a gyógyszer hatása és visszament 80-ra. Azóta fosok ezektől.


Amúgy írtam előzőleg, hogy pánikbeteg vagyok :)

21. nemethke (válaszként erre: 20. - Hajni0128)
2017. febr. 10. 18:10
Decha nem mondod el hogy panikbeteg vagy akkor felre is kezelhetnek.
20. Hajni0128 (válaszként erre: 19. - Nemethke)
2017. febr. 10. 18:02
Arra írta fel a házidokim, mert hogy gyorsan ver...nem először írtak fel nekem blokkolót, már 10 éve is, csak sose szedtem. Igazából olyan orvosok írták fel, akik nem tudták, hogy pánikbeteg vagyok, nem ismernek, mert nem mondom. Csak odamegyek, heves szívdobogással és azt hiszik, hogy nagy a baj...aztán elküldenek szív uh-ra meg kivizsgágálásra, és rájönnek, hogy menjek a pszichiátirára. De mint mondtam, nekem ne csináljon a 80-as pulzusomból 40-et, mert attól is halálfélelmem lesz...az se jó, mert ugyan úgy nem alszom és bepánikolok. Magas volt a vérnyomásom tegnap, azt mondták ne igyak kv-t se energiaitalt.
19. nemethke (válaszként erre: 1. - Hajni0128)
2017. febr. 10. 17:28

Szia ha propranololt irtak fel akkor a sziv korul van problema .

Csinálhatja panikbetegseg,de akkor nem blokkolot adnak.A rosszullet es az alacsony vernyomas par nap utan megszunik.Olyankor segit egy kis kávé.

2017. febr. 10. 13:05

Vérvételre mindenképp menj el,én is utálom a tűt meg szédelgek utàna,de vérszegény meg vashiányos vagyok,úgy h évente 1-2-szer megnézetem :/

Hát tőbbnyire nagy vonalakba írtam le ami velem történt,öngyilkos akartam lenni annyira eluralkodott rajtam a pánik :( a pulzusom nagyon magas volt 120-130

körül úgy h nagyon ki voltam . Ha van rá lehetőséged menj el egy pszichiáterhez mondd meg neki h befeküdni nem tudsz de mondjon vmit az állapotodra. Velem egy csomó tesztet kitöltettek. Amúgy már kezdtem azt hinni h bolond vagyok mert már minden orvos ezt súlykolta belém. Átérzem amit érzel sajnos :( Szerencsére én kitudtam lábalni ebből,a párom rengeteget segített. És egy szív uh sem árt :) Igyál citromfű teát nekem az kicsit segített. Egyébként és márc. leszek 27 :) Nem Cegléd körül lakom csak ott találtunk egy jó pszichiátert :)

17. Hajni0128 (válaszként erre: 15. - 8ed80e4016)
2017. febr. 10. 12:24

Húha...akkor te is megkínlódtál ezekkel a dolgokkal :( Remélem, hogy jól vagy és minden rendbe van, mert ez borzasztó.


Valamelyik éjszaka én is úgy éreztem, hogy megőrülök, ha nem hívnak mentőt, annyira vert a szivem, nem tudtam hogy mi van, de éreztem a feszültséget rajtam, hogy szétrobbanok, ha nem jön valaki és még remegtem is. A remegést úgy kell elképzelni, hogy nem csak a kezem, hanem az egész testem, mintha rázna a hideg vagy nem tudom. Aztán szerencsére abbahagyta, miután kimásztam az ágyból. Én is alig eszem, fogytam is és aludni se tudok mindig. Tegnap este elaludtam, de ma korán reggel felkeltem(párom felkeltett, mert sose megy el úgy, hogy ne köszönne el), de éreztem, hogy megint nem jó...végül nehezen sikerült még visszatentéznem egy kicsit. Szóval úgy össze-vissza vagyok már több, mint 1 hete. Ha ülök itt a gépnél, észre se vettem először, hogy akaratlanul, de egyfolytában mozog a lábam, a párom szól rám mindig, hogy ne rezegtessem, mert mozog tőlem az egész kanapé ...és egyre gyakrabban csinálom :(


De egyszerűen nem értem, másfél hete még semmi bajom nem volt...igaz, hogy régen sok problémám volt ezzel(már vagy kb. 8 éve), de tünetmentes vagyok már évek óta, vagyis csak akkor jön ki rajtam a pánik, ha valami stresszes helyzet ér, spontán nem, mint pár éve...de most valami nagyon nem stimmel és érzem is :/

Nem tudom mit csináljak, kihez mehetnék, beszélhetnék, nem bízom 1 orvosba se...sajnos megvan rá az okom, ezért vagyok hajlamos orvosi rendelőkbe pánikrohamot kapni, nem bírom elviselni, ha hozzám érnek, mert rosszul leszek tőle. Évekkel ezelőtt bolondultam meg tőlük, mikor kórházról kórházra jártam ezmiatt 3 évig...bolondot, hülyét csináltak belőlem, hazudtak és fájdalmat okoztak nekem, leginkább lelkileg. Ezt legutóbb, mikor vérvételre küldtek, megint csak megtapasztaltam, hogy az orvosok semmit nem változtak. Azt mondták, hogy hisztizek és szégyeljem magam, meg hogy direkt csinálom. Hiába mondtam volna az orvosnak tegnap, hogy egyszerűen képtelen vagyok a Péterfybe vérvételre menni, mert nem hiszi el, hogy ilyen van vagy nem érdekli vagy nem tudom, így nem is vitatkoztam vele, pedig aranyos-kedves orvos, de tudom, hogy úgyse értene meg. Nem akarom eljátszani ugyan azt, mint a múltkor. Úgyhogy most azon gondolkozom, hogy elmegyek egy magánorvoshoz vérvételre, ahol nyugalom van, nem tolonganak az emberek, mint a heringek és talán másképp bánnak velem. Nem szeretnék a pszichiátriára kerülni. Tudod, anyukám rákos és szüksége van rám, félek, hogy ha velem történne vmi, csak rosszabodna pszichésen az állapota meg mindenhogy :/ De én velem se oké minden, amiről nem tehetek, szóval gáz :/


Régen küldtek engem is terápiára, hogy járjak, de nem jártam, mert akkor úgy voltam vele, hogy nem akarok, meg egyszerűen nem is akartam emberek között lenni.

A frontint meg rexetint nekem is 1 évig kellett volna szedni, de a frontintól jókat aludtam az órán, iskolába már rámszóltak, hogy csináljak magammal valamit, mert minden órán velem kell foglakozni és hogy nem lehet tőlem tanítani, mert vagy rosszul vagyok és mentőt kell hívni vagy alszok. Így nem szedtem, mert mondtam, hogy a tanáraimnak nem tetszik, hogy szunyókálok és így nem is lehet iskolába járni, hisz az álmosságtól se figyelni nem tudtam, se semmi.

Nekem jól műkődnek a billentyűim, legalábbis nem tudok róla, hogy ilyen téren probléma lenne, bár szív uh-n is vagy 8 éve voltam, de akkor rendbe találtak mindent.


Talán Cegléd felé laksz? :)

Idén töltöttem a 26-ot :)

2017. febr. 10. 08:11

Ja és ez a " nem kapok levegőt " nálam nagyon gyakran jelentkezik.

És az ájulás is megvolt,munkahelyemen többször elájultam,mentő jött..

Hát ki is rúgtak onnan...

15. 8ed80e4016 (válaszként erre: 13. - Hajni0128)
2017. febr. 10. 08:06

Szia. szinte pont ezeket már átéltem én is :(

3 éve hajnalba a szüleim mentőt hívtak magas volt a pulzusom. Erre írtak betalocot amitől féltem h meghalok úgy h nem szedtem,de a szívdobogást egyfolytába éreztem amibe kb. 2 hónap után bekattantam,alig ettem,alig aludtam :( jártam

pszichológushoz is de nem segített. Ezután 2 hétre a pszichiátriára csuktak mert már nagyon eluralkodott a félelem rajtam. Itt betalocot és frontint kaptam. Letelt a 2 hét haza mehettem de nem lettem jobban. Találtunk egy jó pszichiátriát Cegléden na az megváltás volt. 2 hónapot voltam ott de nagyon jó,rengeteg foglalkoztat óra volt (relaxáció,zenés festés stb..) itt rexetint,frontint és betaloc helyett concort kaptam,de éreztem

h jó kezekben vagyok.

Itt szorongást és pánikbetegséget diagnosztizáltak.

A rexetint és a frontint kb. 1 évig szedtem még utána magamtól fokozatosan elhagytam. A concort pedig szedem mert szív uh-on kiderült h 2 billentyűm is elégtelen .

Hàny éves vagy ?

14. Boszy28 (válaszként erre: 13. - Hajni0128)
2017. febr. 9. 18:10
Írok Neked privit!
13. Hajni0128 (válaszként erre: 12. - Boszy28)
2017. febr. 9. 17:39

Szívritmus zavarom van már gyerekkorom óta, kb. 10 éve, kórházba is voltam vele, végül kiderült, hogy nem szervi bajom csak, én generálom pszichésen...aztán rá 3 évre pánikbetegség jelei is jelentkeztek, 1 héten többször vittek a mentők hol az iskolából, hol a Pólus Centerből.


Most a napokban furán éreztem magam, légszomjam volt, mintha nem jutna elég oxigén a tüdőmbe (ettől is felment a pumpám persze, magától az érzéstől), ez mellett sokat ásítozok és sóhajtozok. Fájt a hátam és szúrt a szivem, de a fájdalmak nem erősek. Ma elmentem a háziorvos, mert már nem bírtam tovább, minden bajom volt ezmiatt, halálfélelem, olyan gondololatok, hogy lehet meghalok stb...azt hittem megbolondulok, ha nem kapok segítséget. Éjszaka is felment a pulzusom, nem tudtam aludni, de miután felkeltem és visszamásztam az ágyba, elmúlt, inkább csak a félelem nem hagyott aludni. Elmondtam az orvosnak, hogy mi a gond, csinált EKG-t, de a nagyon magas pulzusomon kívül nem talált semmit, hogy be keljen azonnal avatkozni vagy ilyesmi. Felírt nekem bétablokkolót propranolol-t...mondtam neki, hogy régen is írtak fel nekem, csak akkor Betaloco-t, de az meg levitte vagy 40-re a pulzusom és attól lett halálfélelmem. Erre azt mondta, hogy csak szedjem...szedni nem merem, mert ugrál a szivem, van, hogy tök normálisan ver. Persze, ott soknak találta, mivel a pánikbetegségemből kifolyólag ha én orvoshoz megyek, akkor nekem 200-ig felmehet. Nekem ne csináljon a gyógyszer 80-as pulzusból 40-et :/ Aztán mondta, hogy menjek vérvételre, lehet vashiányos vagyok vagy pajzsirigy pobléma. Aztán most már tényleg nem tudom mi a fene van meg szedjem vagy ne szedjem a bogyót...most ha bevenném, az olyan lenne, mintha a semmire venném be.


Régen küldtek pszichiátriára is a pánikrosszulléteim miatt, hogy szedjek frontint meg rexetint, de hosszútávon azt se találtam jó megoldásnak...nem akarok függő lenni. A vérvétellel is gondba vagyok, mert egyszer probáltak tőlem levenni, de rosszul lettem a váróba, sírógörcsöt kaptam és az mondták, hogy szégyeljem magam, hogy felnőtt létemre így viselkedek...úgyhogy jól lejárattam sok ember előtt. Ezért kerülöm az ilyen helyeket meg amitől stresszes leszek. Röviden ennyi, már amennyire rövid lett, de tudnék mit írni :D

2017. febr. 9. 17:07
Ha leírnád, mi a problémád, talán meg tudnánk osztani a saját tapasztalatainkat...
11. Hajni0128 (válaszként erre: 9. - E8da813d29)
2017. febr. 9. 15:58
Ez már nekem is eszembe jutott...bármit oda lehet írni, lehet csak unatkozik, meg általában az orvosoknak erre nincs idejük, hogy pluszba még távgyógyítsanak :)
10. 8ed80e4016 (válaszként erre: 1. - Hajni0128)
2017. febr. 9. 15:09
Engem is érdekelne mi a problémád ? :)
9. e8da813d29 (válaszként erre: 6. - 2104cc91e8)
2017. febr. 9. 15:08

Én már szkeptikus vagyok, nem is biztos, hogy kardiológus, csak mert odaírta ...

Örülnék, ha tényleg az lenne, mindenesetre nagyon furának találnám, hogy itt távgyógyít szabadidejében :)

8. Hajni0128 (válaszként erre: 6. - 2104cc91e8)
2017. febr. 9. 14:18
Elmondod, hogy neked mi a problémád? :)
2017. febr. 9. 14:13
Én már írtam is neki privátba, de még nem vákaszolt...na majd meglátjuk, hogy ír-e vissza.
6. 2104cc91e8 (válaszként erre: 5. - E8da813d29)
2017. febr. 9. 14:05

Sajnálom :(


(Úgy megörültem Neki, mert lett volna kérdésem,

de még nem jutottam odáig, hogy le is írjam!)

5. e8da813d29 (válaszként erre: 2. - 2104cc91e8)
2017. febr. 9. 14:01
Azóta sem lépett be.
4. Hajni0128 (válaszként erre: 2. - 2104cc91e8)
2017. febr. 9. 13:58
Rendben, nagyon szépen köszönöm :)
2017. febr. 9. 13:58
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook