Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szívpanasz valóban lehet stressztől? fórum

Szívpanasz valóban lehet stressztől? (tudásbázis kérdés)


14. boszi68 (válaszként erre: 4. - Jéghegy)
2010. jún. 25. 22:24
Szia!Nekem is mostanában is szúr a szívem olyan mint ha valaki szorítaná a szívem.Én is kaptam már Papaverint NO-Spa injekciót hazaérve 16 órát aludtam .Biztos hogy köze van a stressznek is de nem lehet rá fogni mindent erre.Nézesd meg a koleszterin szintedet is.Nem kell hogy kövér legyen valaki.Lehet örökölni a génekkel is.Jobbulást!boszi68
2010. jún. 25. 16:38
Én voltam nem régen belgyogyásznál mivel oszira kellet menni meg sem vizsgált csak ekg-ra tettek
12. 9a0e10771f (válaszként erre: 4. - Jéghegy)
2010. febr. 10. 18:40
Eü-ben dolgozom.Én meg azt tapasztaltam, hogy kisebb szívinfarktus után, hangsúlyozom kisebb az ekg-n nem vettek észre semmit a labort levették, majd hazaküldték a fiatal beteget, hisz fiatalnak nem lehet baja jelszóval.Aztán szóltak már neki hogy a véreredmény kimutatta a szívizom károsodását.ez a vérből több anyagból mutatható ki de ez csak közvetlen a szívkárosodás után max 1-2 hét már nem emlékszem pontosan.Van akinek csak a terheléses EKG mutat kivalamit de az is csak 3. alkalomra.
2010. febr. 10. 16:13
Nem értek hozzá, de szerintem igen.
10. fd26a014e9 (válaszként erre: 9. - Jéghegy)
2010. febr. 10. 16:11
Nem vagy az! Jobb a dolgoknak elejét venni, és más nem érezheti amit Te érzel, tehát ne hagyd magad, főleg, hogy rokon az illető!
9. Jéghegy (válaszként erre: 8. - Fd26a014e9)
2010. febr. 10. 16:06

EZ az új rendszer.

Már nem küldözgethetnek ide-oda!

Belgyógyászat, aztán Ő dönt.

Egyébként a doki a nagybáttyám,(osztályvezető főmumus) ezért is félek, hogy tán' nem vesz komolyan v. mit tudom én..


Hipohonder vagyok, mi?

8. fd26a014e9 (válaszként erre: 7. - Jéghegy)
2010. febr. 10. 16:02

Kardiológushoz csak akkor adnak beutalót, ha bármilyen kis eltérést látnak az EKG eredményen. Mivel a Tiéd tökéletes, így nem jutsz messzire, hacsak nincs nagyon jó háziorvosod, aki nem nyugszik bele ebbe a diagnózisba.

Engem eleve kardiológushoz küldött, hogy a belgyógyászhoz hogy kerültél azt nem tudom!

7. Jéghegy (válaszként erre: 6. - Fd26a014e9)
2010. febr. 10. 15:58

..de basszus, honnan tudja egy belgyógyász?????

Azért, mert nem épp a szegycsontomnál szúr?

6. fd26a014e9 (válaszként erre: 4. - Jéghegy)
2010. febr. 10. 15:55
A kardiológus csinált volna egy szív ultrahangot, és megállapította volna azt, amit már tudsz, hogy nem szervi eredetű a problémád, és ezek után ,mivel nem szervi eredetű, ő már nem is foglalkozott volna veled. Én végig jártam minden lépcsőt. :)
2010. febr. 10. 15:46
Természetesen lehet a stressztől.Épp azért van sok vezető beosztású embernek szívpanasza,mert rettentő teher nehezedik rájuk.
2010. febr. 10. 15:45

Egy jó hete szúrkál, görcsöl a szívem körül.

Elmentem a körzeti dokihoz, aki adott beutalót a belgyógyászatra.

Ott rosszul lettem, vérnyomásom 190/140 volt, pulzusom 170!!!!! Akkor kaptam Papaverin inj.+nyugtatót!

Vérnyomásom lement, görcsök megszűntek!

Kaptam 24 órás vérnyomásmérőt, a vérnyomásom tökéletek. A vérképem is. AZ EKG-m is.

MEgállapították: STRESSSSSSZ!

(nem értem miért nem küldtek kardiológushoz)

Azóta ismét görcsöl mindenem...

Ez tényleg stressz?

2010. febr. 10. 15:44
nem tudom één is ezen gondolkozom, de a stressz a szívet is terheli az biztos.De csak a tartós.
2010. febr. 10. 15:43
Igen. Határozottan. Tapasztalatból tudom. :)
2010. febr. 10. 15:42
Szívpanasz valóban lehet stressztől?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook