Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szívkoszorúér szükület tünetei fórum

Szívkoszorúér szükület tünetei (beszélgetős fórum)


16. lisa65 (válaszként erre: 13. - Remoni)
2010. jún. 18. 09:02

Köszi a biztatást, akkor nálam sem lesz baj azon leszek!

Mondjuk régebben már voltak tünetek de ezekre nem igazán figyeltem oda, csak utolag gondoltam rá.

Volt olyan hogy szóltak lila a szám, vagy a kezem két újja először elfehéredett, mintha zsibbadt volna - alig éreztem őket - utánna pedig kivörösödött. A kezem, lábam gyakran hideg még melegben is.

15. lisa65 (válaszként erre: 14. - A0c1361e44)
2010. jún. 18. 08:57

Igen már a pajzsmirigyet megnézték, de szerencsére az jó!

Most a múlt héten épp a vizelet vizsgálat eredménye lett rossz, azt mondták hogy az is lehet a sziv miatt.

14. a0c1361e44 (válaszként erre: 12. - Lisa65)
2010. jún. 18. 08:45

Az, hogy mindent megteszel az egészségedért már nagyon pozitív. Sajnos a stressz nem kerülhető ki, tudom. Az időjárás változást mindenki nehezen viseli. Amit írtál, akár egy pajzsmirigy túlműködés is lehetne. Ezt ellenőriztetted már?

Anyukám 40 évesen meghalt szívbetegségben. Őt billenytű problémákkal megoperálták 33 évesen, de sajnos a második infarktust nem élte túl. Neki sem volt sosem magas a vérnyomása.

13. Remoni
2010. jún. 18. 08:37

Szia!


Anyukámnak van, ő fiatal kora óta szívbeteg, szűkület, ritmuszavar, stb. 61 éves koráig elég volt gyógyszert szednie, de akkor már olyan fokú volt a szűkület, hogy muszáj volt egy stent-et beépíteni az egyik koszorúerébe. Ez egy fél órás beavatkozás, katéterrel csinálják, egy fém hálót tolnak be az összeszűkült részre, amitől normál méretűre tágul. Azóta, mintha kicserélték volna, lihegés nélkül rohan fel akár a harmadik emeletre is, és kergetőzik az unokájával. Szóval, ne keseredj el, odafigyeléssel és kezeléssel teljesen normál élet élhető.

12. lisa65 (válaszként erre: 9. - A0c1361e44)
2010. jún. 18. 08:30
Én mindent megteszek azért, hogy ne legyen baj, csak a stresszet nem birom elkerülni! Kaptam gyógyszereket azt mondták ezt már mindig szednem kell. Sajnos most ezeket az időjárás változásokat elég rosszul birom. Nekem a vérnyomásom nem magas, sőt inkább alacsony szokott lenni, bár rendszeresen mérem (muszály mérni).
11. lisa65
2010. jún. 18. 08:27
Nekem úgy vettük észre, hogy nem jó valami, hogy egy lázas betegség után elkezdett nagyon fájni a hátam. Én is bementem az ügyeletre ahol rossz lett az ekg-m, később csináltak még egyet az valamivel már jobb lett. Visszarendeltek terheléses ekg-ra aminek szintén rossz lett az eredménye, közben olyan tüneteim vannak, hogy kiver a viz, elgyengülök, mintha ráülnének a mellemre, és mindenembe lüktetést érzek, annyira ver a szivem. Ez utánna pár perc alatt oldódik, viszont a terhelést nehezen birom. Nekem születésem óta van szivbetegségem, lyukas a szivem, többször volt szivkatéterezésem is, tehát ezt a részét tudom mivel jár.
10. tücsimücsi (válaszként erre: 7. - Lisa65)
2010. jún. 18. 08:23

Apám nem járt ellenőrzésre, halála lőtt 2 hónappal volt a dokinál, mert az egész család elkapott valami kórságot, akkor megmérték a vérnyomását 180 volt, csak nem mondta. Viszont a dokinővel megbeszélte, ha meggyógyul, elmegy kivizsgálásra, csak hát nem ment....:-(((

Tudod, ha apámnál is úgy jött volna legalább az egyik infarktusa, mint legtöbb esetben amikor már az ember fetreng a fájdalomtól, ömlik róla a víz akkor talán még élne, de még az sem biztos. neki az volt a pechje, hogy lábon hordta ki, a dokinő szerint akár álmában is érhette....-(((

2010. jún. 18. 08:21
Az biztos, hogy teljes életmód váltást igényel ez a betegség, de előre ne ezzel foglalkozz! Járd végig a kivizsgálásokat és kövesd az orvosod utasításait!!! Ezen sok múlik! Biztos fogsz kapni gyógyszereket, de mellette nem árt a népi gyógymódokat is követned. Fokhagyma pl. értágító hatása miatt. Dohányozni nem szabad, kerülni kell a zsíros ételeket, stb. Az állapot romlásának ideje az orvoson és rajtad múlik!
2010. jún. 18. 08:16

Neki 2 éve kezdett fájni a gyomra!! Azt hitte, majd rosszul lett, bevittem a sürgősségire, ahol közölték, hogy mellizom gyulladás. Másnap kapott egy infarktust, megkatéterezték, majd fél év múlva újra kellett katéterezni, mert vissza szűkült az ér, annak a folytatása ahol az infarktus volt. Eltelt több mint egy év és egy nagy megerőltetés után kapott egy másikat, ez elkerülhető lett volna. Újabb katéterezés, majd 2 hónap múlva megint egy. De még mindig van egy ér szakasz, ami valamennyire be van szűkülve. Ezt remélhetőleg a kora ősz folyamán kitágítják.

Ő mindent csinál, csak lassabban, idegeskednie nem lenne szabad. Ezeket a stenteket, amikkel az ereket tágítják 1,5-2 évente ki kell cserélni, kibírható állítólag, neki már csinálták lágyékból és csuklóból is. Persze amit csuklóból csinálnak, sokkal egyszerűbb. Már a műtét után 2-3 órával lehet mászkálni.

7. lisa65 (válaszként erre: 5. - Tücsimücsi)
2010. jún. 18. 08:12
Hát ettől én is félek! Bár én rendszeresen járok ellenőrzésre, de azért félek az infarktustól.
2010. jún. 18. 08:10

Először is jobbulást kivánok a párodnak, neked pedig kitartást!


Nálam most erre van gyanú, voltam terheléses ekg-n ami ezt igazolta. Majd most kell mennem terheléses izotóp vizsgálatra. Az érdekelne hogy mennyire nehéz ezzel a betegséggel együttélni, mi várható, milyen gyorsan romlik az állapot?

2010. jún. 18. 08:08

Apámnak volt, csak ügyesen titkolta. 2 infarktust nem vett észre, a harmadikat meg már nem élte túl...

A boncolási jegyzőkönyvből derült ki, hogy a koszorúerek 80-90 %-ban voltak beszűkülve, a körzeti dokinő azt mondta, csoda hogy addig húzta. 55 éves volt.

2010. jún. 18. 08:07
Szia a férjemnek van, 2 infarktuson van túl. MI érdekelne?
2010. jún. 18. 08:02
Köszi ezen már túl vagyok! Én olyan emberrel szeretnék beszélni akinek van ilyen!
2010. jún. 18. 07:50
2010. jún. 18. 07:43
Sziasztok. Mivel jár a szívkoszorúér szükület kezdődő tünete? Mi várható a későbbiekben? Milyen vizsgálatok vannak rá? Tud valaki segiteni? Esetleg van valakinek ilyen betegsége?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook