Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szívkatéterezés előtt..... fórum

Szívkatéterezés előtt..... (beszélgetős fórum)


10. mari7
2015. dec. 11. 19:45

Szia

Nekem már kétszer csináltak ilyen beavatkozást. Itt Bp-en. Itt az a szokás, hogy a beutalt napon reggel még csinálnak egy szívultrahangot, vagy EKG-t, vérnyomást is mérnek. Csak ezek után csinálják a katéterezést. Egy éjszaka kell bentmaradni, másnap délelőtt engednek haza, ha nincs semmi baj.

9. dkingaa20 (válaszként erre: 8. - Gizus58)
2015. dec. 9. 18:10
Köszönöm a választ! Egyre jobban összeáll a fejemben a dolog, hogy mi is vár rám!
2015. dec. 9. 12:26
Szívkatéterezésnél, még ha az nap reggel is fekszik be a beteg, 24 órát bent kell tölteni.Csuklón keresztülika térerezésnél 12 órát, combartérián át végzett beavatkozás után 24 órát feküdni kell, hiszen felhígítják a vért heparinnal !Súlyos vérzés lehet belőle, ha előbb felkel az illető!Nem veszélytelen beavatkozás épp a Heparin miatt,ezért kell a megfigyelés!Nekem már 3x csináltak, de soha nem jöhettem haza az nap, csak másnap!
7. dkingaa20 (válaszként erre: 2. - NomNom)
2015. dec. 9. 09:04
Kedves Nomnom! Az én értelmezésemben is úgy volt először, hogy akkor már csinálják is. De akadt egy olyan probléma, hogy begyulladt két bölcsességfogam, és azt mondta a szájsebész, hogy amíg ki nem veszik nem történik meg a katéterezés. Most akkor (véleményed szerint) valószínűleg 18.-án feleslegesen megyek, semmilyen vizsgálat nincs előtte, hanem rögtön bele a közepébe? Azért is vagyunk tanácstalanok a családban, mert nem a mi már jól ismert megyei kórházunkba megyünk, hanem a szomszéd megyeszékhelyre (Debrecenbe) küldtek át, mert ott van legközelebb ilyen elektrofiziológiai katéterezés.
2015. dec. 9. 08:09
Köszönöm a választ mindenkinek! Már kezdek egyre jobban megnyugodni, remélem még ott is tartani fog a nyugalmi időszak. :) Egyébként én sem tudom elképzelni a mozdulatlan fekvést, úgyhogy remélem az egészbe tényleg az lesz a legrosszabb. :) És esetleg valakinek csinálták Debrecenben? Ottani orvosokról milyen tapasztalatok vannak? És meg szoktátok-e "hálálni" az ilyen beavatkozásokat? Bocsánat a sok kérdésért, de a mi családunkban már minden féle/fajta dolog előfordult, csak még ilyen katéterezés nem, és nem tudunk semmit ezzel kapcsolatban.
5. df3f5729d1 (válaszként erre: 1. - Dkingaa20)
2015. dec. 6. 20:36
Amúgy utánna 24 órán át feküdni kell. Tán ez a legrosszabb. :-)
4. df3f5729d1 (válaszként erre: 1. - Dkingaa20)
2015. dec. 6. 20:34
Előtte minden képen vizsgálatok szükségesek, majd be kell feküdni és csukló, artéria, comb vagy könyökből történik a beavatkozás. Kivévre ha akkut esetről van szó.
3. 3532273647 (válaszként erre: 1. - Dkingaa20)
2015. dec. 6. 20:23

Szia!

Többször volt már nekem.

Labort EKG-t vittem,reggel bementem másnap reggel jöhettem haza.A combartéria megszúrása nem fáj,a kontrasztanyag beadása melegérzéssel jár.Utána feküdni kell,szerintem ez a legrosszabb

2015. dec. 6. 20:15

Szia!

Édesanyámnak volt, őt beutalták és az adott időpontban meg is csinálták neki. Gondolom neked megmondják, hogy mikor kerül rá sor.

Neki szívritmuszavara volt, egy 24 órás Holter vizsgálat után küldték el katéterezni, hogy lássák mi miatt van a ritmuszavar.

Akkor bent sem kellett aludnia, csak órákig mozdulatlanul kellett lenni, mert ugye a combartérián mennek fel.

2015. dec. 6. 20:05

Sziasztok!


Azt szeretném kérdezni tőletek, ki esett már át szívkatéterezésen? Hogyan zajlott esetleg? Valamilyen vizsgálat megelőzte-e, vagy a beutaló után rögtön megtörtént a beavatkozás? Köszönöm a válaszokat előre is! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook