Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szívbedobogás érzés fórum

Szívbedobogás érzés (beszélgetős fórum)


2010. aug. 31. 10:33
Értem, köszi a választ :)
24. madi13 (válaszként erre: 23. - 85055abb64)
2010. aug. 30. 21:55

szia!


Nem fejtettem meg, de már nem érdekel, ezért (talán) ritkul, már hónapok óta nincs igazán, de tudok más tüneteket produkálnj:-))

Egyértelműen nem szervi eredetű...inkább lelki!Szerntem ne aggódj...Igyál sokat ( 3-4 liter vizet)ha tudsz mozogj minden nap (én tornázom)és este ne egyél, nekem ezek segítettek. Tanulom az autogén tréninget, ez is jó irányba visz! Remélem neked is meg fog szünni!:_)

2010. aug. 29. 07:51

Szió Madi,


Remélem még figyeled ezt a fórumot :)


Dettó ugyan ez a gondom, mint amit te írtál. Kb percenként olyan érzésem van, hogy a szívem egy baromi nagyot dobban, de csak egyszer.


Én tudom, hogy refluxom van, gyógyszert is szedek rá sajna, de mivel ilyen tüneteket még nem produkált így csak gyanítom, hogy ahhoz lehet köze.

Most úgy is kell gyogyit iratnom erre, mert elfogyott, majd meg is kérdezem a doktor nénit.


Látom nem most indult a fórum, esetleg te már megfelytetted, hogy mitől van? :)

22. island (válaszként erre: 21. - Madi13)
2010. jan. 28. 09:08
hát reméljük.De a környezetemben is sok ember van aki ezzel küszködik.Úgylátszik ez korunk betegsége : stressz
21. madi13 (válaszként erre: 20. - Island)
2010. jan. 27. 14:48
Szóval neked sem csináltak semmit! Stressz, mindenre ezt mondják???? Remélem te is sokáig fogsz élni:-))
20. island (válaszként erre: 1. - Madi13)
2010. jan. 27. 10:46
Szia! nekem is van,nagyon megijedtem az elsőnél.Én is elmenetm dokihoz,kaptam beutalót nyaki uh-ra és kardiológiára.A karduológus azt mondta,hogy ilyenkor a szivem gyorsabban keringeti a vért ,ezt stressz okozza.Kaptam betacol-t a leggyengébbet és azt mondta,hogy akkor szedjem ha előjön ez az érzés.Kiváltottam,de nem vettem be egyet sem mert úgy gondoltam még fiatal vagyok ahhoz hogy ilyen gyógyszert szedjek.Nekem ez 22 éves korom óta van.De megfigyeltem hogy akkor jön előha nehezet cipelek,vagy olyan megerőltető dolgot csinálok ami nehéz (pl. kondizásnál ) ,vagy pl ha a jobb oldalamra fekszek.De érdekes nyáron amikor jó idő van nem szokott lenni.
19. Médy-25 (válaszként erre: 15. - Madi13)
2010. jan. 24. 22:36

Szia!

Nekem is van ilyenem..igaz néha elcsendesedik,de sokszor a nyakamnál érzem,hogy ki akar esni,vagy ami még rosszabb hogy az egész testemen! Én a dokimnak elmondtam,és azt mondta fogalma sincs,hogy mi..mondom,és akkor ki fogja nekem megmondani..azt mondta szerinte senki! Na hát ennyire jutottam vele,és tény,hogy nagyon idegesítő! Nekem sem megy fel a vérnyomásom,nekem 98/60/96..ez már magas! És ezzel sem tud mit kezdeni,mert ezzel is mentem orvoshoz..de persze nála mindíg 130/85/93 volt..azt mondta ez az várakozástol ennyi..de akkor pedig nem éreztem,hogy kiakarna esni a szivem a helyéről..furcsa!

Azért szerintem ez is hozzátesz,hogy a párod ilyeneket mond ám,mert ő nem éli át amit te,és nem tudja,hogy ez milyen,és már ez is idegesítő ám,hogy nem érti meg,hogy téged zavar,és nem reagálod túl,csak nem tudsz nem oda figyelni a dologra,mert idegesít,és érzed! Ez is egy fajta stressz! Inkább a tudat alattid dolgozik,és az okozza! Nekem is ez a baj! Mondjuk én is hamar megbocsájtok ha arról van szó,de viszont örlődöm még a dolgokon! Sajnos! Nekem is megállapította a dokim még egy éve lassan,hogy pánikbetegségem van..minden vizsgálat nélkül! De volt egy doki,akihez elmentem,és ő elküldött egy-két vizsgálatra,de ott minden eredménnyel rendben volt..hát nem tudom mennyire bízzam benne,mert még elég sokmindent kellene csinálni,hogy bebizonyítsák,hogy tényleg az vagyok! Sosem volt semmi ilyen bajom,és én azt vallom,hogy nem is lesz! Bíztatom magam,mert ha elhiszem,akkor az rosszabb! Nekem van okom,hogy stresszeljek..sajnos :(! De megpróbálok nem oda figyelni,és akkor annyira nem érzem,hogy kiakarna esni a szivem! Csak mikor elcsendesedek már este felé,akkor van,hogy érzem,de muszály elhesegetnem a gondolatomat felőle,mert ha még foglalkozom is vele jobban,akkor nekem rossz! :)

18. madi13 (válaszként erre: 6. - 4abfd92b5a)
2010. jan. 24. 21:40
Ráhibáztál:-)))sok embernek simán megbocsájtok, de van 1 akinek évek óta nem tudok (családtag, sógor)
17. madi13 (válaszként erre: 13. - Momo65)
2010. jan. 24. 21:38
ha belegondolok mélyen persze, hogy van min stresszeli, csak tudod másnak több baja van, inkább úgy érzem ciki, hogy nem tudom feldolgozni a dolgokat!
16. madi13 (válaszként erre: 11. - Vámpír)
2010. jan. 24. 21:35
2-nél voltam szívultrahang, terheléses ekg, ekg. Tökéletes minden! szóval szerintem csak időt pocsékolnék...
15. madi13 (válaszként erre: 12. - Lolita63)
2010. jan. 24. 21:33
nálam ennyire nem durva a helyzet! Nem megy magasra a pulzusom, csak pár másodperc az egész....inkább nagyon ijesztő, és nagyon lehangolt leszek utána...ami zavar, hogy a férjem szerint túlspirázom...most is zaklat, hogy milyen hülye vagyok, hogy ilyeneket írogatok!no comment
14. madi13 (válaszként erre: 4. - 7aecdea4c6)
2010. jan. 24. 21:29

annyira aranyosak vagytok mindnyájan, én tegnap reisztráltam ide, ma indítottam először ilyen topikot, és tessék, egy csomó válasz...

megnyugtattatok, nem hiszem, hogy még egy doki, lélekbúvárt, varázslót, bájkeverőt.....stb felkeresek, mert minden negatív! Persze volt vérvizsgálat, az is tök ok! Reflux? Lehet, a nagy kajálásokkal összefügg, ezt már megfigyeltem. Ha ép egészséges időszakomat élem, általában minden ok.Ha elengedem magam akkor jön...

Megígérem megpróbálok nem foglakozni vele!

13. momo65
2010. jan. 24. 18:27

Engem 2x vitt el a rohammentõ kb.7-8 éve. Kiderült, hogy idegi alapon volt, még ma is tart, de már nem törõdök vele. Akkor azt hittem, hogy meghalok, mert teljesen bepánikoltam, ami még jobban felerõs%tette a tüneteket.

Akkor nem tudtam, de most már teljesen világos, hogy édesapám halála váltotta ki, de csak 1-2 évvel utána jött elõ.

Megállapították, hogy semmi szervi bajom nincs, de a felgyorsult keringésre szedtem pár évig Betaloc ZOK-ot, ami lassan, de helyretett. Ezt kiváltottam aztán Rivotrillal, amit azóta is szedek( a ledkisebb adagból felet v. nagy szorongás esetén 2x felet). Most már nevetek azon, hogy több hónapig állandó halálfélelemem volt emiatt a szívizé miatt.( a körzeti dokim, és a férjrm rengeteget segített)

Ne csüggedj , gondolkodj el mi nyomaszt ( a rendezett körülmények mellett is lehet olyan, hogy valamit nem tudsz feldolgozni, v. túlhajtod magad, stresszelsz valamin állandóan v. szorongsz és nem is mered bevallani magadnak, hogy min).

Szóval azt javaslom, hogy no para.

Remélem tudtam segíteni.

Üdv.:Momo.

12. Lolita63 (válaszként erre: 11. - Vámpír)
2010. jan. 24. 14:32

Sajnos én is ismerem ezt az érzést.Az én szívem is régebben úgy fel pördült,200 fölé is ment.Volt olyan hogy ölbe kaptak úgy szaladtak velem orvoshoz.Ez nálam magas vérnyomással társul.A meglévő,alig panaszt okozó betegséget egy stresszes munkahely váltotta ki,hogy ennyire rosszul voltam. Azóta váltottam,persze a gyógyszert szedem.(vérnyomáscsökkentő.szívritmus szabályzó)

Paroxizmális tachycardiám van,mitrális prolapsussal.A billentyűm nem működik megfelelően,a vér elfolyása akadályozott.Ilyenkor be rebeg,össze-vissza üt,majd pár másodperc után minden rendben.Szinte napi szinten előjött,most már heti 1-2 alkalom.

11. Vámpír (válaszként erre: 1. - Madi13)
2010. jan. 24. 12:16

Szia,

Én is nyitottam egy topikot még novemberben, mert szívritmus zavarom volt odáig jutottam, hogy egy évben egyszer rohamom volt. Nyugalmi helyzetben, fekvő állapotban 188 volt a pulzus, akivel beszéltem itt, 250 volt.

Január 8-án műtöttek szívkatéterrel mert a szíven belül kinőtt egy köteg (egy husika) ami bezavart a vér áramlásba és plusz áramot diktált a szívnek, ezért behülyült. Most ezeket leégették, még 1 hónapig rosszul létre lehet számitani, de elvileg 95 %-ban sikerült a műtét. Én javaslom a kardiológusomat, mert tényleg ő a legjobb. Vidékről is hozzá küldenek sok embert. Ha kell az elérhetősége, priviben megírom.

Ha úgy érzed nincs semmilyen stressz az életedben, akkor én is azt ajánlom menj el több kardiológushoz.

2010. jan. 24. 10:36
Én így születtem, szívritmus zavarral, a doki azt mondta hogy majd kinövöm. Kiskoromban nem vettem észre hogy dobogott volna, de 17 éves koromtól elég erősen szinte majdnem minden nap. De az elmúlt pár évem elég stresszes volt a mai napig is. De volt olyan hogy annyira megijedtem, azt hittem leáll a szivem :S
9. Bucóka20 (válaszként erre: 1. - Madi13)
2010. jan. 24. 10:15

Szia!

Nekem is szokott lenni.De olyankor mindíg feltuningolom magam:) akarotomon kívül,akkor meg össze vissza ver.És 1-2 perc mire minden a helyére áll.

Tegnap este is hasonló gondom volt,bár akkor nem kihagyott,hanem gyorsabban vert,kellett jó 2 óra hossza mire letudtam magam nyugtatni és végül elaludtam.Most meg olyan vagyok mint a kaki.:) Fent voltam min 2ig. :S

Jaa..és amikor ilyen szívdobogás érzésem van,mindíg eszembe jut,amit az egyik rokon mondott.Hogy ez majdnem mindenkinél előfordult,csak kevés az olyan ember aki észreveszi.

8. c06c587f53 (válaszként erre: 1. - Madi13)
2010. jan. 24. 09:27

Szia!


én is hasonló tünettel mentem orvoshoz.

csak én néha úgy érzem,hogy kihagy a szívverésem. aztán csinált ekg-t és kiderült,hogy tényleg kihagy. extrasystolem van,ami nagyon sok embernek van rajtam kívül,csak nem mindenki érzi meg..

jövőhéten megyek a kardiológiára,mert van egy kis billentyűhibám születésem óta.

viszont az,hogy sokszor nem tudok nyelni,idegi alapon van..

én sem panaszkodhatok,igaz,hogy nem állunk valami fényesen,de van hol lakni,ennivalónk is mindig van,a gyerekeknek mindent meg tudunk venni és ritkán magunkat is meg tudjuk lepni egy-két dologgal..

ne szégyelld magad! én gyerekkoromban szorongtam sokat,pedig nagyon szép gyerekkorom volt,egyszerűen ilyen típus vagyok..

a jógát javasolják ilyen problémákra.

7. 91d4989ab9 (válaszként erre: 3. - 2c06527ca9)
2010. jan. 24. 09:25
nem pánik figyeld meg magad, nekem is ezt mondták, én fulladtam közben meg rájöttem reflux , másnak is volt a családban szivdobogás, mentő, mr, mindent megnéztek és végül neki is kiderült reflux, nyelőcső gyulladással
6. 4abfd92b5a (válaszként erre: 1. - Madi13)
2010. jan. 24. 09:25

szia! az elsö elméletem:

nekem is van néha szivdobogásom, ez a pajzsmirigy tultengéstöl van, ez annyit jelen, hogy mintha a nap 24h-ban futnék, na.. gondolhatod, a szivemet leterheli rendesen.

de miota gyogyszeres kezelést kapok elmulott :))

lehet neked is ilyesmid lehet, vérvételen voltál, abból már majdnem minden probléma kimutatható.


a második:

a sziv csakráddal nincs rendben valami, inkább zártnak tünik mint nyitottnak, szerintem sokat van zárva, és ettöl van a szivdobogásod.

van valami szivugyi problémád, pl. mennyire könnyen tudsz megbocsájtani??!

5. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Madi13)
2010. jan. 24. 09:23

szia, nem lehet hogy refluxod van? hasonlo volt a családban is, mindenféle sziv kivizsgálás negativ volt majd lassan rájöttünk hogy bizonyos kaják nagyvacsik után jön elő...gyomorgyulladás és nyelőcső gyulladás lett belőle és bizonyos gyógyszerekre pl antibiotikumok rosszul lét


csak egy ötlet volt, figyeld meg összefügg e az étkezéseddel, hátha

4. 7aecdea4c6 (válaszként erre: 1. - Madi13)
2010. jan. 24. 09:22
Igen madi13, nekem is vannak olykor hasonló panaszaim. Nekem anno 18 évesen azt mondta az orvosom, hogy majd kinövöm. Hát nem nőttem ki, viszont azóta kiderült, hogy van egy kis szívbillentyű hibám, ami viszont okozhatja a panaszaimat. Ilyen billentyű hibája Magyarországon minden harmadik embernek van a statisztikák szerint. Én ma már megtanultam vele együtt élni, és szinte nem is foglalkozom vele. Próbáld ki Te is azt, hogy nem foglalkozol vele, és egyszer csak azt fogod észrevenni, hogy nőnek a bedobogásérzések közötti idők, és egyre ritkábban jelentkezik majd. További jó egészséget kívánok. Egyébként Én kórházban dolgozom, és van egy kardiológiai szakaszisztensi végzettségem is.
3. 2c06527ca9 (válaszként erre: 1. - Madi13)
2010. jan. 24. 09:21
Nekem is van ilyen, meg rengeteg embernek...nálam diganózis pánikbetegség......
2. 2514b163b6 (válaszként erre: 1. - Madi13)
2010. jan. 24. 09:21
Szia! Nekem is van ilyen szívdobogás érzésem. Csak esténként jön elő, de akkor nagyon. Én is el akartam menni vele dokihoz, de lebeszéltek, h úgy sem fognak semmit találni. Este annyira dobog az egész mellkasom, h elaludni sem bírok. De olyankor tényleg borzasztó, ha valamin stresszelek. Sajnos van is rá okom. Elsősorban anyagi gondok miatt, de amúgy is mindig sresszes voltam.
2010. jan. 24. 09:13

sziasztok....

nem is tudom hogyan kezdjem, szóval néha van szív bedobogás érzésem, nem tudom máshogy megfogalmazni! Nagyon ilyesztő, először elrohantam kardiológushoz, belgyógyászhoz...stb. szóval megtettem a felesleges köröket!Diagnózis : stressz

jó, jó van két kisfiam, 3,5, illetve 5,5 évesek, egy helyes kedves férjem.(persze mi is vitázunk-kibékülünk, nekünk is van problémánk amit megoldunk....de semmi extra) Szép helyen lakunk, kutya, kert, igazából szégyelem magam, de semmi kézzelfogható okom stresszelni!!!!!

mindent próbáltam pszichológust, kineziológust, bach cseppet, sportot, munkát....de akkor is néha előjön! Állítonlag ártalmatlan és rengeteg embernek van! Én még nem találkoztam ilyennel az ismerősi körben....vagy csak nem merik mondani? Van valakinek ilyen????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook