Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szinte soha nem eszi meg a napi adagját... Volt már valakinél ilyen? fórum

Szinte soha nem eszi meg a napi adagját... Volt már valakinél ilyen? (beszélgetős fórum)


18. Baatkaa (válaszként erre: 1. - Lepke99)
2013. aug. 6. 15:14
Nalunk a lanyom nem evett (most sem, 12 eves, majdnem 160 centi es 35 kilo). Se ujszulottkent, se csecsemokent, se ovodaskent, se iskolaskent... Amikor megszuletett 3 nover probalta cicire rakni en voltam a 4. Ejjel sem kelt fel enni, kis nyiszlett volt, ami engem halara idegesitett persze, mert a kornyezetunkben csupa foka-bebik voltak. :) A tapszernel javult a helyzet, mert az felfujta. A hozzataplalas egy remalom volt, semmit nem volt hajlando megenni, az ovono folyton piszkalt. Elvittem az orvoshoz, hogy nem eszik: egy tok jo fej dokink volt, azt mondta: Nem eszik, nem eszik, hat az en lanyom se evett, most meg gyerekorvosnak tanul. :) Mar banom, hogy idegeskedtem, mert csinos, egeszseges noszemely lett belole es egyaltalan nem halt ehen. :)
17. 090716
2013. aug. 6. 14:37
A lányom egy éves koráig így evett. A védőnő , meg szekált, de én nem foglalkoztam vele, mert vidám, és egészséges volt. Nem kell túlragozni, volt amikor hetente kellett mennem méretni. Kicsit bőgtem, aztán szoptattam tovább. Az 1 éves státuszon a védőnő szerint még kicsi volt korához képest. Most meg bár keveset eszik, bőven van feleslege. Mondhatni túlsúlyos. Pedig 3 évig szopott, és soha nem kapott tápszert sem! Ilyen, és kész. Majd ha felnő, változik. Ezen nem szabad stresszelni, egy gyerek tudja, mennyi kell neki. Régen sem csináltak ebből ekkora ügyet, és mennyien felnőttek már!!!
2013. júl. 16. 21:26
Köszi a válaszokat :) nálunk a hízás nagyon ingadozó, múltkor 10 nap alatt 55 g, most meg 9 nap alatt 220 g, most mértem :) Általában nyugodt vagyok most már az evését illetően, de mérlegelések előtt mindig idegeskedem picit.
15. Nikk_1982 (válaszként erre: 1. - Lepke99)
2013. júl. 16. 12:53
Én fiam is keveset evett, én kb két hónapig méregettem hogy mennyit eszik, utána már csak a heti/havi testsúly mérés. Nem hízott sokat, épp a "normális" alsó határánál állt meg. De ő is kiegyensúlyozott, vidám gyerek, szóval beletörődtem. 3,2 kg-mal született, egy évesen volt kereken 8. De amíg nem csökken a súlya és egészséges addig nem parázok rá.
14. Bebe83
2013. júl. 16. 11:00
Egy baratnom volt ilyen helyzetben es mai napig is, mar 4 eves lesz a lanya de pici koratol kinlodnak az evessel, a letezo mindenfele orvost felkeresett mar , hogy biztos van valami rejtett betegsege, az izomgyengesegen kivul semmit sem talaltak, tok aranyos edes kislany csak mas a novekedesi ritmusa mint masoknak, most 4 eves 11kg, 97cm, alacsonyabb es sovanyabb az atlagnal, DE O ILYEN es ezt el kell fogadjak. Amugy anyukaja apukaja 160cm-nel nincs tobb es sovanyak. Hat csak csaladban maradt!
13. bowie
2013. júl. 16. 10:13
Jah, és egy hónapja volt 7,4 kg..:))
12. bowie (válaszként erre: 7. - 55875e9863)
2013. júl. 16. 10:11

Az én fiam 6 hónapos, és ő is leragadt a 120 ml-nél..:))) Mégis mindig hízik..még most is van, hogy egy hónap alatt 70 dekát..:)

Mondjuk már hozzátáplálom, abból meg nem tudok eleget adni neki.

2013. júl. 16. 09:28
Na meg mikor rájöttem, hogy a "pofazacskójában" gyűjtögeti frászt kaptam, mert amikor észrevettem éppen aludt, mindig ellenőriztem elalvás előtt, mit tartalékolt ???...és kiszedtem.
2013. júl. 16. 09:21
Amíg csak szopott, addig csak eszegetett valamit, de mikor jött a "rendes" kaja...betettem a szájába egy kis falatot, képes volt egy órát szopogatni, az volt a vacsora. :)
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Dominós)
2013. júl. 16. 09:08
Kb nálam is így volt, és komolyan mondom szinte fényevő volt :DDD Kipróbáltam egy kiflit nyomtam a kezébe egyszer egész nap el volt azzal, mindig valami játékot kellett kitalálnom, hogy egyen, pl. nagyon szeretne ez a gyümölcs a barátod lenni, na kapd be, ó ez a következő meg menni a barátja után. Van egy húga, 3,5 év van köztük még az sem ösztönözte evésre, hogy az meg mindent olyan jóízűen evett. A fiam nem akart húst enni sem.
8. 5427edee11 (válaszként erre: 1. - Lepke99)
2013. júl. 16. 09:02
Nem akarod megpróbálni a hozzátáplálást? Vagy ragaszkodsz, hogy 6 hónapig csak anyatejet egyen?
2013. júl. 16. 08:55

Az én kiscsajom sem eszik annyit amennyi az "előírás" lenne...

Most léptünk a 9. hétbe, és napi 4x eszik 120 ml-t, ma reggel és tegnap este ette meg az első 150 ml adagját... Más babák már többet esznek nála, de így sincs gond, jókat alszik, nagy baba, és nincs semmi gond azzal ha eltérőbbek az igényei mint amit a doki/védőnő vagy bárki normálisnak tart, hiszen mi magunk se tudunk ugyan annyit enni, mint a többi ember, mindenkinek más igényei vannak, a hízás sem ugyanúgy megy mindenkinél.

Nem kell aggódni, ha mosolygós, jól alszik, és elégedett akkor minden rendben van, egyszerűen neki ennyi a kaja igénye. :)

2013. júl. 16. 08:54

Hajajj! Az enyém is olyan fénnyel táplálkozó volt...kb. 10 évig. Olyan kis mini gyerek: alacsony, sovány. Amúgy nyugodt, jókedvű stb... 10 évnek kellett eltelnie, hogy enni kérjen. Ha egész nap nem adtam volna neki, talán akkor sem kér.

A másik, meg evett volna reggeltől estig. Amint reggel kinyitotta a szemét, enni kért.

Nem fog éhen halni. Olyan kis teszkó gazdaságos. :)

5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 16. 08:53
Ja nálunk a szellemileg, mozgásban jól fejlődött, sőt a korához képest mindig mozgásban előrébb tartott a kortársainál. 4,5 hónaposan ültfel (lányom 8 hónaposan ült fel önállóan) 6 hónaposan állt önállóan.
4. inta (válaszként erre: 1. - Lepke99)
2013. júl. 16. 08:53

A fiamnál az első 3 hónapban volt az, hogy a minimumot sem ette meg. Utána én is lefejt tejjel pótoltam, így sem volt meg a napi adag... később nem mértem, mert láttam, hogy jól fejlődik.

4 kilóval született, a 6 hónapos mérésen majdnem 9 kiló volt.

2013. júl. 16. 08:50

Nekem a fiam volt rossz evő lusta volt szopni is. :S Tehát ő is lefejt tejet kapott, amikor jött a főzelékes időszak, egyik kezemben valami csörgős játék a másikban kanál volt, hogy amíg a játék elterelte a figyelmét, belecsempésszek a szájába egy-egy kanál főzeléket.

3,60 -al született, egyévesen nem volt 9 kiló.

Aztán azt mondta az orvos ne görcsöljek nem fog éhen halni, annyit eszik majd mindig amire szüksége van. 6-7 éves koráig szinte alig evett, utána behozott mindent. Tehát tényleg ne aggódj, biztos a szervezete ennyire van beállva, nem vagyunk egyformák. A vézna kisfiúból egy teljesen normális kamasz lett.

2013. júl. 16. 08:36

Az én lányomnak is volt ilyen időszaka. Volt olyan nap,h ennyi idősen örültem ha a napi 500 ml tápszer megvolt. Aztán meg voltak olyan napok amikor 800-900ml-t is megivott. Ő sem a legjobb evő. Elmúlt egy éves de a mai napig harcolok néha vele,h egyen már. Pedig szépen hízik. A múltkor pl. 3 hét alatt 40 dekát.

A hízás terén nekünk is voltak stagnálások. Voltunk vérvételen is.. minden rendben volt.

Aztán bele kellett törődnöm, hogy ilyen az én lányom. Hol jól eszik, hol nem. De szépen nő és fejlődik így ma már nem aggódom annyira.

2013. júl. 16. 08:34
Kisfiam most 5 hónapos, már születése óta problémák voltak ez evéssel, annak ellenére, hogy van elég tejem, amit már a 3. héttől lefejve kap meg, mert addig nem hízott semmit. Azóta folyton fejek, a tej elég is Neki bőven, de alig akar enni. Idáig kb volt 1 hónap, amikor nagyon szépen evett, de aztán megint rosszul. Mostanában pl 720 ml-t kéne megennie egy nap, ehelyett van, hogy 480-at eszik csak. Megtömni nem tudom. Most megint kezdek aggódó szakaszba lépni, pedig látom, hogy mosolygós, egészséges, csak lassan hízik. Minden mérlegelés előtt tiszta ideges vagyok. Volt valamelyikőtöknek ilyen rosszul étkező babája?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook