Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Színtanácsadás, testalkat workshop, stílustanácsadás fórum

Színtanácsadás, testalkat workshop, stílustanácsadás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
59. Borian (válaszként erre: 56. - Simple)
2020. okt. 29. 07:50

Az ilyen-olyan túlsúllyal tényleg picit nehezebb megtalálni a stílusodat, de nem lehetetlen. A nagymamám volt olyan alkat, hogy főleg idősebb korára a csípője nagyon kiszélesedett, de közben a dereka karcsú maradt, mellben sosem volt erős. Sehol sem kapott magára ruhát, ezért megtanult varrni és nagyon jó kis ruhákat alkotott, szerintem csinos volt benne.


Elég egyszer rájönni, milyen vonalvezetés áll jól, azután már könnyű.


Mondjuk most pont nem az a divatozós időszak van. :-( Én hetente több napot vagy HO-ban, ha bemegyek, akkor is mindenki ül a saját lukában, szerintem az sem tűnne fel senkinek, ha zsákban járnék dolgozni. :D

58. Zsifi1 (válaszként erre: 26. - Liliom10)
2020. okt. 29. 06:20

Szia!


Nagyon sokat agyaltam már rajta. Még egy kicsit fogok, de szerintem benevezek egyszer. Jó lenne, ha lenne nálunk is, nemcsak Budapesten. Most nincs kedvem vonatozgatni maszkban. :/

57. Zsifi1 (válaszként erre: 28. - Channa*)
2020. okt. 29. 06:19
Köszi Channa. :D Persze, hogy nem venném fel. Azért csak bizonyos kereteken belül, hogy ne kelljen túlzottan a komfortzónából kimozdulni. :)
56. simple (válaszként erre: 42. - Channa*)
2020. okt. 29. 06:13
Volt ilyen, amikor nőiruha üzletben dolgoztam. 42-es volt a legnagyobb méret nálunk, bejött egy nő, ránézésre megmondtam, hogy még a 42-es is kicsi lesz rá, ő erősködött hogy egy 38-ast szeretne felpróbálni. Finoman mondtam neki, hogy esetleg egy nagyobbat is vigyen, de azt mondta nem, neki jó lesz a 38-as. Aztán kijött és azt mondta jó lesz, elviszi. :O Másnap visszahozta, hogy szétszakadt a fenekén, kéri vissza a pénzét. :D
55. michelle.r (válaszként erre: 48. - Dfc04c70e4)
2020. okt. 29. 00:03
Schiffer egy elegáns úriember ;) Már stílusa nekem nem jön be, de egy ismerősömből, aki olyan liba volt, hogy épp csak nem gágogott, elegáns üzletasszonyt faragott.
54. michelle.r (válaszként erre: 41. - Channa*)
2020. okt. 29. 00:00

Pont ez ennek a lényege. Hogy többé nem veszed meg azt, ami borzalmas. Van erre élő példám is. Volt egy kolléganőm, valami elképesztően nézett ki, rövid, göndörödő egérszürke haj, mindenhol puhán kövér, iszonyat trampli.


Ő Lakatos Márkhoz ment. Gyakorlatilag az összes cuccát lecserélte. A haját kiszőkíttette, vállig érőre növesztette, kiegyenesítette. Meghatározták a színeit, azóta blúzokban jár és egyszerre max két-három színt visel, nem vesz fel fodros cuccokat, garbót a nagy melleire, nem hord fodros vállú cuccokat, amitől szintén golyó lett belőle. És érdekes módon, ahogy elegánsabbá vált az öltözködése, már nem is olyan harsány, a viselkedése is elegánsabb lett.

53. timycat (válaszként erre: 50. - Channa*)
2020. okt. 28. 23:32

Melegítőszett-sportcipő, ha hideg van plusz sportdzsekiben szoktam ősszel/tavasszal hétvégén lefutni a piacot, nagybevásárlást.

Ez gáz?


Igaz régen mikor még ifjú voltam ki nem tettem volna a lábam melegítőben, még edzésre sem abban mentem 😆

De megjött az eszem, nem foglalkozok már ilyenekkel.

52. timycat (válaszként erre: 47. - Epresturmix)
2020. okt. 28. 23:28

Általában én is, ha nem is azt hogy a legnagyobb, de hogy minimum M-es.


Most rendeltem L-es bugyit, kíváncsi leszek.

De unom, hogy az M-es

JP pamutbugyik idővel kisebbek lesznek, aztán nyom, kényelmetlen és olyan mintha hájam lenne.

51. Epresturmix (válaszként erre: 50. - Channa*)
2020. okt. 28. 23:19

Rikkancs. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣


Hát, igen. Sose tudni kinek mennyi pénze van. ;))

50. Channa* (válaszként erre: 49. - Epresturmix)
2020. okt. 28. 23:18

Ma megnéztünk néhány házat. És gondoltam, hogy beleugrok egy melegítő nadrágba, sportcipőbe és dzsekibe, mert ehhez minek öltözzek fel. A fiam végig mért és megkérdezte, hogy jutott ez az eszembe? Nem fognak komolyan venni. Mondtam, hogy így lehet, hogy nem, de majd ha beszélek, akkor már igen;)


A férjem is azt kérdezte, hogy miért öltöztem rikkancsnak:DDDD

Pedig most nem vettem fel sapkát:DDD

49. Epresturmix (válaszként erre: 41. - Channa*)
2020. okt. 28. 23:09
Boltba így megyek: jó lesz ez, csak a boltig megyek. Nem baj ha kicsit lóg, a legszarabb cipőmben megyek, a legócskâbb nadrágban. Szerintem azt hiszik amúgy is így nézek ki, pedig nem, mert jó cuccokat veszek. :)
48. dfc04c70e4 (válaszként erre: 46. - Channa*)
2020. okt. 28. 23:06

Jaj, hát én sem éppen Lakatos Márkra gondoltam, mint stílustanácsadóra. :D

Nem tudom, hogy Schiffer Miklós vajon milyen lenne? Nem ismerem, csak most tűnt fel a Dancing with the stars műsorában, mint zsűritag.

47. Epresturmix (válaszként erre: 42. - Channa*)
2020. okt. 28. 23:06
Én pont fordítva vagyok. Azt hiszem nekem mindenből a legnagyobb kell.
46. Channa* (válaszként erre: 45. - Dfc04c70e4)
2020. okt. 28. 23:02

Húú, én néha belenézek ilyen műsorokba, és azon nyomban elmegy a kedvem minden ilyentől.


Pl. Lakatos Márk tanácsai, számomra borzasztóak.

Attól nem lesz csinos egy nő, ha ráadnak egy sárga nadrágot, egy piros mintás felsőt és egy fehér blézert. Ez nekem káosz és nem követendő stílus...

45. dfc04c70e4 (válaszként erre: 44. - Channa*)
2020. okt. 28. 22:50

Ó, hát a méretekre nem is lehet adni!

El vannak számozva. Legtöbbször. Nekem is van M-estől kezdve XL-es cuccom. :D


Egyébként visszatérve az eredeti témához. Szívesen elmennék egyszer egy ilyen helyre. Csak úgy kíváncsiságból. Vajon mit mondana egy szakember? Lehet, hogy kiderülne, hogy nekem is borzasztó a stílusom. Na, azért remélem, nem!

44. Channa* (válaszként erre: 43. - Dfc04c70e4)
2020. okt. 28. 22:28

A csípő nadrágnál is ez a baj.

Én 38-as vagy 40-es nadrágot hordok, de van 42-es nadrágom is. Mostanság sok az elszabott/elméretezett ruha.

Ha pl. csípő nadrágból egy kisebb méretet veszek fel, akkor hiába nincs túl sok hájam, akkor is úgy nézek ki, mintha rengeteg lenne, de ha felveszek egy nagyobbat, akkor rögtön nincs az, hogy belepréselem magam és ezért felfelé nyomódik ki a háj.


Ja, ez épp így igaz a bugyira is. Ha a gumizása szoros, akkor bizony kinyomja a nem létező hájat is, és ha erre felveszünk egy szűkebb ruhát, akkor olyan, mintha hájasak lennénk...


A ruha mérete nagyon fontos a szabás és szín mellett. Szerintem a legtöbb nőnek elsősorban azt kellene megtanulnia, hogy milyen méretű ruhák kellenek neki, és azt, hogy ne ragaszkodjanak egy kis számozáshoz. A méretcímkét ki lehet vágni, illetve úgy sem látja senki, akkor nem mindegy, hogy mit írnak bele?

43. dfc04c70e4 (válaszként erre: 42. - Channa*)
2020. okt. 28. 22:15

Nem kifejezetten arra gondoltam, hogy azért néz ki borzasztóan, mert a kelleténél kisebb méretű ruhát vesz fel. Inkább úgy veszem észre, hogy nem megfelelő a szabás. Túlsúlyosnak és extrán túlsúlyosnak nem szabadna felvenni csípőnadrágot.

Viszont melltartó kérdésében igazad lehet. Valószínűleg azért türemkedik ki a hátán a hurka, mert kicsi a melltartó méret. Na, de ez is egyfajta igénytelenség. Vagy nem is tudom rá a megfelelő szót. Ráadásul kényelmetlen is lehet.

42. Channa* (válaszként erre: 40. - Dfc04c70e4)
2020. okt. 28. 22:08

Na, a kisméretű ruhák egy más kérdés.


Ennél az a lényeg szerintem, hogy valaki nem akarja azt mondani, hogy 42-es nadrág kell, ezért belepasszírozza magát a 38-asba (hála a sztrecs anyagoknak) és azt hiszi tényleg magáról, hogy ő bizony 38-as;)

41. Channa* (válaszként erre: 38. - Timycat)
2020. okt. 28. 22:06

Persze, látom én is, bár nem az jut róluk eszembe, hogy nem tudják, hogy mi áll jól nekik, hanem az, hogy ezt a stílust hozták magukkal, a szülőktől, a környezetükben élőktől. Pl. a trampli stílust, a közönséges stílust;)


Ritkán ha figyelem az embereket elgondolkodok azon, hogy vajon ez a nő, hogy tudta megvenni ezt a szerintem borzalmas ruhát? Meglátta és azt mondta, hogy ez az álmom, mindenképp megveszem? De miért pont ez az álma??? Mi tetszett meg neki ezen a ruhán?

40. dfc04c70e4 (válaszként erre: 38. - Timycat)
2020. okt. 28. 21:47

Egyetértek. A nagy többség nem tudja. Ha tudnák, akkor nem látnék naponta annyi förmedvényt. Rossz látvány, ha valakinek kilóg a hája a csípőnadrágjából. Az is, ha a hátán körben bevág a melltartója, és kitüremkedik a hurkája. Sorolhatnám.

Kövéren is lehet ízlésesen öltözködni, a stílus nem csupán alkati kérdés.

Rátapintottál arra, amit én is írni akartam: vannak testképzavaros emberek. Egy volt kolléganőm ilyen.

Szegény a már-már nevetséges kategória- A jóindulatú bírálatot, tanácsot pedig nem fogadja el.

Viszont vannak olyan ismerőseim, akik mesteri módon öltözködnek. Pedig nem költenek vagyonokat. Egyszerűen ráéreznek. Ők vannak kevesebben.

39. timycat (válaszként erre: 1. - Zsifi1)
2020. okt. 28. 21:34

Én úgy tanultam meg magam, hogy míg gondtalan voltam és bohó rengeteget jártam az üzleteket, boltokat és nagyon-nagyon sokat próbáltam. Mindent. Még azt is, ami vállfán nem tetszett, volt hogy örök szerelem lett az a ruha ami vállfán nem tetszett és az is előfordult, hogy nagy csalódást okozott a kirakatban csodálatosnak látott ruha.

Persze érdekelt is a dolog, van némi szépérzékem is és tengersok időm is volt rá.

38. timycat (válaszként erre: 37. - Channa*)
2020. okt. 28. 21:29

Hidd el nagyon sokan nem tudják, hogy nekik mi áll jól.

Lehet nem tudják kitalálni magukat, ötletük sincs, vagy pl nem volt ideje, türelme végigpróbálni minden verziót, esetleg testképzavara van bármely irányba is. Nekik jó ha valaki besegít.

37. Channa* (válaszként erre: 33. - Liliom10)
2020. okt. 28. 21:07

Nekem ebben az a fura, hogy valaki ezt nem tudja önállóan megcsinálni?


Én pl. tudom, hogy milyen színek állnak jól és látom, hogy a korom változásával milyen színeket felejthetek el, és vannak olyan színek, amik mindig jól álltak, de sosem venném fel, és azt is tudom, hogy milyen stílusú ruhák állnak jól.


Sosem felejtem el, hogy volt egy fehér blúzom. A nagymamámtól kaptam. Nem tetszett sosem, mert a zsabók, csipkék és a fodrok nem az én világom, de gondoltam felveszem. A kollégáim egész nap rajtam röhögtek, és mindig elmondták, hogy mennyire illik hozzám ez a blúz:DDD

Na, el is ajándékoztam;)


Tehát, szerintem azért illik tudni már egész fiatalon, hogy milyen színek, milyen fazonok állnak jól, illenek a stílusunknak is kell elég korán alakulnia, stb.


Ahogy Mich is írta az egyik példáját, hogy a nem betűrt felső szélesíthet, de van akinek ez kell.

Nekem pl. csak bizonyos hosszúságú, bizonyos bőségű és fazonú felső áll jól, és csak nem betűrve, és pont azért, hogy ott szélesítsen egy kicsit, ahol épp teszi, azaz csípőbe, mert ez esetben úgy tűnik, mintha karcsúbb lenne a derekam;)

36. liliom10 (válaszként erre: 35. - Andi6020)
2020. okt. 28. 18:48

:)

Akkoriban még nem volt internet. De most is azt mondom, különleges élmény volt ! Senki nem bánja meg, aki el fog menni ! :)

35. andi6020 (válaszként erre: 33. - Liliom10)
2020. okt. 28. 18:36
Mondjuk nekem egész meghoztad a kedvem ehhez az izéhez :D
34. liliom10 (válaszként erre: 9. - Zsifi1)
2020. okt. 28. 18:07
Ilyenre csak EGYSZER kell elmenni az életben ! Gondoljatok arra, mennyi pénzt költöttetek már el fodrászra, kozmetikusra, és sorolhatnám ... Akkor mi a drága ? Nekem nagyon megérte !!!
33. liliom10 (válaszként erre: 28. - Channa*)
2020. okt. 28. 17:57

Akkor írom az elejétől. :) Úgy kell odamenni, hogy egyáltalán nem vagy kisminkelve, se alapozó, se semmi. Vannak állványokon mindenféle színű kendők. Leülsz a tükör elé, és a tanácsadó elkezdi rakni a kendőket a két válladra. Érdekes, hogy amit itthon soha nem vettem észre, ott azonnal látszott, hogy melyik szín az, amelyik egyáltalán nem áll jól. Félreteszi, folytatja más színekkel. Nemsokára kiderül, melyik "évszakú" állványt kell odahúznia mellém. Attól kezdve már csak erről az állványról nézzük, melyik szín áll jól, melyik " elmegy", és melyik áll rosszul. Nem rám beszélte, hanem láttam és mondtam ! " Hát, ez szuper ! "" Ez nem rossz." " Ezt nem venném fel, öregít." Utána jött a színfüzet, ahogy írtam. Utána odaállsz a tükör elé egy szál trikóban és bugyiban. és folytatódik a stílus tanácsadással...

Ha nem világos valami, kérdezzetek ! :) Én megnéztem pár Yurkov videót. Tényleg jók, de szerintem sokkal, de sokkal többre mész a személyes tanácsadással !

32. fincsi5 (válaszként erre: 14. - Michelle.r)
2020. okt. 28. 17:35

Meg a korral is változik. Nekem pl sokáig jól állt a sötétkék, imádom is, de arcközelben és csak magában már 58-60 körül kezdett furcsa, nem jó lenni. De ha van benne fehér vagy piros csík, nagyon jó. Világoskék sosem állt jól.

Én mennék ilyenre, bár ki tudja, mennyi maradna meg, hiszen sminktanfolyamon 35 körül voltam, mégsem megy igazán.

31. VendrinerPiroska (válaszként erre: 9. - Zsifi1)
2020. okt. 28. 17:18
Nem személyes stílus tanácsadás, de ha beszélsz angolul, akkor esetleg nézd meg Justine Leconte YT csatornáját. Szerintem nagyon hasznos.
30. NomNom (válaszként erre: 29. - Michelle.r)
2020. okt. 28. 17:10
Igen, nekem pl ilyenekkel van tele a gardrób sajnos. Ezért lenne jó egy ilyen tanácsadás. Most szelektáltam ki egy nagy zsákkal.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook