Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szinkronmódszer fórum

Szinkronmódszer (beszélgetős fórum)

3. ErkaJampub (válaszként erre: 2. - Pamflat)
2010. aug. 10. 10:23

Sziasztok!


engem is érdekel: mi ez a szinkronmódszer? Hol találtátok őket? Árban milyenek? Én németet akarok tanulni, az is van? Ez tök jó, h ilyen gyors. jártam már ezer nyelvsuliba és utáltam, h hónapokig tart!

köszi előre is!!

2010. aug. 9. 08:39

Szia, én két nyelvből is jártam náluk! A módszert elmagyarázni irtó hosszú lenne, inkább kérdezd meg őket! A lényeg, hogy tényleg irtó rövid az egész. És nem oktatás, hanem coaching, angolul (vagy más nyelven).

Az én első szinkronkurzusom egy hathetes angolkurzus volt, kb. 1 éve. Azóta bármilyen állást/feladatot el tudok vállalni angolul. Mivel az a konkrét állásinterjú, ami a kurzus időzítését adta, elmaradt, a cég felajánlotta, hogy ha szükségét érzem, találkoznak velem ingyen még egyszer, amikor a következő angol állásinterjú esedékes lesz. De nem volt és nincs is szükségem további segítségre. Hál’isten. Pont ez volt a célom.

Pár hónap múlva rájöttem, hogy elfeledett középszintű francia tudásomat is felturbóztathatnám velük. Mivel a közszférában dolgozom-gondoltam- ha meglenne a felsőfokú szóbelim és írásbelim is, akkor a nyelvvizsgapótlékra tekintettel nőne a fizetésem-így számszerűsíthettem is a befektett pénz és idő megtérülését. Egy ilyen álmot az én akkori tudásommal egy éven belül nem tudtam volna megvalósítani más módszerekkel, az tuti! Még középfokúm sem volt, mert anno nem sikerült! Úgyhogy: másodszor is szinkronmódszer! Újra interjú, ajánlat. Ami elég merésznek tűnt. Kinéztük a legnehezebb nyelvvizsgát (DALF C1). Január 3-án volt egy próbavizsga a Francia Intézetben. Első feladatom az volt, hogy ezen részt vegyek. Az eredmény: megbuktam. Az igazi vizsgaidőpont január 28-án volt. Szonja (az egyik franciás coach, de ő a cégvezető is) azt mondta, hogy 3 hét alatt, 9 db személyes (90 perces) találkozásból meglesz hozzá a tudásom. A nyelvvizsga sikerült!

Szóval, én elég elfogult vagyok. Kíváncsi vagyok, miket írnak mások. Ez a cég csak másfél éve működik, és szerződésben, garanciával vállalják a célok elérését. De komoly meló azért a tanulónak is)

Hajrá, én bíztatlak!

2010. júl. 28. 10:44
Ha esetleg valaki tud valami hasznos infót a Szinkronmódszerről az legyen szíves segítsen!Angol nyelvet szeretnék tanulni ezzel a módszerrel de vannak kétségeim,mivel túl gyorsnak tünik a felkészítés.Lehetséges,h 4 hét alatt eljussak középfokról egy felsőfokú nyelvvizsgáig?Jól hangzik,csak kissé hihetetlen.Előre is köszönöm a válaszokat!

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook