Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Színház az egész világ fórum

Színház az egész világ (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
64. gpetra (válaszként erre: 62. - Mandila)
2007. jan. 15. 10:15
És az internetes jegyrendelés? Már nagyon sok színházban van.
63. contu (válaszként erre: 61. - Zse pi)
2007. jan. 13. 21:47
Abszolút egyetértek. Az Amadeus egy nagyszerű film, zseniális színészekkel. Mozart életét nem fedi teljesen, de ez egy film esetében természetes. A múltkor olvastam, hogy nem tömegsírba temették, ahogy a filmben.
62. mandila (válaszként erre: 61. - Zse pi)
2007. jan. 13. 19:45
Köszi, ha tudom megnézem, de életrajzot is keresek majd a könyvtárban. A musicaltis szívesen megnéznnk, de nehéz rá jegyet szerezni. A Ticket Express néha kínál valamelyik színházba jegyet,de így ritkán tudunk kifogni megfelelő időpontra a megfelelő előadásra. Sajnos e szempontból is a vidékiek hátrányos helyzetben vannak. Pedig Kecskemét nincs túl messze...
61. zse pi
2007. jan. 13. 10:50
Ajánlom mindenkinek Milos Forman: Amadeus c. filmjét! Nagyon-nagyon király, és rengeteget tudhatunk meg belőle Mozartról. Tudom, hogy ez film, és nem színház, de tényleg érdemes! :-)
60. gpetra (válaszként erre: 59. - Zse pi)
2007. jan. 13. 10:33
Igen, és mostanában ezt elég sok darabban hangsúlyozzák is. Pl. Operettszínház-Mozart. Teljesen le voltam döbbenve, amikor ltam. Megmondom őszintén, nem a kedvencem az Operettszínház, nem kedvelem a műfajt, sem az operettet, sem a musicalt, erre az előadásra mégis elmentem. Tele volt a nézőtér gyerekekkel, a darab pedig kizárólag felnőtteknek való történésekkel. Persze, ezért nem a színházat hibáztatom, mindenki járjon utána, mire viszi el a gyerkőt, de azért kicsit sok volt, amit láttam. Nekem ez nem színházba való. Pontosabban nem Operettszínházba.
59. zse pi
2007. jan. 13. 10:29
Azért Mozart sem volt ám szent! Sőt! Igen buja életet élt.
2007. jan. 12. 23:23

Mozart - Táncok

Mozart zenére balett mai felfogásban. Jó volt a koreográfia de szegény Mozart biztos megfordulna a sírjában a néha bizarr táncok láttán.

57. Icus
2007. jan. 12. 10:49
Ja, és még annyit az előzőhőz, hogy Nádas György játszotta, Araczkyt! Hát, én azt hittem ez az ember csak hülyéskedni tud, nem is színész! Hát naygon tetszett az alakítása.
56. Icus
2007. jan. 12. 10:46

Szerda este kisfiammal megnéztük Pozsgai Zsolt: Szécsi Pál című zenés játékát.

Nekem nagyon tetszett, bőgtem, mint a hülye. Én már csak ilyen vagyok!!

Gergely Róbert szerintem nagyon gyenge volt. De, a többiek fantasztikusak voltak!!!

Bár volt egy táncdal fesztiválos jelenet, amikor ha, háttal állt a nézőtérnek, Szécsi Pál hangját játszották be, ha megfordult ő énekelt. Ez nagyon tetszett és igen bátor dolog volt!!


Kisfiam, most februárban lesz 15 éves, féltem, hogy nem fog tetszeni neki. Hál'isten nagyon tetszett neki, sőt azóta interneten vadássza Gergely Róbert albumát az előadásról. Bár mondtam, neki, hogy inkább az igazi Szécsi albumot keresse!!

55. gpetra (válaszként erre: 54. - Contu)
2007. jan. 11. 20:07
Mindenképpen megyünk majd valamikor, csak az elkövetkező időszak elég zűrös. Nem nagyon leszünk itthon, színházba is megyünk jó párszor, de nagyon meg szeretném nézni.
54. contu (válaszként erre: 47. - Gpetra)
2007. jan. 11. 04:04
Szerintem ne add fel és feltétlenül nézd meg. Hihetetlen élményben lesz részed. Tudtommal majd márciusban játszák legközelebb. Egyébként decemberben le akarták venni a műsorról.
53. gpetra (válaszként erre: 52. - Zse pi)
2007. jan. 10. 20:37
Ezek szerint Te is végigcsinálod az egész próbafolyamatot?
52. zse pi
2007. jan. 10. 17:49

:-)

De, szoktam aggodalmaskodni, főleg a premier előtt,jól leizzadok, gyomorgörcsöm van, dolgozik az adrenalin, de aztán rájövök, hogy megy ez, és ha mindent jól csinálok, akkor nem lehet baj, csak figyelni kell!

51. Edis
2007. jan. 9. 13:15
Bárkában...
50. Edis (válaszként erre: 49. - Gpetra)
2007. jan. 9. 13:15
Én is szoktam hallani a Báekában, hogy hogyan is működik. Tényleg nagyon komoly feladat. Elég sok múlik rajtad is...én nem bírnám idegileg, mert attól félnék, hogy elfelejtek valamit. :)
49. gpetra (válaszként erre: 48. - Zse pi)
2007. jan. 9. 12:59
Hűha, nem is gondoltam volna, hogy ez ennyire összetett feladat. Ez hatalmas felelősség! Nem szoktál aggodalmaskodni? Én megbolondulnék :)
48. zse pi (válaszként erre: 46. - Gpetra)
2007. jan. 9. 11:52

az ügyelő irányítja az előadásokat.

Időben hívja a színészeket a színpadra, ha jelenetük lesz, mert addig a büfében ücsörögnek... :-), biztosítja az előadás zavartalan menetét.

Pl. minden kelléket, jelmezt, díszletet (akár egy kilincs működése is fontos dolog lehet egy előadáson) leellenőriz az előadás előtt, a fény-,hangtechnikusokat, öltöztetőt, kellékest, díszletezőket irányítja az előadás alatt.

Van úgy, hogy a színész kihagy szöveget, vagy éppen előre ugrik 2-3oldalt, majd vissza 1-et, ilyenkor megzavarodhatnak a technikusok, hogy most hol is tartunk??? :-) Ezért jó, hogy az ügyelő tud minden részletet, és szinte kívűlről ismeri a darabot.

47. gpetra (válaszként erre: 44. - Contu)
2007. jan. 8. 19:49
Én is tervezem, hogy megnézem, csak mivel kroábban kezdődik, mint a többi darab, elég nehezen találok megfelelő napot. De nem adom fel :)
46. gpetra (válaszként erre: 43. - Zse pi)
2007. jan. 8. 19:48
Jó lehet színházban dolgozni, gondolom, szereted. Láttam az adatlapodon, hogy ügyelő vagy. Mit csinál pontosan egy ügyelő?
45. gpetra (válaszként erre: 41. - Edis)
2007. jan. 8. 19:45
Nagyon :) Ne sajnáld, mindenre nem lehet eljönni :)
44. contu
2007. jan. 8. 16:07
Én is szeretek színházba járni. Mostanában csupa jó darabot láttam. A leginkább a Nemzetiben a Sárga liliom tetszett. Nagyon hosszú darab, szünetekkel együtt 4 és fél órás, de egyáltalán nem zavart. Annyi minden történt egyszerre a színpadon, hogy nem győztem kapkodni a fejem. Hihetetlen élmény volt annyi remek színészt egy darabban látni. A főbb szerepekben: Hevér Gábor, Schell Judit, Kaszás Attila, Bognár Anna, Major Melinda, stb.
43. zse pi
2007. jan. 8. 14:23

Én is színházi emberke vagyok, már 7 éve.

Igaz a mi színházunk igen kicsi, de nagyonis egyedi! Mi vagyunk Magyarország egyetlen német nyelvű színháza. Pesten, Pécsen, Szombathelyen, meg nagyon sok máshova is elszoktunk menni "tájolni", vagyis a saját darabunkat elvinni játszani.

Legközelebb jan.29.-én megyünk Budapestre, a bolgár központba, egy zenés darabbal: Theatercafé a 20-as évekből. (nem mondom, hogy ez a legjobb darabunk, mert nem, de azért szórakoztató.

2007. jan. 8. 14:16
Mamácska,mikor hallunk még tőled szinházi sztorikat??:))Én várom!!
41. Edis (válaszként erre: 40. - Gpetra)
2007. jan. 8. 09:59
Jó volt Petrus? Úgy sajnálom, hogy nem tudtam elmenni. :(
40. gpetra
2007. jan. 8. 08:53
Tegnap sikerült egy egészen könnyű és szórakoztató darabot megnéznünk: Pesti Színház, Harmónia (Molnár Ferenc). Mindenkinek ajánlom.
39. gpetra (válaszként erre: 38. - Eee466847e)
2006. dec. 18. 14:17
A szombati óta mi is a könnyedebb műfajú darabok után vágyakozunk :) Nem volt rossz a darab, de ugyanazt láttuk, ami a világban van, csak egy kicsit koncentráltabban. Az volt a szörnyű, hogy nagyon sok ember nem értette, és olyan dolgokon nevettek, talán kínjukban, ami egyáltalán nem volt vicces. Sőt.
38. eee466847e (válaszként erre: 37. - Gpetra)
2006. dec. 18. 14:09
Hallottam róla, nem égek a vágytól, hogy megnézzem. Mostanában csak a könnyed dolgokat szeretem. Igaz, a Ránki D. Liszt zongoraestje sem a könnyű műfajt képviseli, de az is csodálatos volt. 20 percig tapsoltunk!
37. gpetra (válaszként erre: 36. - Eee466847e)
2006. dec. 18. 14:07
Ez a lényeg :) Mi is voltunk szombaton, a Katonában láttuk A nagy Sganarelle és Társa (Don Juan) című darabot. Nem nevezném szombat esti könnyed kikapcsolódásnak...
36. eee466847e (válaszként erre: 35. - Gpetra)
2006. dec. 18. 14:03
:))) Azt már nem figyeltem, inkább Gergely Robira figyeltem. Nagyon jó szórakozás volt!
35. gpetra (válaszként erre: 34. - Eee466847e)
2006. dec. 18. 13:58
Remélem, nem ették meg, csak nem akartak szemetelni :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook