Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Színes kontaktlencse - neked mennyire vált be? fórum

Színes kontaktlencse - neked mennyire vált be? (beszélgetős fórum)


11. Neenaa
2009. szept. 5. 19:49

Nekem sötétbarna a szemem, 3 éve csináltattam egy olyan azurkékes árnyalatú divatlencsét. A szemem az jól bírta, nem is ezzel volt a gond, hanem átütött rajta a barna szemem, úgy néztem ki vele, mint egy őrült.. Ami pedig nem ütött át, az a része pedig szabályszerűen világított.. Az emberek teljesen elképedtek a látványtól.. Szóval olyannak nem ajánlatos, akinek az eredeti szemszíne nagyon eltér a lencse színétől, roppant ijesztő, természetellenes hatást kelt. És a szemre is károsan hat.. A szaruhártya (cornea), a szem tiszta része, nem tartalmaz vérereket, véredényeket. Azért véredénymentes, hogy akadálytalanul tudja továbbítani a fényt. Mivel a vérből így nem kaphat oxigént ez az élő szövet, a levegőből kell azt beszereznie. A kontaktlencse gátolja a korneához igyekvő oxigénáramlást, ezért a korneasejtek anyagcsere-folyamata megváltozik, a szövet megvastagodik, kialakul az ödéma.

Rendszeresen viselni nem ajánlott..

10. 89b99f816e (válaszként erre: 9. - Psycheee)
2009. szept. 5. 19:18
Szerintem van olyan lencse, ami nem hat természetesnek, és van, ami olyan, mintha igazi lenne. Nyilván ez függ gyártótól, és függ attól is, hogy maga a szín mennyire extrém..
2009. szept. 5. 18:50

Igen, lemondtam róla, de néha fellobbanok. :) Igazából azért, mert nem túl fontos dolog az életemben, milyen színű a szemem. Bár ettől függetlenül biztos kipróbálom egyszer.

Zöldet szerettem volna, mert érdekesnek találnám a vörös hajamhoz.

Én is csak Freshlook-ot láttam az Ofotértben.

De tényleg... szerinted, észreveszi valaki egyáltalán, hogy nem ez az eredeti szemszínünk, vagy csak mi képzeljük azt, hogy ennyire szembetűnő?

8. 89b99f816e (válaszként erre: 6. - Psycheee)
2009. szept. 5. 18:15

A Freshlook az Cibás. De nem írtam róla jókat, inkább az Acuvue-ról, az Johnson. Én Ofotértben rendeltem, de ott csak Ciba lencsék voltak. Pedig ahogy nézem, természetesebben hat a Johnson lencséje, bár vmivel drágább..

Lemondtál róla? Miért? Milyen színt akarsz/akartál?

Nekem a görbület teljesen egyezik a szememével, viszont az átmárő sztem nem, picit nagyobb a lencse; ezt abból látom, h a szemem szélei élénkebb kékek, tehát ott már csak a lencse van :)

Ez a baj, hogy nem lehet többféle méretet kapni. vagy jó, vgy nem.

2009. szept. 5. 18:14
Közben látom, hogy a Ciba-é.
2009. szept. 5. 18:11

A Freshlook a Bausch-é?

Engem is érdekelt a színes lencse és most is tetszik. Csupán ettől a szűk pupilla-témától vonakodom.

2009. szept. 5. 17:56
Van olyan márka, ami jobban érvényesül a barna szemen, mint a Freshlook? Igazából Johnson-t vettem volna, csak az nem volt az optikában. Kinek mi vált be?
4. 89b99f816e (válaszként erre: 2. - C42aaaac41)
2009. szept. 5. 17:55
Miért?
3. 89b99f816e (válaszként erre: 1. - 89b99f816e)
2009. szept. 5. 17:54

Barna a szemem, és zafír kék Freshlook lencsém van. Én kéket vagy inkább szürkét akartam, de ezt ajánlották. Nekem eléggé rikítónak tűnik, túl világosnak tartom.

A pupilla változása miatt ugyebár középn (ha épp kicsi a pupillám) vmennyire látszik a barna szín. Ezzel más is így van? Ezért is lett volna jobb egy sötétebb szín, én nem világosítani akartam, hanem színt változtatni.

Tapasztalatok?

Amúgy szép kék.

2009. szept. 5. 17:53
semennyire
2009. szept. 5. 17:52
Neked mennyire vált be?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook