Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Színes képek nyomtatásánál mi az a méret, ami alatt nem érdemes képet nyomtatni mert nem lesz éles? fórum

Színes képek nyomtatásánál mi az a méret, ami alatt nem érdemes képet nyomtatni mert nem lesz éles? (tudásbázis kérdés)


2011. febr. 23. 15:44

a legtöbb képnézegető a kép tulajdonságainál ezt megmutatja (én pld. az XnView-et használom).

Az a baj, hogy csak nagyból lehet kisebbet készíteni fordítva a kép kockásodhat.

Nem tudom milyen figurákat szeretnél nyomtatni, de ha említesz párat megnézem neked a gyűjteményemben, mert anno mi is nyomtattunk a gyerekek pólójára.

7. Welker Melinda (válaszként erre: 6. - 1110e6ad2f)
2011. febr. 23. 15:16

Á, na várjatok, akkor abban is tudnátok segíteni, hogy ha letöltök egy képet ezt hol tudom rajta megnézni, illetve hol lehet akkor ezen változtatni?

Az eddigieket pedig köszönöm.

2011. febr. 23. 15:00

Szia! én még hozzá tenném, hogy akkor lesz igazán szép a nyomtatás, ha legalább 300dpi a felbontása.

Sok kép ami a nettről letölthető legtöbbször 72-100 dpi.

5. Welker Melinda (válaszként erre: 4. - A284cbe523)
2011. febr. 23. 14:30

Szia,


köszönöm, akkor szerinted is a méret miatt lett óborzasztó a kép? :)) tragikusak lettek amikor kinyomtattam, de mivel én nem értek hozzá első körben jót nevettem, mert egyik másik úgy eltorzult, hogy elég érdekes alakok jöttek ki. :DD

4. a284cbe523 (válaszként erre: 3. - Welker Melinda)
2011. febr. 23. 14:24
Minimum 800*600, de, ha google-ben keresel ott be tudod állítani, hogy nagy képek és akkor jó lesz, vagy használj saját fotót, de van elég a neten.
2011. febr. 23. 14:22
Sziasztok, szeretnék vasalható matricát nyomtatni a kisfiamnak, de amiket találtam képeket azok "kockásak" illetve olyan homályos elmosódottak nyomtatásnál. Megnéztem a képek adatait, mind jpeg tehát az okés, de amik nagyon rosszul sikerültek azoknak a mérete például 160x250. Ez egyrészről nem tudom, hogy mit jelent, de mi az a méret ami alatt nem érdemes képet nyomtatni mert nem lesz éles?
2011. febr. 23. 14:20
Írom hosszabban.
2011. febr. 23. 14:20
Színes képek nyomtatásához kérnék segítséget.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook