Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Színek ismerete? fórum

Színek ismerete? (beszélgetős fórum)


11. babszibobó (válaszként erre: 10. - Jucuss3)
2010. márc. 17. 21:15

Egyáltalán nem vagytok lemaradva, amúgy a gyerekek kis huncutok.A fiam semmi áron nem akarta a színeket megtanulni, de egyszer lebukott 3 évesen:elbambultam és a kék bögrére azt mondtam fehér és Ő széttett karokkal közölte:De Anya, az Kék!

Jó tanulgatást!Egészséges fejlődést!

2010. márc. 17. 18:19

Köszönöm a tippeket :-))

Akkor semmi okom ,még aggódni!!

Köszi!! Köszi!!

2010. márc. 17. 18:12

az én fiam is most volt 2 éves és tudja a színeket, igaz nem mindet, de a piros, kék, zöld, fekete, fehér, lila, sárga mennek...egyszer csak elkezdtem tőle kérdezgetni, hogy ez milyen színű? és megneveztem utána a színt is...pár nap és tudta őket. most az utcán lévő autókon gyakorolja, már nem is kell kérdeznem, mondja magától:o)))


elvileg még nem kell tudniuk, de 3 éves korra legalább az alapszíneket igen!

2010. márc. 17. 17:53
az én kisfiam másfél évés korátol ismeri a szineket.. a játékairol tanulta meg ugyis hivja öket.. szin szerint..
7. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Jucuss3)
2010. márc. 17. 17:48
Nagyon nem baj még..de azért foglalkozzatok többet a témával. 3 éves korára azért illik ismerni majd a főbb színeket és néhány kiegészítő színt. De addigra meg is fogja tanulni, ne aggódj.
2010. márc. 17. 17:46

Nagyon Köszönöm a gyors válaszokat!


Szerencsére nem vagyok az az "összehasonlítós" anyuka ,hogy az én gyerekem még miért nem?

Sajnos ezzel nem igazán vagyok tisztában hogy a színeket mikortól ismerik ,ezért is merészkedtem kérdezni.

5. vvicus (válaszként erre: 1. - Jucuss3)
2010. márc. 17. 17:38

Szia, keresztlányom hétfőn volt nálunk, ő 2,5 éves és már nagyon jól ismeri a színeket.

De van itt egy cikk, talán tökéletes gyerekek címmel, nem is tudom pontosan, de érdemes lenne elolvasnod, pont arról van benne szó, hogy az anyukáknak milyen felesleges aggódni, hogy a "szomszéd" gyereke már ezt, meg azt tudja, az enyém meg még nem, minden gyereknek más a tempója. Amikor itt lesz az ideje, a te kislányod is tudni fogja, hogy a fű nem kék. :-)

4. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2. - Ancsyangel)
2010. márc. 17. 17:38
aztán meg, ha végre elkezd beszélni majd, azt várod, hogy mikor fogja be végre, legalább öt percre. :D :D
3. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - Jucuss3)
2010. márc. 17. 17:37
Ne izgulj, nincs elkésve vele. Az enyém három éves, és nem mindig találja el. De két évesen még biztos nem gond.
2010. márc. 17. 17:37
Az én kisfiam most töltötte a kettőt de még beszélni se nagyon akar sajnos nem hogy szineket megnevezni :(
2010. márc. 17. 17:30

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék,mikortól kell a gyerekeknek a színeket felismerniük?

Kislányom most 2éves múlt,de még nem igazán tudja.Kérdezgetem ,de mindenre azt mondja kék.

Korai még a félelmem,hogy nem ismeri fel a színeket?

Kérem ,ha valaki tud megnyugtató választ adni segítsen!

Előre is nagyon Köszönöm a Segítséget!

Üdv: Jucus

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook