Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szilveszterre lencsét!Kipróbált, bevált receptet keresek!Finom legyen ám! fórum

Szilveszterre lencsét!Kipróbált, bevált receptet keresek!Finom legyen ám! (beszélgetős fórum)


2010. nov. 8. 14:29

Lencse saláta



Egy bögre megmosott lencsét sós babérlevélel, puhára főzzünk,leszürjük. 2-3 vösöhagymát karikáravágni, és hirtelen csak forró vizzel leforrázni,2 dl vizben ecetet cukrot teszünk és addig kavarjuk mig felolved a lencsét és a hagymát beleönteni, hütőbe tenni másnap bár mihez fogyasztható.

14. etikat (válaszként erre: 2. - Mandella)
2009. dec. 29. 05:56
Ilyet még nem főztem, nagyon fincsi lehet :)
13. gubaa
2009. dec. 28. 22:37
Köszönöm mindenkinek a tippeket! Holnap meg is veszem a lencsét.
12. cipa (válaszként erre: 9. - E9d89f41a1)
2009. dec. 28. 22:12
Biztosan nagyon finom, én is ki fogom próbálni.
11. e9d89f41a1 (válaszként erre: 10. - Mandella)
2009. dec. 28. 22:07
Akkor rögtön a fehéredés után bele is teheted a lencsét, mert a baromfihús hamar megfő...
10. mandella (válaszként erre: 9. - E9d89f41a1)
2009. dec. 28. 22:04
hmmm, ezt lehet, hogy én is kipróbálom, csak pulykából... hm...
9. e9d89f41a1 (válaszként erre: 1. - Gubaa)
2009. dec. 28. 22:02

Szia!

Mivel én szemre főzök, nem méregetek, csak menetet írok le. Lencsegulyást szoktam főzni. A húst kis kockákra vágjuk, pörköltalapot csinálunk. Sertéscombból szoktam (olyan 70 deka). Kis olajra kockázott vöröshagyma, fonnyasztjuk, pirospaprika, rá a hús. Fehéredésig sütjük, majd sózzuk, vegeta is használható. Babérlevelet is tegyél bele. Meg egy kis ketchupot, ha van, vagy gulyáskrémet. Felengeded vízzel, takarékon fedő alatt főzöd, s mikor a hús félpuha, felöntöd hideg vízzel (amennyi levest szeretnél, ebből jó nagy fazék lesz, vagy 5-6 liter), és belerakod a fél kiló megmosott, kiválogatott lencsét. Fontos, hogy ne a forró pörköltre tedd, mert ha utána engeded fel a vízzel, a hőingadozás miatt a lencse héja megedződik, kemény lesz. Ezután bezöldségeled: aprított fehér- és sárgarépa, zeller, zöldje is mehet, ha szeretitek, meg karalábé, én ezt kihagyom. Utánízesítem sóval, vegetával, ki mivel, kis köménnyel, ha szeretitek. Ha majdnem kész, beleraksz kockázott krumplit. Ha ez puha, jó lesz a leves is. Fehér kenyérrel esszük. A férjem úgy szereti, ha a lencse kissé túlfő, héja megpattan, és kicsit besűríti a levest. Én emiatt inkább hamarébb rakom bele a lencsét. Tehát, olyan ez, mint a babgulyás, csak lencsével a bab helyett. Krumpli kihagyható. Remélem, segítettem.

8. mandella (válaszként erre: 7. - Klarika5)
2009. dec. 28. 22:02

:)

igen, hát én is most böjtölöm ki a régi nagy rántásos dolgokat...

7. klarika5 (válaszként erre: 5. - Mandella)
2009. dec. 28. 21:59
Igen, egészségesebb, ha kiveszünk belőle, turmixoljuk, vissza a levesbe, s kellően sűrű. Csak az édesanyám főztje mindig tartalmazott rántást, habarást. Mondjuk látszik is rajtunk:(((
6. mandella (válaszként erre: 3. - Klarika5)
2009. dec. 28. 21:54
ó igen, a szokásos persze nálam is megvan: előző este beáztatás, és NAGYON alapos átmosás
5. mandella (válaszként erre: 2. - Mandella)
2009. dec. 28. 21:53

az én lencsefőzelékem:


lencse megfőzése a szokásos módon, aztán én nem szoktam sűríteni, tehát rántást nem készítek hozzá, mert igazából önmagát sűríti be, meg azért nem, mert így picit kalóriaszegényebb is, de ha akarsz, rántást készítesz hozzá (én a főzővízbe teszek egy fej hagymát meg fokhagymát is, hogy vele főve ízt adjon a lencsének)


na aztán ha megfőtt, kóstolás, és só, bors után ízesítheted kis mustárral, de van, aki tán ecettel szokta. én nem.

2009. dec. 28. 21:53
Én lencse-gulyást szoktam csinálni.Ugyanúgy készül,mint a babgulyás,csak lencsével.
2009. dec. 28. 21:53
Én a lencselevest ismerem, ami úgy készül, mint a szemes bableves: a lencsét-1 bögrényit-átválogatom, 2-3 lében átmosom, és egy éjszakára beáztatom bő vízben. Másnap leöntöm ezt a levet is, és felteszem főni 1 l. vízben. Beleaprítok egy hagymát, bele 2-3 babérlevél. Vegetával ízesítem, és beleteszek kis füstölt kolbászt. Ha megfőtt a lencse, piros rántással, tejfölös habarással besűrítem. Cukorral, ecettel ízesítem.
2009. dec. 28. 21:51

de még milyen finom!!!!


az én lencsesalátám a következő:


egyszerűen a szokásos módon megfőzöd a lencsét (első vizet leönteni róla, utána a következő vízben sózva, pici bors, babérlevél)

aztán ha megfőtt, hagyod egy kicsit hűlni, majd beleteszel: karikára vágott juhbeles virslit (persze megfőzve), nagyon apróra vágott lilahagymát, ízlés szerint só, bors, nagyobbakra vágott főtt tojás is mehet bele, aztán majonés és tejföl. esetleg almakockák vagy csemegeuborkadarabok a megbolondítás kedvéért.


szerintem isteni, én nagyon szeretem!

2009. dec. 28. 21:44

Sziasztok!Olyan lencsés receptet keresek, amivel bebizonyítom anyóséknak, hogy a lencse igenis finom szilveszteri étel!

Segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook