Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szilveszterkor óvjátok kedvenceteket a petárdázástól? fórum

Szilveszterkor óvjátok kedvenceteket a petárdázástól? (beszélgetős fórum)


1 2 3
42. 18e79e1970 (válaszként erre: 41. - Kamillka)
2013. dec. 30. 11:45
Szerintem felesleges egymást győzködni, mert nem egy véleményen vagyunk. Te úgy tartod jónak, én pedig így. A lényeg viszont mind két gondolatban azonos: egy minél boldogabb és kiegyensúlyozottabb életet biztosítani a kedvencünknek, és ez a fontos. :-)
41. Kamillka (válaszként erre: 39. - 18e79e1970)
2013. dec. 30. 10:41

Nem fogok vitatkozni és ismételni magamat. Viszont nincs "dísznek való" kutya. Aki bármilyen kutyát dísznek vesz, annak nem való kutya. Annyit még hozzátennék, hogy a te gondolatmenetedet követve pulit csak juhászoknak lenne szabad tartani, vizslât meg vadászoknak stb. Biztosan állítom, hogy egy lakásban tartott vizsla, akivel normálisan foglalkozva van, boldogabb lehet sokkal, mint egy udvarra kirakott társa. Nem az udvartól lesz teljesértékű egy kutya, hanem a természetének megfelelő tartástòl. Te keversz dolgokat. Ugyanis a legtöbb embernek nem vizsla stb nem való lakásba, hanem kutya. Ezt felesleges fajtákra és egyéb sztereotípiákra bontani. Továbbá (sokadszorra) fajtan belül óriási eltérés lehet egyedek között. Gondolom az sem meglepő számodra, hogy van olyan vizsla, ami alkalmasabb simán kedvencnek ("dísznek" a te szavsiddal élve), mint vadászkutyának. Sokat soha az életben nem lehetne megtanítani rá....


Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy van egy nagy kertes házunk is, így volt csak udvaron is kutyánk. És ennek fényében mondom, hogy kizárólag udvaron nem tartanek egy nagyobb testű kutyát sem.

40. **vörösdémon** (válaszként erre: 39. - 18e79e1970)
2013. dec. 30. 08:19
Maximálisan egyetértek! Ez így igaz ahogy ezt leírtad!
39. 18e79e1970 (válaszként erre: 36. - Kamillka)
2013. dec. 30. 07:41
Azért én nem tartanék egy terelőkutyát sem lakásban... Egy pulit régen nem dísznek tartottak lakásban, hanem arra, hogy terelje az állatokat ergo nagy a mozgásigénye, amit egy órás sétácska nem tud kiváltani. Sajnos egyre jobban elkorcsosulnak a kutyák, és lesznek belőlük ölebek. Amíg Pestre jártam az egyetem miatt, sokszor láttam, hogy hoznak le egy kis panellakásból egy magyar vizslát. Már a látványtól megszakadt a szívem. Én amondó vagyok, hogy lakásba olyan kutya való, ami inkább öleb, mint vadász, terelő stb kutya. Bármennyit van vele foglalkozva, bármennyit van sétáltatva, az alaptermészete nem arra lett programozva, hogy pár négyzetméteren éljen. Gondolj bele: sok ember bezárva érzi magát egy panellakásban, hát még egy kutya, aki csak akkor mehet el onnan, ha viszik.
38. **vörösdémon** (válaszként erre: 37. - Kamillka)
2013. dec. 29. 17:04
Örülnék ha nem kritizálnál minden hozzászólásomban! Boldog Új Évet!
37. Kamillka (válaszként erre: 29. - **vörösdémon**)
2013. dec. 29. 15:50
Ahogy érzed:-)
36. Kamillka (válaszként erre: 33. - M0ncsa)
2013. dec. 29. 15:45

Régebben volt a rádióban egy riport egy állatorvossal kutya tartás lakásban vagy udvaron témában. Ő azt mondta, hogy akár egy agár is lehet benti kutya, ha biztosítva van neki az elegendő mennyiségű mozgás minden nap. A kutyának a gazda közelsége fontosabb, mint a folytonos kint lét.


A szomszédunkban az 5-en egy tündéri fehér puli lakik. Egészséges, jól szocializált (emberekhez és kutyákhoz egyaránt), cuki kutya. Látszik, hogy eleget foglakozik vele a gazdája. Nem dagadt, nem is lusta és egyéb egészségügyi bajtól is mentes.


Szerintem minden kutya lehet boldog lakásban is, ha figyelembe veszi a gazda a jellemét és ennek megfelelően tartja. Csak ez idő, odafigyelés, nevelés, tisztántartás stb.

35. **vörösdémon** (válaszként erre: 33. - M0ncsa)
2013. dec. 29. 14:35
Egyetértek, hiszen 10 évig lakott köztünk, és ez ellustította őt nagyon is, és csak alucikált és alucikált amíg ki nem vittük sétálni, vagy ki nem engedtük. De sajnos körülményes volt a tartásuk a pulikánknak mert ha a puli apukát kiengedtük az udvarra, a másikat hátulról lehetett beengedni, hogy ne találkozzanak. Ugyanis a fia nagyobb termetű lett és igen harcias, többször ölre ment a puli apukával.
34. **vörösdémon** (válaszként erre: 32. - 18e79e1970)
2013. dec. 29. 14:32
Persze ez érthető, hogy a kis termetű kutyáknak kint télen hideg van, és minket meg boldogság önt el ha látjuk hogy a kutya boldog. Szeretünk mi gazdik a kedveikben járni! :)
33. M0ncsa (válaszként erre: 31. - Andi6020)
2013. dec. 29. 13:55

:DDD


Abban amugy igaza van vorosdemonnak, a puli tenyleg nem valo bentre. Ezt teljesen veletlenul tudom, a puli a kedvenc kutyafajtam, igy utanaolvastam.

32. 18e79e1970 (válaszként erre: 30. - **vörösdémon**)
2013. dec. 29. 13:10
Nekünk is mindig volt kutya, sőt felneveltem egy őzbakot is.. A kutyus sem jönne be, csak hát a pincsi elég pici, éjjelre neki hideg van. Viszont, ha lesz egy szép magyar vizslám ő nem fog éjjel bent aludni, csak amíg kölyök. Én egyébként azt vallom, ha a pincsit benti kutyának tartanánk, kint meg sem nyikkanna, vagy legalábbis nem ennyire mint most.. Nagyon kis szemfüles kutya lett belőle.
31. andi6020 (válaszként erre: 30. - **vörösdémon**)
2013. dec. 29. 12:49
A szaporításhoz külön gratulálok :)
30. **vörösdémon** (válaszként erre: 28. - 18e79e1970)
2013. dec. 29. 12:22
Szerintem is! Van már tapasztalatom egy jó pár kutyánál! Mi kettőt be is fogadtunk, majd szaporodtak is :) Szerintem kár is taglalni, hiszen az állatok egyébként is nem lakásba valóak.
29. **vörösdémon** (válaszként erre: 27. - Kamillka)
2013. dec. 29. 12:21
Dehogynem az voltál és az is maradtál!
28. 18e79e1970 (válaszként erre: 18. - Kamillka)
2013. dec. 29. 12:13
Pedig kint megtáltosodik, bent csak fekszik.
27. Kamillka (válaszként erre: 24. - **vörösdémon**)
2013. dec. 29. 11:31
Nem éreztem se sértőnek, se pimasznak, csupán nem éértek egyet a tapasztalataid ellenére sem veled. Nah további szép petárda mentes napot neked!
26. Kamillka (válaszként erre: 25. - **vörösdémon**)
2013. dec. 29. 11:27
:-):-) eddig is ezt írtam...
25. **vörösdémon** (válaszként erre: 23. - Kamillka)
2013. dec. 29. 11:05

Itt a válasz! Épp te írtad le!


"Ő pl a napközbeni kkintlét ellenére is hízott sajnos."

24. **vörösdémon** (válaszként erre: 22. - Kamillka)
2013. dec. 29. 11:04
Miért sértegetsz és pimaszkodsz? Nem egy kutyám volt, és még mindig van kettő, úgyhogy ne mond meg nekem ha megkérhetlek, hogy mitől "tunyult" el a kutyám!
23. Kamillka (válaszként erre: 22. - Kamillka)
2013. dec. 29. 10:27

Mármint sok kinti kutyának is kellene a plusz séta. Időben nehéz tudom. :S

Pl most itthon vagyunk, ilyenkor egész nap kint vannak. Szaladgálnak a bichont kivéve. Ő szeret megpihenni. :-) Este még így is min fél órát sétálunk miatta, mert komótoska. A másik kettőtől sem kap kedvet a mozgáshoz. Ő pl a napközbeni kkintlét ellenére is hízott sajnos.

22. Kamillka (válaszként erre: 21. - **vörösdémon**)
2013. dec. 29. 10:22
Tök mindegy hányszor írod le, hogy csupán a bentlêttôl tunyult el a kutyád, akkor sem hiszem ezt az egyedüli oknak. Egy mozgékony kutya mindenhol feltalálja magát, egy kényelmesebb meg nem. Egy kertben tartott kutya sem rohangál 24/7.
21. **vörösdémon** (válaszként erre: 18. - Kamillka)
2013. dec. 29. 10:10
Persze nem az udvartól függ! De nem ismételném magam! Már nyilatkoztam a jó előbbi hozzászólásomnál, hogy miért jobb ha egy kutya kint van, és hogy mivel tudja lefoglalni magát. Azt hiszem nálam jobb gazdi nem kell!!! A benti kutyámnak a mozgásáról természetesen gondoskodtam, de az előbbi hozzászólásaimnál írtam mi a hátránya ha bent van, ebből kifolyólag bizony eltunyulnak még akkor is ha naponta 5-6 alkalommal kiviszem. Sajnos már nem vihetem!
20. **vörösdémon** (válaszként erre: 17. - 18e79e1970)
2013. dec. 29. 10:06
Maximálisan egyetértek!
19. andi6020 (válaszként erre: 13. - **vörösdémon**)
2013. dec. 29. 09:48
Egyrészt nem attól lesz hogy kutya kövér, hogy lakásban van tartva, másrészt az alvásról volt szó, harmadrészt tényleg semmi közöm hozzám hogy ki hol tartja a kutyáját.
18. Kamillka (válaszként erre: 17. - 18e79e1970)
2013. dec. 29. 09:47
Mert ilyen a természete. Kötve hiszem, hogy attól megtaltosodik, hogy kint van. Kint fekszik. A gazda felelőssége mozgatni a kutyát, nem az udvaré. Szerintem.
17. 18e79e1970 (válaszként erre: 13. - **vörösdémon**)
2013. dec. 29. 09:44
Ebben teljesen egyetértek. Nekem egy palotapincsim van, de kinti kutya. Egyedül télen hordom be őt éjjelre, de márciustól (vagy amikor már olyan az idő éjjel), megy kifelé aludni. Nekünk is volt, hogy bent volt napközben, de teljesen eltunyult...csak aludt, evett, ivott. Így meg néha bejön napközben melegedni, aztán megy ki. Összebújnak a macskával, néha megrángatják egymást, este pedig szaladnak le mind a ketten a jó meleg pincébe :)
16. Kamillka (válaszként erre: 15. - Kamillka)
2013. dec. 29. 09:44
*függ
15. Kamillka (válaszként erre: 13. - **vörösdémon**)
2013. dec. 29. 09:43

A kutya temperamentumától, hogy dagadt lesz egy bent tartott kutya vagy sem. Sétálunk, szabadon szaladgálhatnak, játszunk a friss levegőn, ennek ellenére egyik kutyám sem csak az alvásból meg évesből áll ki bent a lakásban. Együtt is játszanak, de velem is, vagy hárman. Ha valamit csinálok, elfoglalják magukat. Akkor alszanak, ha én is. Én a lakásban tartásra semmiképpen nem fognám azt, hogy Elhízott lett egy kutya.


Amúgy szilveszterkor is bent vannak a kutyáim, mert ez a természetes nekik. Se a petárdától, se a tűzijátéktól nem félnek szerencsére.

14. **vörösdémon** (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2013. dec. 29. 09:29
Abban viszont igazad lehet, hogy a Te kutyáid nem kintre valóak, de én mint írtam ennél nagyobbak a kutyáim, akik viszont kintre valóak!
13. **vörösdémon** (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2013. dec. 29. 09:28
Nem hiszem, hogy most magyarázkodnom kellene, de nem mindegy hogy egész nap alszik, vagy csak olykor pihen! Viszont ha bent van nem tud mást csinálni csak aludni! Viszont ha kint van lefoglalja magát a járókelőkkel ugatással, szaladgálással, játszással.Nem tudom miért érzem úgy hogy a saját igazadat akarod rám erőltetni?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook