Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szigetszentmiklósi vagyok... fórum

Szigetszentmiklósi vagyok... (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
332. Rolling
2012. ápr. 8. 12:41

Összefoglaló :

[link]


Írd alá , ha gondolod !

[link]

331. Warnika (válaszként erre: 329. - Gtunde75)
2012. jan. 12. 15:44

szia,

új építésű rész: amennyiben itt a Bucka városrészre gondolsz akkor az konkrétan egy homokbucka. Stabilnak stabil, de nagy szélben van nagy por ahol nincs szilárd út.

Árvíz: egyáltalán nem veszélyes, mivel Miklósnál a Duna ráckevei, szabályozott ága folyik.

Mi ikerbe költöztünk, 4 éve, az utcánk azóta nagyon zajos és forgalmas lett, kétszer betörtek már hozzánk, de ennek ellenére szeretem. Közel van Budapest és kedvesek az emberek, minden van, ami kellhet.

2012. jan. 12. 12:57
Jó sok volt a drogos a kilecvenes években:)
2012. jan. 12. 12:50

sziasztok!

már régen írt ide valaki, de azért megpróbálok kérdezni!

Szeretnénk Szigetszentmiklósra költözni, de annyira nem ismerjük a várost... azt hallottam, hogy az új építésű rész alatt lösz talaj van, ami nem túl előnyös, pedig azok között keresgélünk...

illetve még egy buta kérdés: mennyire veszélyeztetett a terület árvíz szempontjából?

ha valaki az elmúlt években új építésűbe költözött(iker vagy sorház), van-e rossz tapasztalata?

előre is köszi a választ!

328. kazsuzsika (válaszként erre: 318. - Anansie)
2011. nov. 8. 15:57
Szia. Hétköznap 7 körül nagyon gáz, dugó van főleg ha halásztelek felé mész. Inkább szigetszentmiklóson keresztűl, rá a 0-ra, majd a 6-oson menj. Pont 7 kor van a legkritikusabb időpont. Fél 7 elött még elfogadható a bejárás kb 40 perc a petőfi hídig. De érdemes elöbb elindulni, mert kiszámíthatatlan. Amikor szünidő van, nagyon gyorsan be szoktunk érni. Tanítási napokon rá kell számolni 15 percet.
2011. nov. 8. 15:46

Sziasztok. Most a mű uttal párhuzamos utcában lakunk. Neve nincs utca. A mi adásvételinken erdősor van írva a szomszédé kakukkfű de van olyan is akinek árvalányhaj utca. Ez a bucka mellett van, csendes, nyugodt. Az udvaron állandóan kint van nálunk a fűnyíró és egyébb drágább szerszámok is. A kaput a férjem rendszeresen nyitva felejti(tárva-nyitva). Ha nem lenne nyitva is könnyen be lehetne jönni. 5 éve itt lakunk már, soha senki nem jött be, nem tört be. Persze parázok, hogy egyszer betörnek.

Anyukámék 20 éve laknak a buckába, a boglya utcában. Hozzájuk már 4x betörtek. Ők semmit nem hagynak kint, minden be van zárva, nagy ugatós, haragos kutyájuk van. Nem kis darab a családfő. Jövőre átköltözünk mi is a boglya utcába, tavaj vettünk ott egy telket kis házzal, most építkezünk lassan, lassan. Kicsit félek mert nagyon kacskaringós, néhól szűk és beláthatatlan az út, nagyon kell vigyázni, mert aki nem ott lakik csak éppen azon az utcán megy keresztűl, úgy megy mint az állat, járda nincs. Folytatása a csépi út ami még rosszabb állapotú mint a boglya utca,pedig az egy fő út. Persze jót is tudok róla írni.: Közel van pesthez, kertesházban lakhatsz ahol szalonnát süthettek nyáron, grillezhettek, bográcsozhattok, kicsit nyugalmasabb mint a fővárosban és még megfizethetőbb áron lehet itt házat venni. Télen is nagyon szép itt, amikor minden csupa hófehér. Persze a hólapátolás nem annyira jó. Én szeretek itt lakni. EGY JÁTSZÓTÉR NAGYON JÓ LENNE! 5 hónapos babával vagyok itthon gyeden, jó lenne ha nem kéne bevinni a városba.

2011. nov. 7. 11:56
Buckások, úgy döntöttem lépek. Gyűjtöttek itt aláírást játszótér-ügyben, én nagyobbat álmodnék, Perzsébeten láttam ingyenes, önkormis játszóházat és játszóteret, utána kéne kérdezni ott hogy sikerült megvalósítani... :P Ha épülne egy korszerű játszóház, ami nagyon olcsó vagy szinte ingyen az nagyon jó lenne...merjünk nagyot álmodni...
2011. okt. 27. 19:37

Sziasztok!

Szükségem lenne egy alapfokú origo-s írásbeli angol nyelvvizsgára. Nem, nem venni akarok :-DDD

Ha valaki tudna segíteni felkészülni egy februári időpontra megköszönném. Nem kívánom ingyen, viszont olyan jelentkezését várom aki nem rajtam akar meggazdagodni. Levélben várok válaszokat!

Köszönettel, Spring

324. Spring76 (válaszként erre: 316. - Andi2379)
2011. okt. 27. 19:32
Köszönöm szépen :-)
323. Fcica
2011. okt. 22. 15:30
Én a bennszülött részen lakom már 7 éve. (Remélem már nem sokáig) A betörések száma itt is magas. Hozzánk szinte minden évben bejönnek ilyen olyan formában. Itt nagyobbak a telkek, és néha aszfaltozott utcát is lehet találni. Közvilágítással néha spórolnak,hókotrót pedig évek óta nem láttam.
322. Warnika (válaszként erre: 320. - Csilllla)
2011. okt. 21. 11:00

szia,

én buckán túl lakom, nem a klasszikus buckában, mellette.

Leírom a negatív részét: Maga a bucka irdatlan hely, tele zsákutcákkal, utcának nevezett ösvényekkel. Járda nincs, az utak télen és esőben nehezen járhatóak kocsival és gyalog is. A házak egymás hegyén-hátán épültek, pedig amikor idejöttünk még nem volt semmi, aztán hamar gyorsan építettek egy csomó házat. Csatorna nincs, de hamarosan lesz, fizetni már fizetjük (LTP-s konstrukció). Hozzánk kétszer is betörtek már, aztán lett riasztó és nagy kutya (bár csak remélem, hogy ennyi elég a távoltartáshoz). Alapvetően gyakori a betörés és jól felkészültek a betörők (ki mikor nincs otthon, stb)

Pozitív: Sok a fiatal, nálunk pl nagyon jó a viszony a szomszédokkal. Kisbolt van kettő is. Jó programok szoktak lenni a városban. Jó a levegő, közel van Bp. Én szeretek itt élni, annyit változtatnék, ha lehetne, hogy nagyobb telkünk legyen (csak 400m2).

321. édesmandula (válaszként erre: 320. - Csilllla)
2011. okt. 21. 08:58
Szijó, igen, elég változó képet mutat, attól függ melyik részére költöztök :)) van "benszülöttes" rész is, ahol amúgy fehér emberek laknak nyaralókból átalakított kis házakban életszínvonal alatt, és vannak új építésű részek is, van ahol mindig mindent elvisznek és van ahol mindenki kint hagy mindent mert nem retteg...gyalogosan közlekedni a jobb állapotú utak mellett életveszély, szűkösek az utcák és sokszor száguldoznak :P a kanyarok fele meg nem belátható...igen eléggé hiányzik a városi jelleg, de pont az üdülő-fíling miatt szeretjük :) az utat télen a mellékutcákban esetlegesen takarítják, erre készülni kell, bár miklóson a városban sem jobb a helyzet :D :P a homok a homok a homok mindenhol :) mindenki mást szeret, mindenkinek más a tűréshatára és az igénye. Sokáig mondtam hogy én nem fogok csatornázatlan házba költözni és itt vagyok. :D
2011. okt. 19. 22:13

Sziasztok!


Most készülünk Buckalakók lenni. Bár még nem jártunk arra, személyes tapasztalatunk nincs, de nagyon megosztó dolgokat olvastam róla. Kietlen, zord, kihalt, vagy szép, barátságos és nyugodt? Valaki valamilyen átfogó vélemény? A "városias" jelleg hiánya számomra kifejezetten vonzó, kimondottan e miatt mennénk Miklósra.

319. Warnika (válaszként erre: 318. - Anansie)
2011. okt. 13. 16:50

szia,.

a nullás 90%-ban használhatatlan.

Mehetsz Soroksár felé, de az eléggé lassú.

Én pl. Alsónémedi felé járok, Vecsésen dolgozom, ez 35-40 perc reggelente.

318. anansie
2011. okt. 13. 16:49
Sziasztok! Mi most gondolkodunk a Szigetszentmiklóra költözésen. Legnagyobb kérdőjel jelenleg számunkra, hogy mennyire hosszabbodik meg ezzel a munkába járás. Ha esetleg tudnátok egy átlagos időt mondani arra, hogy hétköznap reggel 7 körül mennyi idő alatt lehet beérni a Lágymányosi hídhoz az nagyon segítene. légyszi- légyszi!
317. Warnika (válaszként erre: 313. - Spring76)
2011. szept. 28. 12:56

szia,

fogászat: Fog-Ház és Jobbágy doktornőhöz járok, ő ügyes.

Nőgyógy: akit ajánlottak már többen: dr Papp Csaba.

316. andi2379 (válaszként erre: 313. - Spring76)
2011. szept. 24. 06:44
Ja ö fogorvos, nögyógyászt nemtudok ajánlani.
315. andi2379 (válaszként erre: 313. - Spring76)
2011. szept. 24. 06:44

Szia


Én a Várbeli Istvánhoz jártam nagyon sokat és ha kell akkor hozzá megyek. A határ uton rendel.

Nagyon kedves, rendes, doki és jól végzi a dolgát.

314. Spring76 (válaszként erre: 312. - Studio64)
2011. szept. 23. 20:16
Én tudok kötni, remek barátságokat:-D pl, meg sálat és csősapkát is, de normális sapi vagy pulóver az már meghaladja a képességeimet :-)
2011. szept. 23. 20:14

Sziasztok!Valaki tud segíteni fogorvos ügyben? Nem tudom, hogy most körzetre vannak szétbontva, vagy mindenki oda megy aki éppen rendel...kihez érdemes menni. Rendes és türelmes legyen, én rettegek a fogorvostól :-)

Valamint egy normális nőgyógyász is jól jönne. Voltam a gyártelepi rendelőben, de ott kb 2 perc alatt lerendezett a doki... :-(

2011. aug. 4. 21:05
Hihetetlen, hogy senki sem tud kötni :) basszus már vettem kötptűt, de youtubre-ról kicsit neccesebb mint gondoltam...kevéééés az időőőőm :D na de majd belejövök remélem :D
311. édesmandula (válaszként erre: 310. - Studio64)
2011. aug. 3. 20:22
csak hogy éledezzünk :P sajnos nem...
2011. aug. 3. 06:24

Sziasztok,

Bár nagyon haldoklik a forum, azért bepróbálkozok :) Tud vki kötni tudó nagymamát, vagy bárkit ki kötne nekem babasapkákat? Viszem az anyagot, "csak" meg kell csinálni.

309. Hexe13
2011. ápr. 14. 13:53

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy Szigetszentmiklóson tudtok-e normális nőgyógyászati magánrendelőt?

Köszönöm!

2011. márc. 2. 09:32
Még mindig véleményeket várnék a szigetszentmiklósi sulikról!Ha valakinek van jó, vagy rossz tapasztalata , ismerete az általános iskolákkal kapcsolatban kérem írjon!!!
307. Studio64 (válaszként erre: 306. - Sziszi033)
2011. febr. 15. 10:11
Sikerült körbenézni a környéken?
306. Sziszi033 (válaszként erre: 304. - Studio64)
2011. febr. 5. 19:43

Rendben .Nagyon köszönöm a hozzászólásodat.

Megfogadom a tanácsodat :)

2011. febr. 5. 18:41
Fitness bérlet még mindig nem kell senkinek?
304. Studio64 (válaszként erre: 299. - Sziszi033)
2011. febr. 5. 18:39
Nézz körbe a Dujmo környékén, mi mindig panaszkodunk, hogy nincs járásra cukrászda, holott itt most épül ki minden. A dujmo is vagy 6 óriás tömb, na meg szembe az ikerházak ahol mi is vagyunk.Sztem a páratlan szar, már bocs, de kivagyok a cukiktól, pláne amit mindegyik somlói néven árúl. grrrr lesz suli ovi stb.
2011. febr. 4. 10:04
nekem csak olyanok ugranak be h: járdák, normális minőségű út...stb. :D kisközért az van egy pár, játszóházak most kezdenek kifutni, pékség az akkor jó, ha mintaboltodon kívül más helyekkel is leszerződsz és oda szállíttatsz...játszótér kellene :P mondjuk olyna, mint Pesterzsébeten lett most nemrég, Hársfa sétány. Érdemes megnézni, ingyenes, nyitott, fűtött tér is van, kinti játékok széles választéka, elkerített...az nekem nagyon tetszik és ugye csak a Dunapart fele vannak itt játszóterek
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook