Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sziasztok!Pelenkakiütésre mi jót tudnátok ajánlani? A neogranormon, bephanten, körömvirág babakrém, boraxos( Patikai) és a sudocremen kívül. fórum

Sziasztok!Pelenkakiütésre mi jót tudnátok ajánlani? A neogranormon, bephanten, körömvirág babakrém, boraxos( Patikai) és a sudocremen kívül. (tudásbázis kérdés)


1 2
2017. dec. 13. 10:01
Sudocrem, vagy Neogranormon popsikrém jó rá, de pl. fogzásnál, vagy ha beteg a baba, akkor még az sem segített nekünk, kis és nagydolog után langyos vízzel megmostam a popóját pár napig minden alkalommal és szárazra töröltem, így elmúlt gyorsan.
2011. ápr. 19. 14:45

Én soha nem használtam krémeket,csak babapúdert a pelenkába.

Soha nem volt se kiütésünk,se piros popsi.

A Nivea baby púder nagyon kellemes illatú,hypoallergén,azt melegen ajánlom.

Majd meglátos,semmi nem kell hozzá.

2011. ápr. 19. 12:19
ha nálunk kapható a bübchen krém próbáld ki!
46. krautmanno (válaszként erre: 45. - Naadira)
2010. okt. 30. 11:05
Ki fogom próbálni,mert nagyon piros a kislányom popsija.Gondoltam is már rá.De ha nálatok bevált...
2010. júl. 22. 19:14
Én is annak idején harcoltam a pelenka kiütésssel-akkoriban csak textil pelenkák voltal.Anyósom tanácsára,nagy nehezen(talán inkább kétségbe esésemben..mivel az akkori termékeket már próbáltam,hasztalanul) házi sertés zsírt kentem a popsira...és aztán soha többé mást!Kamilla teám volt mindég törlésre,tiszta pelus betéttel szárítottam,majd bekentem vékony réteggel zsírral.Mondanom sem kell hogy a kislányomnál már gyakorlott anya ként már nem is próbáltam semmi mást!!!A menyem is szülni gog nemsokára..Már kisütöttem neki a friss zsírt!Ne nevessetek,furcsa,maradi...de nagyon hasznos!
2010. júl. 10. 15:59

Sziasztok!


én a lányom születése óta csak a gyógyszertári krémet használom és semmi baja nem volt a popójának szerencsére!

De ha ez nem vállna be neked, akkor a sudocreamet mondanám (csak ne vastagon)!

2010. júl. 8. 15:47
Csak a Sudocrem. Annyi mindent kipróbáltunk, de csak a Sudocrem jött be, ráadásul már az egész család használja, nem csak a kislányom popsiára kenjük.
2009. dec. 22. 21:36

homoktövis krém!!

és előtte hajszáritóval megszáritod a popóját!!

ha nagyon piros a pantenol spray!!

2009. dec. 22. 21:22

Szia!

Aktuális még a téma?

Nálunk a bepanthen jó volt, 1-2 nap alatt levitte neki, ha vmitől ki volt pirosodva a popsi. A sudocremmel már szkeptikus vagyok, én speciel allergiás vagyok rá, viszketek és pöttyözök tőle. De ezt popsira nem is használtam sose.

Mi eleinte a boraxosat használtuk, de ahogy elkezdtem a hozzátáplálást, attól mindig piros volt a popsi. Így váltottunk egy másikra, gyógyszertári kavarós, erősen halmájszagú, de kiváló. És nem drága. Érdekel a neve? Mert akkor megnézem 2 recepten.

Ja, ha nem múló, makacs kiütés van, és már mindent próbátatok, akkor próbáld ki hogy: 1) pelenka: van olyan, ami már krémmel kezelt (pl pampers asszem), próbálj ki más típusokat is. Én a Liberora esküszöm. MIndig bevált.

2) hagyd el egy pár napig a popsitörlőt, mert az is csinálhatja. (Nekünk a DM-es tesztelt, bőrbarát popsitörlőtől mindig kiütéses volt. De itt is minden baba más.) Szval pár napig ne popsitörlőzz, hanem konyhai papírtörlőt márts egy kis tálka vízbe, és azzal töröld ki neki (ilyenkor, ha kakis volt, és nem jött le, én a hidrofil fürdetőkenőcsből kentem egy kicsit a popsira, aztán megint a vizes papírtörlő, és szépen lehozta). Amúgy popsitörlőre a tuti tippem: Tesco színes. Olcsó, és jó. És illatmentes változata is van.

3) Ha már semmi nem jön be: DISZNÓZSÍR! Popsikenőcs helyett. Nálunk a védőnő ajánlotta egy érzékeny bőrű baba kétségbeesett anyukájának.


Sok sikert! MAjd írd meg, mik a fejlemények.

40. Sly001
2009. dec. 22. 19:23
Azt elfelejtettem mondani,hogy a pelenka márkája is tényleg fontos,nekünk a liberó vált csak be,később olyan másfél éves kor után aztán úgyis kinövi az érzékenységet a kisbabád.A nívea pelenkakiütés elleni popsikrémet látom ajánlotta egy kedves hozzászóló,nekünk nagyon nem vált be,mert csíp!Mondjuk az én fiam koraszülött volt,és nagyon érzékeny bőrü.
39. Sly001
2009. dec. 22. 19:16
Szia!Először én is megvettem a legdrágább krémeket,amit ajánlottak,de végül magam találtam rá a megoldásra,ami a DM-ben kapható pár száz forintos zöld tégelyes popsikrén.A kisfiam elmúlt öt éves,de még mindig veszem neki,mert még a náthától kipirosodott orrát is meggyógyítja,és az érzékeny bőr miatt a kukija is be szok alul pirosodni,akkor már megy és krémezi egyedül.Próbáld ki,szívből ajánlom.
38. k_angi
2009. dec. 22. 14:26

Szia

Nálunk a nagylányomnak volt ilyen érzékeny a bőre, egyikfajta törlőkendőt se használhattam kb egy éves koráig, csak langyos vizes vattával, ha nagyon piros volt akkor kamillás vizes vatta. Ahogy bekakil egyből csere! Sudocrem vékonyan nappal, kék neogranormon vékonyan este. Fürdés fürdetővel, semmi illatosított, szinezett dolog. Kb 1 éves volt amikor a bőre elfogadta a törlőkendőt, de csak egy félét: babylove(DM márka).

Nekünk a gyógyszertári popsikrém nem vált be.

2009. dec. 22. 12:17
Amikor a címet olvastam én is a Canestenre gondoltam azonnal! Nekem anno gyermekorvos javasolta. Kicsi popsikrém tenyérbe, abba kicsi Canesten és úgy a popsira kenni. Nekünk használt! A fiam, csak a Libero és a Huggies pelust bírta. Amikor másikat vettem, hogy.......hátha..... Mindig az lett, hogy el is kellett adnom! És irány a kettő bevált közül valamelyiket venni!:DDDDD
2009. dec. 22. 10:01
Lehetsz meg fogsz lepődni, de a Canesten krém nagyon vékonyan csodákra képes. Én is furcsállottam, de gyerekkórháztól kaptam én is a tippet. Nekünk bejött.
35. g1977g
2009. dec. 17. 23:54
nálunk a legtutibb ami bevált, /amikor már mindent kipróbáltunk, és semmi nem volt jó/,az a Nivea pelenkakiütés elleni krém. Tubusban van, bevásárlóközpontban kapható.
34. a1baa7edcc (válaszként erre: 33. - E59b092169)
2009. dec. 17. 22:52
Ha nem szuksegszeru, felesleges is terhelni a boruket.
33. e59b092169 (válaszként erre: 32. - A1baa7edcc)
2009. dec. 17. 22:27
Nekem is a gyerekorvosunk hívta fel rá a figyelmemet még a nagyobb lányomnál. Nem gondoltam, hogy a kisebb is ilyen érzékeny bőrű... De azóta hála Istennek nincs semmi gondunk. Jóformán még sima popsikenőcsöt sem használok, nagyon szép a bőre.
32. a1baa7edcc (válaszként erre: 31. - E59b092169)
2009. dec. 17. 22:22
szerencsere nem tapasztaltam meg ilyet, bar mindig a megszokott pelust vesszuk.
31. e59b092169 (válaszként erre: 30. - A1baa7edcc)
2009. dec. 17. 22:20
Ez a pelenka allergia akkor is előfordulhat, ha márkát váltassz. Én így jártam, nem a kakitól lett baja a popsijának. Nem kaptam azt a fajta pelust amit használni szoktam és másfajtát vettem. Másnapra már kész is volt...
2009. dec. 17. 22:16

Nem volt meg pelenkakiutese a fiamnak (fel eves, amikor fogzott, elofordult, hogy picit pirosabb volt a popoja, de csak eppenhogy). Nem tudja elviselni a kakis pelust magan, azonnal tisztaba kell rakni, ha megrakja, ennyi.

Miutan megszuletett neha hasznaltam L'Occitane baba-mama kremet, mas nem erte meg a feneket.

Nem hiszem, hogy szerencsesek vagyunk, mert nagyon feher a bore.

29. e59b092169 (válaszként erre: 28. - E59b092169)
2009. dec. 17. 21:35
Bocsika! Nem olvastam végig. A Bepanthen miért nem jöhet szóba?
2009. dec. 17. 21:33

Szia!

Én Bepanthen és Canesten krém kombinációját használom IGEN EREDMÉNYESEN! Kb. fele-fele arányban keverem. A barátnőm gyógyszerészasszisztens, ő ajánlotta. Két nap alatt rendbeszedte a lányom popsiját. Remélem segítettem.

2009. dec. 17. 21:16
Szia! Nekünk a dokinéni kente le valami lila ecsetelővel a popsiját és a sudocremet ajánlotta mellé.
2009. dec. 17. 15:16
még mai napig a levegőztetés a legjobb a krémek mellett.
2009. dec. 17. 15:16
A sima, natur zsir segitett nekunk csak. Probald ki, konnyen kenheto es hihetetlen jol ved.
2009. dec. 17. 15:16

5 hetes és a háziorvos nem írja fel a tégelyes sűrűbb popsikrémet?

Mi hónapokig nem is használhattunk mást. Azt mondta a többiben vannak illóolajok, amire allergiás lehet. A bepantenre pedig azt mondta, hogy csak alkalmanként, mert erős hámosító hatása van. Nekünk azon az egy alkalmon kívül nem volt semmi problémánk és végig a gyógyszertárit használtam.

23. 5e48d37001 (válaszként erre: 20. - Ganz)
2009. dec. 17. 15:13
Ha mentek tanácsadásra,akkor biztos fog rá írni valamit ami hatásosabb.Nekem is akkor írták fel az Alkceat,és annyira megkönnyebbültem,hogy másnap reggelre nyoma sem volt.Pedig lelkiismeretesen kentem neki a gyógyszertárival mégis egy 1-2 hasmenés úgy kimarta,hogy az alternatív orvoslás pl: bepanten nem hatott.
2009. dec. 17. 15:10
A bepanten a legeslegjobb!!
21. Ágota 77 (válaszként erre: 20. - Ganz)
2009. dec. 17. 15:09
Érdemes a pelenkát is cserélgetni, mármint a márkáját.
20. Ganz
2009. dec. 17. 15:04
A boraxos krémet 1 hétig használtam,a sudocremet már 2 hete
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook