Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sziasztok!Olyan anyukákkal szeretnék beszélgetni, akiknél tejérzékenység miatt nem hízott a babája. fórum

Sziasztok!Olyan anyukákkal szeretnék beszélgetni, akiknél tejérzékenység miatt nem hízott a babája. (beszélgetős fórum)


1 2
21. Azurit
2010. aug. 25. 23:24

Én is örülök :D

Egyébként én is Sinlacot adok neki,szerintem ezért nincs hiánybetegsége,a vas is jó volt neki.

Azt mondják,hogy a Sinlac a tápszerek Mercédese.

Ami azt illeti elég ideges voltam miatta,ráadásul ilyenkor a környezet rá tesz egy lapáttal.Az egyik fele azt mondja,hogy túlparázod a dolgot és a hipohondriádat kivetíted a gyerekre;a másik fele pedig azt gondolja,hogy te csinálsz valamit rosszul,és akkor jönnek a jó tanácsok pl.:tömjed,adjál neki párizsit,stb...

20. homern
2010. aug. 25. 23:18

Még én is sinlacot adok neki esténként,de én sűrűre készítve,kanállal.

Drága kencékkel kentük folyamatosan,mert ekcéma szerű száraz foltok voltak mindehol rajta,nem múlt a koszmó,stb..ez is mind megszűnt.

2010. aug. 25. 23:13
örülök,hogy hízik,biztos végre te is megnyugszol.nem tudom,hogy mit adsz neki tápszer helyett,de barátnőm lefogyott,tejdiétán tartott kisfiának sinlacot adott nem pépként hanem hígitva és attól teljesen felhozta a súlyát.
18. Azurit
2010. aug. 25. 23:09

Jelenleg 7500 gr-most hízott 300 gr.-ot :) és 74 cm.,de én toxémiás is voltam ezért 2170gr.al született.

Azon gondolkoztam,hogy én tulajdonképpen ezzel voltam elaltatva,hogy biztos a toxémia miatt maradt vissza a súlya.Egyébként minden területen normális a fejlődése.

17. Azurit
2010. aug. 25. 23:05

Nálunk csak olyan"tünetek"voltak,hogy kicsi súly,lazább,de nem hasmenéses napi 1-2 széklet,és még azt vettük észre a férjemmel,hogy a bőre olyan smirgli szerű volt és folyton vakarózott.

Olvastam,hogy a középfül gyulladás és a csalánkiütés is a tejérzékenység tünetei közt szerepel és a lányomnak mind a kettő volt.

16. bring12 (válaszként erre: 14. - Azurit)
2010. aug. 25. 23:01
hány kiló?
15. suzanne7 (válaszként erre: 13. - Homern)
2010. aug. 25. 22:58
Igen, köszi:)
14. Azurit (válaszként erre: 3. - Bring12)
2010. aug. 25. 22:58
16 hónapos
13. homern (válaszként erre: 12. - Suzanne7)
2010. aug. 25. 22:56
Pont előtted küldtem el a hozzászólást :)
2010. aug. 25. 22:55
Nekünk meg nem mondott semmit a doki!Októberbe megyünk a gasztros dokihoz kontrollra,de akkor minek is?:S Nálatok milyen tünetek voltak?
11. homern (válaszként erre: 7. - Bring12)
2010. aug. 25. 22:55

Ha tejet ittam utána szörnyen görcsölt a hasa,hígabb lett a széklete,zöldes,és egy pici vér is volt benne.Amint elhagytam mindent ami tejszármazék,mintha elvágták volna.Ő csak anyatejes volt,úgyhogy a tápszerre nem foghattam.

Azóta még 1x próbáltam ki,ugyanaz lett az eredmény,úgyhogy tartom a diétát ameddig csak szoptatok.

10. bring12 (válaszként erre: 8. - Suzanne7)
2010. aug. 25. 22:54
persze.nem mindenkinek mutatja ki a vérteszt.kislányomnak azt mutatta ki,hogy csekély mértékben allergiás a tejre,pedig a nagymamák közös erővel megetették a múltkor 1 db palacsintával másnap kálciumért mentünk a gyógyszertárba,és másfél hét alatt múltak el a kiütései.
9. homern (válaszként erre: 8. - Suzanne7)
2010. aug. 25. 22:52
Persze,lehet.Minket a doki el sem küldött a vizsgálatra,mert azt mondta,még egy "gyerekénél" sem kapott normális eredményt iylen idős korban.
2010. aug. 25. 22:49

Sziasztok!

Mi 2 hónapos jártuk meg a kórházat a tejérzékenység gyanúja miatt,majd két hónap múlva megjött az eredmény,hogy negatív a teszt,viszont a véres hasmenése a tápszer váltás után szűnt meg(tej menteset kap).Szóval lehetséges,hogy attól még,hogy negatív lett a vérvizsgálat lehet tejérzékeny a babám???

7. bring12 (válaszként erre: 6. - Homern)
2010. aug. 25. 22:49
jó neked,hogy 1 hónaposan kiderült nekünk 1 éves elmúlt mire kimutatták.miből jöttél rá?
2010. aug. 25. 22:45
Én 1 hónapos korában jöttem rá,hogy tejérzékeny a babám.Most 7 hónapos,de 1 -1,5 éves kora előtt be sem vezetek semmilyen tejterméket.(természetesen megbeszéltem a dokinkkal,ő is azt modta felesleges szúrkáltatni,ilyenkor semmi sem mutatja ki megbízhatóan)
2010. aug. 25. 22:44
Én kiskoromban tej/fehérje érzékeny voltam. Akkor még nem volt allergia vizsgálat. Egyébként egyértelmű is volt az érzékenységem. Csalánkiütésem volt a tejtermékektől, tojástól, epertől. Ezek nagyrészét kinőttem, de lett más.
2010. aug. 25. 22:42

Nekem a középső lányom volt tejallergiás. Neki 22 hónaposan jött ki. Az itteni kórházban nem tudták kimutatni mire allergiás, csak azt, hogy az IgE értéke majd 12szerese a normálisnak. Azt mondták kísérletezzünk.

Felvittük Pestre magánrendelőbe. Ott egyből kimutatták, pedig akkor már két hónapja nem kapott tejet.

Másfél év diéta után mára kutya baja :)

2010. aug. 25. 22:33
Szia!az én kislányom is tejérzékeny,nálunk a vérvizsgálat kimutatta.de azt mondta a dokinő,hogy ha nem mutatja ki a vérvizsgálat,de tünete van akkor lehet rá allergiás.a karcolásos tesztet nálunk csak 3 év felett használják,mert addig hamis eredményt mutathat.hány éves?
2. 6f7760b318 (válaszként erre: 1. - Azurit)
2010. aug. 25. 22:31

Szia!


A gyermekek két éves kora előtt gyakorlatilag nincs megbízható allergia teszt. Sajnos ezt csak otthon a szülők tudják kikísérletezni! :(

2010. aug. 25. 22:21

Eléggé elmaradt a kislányom súlyfejlődése,most nem adok neki semmi tejeset és elkezdett hízni.Nagyon örülök,mert az étvágya is jobb lett.

Előzőleg voltunk egy dokinál,aki mindenféle vérvizsgálatot végzett nála és allergiatesztet(A kezén 20 anyagot is néztek,de nem jött ki nála semmi.)

Létezik,hogy mégis a tej lehet a ludas, és ezekkel a vizsgálatokkal nem lehet kimutatni kicsiknél?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook