Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sziasztok!Kardigánt szeretnék köttetni, az lenne a kérdésem, hogy egy kb combközépig érő darabhoz mennyi fonálra lenne szükségem? fórum

Sziasztok!Kardigánt szeretnék köttetni, az lenne a kérdésem, hogy egy kb combközépig érő darabhoz mennyi fonálra lenne szükségem? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 8. 15:44
:P
2011. okt. 8. 15:44
sőt a szemeket is leszámolhatod :D
2011. okt. 8. 15:44
kilós boltban biztos találsz megfelelő hosszúságút ami rád való, aztán azt méresd meg
8. f303be5590 (válaszként erre: 2. - Orsyka1214)
2011. okt. 8. 15:43

hosszúnak hosszúnak


aztán milyen hosszúnak :D


és mekkora a kerületed? :D

2011. okt. 8. 15:05
Szerintem érdemes először egyeztetned a kötőnővel, hogy milyen fonalból szeretnéd és aztán szétnézni a vaterán vagy a teszvesz-en . Ott is nagyon szép fonalak vannak és néha a bolti ár töredékéért adják.
2011. okt. 8. 13:52
Köszönöm a válaszokat!Honnan tudnék viszonylag olcsó áron fonalat beszerezni?Érdemes vaterán nézelődni vagy inkább menjek el személyesen ilyen jellegű boltokba?(pécsi vagyok)
5. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Orsyka1214)
2011. okt. 8. 12:25
35 dkg-tól 1,5 kg.ig bármennyi lehet. Függ a fonaltól, a kötőtű vastagságától. Kötöttem már 35 dkg-ból leheletvékony kardigánt és kötöttem anyósomnak több mint 1,5 kg-ból vastag , gyapjú kardigánt. A kötőnő tudni fogja.
2011. okt. 8. 12:14

Zsazsanéninek igaza van, az édesanyám kötőgéppel kötött, de a szoknyákat és a hosszú kardigánokat kibélelte, mert ha leülsz kifenekesedik. Ha kézzel kötik a kardigánt egy átlagos alkatra ( 170/75 kg)

4-es kötőtűvel kb 4,5-es fonalból kell 1,5 kg fonal legalább, de ez függ attól, hogy milyen fazont akarsz. Mennyire legyen testhezálló. stb. É úgy szoktam kiszámolni, hogy az adott fonalból kötök egy 15 szemes kb. 10 cm-s darabot és lemérem. A méretekből ki tudom számolni, hogy mennyi szemre kezdjem és milyen hosszúra kössem, ami kb hány sor. Így kb. tudom mennyi fonal kell.

2011. okt. 8. 11:49
Aki megköti az kb. tudja,hogy milyen méretre mennyi fonal szokott elég lenni.Függ a fonal vastagságától is,meg a kötőtű vastagságtól is.
2011. okt. 8. 11:47
*eléggé magas vagyok,174 cm kb,úgyhogy hosszúnak kell lennie.
2011. okt. 8. 11:46
Sziasztok!Kardigánt szeretnék köttetni, az lenne a kérdésem, hogy egy kb combközépig érő darabhoz mennyi fonálra lenne szükségem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook