Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sziasztok! Van köztetek olyan aki vízallergiától szenved? Esetleg hallott már erről a betegségről... fórum

Sziasztok! Van köztetek olyan aki vízallergiától szenved? Esetleg hallott már erről a betegségről... (tudásbázis kérdés)


2011. jan. 30. 22:18
Jaj az nem jó...most mennem kell, mert még megakarok nézni egy filmet. De csütörtökön mindenképpen írok, hogy mit mondott a bőrgyógyász, hátha ad valami jó tippet, ami segít. További szép estét! :)
21. a0c1361e44 (válaszként erre: 20. - Fülemüle01)
2011. jan. 30. 22:08
1 gyerekem van és sajnos néhányat megörökölt tőlem, remélem nem lesz annyira gáz neki mint az enyém:)
2011. jan. 30. 22:07
:( hát nagyon sajnállak, de látom szerencsére tudsz mosolyogni a bajaidon...és együttélni velük. Gyerekeid vannak? Ha igen ők is ilyen allergiára hajlamosak?
19. a0c1361e44 (válaszként erre: 18. - Fülemüle01)
2011. jan. 30. 21:52

Meg kell tanulni vele együtt élni:)

Nekem is változnak az allergiáim. Gyerek koromban volt fehérje, eper és a viz. Majd később jött a többi. de mire rájöttek....Aztán kaptam egy pár listát, hogy mit kerüljek, mit ne hordjak, használjak. Már rutinos vagyok.:) Még az a szerencse, hogy az orrfolyásosból kimaradok:) Bár a porra gyanakszom, de nincs kedvem megtudni:)

2011. jan. 30. 21:23
nekem nincs ennyi sok allergiám. Amiről tudok, az a víz, a tejfehérje és a penész. De lehet csináltatok ismét egy tesztet, mert ez sajnos mindig változik. :S Hát most nagyon beparáztattál. Elég fejben tartanod, hol ihatsz vizet, hol pedig nem... :(
17. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - Fülemüle01)
2011. jan. 30. 21:20

Igen, herpesz szerű. Mondjuk ez függ, hogy milyen épp az immunrendszerünk. Legalábbis a bőrgyógyászom ezt mondta, amikor észrevette, hogy lanolinos krémet használok:) Ugyanis a lanoilinra is allergiás vagyok. Azt mondta, hogy most biztos jó állapotban vagyok, azért nem lettem kiütéses.

A XV. IV. és XVIII. kerületi vizet birom, de a munkahelyemen Zuglóban nem ihatok vizet:)

2011. jan. 30. 21:16
Azért mert ők nem szeretnek fürdeni! :) nekem még ilyen nem volt. Akkor úgy látszik félelmem nem alaptalan. Ezek ilyen herpeszszerű sebek? vagy hogy képzeljem el?
15. a0c1361e44 (válaszként erre: 13. - Fülemüle01)
2011. jan. 30. 21:08
Tudnék róla mit mesélni:( És még nap allergiám is van. Mindenképp kiütésesnek kell lennem. Nem telhet úgy nap el, hogy ne jöjjön ki valami rajtam. Sajnos vannak tartósabbak is. A legújabb szerzeményem a mogyoró allergia. Néhány hónapja ettem sós mogyorót, valamint benyomtam még egy zacskó mogyorós cukrot is. Másnap reggel arra keltem, hogy tiszta kiütés vagyok. Na akkor 1 hétig kellett szednem gyógyszert, mert egyébként megőrültem volna a viszkedéstől.
14. a0c1361e44 (válaszként erre: 10. - Fülemüle01)
2011. jan. 30. 21:05

De, nagyon ritka. Én még sosem beszéltem olyannal, mint amilyen én vagyok:)

Most tusoltam épp. Neked is vörös lesz a szemed is? A teljes szemfehérjém véres lesz. Ez is kb. fél óra alatt múlik el.

13. Fülemüle01 (válaszként erre: 12. - F1fee9d062)
2011. jan. 30. 21:03
:D hát igen, tényleg elég hihetetlenül hangzik ez az allergia, de sajnos létezik. :S és elég rossz, főleg nyáron strandszezon...
2011. jan. 30. 20:59

Azt hittem, hülyéskedtek, mikor láttam az ajánlót!!! Nekem ezer allargiám van/volt, de ez... gáz!!! Vagyis víííííííz!

Tudok olyan készüléket, ami kiveszi az össz oldott anyagot a vízből, ebből van teljes háztartást ellátó méretű is, de van olyan is, ami csak napi 120 literre képes max. De ez utóbbi viszont igazán elérhető áron legalább...

Hát, gyógyszert nem szednék, én sem, viszont engem homeopátiával kezelnek az allergiáimmal, és nagyon reményteljes!

11. Vikianya (válaszként erre: 2. - Fülemüle01)
2011. jan. 30. 20:36
nekem is van, de nem vészes
2011. jan. 30. 20:28
Akkor úgy látszik ez az allergia azokat veszi elő, akik amúgyis gyengék ilyen szempontból. valahol azt olvastam, hogy nagyon ritka betegség. De ezekszerint sajnos annyira mégsem. :(
9. a0c1361e44 (válaszként erre: 8. - Fülemüle01)
2011. jan. 30. 20:18

Nekem is sok bajom van a bőrömmel:) Mindenre allergiás vagyok gyerek korom óta:)

Nagyon kell figyelni, hogy mi ér hozzá a bőrömhöz, mivel mosakodok, milyen szinű a ruhám, cipőm, fém ne legyen rajtam, a hajam ne érjen az arcomhoz, stb. A szülésem óta pedig még fokozódott is.

8. Fülemüle01 (válaszként erre: 7. - A0c1361e44)
2011. jan. 30. 20:13
Tejszín? még jó, hogy a tejfehérjére is allergiás vagyok! :D Kiskorom óta van, de most kezdett el igazán foglalkoztatni, még csak a háziorvosomnak mondtam, ő antihisztamint írt, ami használt is, de igen én is féltem a májam. Most csütörtökön megyek bőrgyógyászhoz, megkérdezem erről is. Sajnos nagyon sok bajom van a bőrömmel amúgyis. És neked régóta tart?
7. a0c1361e44 (válaszként erre: 6. - Fülemüle01)
2011. jan. 30. 20:09

Igen, csalán szerű kiütés, ami elmúlik, hol hosszabb, hol rövidebb idő alatt. Azt mondta a bőrgyógyászom, hogy az arcomat tejszinnel mossam:)

Igen, gyógyszerrel lehet kezelni, de ki tudja mit tesz az ember májával.

Igy marad a várakozás:)

Neked most kezdődött? Mit javasoltak?

6. Fülemüle01 (válaszként erre: 4. - A0c1361e44)
2011. jan. 30. 20:06
az antihisztaminok végülis javítanak kicsit, na de ki akar egész életében gyógyszert szedni... :S
5. Fülemüle01 (válaszként erre: 3. - Trixxxi0918)
2011. jan. 30. 20:06
Szemölcsszerű? nekem nagy vörös csalánkiütések vannak, ami 1-2 óra múlva elmúllik. Lehet akkor többfajtája is van...:(
2011. jan. 30. 20:04
Nekem van ilyenem, de sajnos nem lehet ellene tenni. Vannak jobb időszakok és rosszabbak.
2011. jan. 30. 20:01

Szia!


Igen, nekem volt kiskoromban ilyen betegségem.

A hajlatokban, konkrétan a hónaljamnál kb. 30-40 ilyen szemölcs szerű hólyagok voltak, amiket kiskanállal 8orvosi) kiégettek mint a szemölcsöt, utána egy napig nem érhette víz. Azt mondták kinövöm és ki is nőttem...

2011. jan. 30. 19:59

Aquagen urticaria - Vízallergia


Az aquagen urticaria, más néven vízallergia az érintettek számára lehetetlenné teszi, hogy elmerüljenek egy finom forró fürdőben, élvezzék a frissítő zuhanyt vagy ússzanak a tengerben. A betegek számára még az izzadás is fájdalmas kiütéseket okoz.


Az állapot a fizikai behatásokra létrejövő kiütések csoportjába tartozik, egyes esetekben allergiaként utalnak rá, bár annak legtöbb formájától eltérően hisztamin felszabadulásával nem jár. A tünetek alapja a nem-desztillált vízben található ionokra való túlérzékenység. Az érintettek bőrén a víz rendszerint 15 percen belül megjelenő kiütéseket okoz, amelyek akár két órán keresztül is megmaradhatnak

2011. jan. 30. 19:59
Sziasztok! Van köztetek olyan aki vízallergiától szenved? Esetleg hallott már erről a betegségről...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook