Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szexuális szabadság fórum

Szexuális szabadság (beszélgetős fórum)


2018. márc. 28. 14:21

[link]


Maslow piramisa. Ebben minden benne van, a szükségleteket tekintve.


A szexuális szabadság számomra azt jelenti, hogy az egyén a szexuális vágyait a szexuális beállítottságának maximálisan megfelelve kiélheti, élvezheti, természetesen másnak nem ártva ezzel semmilyen módon. Itt egy felmerülő kérdés, a látens homoszexualitás. Amikor nem tudja, hogy miért nem boldog és elégedett az ellenkező neművel való kapcsolatában. Ma már nem annyira, de azért vidéken még most is elítélik a homoszexualitást :(

19. oneman (válaszként erre: 1. - Lewisc)
2018. márc. 28. 10:12
Számomra a szexuális szabadság azt jelentené, hogy aki ilyen szempontból szimpatikus számomra azzal szexelhetek. Ez azonban nincs így, mert általában erre nincs mód. Nem úgy hogy azonnal a parkban, vagy a jogi szabályokat nem betartva, hanem egyáltalán. Azonban nem tudom eldönteni ki az aki nem tiltakozna ellene, nincs rá lehetőség, stb., tehát különböző korlátok miatt nem érezhetem magam szabadnak ezen a téren.
18. gribedli*** (válaszként erre: 15. - F.frezia)
2018. febr. 19. 12:41

Mondjuk a szexuális szabadság nem azt jelenti, amit itt leírsz:DDD


De ha valakinek az a fantáziája, esetleg az is lehet, hogy neki azt.


Jessica inkább azt írta, hogy sokan nem élik szabadon a szexualitásukat azért mert attól félnek, mit gondol a másik. Hálószobán belül sem élik, mert túl sok a korlát és a gátlás bennük. Vagy épp nem megfelelő a partner.

17. f.frezia (válaszként erre: 16. - Vándor69)
2018. febr. 18. 16:46

Igen.. :) és túl kicsi a kerítés!


De igazad van. Ezért mondom azt, hogy nem vagyunk szabadok. Semmilyen téren. És ez egyáltalán nem baj!

16. vándor69 (válaszként erre: 9. - F.frezia)
2018. febr. 18. 15:18
Aki megszegi a szabályokat, törvényeket, átlépi a korlátokat, az állat? Mert akkor nagyon sok állat él a Földön. :)
15. f.frezia (válaszként erre: 12. - Jessica32)
2018. febr. 18. 12:34

Igen, magánügy!

Én azokról a korlátokról beszélek, hogy nem fogok belemászni a párom szájába a vonaton, nem húzom le a sliccét és veszem elő a farkát egy parkban stb. Mert nem vagyok ösztönlény, nem teszem azt ami épp az eszembe jut.

A szexuális szabadság a hálószobára korlátozóik.. na jó, meg 1-2 más helyre. Ennyi..

14. gribedli*** (válaszként erre: 12. - Jessica32)
2018. febr. 18. 12:25
Egyetértek! Magánügy, de azon belül bármi belefér:)
13. 61e75fb84c (válaszként erre: 12. - Jessica32)
2018. febr. 18. 12:03

irigyellek! :)

en is igy eltem. Aztan ferj, terhesseg...ferj felt felem sem nez..igy gombolyodo pocakkal ugy h o elhatarolodik hogy legyek szabad??

2018. febr. 18. 11:59

A szex szerintem akkor jó, ha az ember ösztönlény módjára csinálja, mert az ösztönből fakad. Ha azzal foglalkozom közben, hogy korlátokat állítok magam vagy a partnerem felé, mert más mit szólna, akkor nem tudom elképzelni, hogy lehet egyáltalán jó. Én szeretek ösztönlény lenni :)

Nem is érdekel, más mit gondolna arról, hogy én mennyire élem szabadon a szexuális életemet és hogyan. Ez magánügy.

11. f.frezia (válaszként erre: 10. - VersEmber)
2018. febr. 17. 06:57

Ez igaz! :)

A saját korlátok nem számítanak, mert saját döntés, akkor szabad vagyok! :)

10. VersEmber (válaszként erre: 9. - F.frezia)
2018. febr. 17. 02:39

"Én nem érzem magam szabadnak és ez így van jól."


:)

Ha neked ez így van jól - akkor már szabad vagy! :)

Mert a szabadság éppen az, hogy neked jó legyen.

2018. febr. 16. 03:40

Én nem érzem magam szabadnak és ez így van jól.

Az élet minden területén vannak szabályok, törvények, korlátok, vallások, mindennek megvan a maga helye és ideje, így a szexben is jó esetben, mert nem vagyunk állatok.

Így gondolom..

8. a.manus (válaszként erre: 3. - Gribedli***)
2018. febr. 15. 13:11
Nekem csak egy fontos szükségletem van, a szex, enni és inni csak azért szoktam, hogy kiélhessem a szexuális szabadság adta lehetőségeket...:)
7. andi6020 (válaszként erre: 6. - Gribedli***)
2018. febr. 14. 23:19
Na ugye :D
2018. febr. 14. 22:28
Ja, bocs, a testi épségünk védelme is elsôdleges, vagyis az ölés pl nem ösztön, hanem eredetileg azért öltünk, hogy életben maradjunk, védjûk a saját épségünket.
5. gribedli*** (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2018. febr. 14. 22:25

De nagyon is. Azért dolgozunk, hogy legyen fedél a fejünk felett és legyen kajánk, és a harmadik legfontosabb ösztön a szex mert szaporodnunk kell.


Más kérdés, hogy ma már nem szaporodunk annyira de maga az ösztön még bennünk van, szóval csináljuk:D


Vannak még más ösztöneink is, de ezek már másodlagosak, pl alkotni valamit vagy örülni/barátkozni, meg ilyenek, de az élet maga a 3 elsôdleges szükséglet körül forog. Aztán persze nem szokás ennyire kimondani, de ettôl még így van.

4. andi6020 (válaszként erre: 3. - Gribedli***)
2018. febr. 14. 22:15
Remélem, hogy azért ez nem így van.
3. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Lewisc)
2018. febr. 14. 22:12
Elég komplex lenne erre részletesen válaszolni, de ha az a kérdês, hogy ki mennyire êli szabadon a szexualitását, részemrôl igen a válasz. Nem is teljes az élete annak, aki nem meri, vagy nem hagyják szabadon megélni, lévén, hogy az evés, alvás mellett a harmadik legfontosabb szükségletünk a szex. Az összes többi dolgot, amit teszünk az életben, ennek a 3 dolognak a kielégítésére tesszük.
2018. febr. 14. 14:03
Travikra gondolsz?
2018. febr. 14. 11:32
Mit jelent számodra a szexuális szabadság? Érezheti magát az ember szabadnak?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook