Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szexuális felvilágosítás, milyen korban és hogyan? fórum

Szexuális felvilágosítás, milyen korban és hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2
2. bige
2007. ápr. 8. 10:45

az én lányom még nem volt 7 éves / évvesztesként óvodába járt/, amikor hazajött a szomszédból, és boldogan újságolta, hogy a Lívia elmagyarázta neki mi az a dugás.

hát, egy pillanatra megfordult velem a világ. mivel a testvérével voltam terhes - azt tudta, hogy hogyan születik a baba, de hogy hogyan "készül" azt nem.


az első reakcióm az volt, hogy dugni a kutyák szoktak az utcán, én erre egy kifejezést ismerek: az a szeretkezés.

szerintem vegyétek elő a könyvet- nem ismerem, de ha benne van ez a rész, akkor közösen olvasgassátok végig. Ha abban nincs benne- akkor vegyetek kifejezetten erről szóló képes könyvet. Én fontosnak tartom, hogy mindenképpen Tőled tudjon meg dolgokat, ne félinformációkból, butaságokból építkezzen a barátok elmondása alapján.

nekem a nővérem , akiknek 5 gyermeke van azt mondta, hogy mindig csak arra válaszoljak, amit a gyerek kérdez, de arra viszont mindig válaszoljak. hát, az enyém kérdezett, úgyhogy rajzolni kellett, hogy hogyan áll fel apuci fütyije. stb.

egy jó könyv mindenképpen átsegít a nehézségen szerintem.

megbeszéltük viszont azt is, hogy ezt mindenkinek a szüleinek kell elmondani, és amiért nagyon büszke voltam - nem is mondott egy szót sem az óvodában erről a témáról.

azóta 18 elmúlt, és amikor beszélni akartam vele - kedvesen rám mosolygott:-)

2007. ápr. 8. 10:17
Tanácsot szeretnék ebben, a számomra most nagyon fontos dologban, kérni tőletek. Kisfiam még csak nyolc éves és későn érő típus, de az osztályában elég érdekes hírek keringenek a gyerek születésével kapcsolatban (kilukad az óvszer és ehhez hasonlók :( ) Pár hete jutalomból választhatott egy könyvet magának és az "Enberi testről gyerekeknek" címűt választotta... Szeretnék neki segíteni, de nem tudom hogyan fogjak hozzá :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook