Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szex- már 9 évesen is?! fórum

Szex- már 9 évesen is?! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
282. LoLiNa (válaszként erre: 276. - 14775640c4)
2008. febr. 18. 18:10
ráeröltetnéd a lányodra azt a lelki terhet, amit az abortusz okoz?! pláne ha ő igenis megakarja tartani?
2008. febr. 18. 17:59
Én 20 évesen estem először teherbe, de azt a babát elvetettem. Alig mertem anyának megmondani, hogy terhes vagyok. Sírva mondtam el. Ő adott pénzt, hogy vetessem el, ha úgy gondolom. Hozzá teszem, akkor már dolgoztam, és 3 éve voltam együtt az párommal, együtt éltünk, albérletben. Soha nem nevelt ilyen téren szigorúan. Mindig tudtam, és mertem is vele ilyen dolgokról beszélni. Pl.8 éves voltam, amikor együtt írtuk meg a szerelmes levelet egy 14 éves fiúnak. Soha nem éltem vissza a bizalmával! 11 évesen kaptam tőle könyvet az első menstruációról, illetve egy szexről szólót, amit direkt tininek szólt. Volt, hogy együtt olvastuk. Eszembe sem jutott a szex, 15 éves koromig. De akkor sem csináltam, először megbeszéltem anyával. Aztán végül is 16 évesen történt meg. Persze, a mai korosztály már más, korábban érik, de....Nem értem.
280. M_Marcsa (válaszként erre: 279. - Mona82)
2008. febr. 18. 17:45
Sztem is lehet irányítani a gyermeket, a neveléssel. Csak, ha a szex mellett dönt, amihez, ugye, joga van, akkor a gyerekhez is joga van.
279. mona82
2008. febr. 18. 17:41
Felháborít,hogy egyes szülők mit megnem engednek.Most vagyok 26 éves. Még nincs családom, de ha lesz is ilyesmire biztos,hogy nem fogom nevelni. Én 19 évesen vesztettem el a szüzességem, lehet sokan régimódinak fognak tartani, de nem maradtam le igy sem semmiről.Persze kell beszélgetni a gyerekeknek már korábban ilyen dolgokról, de nem szemet hunyni a dolog felett,hogy ez teljesen normális,mint ahogy egyes szülők teszik.Bár nem vagyok az abortúsz híve,de az biztos nem engedném meg,hogy egy 14 éves döntse el,hogy mi lesz. Ez szerintem a neveléstől függ.
2008. febr. 18. 17:35

Egyet nem értek.

Miért kell oldalakon át fosolni, elemezni egy fiatal lányt, aki vállalta a gyerekét???

Ő döntött így, az ő élete, közünk hozzá???

Minden elismerésem az övé. Bátor igazán.

Hogy ki hibázott? Nem erről van szó.

277. 14775640c4 (válaszként erre: 276. - 14775640c4)
2008. febr. 18. 17:06

és nem elfordulok tőle ....

(ez lemaradt)

276. 14775640c4 (válaszként erre: 275. - Borcsa)
2008. febr. 18. 17:06

igazából itt a szülő vagyis az anya hibázott a legtöbbet

én a helyében tuti grabancon fogtam volna édes lányom és ugy küldtem volna abortuszra mint a huzat

és ha még tovább megyek akár még abba is belementem volna hogy a fiuval szépen kifizettetem a felét :((

mert ha nem megy a per megrontásért

aztán gyogyszer a gyereknek valami fogamzásgátlási módszer aztán ennyi

én igy tennék ha a lányomról lenne szó

275. Borcsa (válaszként erre: 271. - F2c6cf70f2)
2008. febr. 18. 17:00
Nem győzöm elégszer mondani, hogy én sem támogatom a 15 évesen való szülést, megdícsérni sem szeretnék senkit ezért. Ettől még azt gondolom, hogy ez a lány igenis vállalta a gyermeket, vele él, ő neveli, valószínűleg elég sok dologról lemond miatta. A többek káráról meg az a véleményem, hogy apuka is jelen volt és bár olvastam, hogy az anyós segít nekik sokat, őt nem ez a lány hozta ilyen helyzetbe, hanem a saját fia. (Én láttam már példát arra, hogy korán jött kisgyereket rendesen, tisztességgel felneveltek. Tudom, hogy sajnos nem ez az átlag és hangsúlyozom nem bíztatok erre senkit!) Ha már meg van a baba, szeritnem felesleges bántani a lányt. Ő próbálja kihozni a helyzetből a maximumot.
2008. febr. 18. 16:54

és bizony akármilyen vaskalaposnak tűnök de aki ehhez még a támogatását adja....

hát nem tudom

273. 14775640c4 (válaszként erre: 272. - F2c6cf70f2)
2008. febr. 18. 16:51

teljesen mindegy itt most kiről van szó

igazából én hiszem azt hogy a lányom nem lesz ilyen hülye

hogy 14 vagy akár 15 évesen ugy maradjon

ha igen akkor sajna én vagyok a felelős mig nem lesz nagykorú tehát én döntöm el mi lesz. sajna ez igy van

és én legyek akármilyen

nem fogom engedélyezni neki hogy megszülje

és ha én igy látom akkor tehet amit akar de nem lehetek akkora felelőtlen hogy 14 évesen vagy 15 évesen kitegyem a gyerekvállalásnak

ugyhogy mehet abortuszra

ha előtte a férjem le nem szedi a fejét

272. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 270. - 14775640c4)
2008. febr. 18. 16:41
Hat bizony en is!Legyen csak minden a helyes idejeben onalloskodas ide vagy oda,a kolkomert en vagyok felelos,amig o el nem eri azt a kort hogy sajatmaga dontson,a sajat felelossegere,es nem a masokera.
271. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 269. - Borcsa)
2008. febr. 18. 16:25
Mit vallalt?Ez nem gyerekvallalas volt hanem egy ostoba dontes tobbek karara.Fejtsuk mar ki akkor,mit jelent az hogy vallalok valamit.1.A felelossegem teljes tudataban teszem,ami egy 14 eves gyereknel meg tavolrol sincs.2.Annak minden kovetkezmenyevel.Egy 14 eves gyereknek foggalma sincs a tettei kovetkezmenyerol,a kozelirol talan igen,de a tavolirol vegkepp nem.Igen,benne van a pakliban hogy jol suljon el,de az igen elenyeszo%.En a lanyomat biztosan lebeszelnem rola a sajat erdekeben.De merem allitani altalanossagban is hogy egy 14 eves kislany szervezete nincs meg felkeszulve a szulesre majdnem minden esetben szovodmenyek alakulnak ki,de ez csak az egyik fele.Agyilag is alkalmatlan a gyereknevelesre,akarmilyen okosnak is latszik amiket irogat.Ahogy irogat abbol nem sok kovetkeztetest lehet levonni azzal kapcsolatban hogy majd idegileg hogy fogja birni a strapat.A sajat tettei kovetkezmenyetol is valoszinuleg ugy fog menekulni ahogy az elethozta kovetkezmenyei elol.Amirol te irtal az olyan ritka mint a feher hollo,es semmi esetre sem tamogatando es dicseretre melto dolog.
270. 14775640c4 (válaszként erre: 268. - F2c6cf70f2)
2008. febr. 18. 16:05
mellékesen ha az én gyerekem járna igy elküldeném abortuszra :(((((
269. Borcsa (válaszként erre: 268. - F2c6cf70f2)
2008. febr. 18. 15:55
Ezzel nem értek egyet! Nem lehet így általánosítani. Attól, hogy valaki ilyen korán vállalt gyereket nem biztos, hogy nem lesz képes megbirkózni a feladattal. Lehet, hogy fel fogja tudni nevelni, szeretetben, jól. LEhet, hogy a lány "jobban jár" ha elveteti, szerintem ő is tudja, hogy a nehezebb utat választotta, de vállalta. Benne van a pakliban az is, hogy az egész jól süljön el.
268. f2c6cf70f2 (válaszként erre: 258. - Borcsa)
2008. febr. 18. 15:45
Igen,mert pofaja az van es nem szegyenli magat,mint altalaban a tinik.Ez normalis naluk.Megmondjak a szuloknek is hogy kussoljatok,semmi kozotok hozza hogy mit csinalok.Nagyon onallosulni akarnak,de a markukat tartjak hogy suska kell erre meg arra,es ha szarba keverik magukat akkor anyuci apuci issza a levet.En meg ugy gondolom hogy nem hozott jo dontest,ha elvetette volna sokkal jobban jar.Egy 14 eves gyerek attol fuggetlenul hogy menstrual es van melle,az nem azt jelenti hogy a szervezete fel van keszulve egy terhessegre.Meg fejletlen a mehe,arrol nem is beszelve hogy a szules igen nagy karokat okozhat benne.Sokkal nagyobbat mint egy ovatosan elvegzett kuret.Persze az sem tanacsos,es nem helyes de ha donteni kell,ilyen korban jobb,mint a gyerek vallalas.Igy csak a szerencsetlenek szaporodnak.A kislany irt az anyjarol hogy az milyen.Na o pont ugyanaz csak pepitaba.
267. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 265. - 14775640c4)
2008. febr. 18. 15:30

Gondolom mindent megtesz majd a gyerekeert es magaert, hogy boldoguljanak.

Ha egy gyerek megszuletett, onnantol nem az a tema, hogy a letjogosultsagat elvitassak, hanem hogy hogyan tovabb, hogy mindenki szamara megfelelo legyen.

En kivanom, hogy ne torjon bele a foga, fiatalon kell olyan dolgokkal szembesulnie, amelyek meg idosebbek szamara is nehezek.

266. Laryan
2008. febr. 18. 15:28

Aha szóval itt vagy Szancseszom,mi meg várunk-keresünk! :))

Ne mérgelődj,inkább gyere nézz be hozzánk is!

mert itt olvasgatom,nagyon pörög a téma.

Na pusz,majd gyere :)

265. 14775640c4 (válaszként erre: 264. - Borcsa)
2008. febr. 18. 15:18

hát ezt nem is vitatja senki :)))

csak nehogy olyan akadály jöjjön hogy a végén beletörjön a foga :)))))

264. Borcsa (válaszként erre: 263. - 14775640c4)
2008. febr. 18. 15:15
Persze nincs garancia arra, hogy ha valaki 15 évesen gyereket vállal az majd tuti jól sül el. Zso hozzászólásaiból viszont azt éreztem, hogy ő minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy így legyen.
263. 14775640c4 (válaszként erre: 258. - Borcsa)
2008. febr. 18. 15:09

lehet de remélem ezt a gyerek is igy látja majd kb 10 év mulva ha esetleg nem ugy alakul az életük hogy jaj de jó hogy megszültél

vagy ő is elfordul a problémáktól mint az anyja tette

2008. febr. 18. 15:06

de a szeretetéhséget ne egy gyerekkel kárpótolja!

én is levágtam ezt hogy egy ugy mondjam árva vagy félárva mit tudom én

de ilyen alapon mert anyu apu utált mindenkinek lehetne gyereke már nem 15 évesen hanem egyenesen 10 évesen nem?

261. 0c97fbb607 (válaszként erre: 260. - 1a50c86bb0)
2008. febr. 18. 14:57

Én biztos vagyok abban,hogy a 9 éves lányom,még barátnőzni,meg tanúlgatni fog és az idejét velünk és a suliban fogja tölteni.Elképzelhetetlennek tartom,hogy egy gyerekre akire odafigyelnek és szeretik,ilyesfajta törődést igényeljen ilyen fiatalon.

Szerintem ez csak akkor lehetséges,ha a szülei nincsenek a kislány mellett,azt hiszem,ez amolyan törődés pótlék lehet,bát megmondom őszintén én még nem találkoztam 9 éves kislánnyal aki már elkezdte volna ezt.

Valószínű,hogy a gyerek ,férj ,ilyen fiatalon is a törödés hiányát,és a szeretet éhséget jelzi.

Jó példa erre a mostani,vajon mennyire szerethették zso-t,ha azóta mióta ez kiderült ,se rá se az unokájukra nem kíváncsiak?

2008. febr. 18. 14:50

Nekem teljesen mindegy, ki vagy kinek a gyereke mikor kezdi.

Azt viszont tudom, ha a 9 eves lanyomnak (ha lesz egyszer) mar a szajaban fog jarni valami vagy 15 evesen felcsinaljak, kitekerem a nyakat, mar ha a ferjem nem fogja elobb megtenni, mint en, es egymasnak is adhatunk 1-1 hatalmas pofont.

259. Laryan
2008. febr. 18. 14:48

De hogy én is hozzászóljak a témához(az 1hsz-hez)!!!!!!!!!!!!!!!


Sajnos ,hogy már itt tart a világ,elég szomorú.9 évesen szex és utána meg gyerek?Könyörgöm!!!

258. Borcsa (válaszként erre: 249. - F2c6cf70f2)
2008. febr. 18. 14:48
"Neked csak pofad van de az hatalmas!" Ezt pl. tőled idéztem. Azt hiszem nem szeretném, hogy nekem ess, ha az még durvább. :D A 14 éves fruska terhes lett, mindenképpen döntenie kellett, vagy úgy, hogy megszüli, vagy úgy, hogy abortuszra megy. Én úgy gondolom, hogy ebben az esetben jobb döntést hozott, mintha elvetette volna.
2008. febr. 18. 14:45

Amíg valaki büszke arra, hogy ilyen fiatalon kezdi, addig csak rosszabb lesz a helyzet e téren.

Nem tartom helyesnek, és sajnos megoldást sem látok. Szerencsére azért még nem ez az általános. Viszont, ha mindenki szemet húny felette, akkor évek kérdése, és lehet.

De nem feltétlenül az abortusz a megoldás a problémára. És hiába büntetik törvényileg a lilomtiprást, ha bárhonnan bárki hozzájuthat bármilyen szexuális tartalmú anyaghoz. Ja, és még büszkék is a szereplők a teljesítményükre.

A gyerek fel sem fogja, hogy helytelen dolgot tesz.

Pedig nem véletlenül van a 18-as karika. Persze megkérdem, hogy minek, amikor nem csak nézik, hanem már csinálják is.

256. Laryan (válaszként erre: 255. - 14775640c4)
2008. febr. 18. 14:45

Aha szóval itt vagy Szancseszom,mi meg várunk-keresünk! :))

Ne mérgelődj,inkább gyere nézz be hozzánk is!

mert itt olvasgatom,nagyon pörög a téma.

Na pusz,majd gyere :)

255. 14775640c4 (válaszként erre: 254. - 0c97fbb607)
2008. febr. 18. 14:42

én nem mondtam hogy helyeseled de azt sem hogy minden csak ugy jó ahogy én csinálom

én csak nem értek vele egyet

szerintem ez nem baj

mint ahogy mindennek megvan az ideje szépen sorban, igy ennek is

de ez csak vélemény

nem igy akarom,

mint ahogy a gyereket is legelőször nem járatni akarod hanem megvárod hogy szépen mindent megcsináljon a maga idejében

254. 0c97fbb607 (válaszként erre: 253. - 14775640c4)
2008. febr. 18. 14:36

Néha úgy érzem ,hogy gyerekkel beszélek....húúú

Senki nem helyeselte,a 14 évesen szülést.

253. 14775640c4 (válaszként erre: 250. - 0c97fbb607)
2008. febr. 18. 14:30

nem erről van szó mindenki azt csinál amit akar de egy bizonyos határig

pl ne szüljön valaki 14 évesen

mint ahogy ne is drogozzon

de nem azért mert én tettem vagy nem tettem

hanem mert nem igy működik

ha mindenki mindent megtehetne amit akar kortól nemtől függetlenül mi lenne itt?

ha már igy járt csinálja...

csinálja de attól még nem kell helyeselni

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook