Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szétválás és gyermektartás fórum

Szétválás és gyermektartás (beszélgetős fórum)

24. Poklos
2010. szept. 2. 22:02

Köszönöm az eddigi válaszokat és a támogatást! Nem, nem voltunk házasok és a ház nem a mi nevünkön volt, mivel volt apósom telkére lett építve, így az egész telek és minden ami rajta van, az ő nevén van (én legalábbis így tudom). Teljesen még ki vissza sincs fizetve senkinek annyira hirtelen mentünk szét.

Hát mióta a lányom megszületett azóta már csak nagyon nagyon ritkán iszom, otthon ülök vele, nem csavargok egyáltalán, előéletemre persze nem tudom lehetne e hivatkozni, hát most vagyok 19 éves nyilván korábban eljártam szórakozni mint majdnem minden kamasz, ezzel nem tudom mennyire érvelhetnek.

Tényleg köszönöm a válaszokat nagyon sokat segítetek :)

23. Sicike (válaszként erre: 7. - Poklos)
2010. szept. 2. 13:51

Nyugi.

Már,bocsi,most már szólnom kell.

Először is nm egyszerű esetek az exedék,sajnállak,de ha tudod ne hagyd magadat.

A gyermeket nem vehetik el az édesanyjától.

Ahhoz nagyon súlyos dolgoknak kellene lenni.... ha az anya alkoholista,drogozik,veszélyezteti a gyermeket stb.....

A másik.Éppen ezért kell bíróságra vinni a dolgokat,mert ahogyan olvasom velük nem lehet megegyezni.

Legyen papír mindenképpen a láthatásról és a gyermektartásról is többek között.

Éa ha sokáig háborognak és műsoroznak,akkor még a láthatás beszüntetését is ha károsan viselkednek a gyermek fejlődését akadályozva.

2010. szept. 1. 19:56
A picit csak akkor tudnák elvenni ,ha bizonyíték van rá hogy alkalmatlan vagy anyának(iszol,csavarogsz,elhanyagolód a babát stb)a védőnőt pedig megkérdezik hogy mi a helyzet.Az ingatlan ügyében teljesen mindegy hogy ki mennyit adott bele ,ha a ti neveteken van a fele téged illet.Az ingósággal kapcsolatossan pedig ha senki nem tudja bizonyítani hogy ő vette ,akkor lehet hogy az is feleződik ezt sajnos nem tudom ,majd a bíróságon eldől gondolom ! A gyerektartás az mindenképpen jár ,ha nincs bejelentett munkahelye ,akkor az állam fizeti és később majd vonja tőle.(A hugom most per pillanat 10000 ft-ot kap a államtól)Mindenképpen kérd mindennek a felét,talán szerencséd lesz és a károd egy része megtérül.Minden jót kívánok !!!!
21. 2cb29de033 (válaszként erre: 15. - Poklos)
2010. szept. 1. 19:21

Ne foglalkozzz a haragjukkal, ha bizonyítani tudod, hogy a bútorokat ti vettétek... ha sajnos nem tudjátok bizonyítani, akkor a rendőrség sem fog tenni semmit. :(

amúgy meg a gyerektartással kapcsolatban csak helyeselni tudom az előttem hozzászólók válaszait.

20. 2cb29de033 (válaszként erre: 7. - Poklos)
2010. szept. 1. 19:19
Hogy tudnák elvetetni??? Csak akkor, ha nem megfelelő körülmények között, és nem megfelelően neveled a kicsit!
19. lisa65
2010. szept. 1. 15:01

Először is ne légy megijedve!

Tessék a bírósághoz fordulni, mert ugyan nem irtad, hogy házasok voltatok -e az lényeges dolog, hogy ha tudod bizonyitani, hogy Anyukád vette akkor a biróság megitéli és oda kell, hogy adják, ha meg házasok voltatok, akkor közös, de akkor minden közös, kétfelé kell osztani, tehát még a házat is, vagyis ki kell, hogy fizesse neked a részedet a házból.


Ha az apa apasági vizsgálatot kér, hát hagy fizessen, legyen ez az ő baja, ha Te tudod biztosan, hogy övé a gyermek, akkor nem kell izgulni semmin.


A gyerektartást is biróságon kell kérned és visszamenőleg is megitélik! Menj be a gyámhatósághoz és kérj tőlük segitséget, akár még jogi segitséget is tudnak adni!

18. Poklos
2010. szept. 1. 11:53
Hát igen sajnos legrosszabbat kihúztam. Volt apósom kérdőjelezi meg, hogy a fia lenne az apa, de az exem elismerte anno és a nevére is vette. Én nem tudtam ez hogy működik, de akkor mostmár értem :)
17. Tamianyu (válaszként erre: 15. - Poklos)
2010. szept. 1. 11:39

Jól beleválasztottál Te szegény....

Pitiáner iq bajnok egy banda lehet...

16. Tamianyu (válaszként erre: 13. - Poklos)
2010. szept. 1. 11:35

Miért csináltatna a bíróság apasági vizsgálatot?

Ezt az esetben végzik,ha kérdéses az apaság.

És ha így van,akkor addig gyt tartást sem lehet kérni amíg be nem bizonyosodik.De ezt egyébként sem a bíróság kéri,hanem aki kételkedik.Ha az apa nem ismeri el sajátjának a gyereket,akkor ő,és ő is fizeti.De gondolomnálatok elismerte nem?Hiszen nem újszülöttről van szó.A bíróság nem mónika shov,ahol idióták kedvéért bohóckodnak a vizsgálattal az állam költségére.

15. Poklos
2010. szept. 1. 10:52
Arra nincs tanúm, mikor nekem mondta mert telefonban mondta, de másnak is mondta már úgyhogy így közvetve akad, hanoztatták ezt már nem csak nekem. Nem ijedtem meg tőle, csak nem tudom hogyan lenne a leghelyesebb. Nem akarom magamat sem emghurcolni a gyereket sem. Idáig megpróbáltam volna vele kompromisszumra jutni, mert ő hangoztatta, hogy maradjon meg a jó viszony, ne köpködjünk egymásra, már a fuvaros is oda volt rendelve ma reggel 8-ra, nemis értem, hogy miért kell nekik szándékosan beleköpni a levesbe meg provokálni. Rendőrséget felhívtuk, a bútorokkal kapcsolatban, hogy mit lehet ilyenkor tenni, dehát csak a feljelentés van. Be tudjuk bizonyitani, hogy anyám vette a bútorokat és rendőrök jelenlétében lehet elhozni a bútorokat, dehát a haragjuktól is tartok.
14. Tamianyu (válaszként erre: 11. - Poklos)
2010. szept. 1. 10:47
Nem kell tőlük megijedni,ez a legrosszabb amit tehetsz.Jobb ha nem beszélsz nem találkozol velük.A kicsi apjával is csak a bíróságon,a családjának semmi köze hozzád.Meg sem hallgasd őket.Ha fenyegetnek azt meg vetesd jegyzőkönyvbe,és igyekezz tanúkat szerezni.Habár szerintem az efféle felesleges huzavonának semmi értelme.Egyedül a kisgyerek a fontos,hogy rákényszerítse a bíróság a kötelességei teljesítésére.
13. Poklos
2010. szept. 1. 10:41
Állítólag a bíróság apasági vizsgálatot is fog csináltatni, aminek a költségét az apával fizettetik ki, hogy ha valóban az övé a baba. Ennek az árától is tart még az exem, mivel tudja ő is, hogy az övé. Ha fiú lenne sem kéne jobban hasonlítania rá.
12. 00495ec28d (válaszként erre: 11. - Poklos)
2010. szept. 1. 10:35

Ne aggódj!!!Egyáltalán!!!

A bíróságnak nem számít az olyan,hogy hol voltál tanú,vagy esetleg kinek milyen az előélete....

A múlt nem tartozik a tárgyhoz,nem határozza meg ki milyen anya...

Semmi esélyük,fenyegetések,de csak üres szavak,nem lehet belőle bajod!!!

Nem adhatják állami gondozásba...ez hülyeség!!!

11. Poklos
2010. szept. 1. 10:32
Nekik nem kell a gyerek ők állami gondozásba adatnák, apósom érve hogy ellenem 5 vádpontban indítottak eljárást testi sértés rablás meg még kitudja micsodák. Idáig jártam bíróságra egy ügy miatt, amire ő annyira kiváncsi volt hogy egy korrupt rendőr cimborájától lekérte az adataimat és ezt kombinálta ki. Én csak tanúként voltam beidézve. Ezenkívül még előéletemre akarnak állítólag hivatkozni, de előéletemben sem tettem semmi olyat, amiért ne lehetnék anya..
10. 00495ec28d (válaszként erre: 8. - Tamianyu)
2010. szept. 1. 10:26
Jogalapuk az meg van a gyermekelhelyezés indítására,de nemhinném,hogy bármi olyan érvük létezne,ami miatt neki ítélnék a gyermeket.Főleg hogy ráadásul kislány is!
9. 00495ec28d (válaszként erre: 1. - Poklos)
2010. szept. 1. 10:24

A gyermektartás díj összegét bírósággal meg kellene határoztatni,mivel van állítólag bejelentett munkahelye,így letiltással kérheted a pénzed,ha nem fizet!!!Ez alól csak akkor bújhat ki,ha feketén kezd dolgozni...de attól még adós marad.

Fizu 20%-a a megítélt összeg általában,és 6 hónapra visszamenőleg is kérheted,ha eddig nem fizetett,meg is fogják ítélni!!!!!

Szerintem én indítványoznám a vagyonmegosztást is,de oda ugye mindent bizonyítani kellene ki mit hogyan adott,papírok híján nem hiteles a dolog.

8. Tamianyu (válaszként erre: 7. - Poklos)
2010. szept. 1. 10:15

Ne foglalkozz a fenyegetésekkel!Vidd bíróságra,és ezt is add elő,hogy mivel fenyegetnek.Fizetni sem akar,de a gyereket elperelné...ugyanmááááár!!!!

Nehogy megijedj!Köteles fizetni,nemcsak gyerektartást,de minden egyéb költség felét is!

2010. szept. 1. 10:09
Engem azzal fenyegettek, hogy ha bíróságra viszem a gyerektartást akkor elvetetik tőlem a gyereket. Ezt hogyan érhetik el? Van ilyen??
2010. szept. 1. 10:05

Nem csoda,ha anyukád neheztel,hiszen ez egy meggondolatlan elkapkodott dolog volt,és ha nem tudjátok vissza szerezni a bútorokat akkor elég kár érte Őt.Szerintem ezt is csak peres úton tudjátok intézni,ami nem biztos,hogy megéri.

A kisgyerek ügyében pedig timi1979 tökéletesen leírta mi a teendő.A bíróság elsősorban agyerek érdekeit fogja szem előtt tartani,hogy Őt el kell tartani,és ehhez mindkét szülőnek hozzá kell járulnia(elvileg egyformán).Az nem fogja őket érdekelni,hogy az exednek milyen hitelei vannak.

2010. szept. 1. 09:57
Igen én is nagyon szeretném ezt minél hamarabb lezárni és új életet kezdeni, csak valóban nem két forint volt az a bútor és anyukám nagyon neheztel érte rám
2010. szept. 1. 09:48
Én hagynám a csudába a bútorokat.....mert ha most így állnak a dolgokhoz akkor ez csak rosszabb lesz.JObb minél előbb megszabadulni ettől az egésztől és új életet kezdeni. Gyerektartást pedig bíróságra vinném....kitartást és sok erőt kívánok!!!
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Poklos)
2010. szept. 1. 09:48

Hát, a bútorokhoz, cementhez nem igen tudok hozzászólni.

Gyerektartást, ha esetleg nincs jövedelme, akkor az államtól tudsz igényelni, amit a párodra terhelnek, amint lesz miből levonni.

Az senkit nem érdekel, hogy ő anno akarta-e a gyereket, fizetnie kell, és pont!

2010. szept. 1. 09:47

A bejelentett fizetésének a 20%-át szokta a bíróság megítélni minimum!

Ha nem fizeti önként,akkor a munkáltatón keresztül,levonásra kerül!

Ha akarta a gyermeket,ha nem!Ennek nincs jelentősége,mert az övé és kész!

De ehhez kell a bírósági végzés,mert hiába kéred,valószínű magától nem fogja kifizetni!

A bútorokat nem tudom,hogy tudnád elhozni.Ha nincs tanú,szerintem sehogy!Sajnos....

Ha a bútorok értéke sokkal több mint amit követelnek,akkor talán érdemes kifizetni,ha meg nem...Hát igen,ilyenek a férfiak!

2010. szept. 1. 09:37

Segítséget szeretnék kérni. Megpróbálom minnél részletesebben leírni a helyzetemet és tanácsot szeretnék kapni, hogy mit tehetek a helyzetemben.

Nem rég szakítottunk volt párommal, nem voltunk sokat együtt, csak 2 évet, de egy lányunk született, ő most 14 hónapos. Az apja gyermektartást nem hajlandó fizetni, mondván ő nem akarta a gyereket és az anyagi körülményei sem engedik, több felé van tartozása, két autó lízinget fizet stb.

Az összeköltözést annak idején úgy oldottuk meg, hogy a szülei telkén építettünk magunknak egy 28 négyzetméteres házat. A telken már 2 másik lakás is található, az ő szüleié, és egy amiben a nagymamája él. Az építkezésre a nagymamájátol kapott 400.000 forintot, amit a temetésére gyűjtött, és havi 16.000 forintjával vissza kell neki fizetni. Az építkezés többi költségét kb 600.000 forintot az apja állta, ő azt mondta neki nem kell pénz, a fia dolgozza le neki a szervizében. A lakásba az összes bútort az én anyukám vette, ő ezzel támogatta a közös életünket. Most a különköltözés után, én hazaköltöztem a szüleimhez és mikor szerettük volna a bútorokat alhozni, amiket anyukám vett, volt apósom közölte, hogy nem engedi elvinni, amíg anyám nem fizet neki 40.000 forintot. Előző lakásunk anyám nyaralója lett volna, ha sikerül felújítani, egy emésztőt kezdtünk el először is építeni rá, amibe a volt apósom felesleges tégláit használtuk. Ő ennyivel segített ki minket akkor. (két egyforma nem volt benne, törött, bontott téglák voltak.) Most azt állítja, cementet és sódert is ő fizette ki, amiből betonoztunk anyám telkén. Legjobb tudomásom szerint exem tőlem kért 25.000 forintotsóderre és cementre, én pedig a gyerek után kapott kelengyepénzből fizettem ezt ki neki. Tanúk egyikre sincsenek, de nem áll szándékomban és anyámnak sem mégegyszer kifizetni azt, amit már egyszer megvettünk.

Exem munkahelye egy műanyag újrahasznosító cég volt idáig, jelen pillanatban nem tudom, hogy hol dolgozik. 12 órát dolgozott naponta, de először csak 4-re, majd később 8 órára jelentették be őt. Havi keresete 160-180 ezer forint között volt, most nem tudom mennyit keres.

Kérdéseim többek közt:

Hogy működik a gyerektartás behajtása, ilyen esetben mennyi az a pénz, amit elkérhetek tőle?

Mi történik, ha nem hajlandó fizetni?

Bútorokat milyen módon lehetne elhozni, ha nem engednek be?

A válaszokat előre is köszönöm!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook