Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szervezetünk működése, avagy minek mi az oka és miért? fórum

Szervezetünk működése, avagy minek mi az oka és miért? (tudásbázis kérdés)


15. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 14. - Molyka)
2009. jún. 8. 12:38

Köszönöm, én is gratulálok a Te szakmádhoz. Az előbb elfelejtettem mondani. Nagyon szép szakma.

Szeretnék segíteni, de még csak elsős vagyok félek erről még sokat nem tudok. Annyi biztos, belső sérülése valóban lehet. A kimenetele nagyban függ attól a hát melyik részét érte az behatás, mekkora erejű volt stb. A belső vérzés halálhoz vezet ha nem veszik időben észre, ezért ilyen esetekkor megfigyelésre tényleg kórházba kell menni. Ha olyan jellegű és olyan súlyos akkor nyilván műtét is szóbajöhet, enyhébb pl kötőszöveti bevérzéseknél szerintem nem. Ne haragudj, de sajnos nem nagyon tudom bővebben hogyan kezelik az ilyen ügyeket. Szinte még az alapozásnál tartunk, szakosodni majd utána.

14. Molyka (válaszként erre: 13. - Elfelejtett jelszó)
2009. jún. 8. 11:57
:) Gratulálok hozzá. Lenne egy kérdésem. Anyum pénteken elesett a munkahelyén, a hátával ráesett valami kemény dologra. Fájdogált neki elég rendesen, ma a körzeti azt mondta hogy irány a kórház, mert lehet hogy belső sérülése vagy bevérzése van. Nagyon aggódom! Ez mit jelent? Ha találnak valamit műteni kell, vagy milyen következményei vannak a dolgonak?
13. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 12. - Molyka)
2009. jún. 8. 11:54
Diplomás ápoló szakon tanulok.
12. Molyka (válaszként erre: 11. - Elfelejtett jelszó)
2009. jún. 8. 11:48
Gyógypedagógus vagyok. Ha jól tanultam volna, az orvosira mentem volna, de a többi tantárgy nem kötött le olyan szinten hogy kitűnő bizonyítványt produkáljak. :) Neked, mi a foglalkozásod?
11. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 9. - Molyka)
2009. jún. 8. 11:42

Igen, én is tanultam ezeket. Hasznosak, de ettől sajnos még nem leszünk sokkal okosabbak ilyen helyzetekben. Az alapokat megmutatja.

Folyamatosan tájékozódom minden érdekel az egészségről, betegségről, táplálkozásról, homeosztázisról de mindig rá kell jönnöm mennyi mindent nem tudok még. Nagy álomom az orvosi egyetem sajnos már sosem fog valóra válni. Mi a végzettséged ha megkérdezhetem?

2009. jún. 8. 11:36
Az ilyen megfoghatatlan tünetek mögött állhat egyensúly borulás. Valamilyen szinten biztosan. Lehet ez lelki is, én is úgy éreztem hogy nincs semmi bajom de hidd el vannak a léleknek olyan mélyebb tudatalatti rétegei amiket nem látsz át, de hatnak Rád. Egy rossz élmény, amit nem tudtál feldolgozni pl-. Persze ugyanigy lehet testi oka is, ami még csak tünetekkel jelentkezik de ha nem eszmélsz fel akkor betegségben folytatódna. Ez is egy folyamat. Szerintem is érdemes lenne kineziológushoz fordulnod, vagy holisztikus szakemberhez ahol a testet-lelket együtt tekintik át és együtt kezelik.
9. Molyka (válaszként erre: 8. - Elfelejtett jelszó)
2009. jún. 8. 11:31
Igen. A vicc, hogy tanultam kórtant, anatómiát és pontosan tudom, hogy nem gépek vagyunk, de akkor mi a fene oka lehet annak, hogy felborul a működése a dolgoknak. Nem figyelem magam kényszeresen, a vérnyomásom is rutin vizsgálatok sorozatával derült ki, semmi tünetem nincs és nem is volt soha. A nőgyogyi probléma maost aggaszt, hogy leállt a működésem, vagy csak a gyógyszer nem hat jól...
2009. jún. 8. 11:27
A szervezet pontos müködését néha az orvosok sem igazán értik, el lehet jutni egy bizonyos tudásszintig de még az orvosi egyetem sem garantálja hogy mindenre tudni fogod a választ. Szóval mélyebben nem nagyon érdemes belemenni, mert ebbe bolondulsz bele. És ha nagyon erre koncentrálsz, ha sokáig filózól pszichésen gyártasz majd magadnak tüneteket. És akkor végképp nem fogsz érteni semmit. Még abban sem leszel biztos amiben eddig megingathatatlanul hittél. Végképp összekuszálódik minden.
2009. jún. 8. 11:27

Hát pl. a vérnyomásom. Mindenféle ok nélkül gyakran 170/100 fölé is felmegy.

Aztán. Nőgyógyászati problémák, hormoneredmény mind tökéletes, mégis borul minden.

Amikor elkezdtünk a babával próbálkozni, 28 napos ciklusom volt, uh-gal és laborral is igazolt volt a peteérés. Kaptam gyógyszert, hogy rásegítsünk a peteérésre (meddőségi szakemberrel) és egyre nehezebben érik a petém. Vagyis gyogyi nélkül 14. napra volt megfelelő, gyóygszerrel, nem is akármilyennek meg a 19. napra. Ilyen dolgok történnek és nem tudom hova tenni, de úgy látom az orvosok sem.

2009. jún. 8. 11:22
Én is igy vagyok, az orvosok nem találnak semmit pedig mindenféle panaszom van. A pszichológus szerint árnyalatnyi depresszióm van, azt tanácsolta kapcsolódjak ki, szórakozzak, mozogjak egy kicsit.
2009. jún. 8. 11:20
És milyen tünetek ezek?
2009. jún. 8. 11:20
Az az igazság, hogy minden mindennel összefügg. Olyan ez mint a domino, ha valami borul, borul minden.
2009. jún. 8. 11:20
Tudat alatt bármi lehetséges. Fordulj természetgyógyászhoz, kineziológushoz.
2009. jún. 8. 11:15
Sok olyan dolog történik velem mostanában, aminek semmi logikus magyarázata nincsen. Nem vagyok lelki beteg, nincsenek félelmeim, szóval a pszichém rendben van, mégis produkál a szervezetem olyan tüneteket, amik az orvosok számára is megfoghatatlanok. Kivizsgálások során makk egészséges vagyok, negatív minden leletem.
2009. jún. 8. 11:14
Szervezetünk működése, avagy minek mi az oka és miért?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook