Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerv felajánlás fórum

Szerv felajánlás (beszélgetős fórum)


11. szerelmem1 (válaszként erre: 8. - 6a062297d0)
2009. márc. 31. 12:51
No akkor beszéljünk ..kik is azok jötmentek??-vagy én nem tudok rájönni?....Te kik közé tartozol..hmmmm...?????Ha így gondolkozol akkor nem is vagy humános az emberekkel szemben..Tudod mit?? -nem is kéne a szerveid ...inkább meghalnék....
2008. nov. 18. 09:56
Hat ha mar nekem nincs szuksegem rajuk (meghallnek) tolem adjak masnak..awal legalabb megmentik valaki eletet aki akar meg elni..es tudna elni az en szervemmel..;)
9. fcf0c655e6 (válaszként erre: 2. - 319cd6978b)
2008. szept. 6. 19:47

Itt fel lehet ajanlani, amikor a Jogositvanyt megkapod, 16 eves korban. A legtobb ember meg is teszi, mert,ki tudja mit hoz a holnap?

Nemcsak azoknak a szerveit tudjak felhasznalni, aki komaba esik, vagy agyhalal allt be nala, azoket is, akik autobalesetet szenvednek, es meghalnak. En is ilyen modon kaptam az elso vese-atultetesemet. Azonkivul, szivrohamban elhunytak, valamilyen szervi betegsegben elhunytak, es sorolhatnam meg, hany kulonbozo halalnem aldozataitol tudjak felhasznalni a szerveiket. Peldaul gyilkossag aldozata valaki. Ha valakit szivenszurnak, annak a belso szervei, kiveve a szive felhasznalhato, ha engedelyt adott ra meg eleteben, vagy a szoros csaladtagjai beleegyeznek.

Szoval, ha ugy vesszuk, nagyon sok ember belso szervei hasznalhatoak fel, halaluk utan.

En magam is benne vagyok ebben a programban, mert mit erek a jo szivemmel, ha a fejemre esik egy tegla a hatodikrol, legalabb mas ember eljen meg egy darabig a szivemmel.


Benedek Papa hiaba ajanlotta fel azonban a szerveit, mert az idos kora megakadalyozza abban, hogy azokat masba at lehessen ultetni.

Megvan egy bizonyos korhatar, ameddig felhasznalhatjak az elhunyt illeto szerveit, utana mar nem, a "termeszetes" elhasznalodas kovetkezmenyekent.

Ha jol tudom, itt Kanadaban 60 ev.

De meglepoen sokan alairjak, es irtak a beleegyezo nyilatkozatot. Ezt szepnek talalom, mert, ha mar a fold alatt vagyok, mit erek a belso szerveimmel?


Hat valahogy igy!..)))

2008. szept. 6. 19:28

Tőlem. Vihetik mindet, ez alól kivételt képeznek az elsődleges, és a másodlagos nemi szervek!!!

Ja, és szeretném látni azokat, akik megkapják őket, mégsem adhatom mondjuk a vesémet mindenféle jöttmentnek.:D

7. mandella (válaszként erre: 6. - Melchy)
2008. szept. 6. 19:15

talán naiv gondolat, de szerinetm elég egy akármilyen iromány (vagy ezt is netán kzjegyzővel vagy ügyvéddel kéne hitelesíteni, mint a végrendeletet?), a kérdés az, hogy hova teszed, vagy hogy kinek adod, szóval ilyesmi tényezők.

tehát szerintem még az életünkben beszélnünk kell(ene) erről a környezetünknek, és akkor ők tudni fogják. na, valami ilyesmit akartam, kicsit összeszedetlenül írtam le, bocs.

2008. szept. 6. 19:10

Sziasztok!


Utána néztem a témának, s annyit találtam, hogy ha írsz egy nyilatkozatot, hogy halálod után használják fel a szerveid, akkor mindent ami más embernek jól jön kivesznek belőled. Azt külön nem taglalják, hogy hogyan néz ki egy jól megírt nyilatkozat. Sajnos nem találtam olyan szervezetet, ahova ilyen témában be lehet lépni és nyilvántartanák az embert. A transzplantáció téma körben találtam egy olyan oldalt ami eléggé informálni tudja az embert. Az a baj szerintem, hogy ebben a témában érdektelenek az emberek, csak akkor kezdenek ilyen téren érdeklődni, gondolkodni amikor vele vagy a családjával baj van. Ez nagyon szomorú szerintem. Én mindenféleképpen szeretném, ha a szerveimet felhasználnák halálom után, s boldog lennék, ha egyre többen gondolkodnának hasonlóan.

2008. szept. 6. 17:41

de egyébként nem úgy van, hogy ha külön nem rendelkezel róla, hogy nem, akkor igen?

(én mintha ezt hallottam volna erről)

4. mandella (válaszként erre: 3. - Mandella)
2008. szept. 6. 17:40
bocs: felajánlotta
2008. szept. 6. 17:40

épp ma olvastam, hogy Benedek pápa is felajánlota - halála esetén.


én is felajánlanám.

2008. szept. 6. 16:48
Magyarországon nincs ilyenhogy fölajánlom a szerveimet. Arról lehet csak rendelkezni ha megtagadod. Nem úgy mint máshol, hogy fölajánlod. Itt alap. Mondjuk nagyon kevés embernek felhasználhatók a szervei. Csak annak aki kómába esik vagy agyhalál áll be nála és lemondanak róla.
2008. szept. 6. 16:42

Sziasztok!


Engem már régóta foglalkoztat a dolog, hogy felajánlom halálom után a szerveimet, hiszen egy hullának nincs rá szüksége és más még élhet vele sokáig. Azt viszont nem tudom, hogy Magyarországon van-e valamilyen jogszabály illetve törvény erre, hogy lehet-e írásban felajánlani, s ha igen hol kell ezt igényelni. Valamint kiváncsi lennék rá, hogy ti hogy vélekedtek ebben a témában.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook