Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek van okom a féltékenységre? Mit tegyek? fórum

Szerintetek van okom a féltékenységre? Mit tegyek? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. nov. 8. 06:46

Nem értem,mért van itt ez a nagy felháborodás attól,hogy egy terhes kismama lelke fel van zaklatva.

Ti többiek,akik szidjátok,biztos hibátlanok voltatok még életetek válságos hónapjai során is,és mindent teljesen észszerűen és hatékonyan tettetek.Na persze.

Nem kell vele egyetérteni,de hogy néhányan miylen hangot ütnek meg vele,elképesztő.

Itt a Hoxán így csak azokkal szoktak beszélni,akik családos férfiakkal kezdenek ki koncepciózusan.

Mások nyugodtan szólíthatják a "másik nőt" bárminek,ezen meg ki vagytok akadva,hogy tyúknak hívja??? Nem a legjobb(indulat van benne,nem reális megítélés),de tegyük már a kezünket a szívünkre:ennél kevesebbért is szoktátok a szomszédasszonyt,vagy a miniszoknyás lányát r..ancnak nevezni.

478. 74f8c12b8e (válaszként erre: 475. - 80ASIQ)
2012. nov. 8. 06:41

Nem erről van szó:neked megint árnyalom: egy 10 éves stabil kapcsolatban(pláne még hossszabban,amilyen neked van),ahol minden oké,belefér a napi 10perc vihi egy másik nővel.Ha munkatárs az illető,akor meg pláne:nyilván munkahelyen alapból együtt vannak az emberek.

Itt a férj külön bejárogat a nőhöz,tehát nem egy szokásos,ebédidő alatti csevegésbe,vihogásba kapcsolódik be-amit mindig természetesnek kell venni,akármióta van együtt a pár,-hanem külön,csak ezért megy be a kisboltba.

Ők 3 éve vannak együtt,és a nő babát vár.Ilyenkor,vagyis ilyenkor MÉG nagyon nem kéne a férjnak más nővel beszélgetnie napi szinten.

477. 80ASIQ (válaszként erre: 475. - 80ASIQ)
2012. nov. 7. 22:26
Javítás: "embernek" helyett "ember ne"
476. 9678a02221 (válaszként erre: 303. - 827804c274)
2012. nov. 7. 22:21

te miert itt pattogsz es ontod ki a frusztralt lelkedet ahelyett hogy ulnel le szepen es szerelmes kisregenyeket irnal?En meg ilyen szines felteveseken alapulo 'szerelmi haromszoget' nem lattam..Azonkivul miert hivod 'tyuknak' a boltos csajt?Arrol nem o tehet hogy a ferjed hozza jar megvenni a napi 2-3 uveg soret (az nem zavar hogy egy alkoholistaval elsz?)

Te meg remtorteneteket gyartasz kozmondasokkal tarkitva..Unalmas az eleted ugy altalaban?

475. 80ASIQ (válaszként erre: 474. - 74f8c12b8e)
2012. nov. 7. 22:07

Te így látod. Nem baj. Én meg úgy, hogy úgy általában az embernek csak a feleségével beszélgessen, nevetgéljen, érezze jól magát, hanem mással is. A nagy kérdés az, hogy azzal a másikkal meddig megy el. Napi kb 10 perc vihi szerintem nem sok. Én pl a munkahelyemen a déli kávészünetben jó fél órát hallgatózom, meg kicsit poénkodom és ez nagyon kell!

Állandóan egy életen keresztül csak és kizárólag CSAK A FELESÉGgel beszélgetni, vihorászni valami borzasztó lenne! Csömöreffektus!

474. 74f8c12b8e (válaszként erre: 473. - 80ASIQ)
2012. nov. 7. 16:02

:D

naszóval..nem mindig,és nem feltétlenül a konkrét spriccelés a baj,engem pl legalább annyira zavarna,ha napi szinten szüksége volna egy másik nő társaságára,-akkor valami nagyon hiányzik a kapcsolatunkból

473. 80ASIQ (válaszként erre: 471. - 74f8c12b8e)
2012. nov. 7. 15:59

Senki nem írta, én is elfelejtettem az éjszaka megfoggant ötletemet: Meg kell ragadni a férj farkát és addig rángatni, amíg ki nem spriccel belőle valami. Aztán mehet a dolgára.

Persze egy vérbő fiatalembernél ez nem biztos, hogy elegendő, de ez is valami.

472. 74f8c12b8e (válaszként erre: 468. - Kukacc)
2012. nov. 7. 15:56

Igen,igen,én is ezen gondolkoztam,hogy ha nem bízik benne,miért szül neki gyereket.Oké,hogy a férfi is szeretné,de én semmiképp nem szülnék,bárhogy is szeretnénk mindketten,amíg nem tudok a páromban megbízni-vagy nem tudom elfogadni,hogy benne lehet a pakliban,hogy kifelé kacsintgat,és úgy is vállalom a közös gyerekünket.


De engem is zavarna,ha a férjem !naponta! betérne egy csinos nőhöz akár 10 percre is beszélgetni.

471. 74f8c12b8e (válaszként erre: 465. - 80ASIQ)
2012. nov. 7. 15:51

Mindannyian hallottunk iylet,talán túl sokat is:S

Az ellenkezőjét kevesebbet.

Általában nekem is megnyugvás az,ha megteszek minden tőlem telhetőt,de a babavárás alatti megcsalás szerintem a görénység minősített esete.

Szóval nem hiszem,hogy ebben az esetben a kismama megnyugszik attól,hogy mindent megtett:( sajnos.

470. 80ASIQ (válaszként erre: 468. - Kukacc)
2012. nov. 7. 15:41
Nem tudhatunk mindent. Igérte Gyöngyvirág, hogy ma jön és beszámol mit tapasztalt a kisboltban. Nem jött. Nagyon remélem, hogy nincs valami egészségügyi probléma.
469. EzotErika (válaszként erre: 1. - 827804c274)
2012. nov. 7. 15:31

ezek a te gondolataid,félelmeid a férjed által elmondottak alapján...


ha nem akarod homokba dugni a fejed - ahogy írod,

akkor a lánnyal való ismerkedés jó ötletnek tűnik,ismerd ki őt!


-hűséges tipus és csak jólesik neki,h. beszélget vele a férjed

vagy

-céda és többet is akarhat majd tőle?


ui.:

ha csinos lány,akkor lehetséges,h. már megszokta,h. a pasik flörtölnek vele,lehet,h. neki ez már majdnem természetes,de nem bújik ágyba csak a barátjával(ha van neki:)

468. Kukacc
2012. nov. 7. 15:20

:D


Jogos.


AZ én férjem is elég féltékeny volt és én is az voltam egy ideig, de mióta összeházasodtunk, valahogy ez elmúlt, mert mindketten tudjuk, hogy nem poénból házasodtunk össze, nem egyszerű fellángolás miatt és persze nem alaptalanul, csak "úgy heccből" vállaltunk gyereket.

Mi nem sokáig jártunk együtt, az összeköltözés és a házasság is hamar meg volt, de mindkettőnknek azonosak a vágyai, céljai, szeretjük egymást úg, ahogyan vagyunk, toleráljuk egymás butaságait, boldoggá és elégedetté tesszük egymást.


Ha valaki nem bízik a másikban, ha minden mozdulatot árgus szemmel figyel, ha elképzeli a társáról, hogy "ha nem állítom le, még valami kialakulhat egyszer köztük", akkor nem értem, miért ment hozzá, miért szül neki gyereket és a meglévő kettőt hogyan tudja bizalommal rábízni?


Egyszerűen nem értem, hogy "eddig megbízható volt, eddig minden oké volt, de most nyílt egy italdiszkont és megszólalt a vészjelző a dekoratív eladó miatt".


Ha eddig megbízható volt, most miért nem az? Azért, mert szóba mer elegyedni a kiszolgálás közben az eladóval?

467. 80ASIQ (válaszként erre: 466. - Kukacc)
2012. nov. 7. 14:21

"az asszony szerint" Igen. Oké. :D

De még így sem rossz, mert én is írtam, hogy ki hogy veszi. :D


Ami a sört illeti, a nagy boltban olcsóbb, és otthon is lehűthető. És akkor a férje egy léhűtő lesz. Illetve a frigzsider lesz az, de ő teszi bele. Érthető? (Jó egy kicsit hülyéskedni. :D)


Valóban fennállhat az, hogy a férj azt mondja, hogy oké, nem megyek be oda többet, aztán mégis bemegy, de letagadja. Szóval a belső meggyőződésére kellene hatni, nem az esetlegesen hamis látszatra törekedni.


Szegény asszony nem tehet arról, hogy ilyen és erről nehéz is lebeszélni. Ugyanis amitől fél az akár be is következhet. Valami olyan emberhez kellett volna feleségül menni, aki nem ad okot ilyetén kételkedésekre. De ez az esküvőig biztosan nem látszott. Nem tudom.


Azért van bennem a probléma iránt megértés mert nekem is volt egy varátnőm aki ugyan azt vallotta, hogy hozzám tartozik, de másokhoz még kedvesebb volt mint hozzám, ha elmentünk egy szórakozóhelyre és más ismerőse is bejött, azt mondta nekem, hogy egy kicsit beszél vele és jó másfél óráig beszélt vele és amikor közöltem vele, hogy ezt sokallom, még ő volt megsértődve. Vajon ő mit tett volna, ha én hagyom ott másfél órára hasonló szituban? Puszilgatta a fiúkat, hagyta, hogy tapizzák. Igaz, a nőnek nem volt jó híre, de én azért hajtottam mert szexelni akartam vele. Nagy nehezen összejött. Azért vele, mert nem voltam jó a nőknél, de őnála láttam reményt arra, hogy megkaphatom. Nem sokáig tartott a kapcsolatunk, otthagyott, de akkor már én sem bántam. Persze ő nem a feleségem volt és én nem voltam terhes. :D

Persze a két eset nem ugyanaz, csak azt akartam ezzel mondani, hogy símán el tudom képzelni, hogy vannak emberek akik mesterei annak, hogy társukat féltékennyé tegyék viselkedésükkel még akkor is, ha egyébként nem is csalnák meg párjukat. És vannak olyan emberek akik nem keltenek félrékenységet párjukban annak ellenére sem, hogy amúgy nem hamvába holtak.

466. Kukacc (válaszként erre: 463. - 80ASIQ)
2012. nov. 7. 12:46

AZ utolsó mondatodra reagálva, miszerint a férfi tilosban jár, már javítottam 2 hsz-szel előrébb.


Egyébként megkérdeztem a férjemet és ő logikusnak találja, hogy a hűtött sört veszi meg, nem a szobahőmérsékletűt.


Szóval a lényeg: Nem feltétlen bűnös a férfi, de akár lehet is MAJDAN bűnös, és nem is lehet azon csodálkozni, mert egyszerűen belehajszolja a férjét ezzel.

Másik: ha belegondolsz, hiába ígéri, hogy nem megy oda, az asszony nem hiszi ezt el, azon se csodálkoznék, ha az ablakból csekkolná távcsővel a boltot, mikor megy be a férje.

Én nem azt mondom, hogy nem bűnös, azt sem mondom, hogy bűnös.

Azt mondom, hogy alapvetően probléma van a kapcsolatukban, ha az asszony így kikészült ennyitől.

465. 80ASIQ (válaszként erre: 462. - 74f8c12b8e)
2012. nov. 7. 12:25

Amúgy meg, ne legyünk naívak, hallottam én már olyat, hogy valaki összejött más nővel. Ha olyan az ember, akkor nem hiszem, hogy ez ellen lehet tenni. Esetleg ideig-óráig lehet akár sikeresen is próbálkozni, de ki tudja meddig.

Hősünk tegye azt amit saját lelkiismerete diktál, úgyis csak akkor érzi azt, hogy ő megtette azt ami tőle tellett.

464. 80ASIQ (válaszként erre: 458. - Bd55e3f068)
2012. nov. 7. 12:21

Eddig még nincs baj a tyúkkal szerintem. Az előbb olvastam a női szolidarítást valakitől. Így van, csak ez a fogalom nem jutott eszembe.

Még a topik elején írtam, hogy persze meg lehet próbálni a férjre is hatni, de mivel nem ismerem őt, nem igazán tudom, hogy hogyan kell a férje nyelvén beszélni. A lényeg mgunk közt szólva: Férjuram, ne járj oda, mert félek, hogy elcsábulsz!

463. 80ASIQ (válaszként erre: 456. - Kukacc)
2012. nov. 7. 12:14

A férfi (a bűnös faj) egy kis boltba jár sört venni azzal az indokkal, hogy hűtve van, ahol elbeszélget, röhigcsél az aladónővel. A sört a közelben lévő nagy boltban kicsit olcsóbban, de nem hűtve adják. Eddig így áll az ügy.


A sört a nagy boltban is meg lehetne venni, és otthon lehűteni a fridzsiderben, minekutána fogyasztható lenne. Ami aggályos, hogy a kis boltban lévő nővel a JÖVŐBEN akár közelebbi viszony is kialakulhat. Valahogy rá kellene venni a férfit, hogy ne járjon a kisboltba, hogy még a lehetősége se legyen meg egy románc kialakulásának. De mi legyen a módszer. Most kérem visszanézni előbbi javaslatom! Egyik lehetőség, abban reménykedni, hogy amennyiben mégis elindulna valami a férfi és a boltos lány között, akkor megszólal a boltos lány lelkiismerete és nem ad lehetőséget a románcra. AKKOR! Nem most.

Kb ez van leírva a fene tudja már hány hozzászólásban. De szórakoztató! :)


Ja, hogy a férfi tilosban jár... Nekem erről mások a fogalmaim, de nem vagyunk egyformák.

462. 74f8c12b8e (válaszként erre: 455. - 80ASIQ)
2012. nov. 7. 12:12

Hm,ebben igazad lehet, hogy sokakat főleg már a látszat is zavar,hogy a férjük más nőre néz,de szerintem ez önbecsapás,nagy.És észszerűtlen.

Senki nem képzelheti,hogy az ő párja más nőkkel nem beszél,nem nevet esetleg,vagy nem bámul meg szép nőket az utcán.

Nekem,ha előttem nevetgél,beszélget a másik nővel,azt jelzi,hogy nincs rejtegetnivaló szándéka vele,vagy a másik végletes esetben azt,hogy le se tojja,hogy ott vagyok.De a 2 közt akkora különbség van,hogy nem lehet összetéveszteni.


Szerintem te alapból jókat írsz,hogy a női szolidaritásra hagyatkozni,legalábbis a terhesség,vagyis babavárás időszakában talán én is ezt tenném:vagyis szinte bármit megpróbálnék,hogy a lelki épségemet megőrizzem ebben az időszakban,hogy ne ártsak a babának.Egyéb esetekben meg azt hiszem,mindenképp a páromra próbálnék hatni így vagy úgy,mert az ő felelőssége,hogy merre néz-lép.


1 ,vagy 10 jó percet alkalmilag senki épeszű nő nem sajnál a párjától,ha az iylen kis semmiség,beszélgetés-nevetgélés.Itt a szinte mindennapi igényről-gyakorlatról van szó,ez meg szerintem is probléma.

461. spinneli (válaszként erre: 459. - Kukacc)
2012. nov. 7. 11:51
Ezzel egyetértek.
460. Kukacc
2012. nov. 7. 11:47

Bár mondjuk ez sem jó megfogalmazás, mert nem tudhatjuk,miért jár oda, vagy miről beszélgetnek.

Lehet, éppen a terhesség alatti hisztiről, paranoiáról tartanak eszmecserét, vagy a nő próbál lelket önteni a férfiba, hogy ha az asszony megszül, eltűnik ez a beteges féltékenység. Vagy nem :D

459. Kukacc
2012. nov. 7. 11:45

Bocsi, meglehetősen rosszul fogalmaztam. Már én is megjegyeztem párszor, hogy nem biztos, hogy a férfi tilosban jár.

Javítom:

"Én mondjuk nem gondolom, hogy feltétlenül a boltos "tyúk"-ot kellene "leállítani" vagy a lelkiismeretére hatni.

Itt elsőkörben a férfit kéne elővenni és lekapni a 10körméről, mert ő az, aki tilosban jár, legalábbis az asszony szerint!!!"

458. bd55e3f068 (válaszként erre: 456. - Kukacc)
2012. nov. 7. 11:06
Azzal egyetértek, hogy nem a tyúkot kellene helyre tenni, de spinnelivel egyetértésben én sem vagyok meggyőződve a férj bűnösségéről.
457. spinneli (válaszként erre: 456. - Kukacc)
2012. nov. 7. 11:02
Miért biztos, hogy tilosban jár???
456. Kukacc (válaszként erre: 455. - 80ASIQ)
2012. nov. 7. 09:55

Én mondjuk nem gondolom, hogy feltétlenül a boltos "tyúk"-ot kellene "leállítani" vagy a lelkiismeretére hatni.

Itt elsőkörben a férfit kéne elővenni és lekapni a 10körméről, mert ő az, aki tilosban jár. Nem?

455. 80ASIQ (válaszként erre: 453. - 74f8c12b8e)
2012. nov. 7. 09:40

Na, az én feleségem pont annak nem örülne, ha vidámkodnék a jelenlétében a boltosnővel. És szerintem a boltosnő sem várná el, hogy egy pár férfi tagja vele beszélgessen amikor a felesége is jelen van.

--

Az jó, hogy gyöngyvirágunk (szép neve van!) is elmegy a boltba, ott teng-leng (mint anyós a veje f.szán (pardon!)) és figyel. Valami módon tudatni kellene a boltos lánnyal a terhességet ("Jaj, de kívánom most a csokit, uburkát, stb, biztos a kicsi.") és ha már jobb ötlet nincs, számítani a boltosnő lelkiismeretére, hogy nős emberrel akinek ráadásul terhes a felesége, mégsem kezdjen viszonyt. Mindez túlmenően a férj jóhiszeműen feltételezett (mert nincs bizonyíték az ellenkezőjére eddig, esetleg eddigi rossz tapasztalatok más férfiakkal) rendességén.

Mindezeken túl csak az imádság segít mert én abban nem hiszek, hogy egy férfit le lehet arról beszélni, hogy olyan helyre menjen ahol néhány perc erejéig szinesíti a napját. "Ne menj oda, mert attól félek, elcsábulsz!" Hát milyen dolog ez?

--

Amit fent írtam az kb 1 perc volt, de még mindig jól érzem magam tőle!

454. 80ASIQ (válaszként erre: 101. - 7dfc648351)
2012. nov. 7. 09:28

Bölcs megállapítás, de nem minden ember gondolkozik így.

--

Olyan munkahelyen dolgozom(??), ahol fiatal kolléganők is szaladgálnak a folyosón. Most is váltottam pár szót egy alig a tinédzserkoron túl lévő kis pipivel, de olyan jó volt! Nyilván nem lesz morgyesz (bár tévednék! :D) de egy ilyentől megfosztani az embert...

2012. nov. 7. 09:26

Ha még nem vittétek dűlőre a dolgot,akkor 2 ötletem van:menj el vele,és húzd az időt,olvasgasd az összetételét a csokiknak,iylesmi,és menj távolabb a pénztártól.Kiderül,h melletted marad-e végig,esetleg kínosan toporogva,vagy beszélget a csajjal(nem feltétlenül ez a nagyobb baj!),hogy akkor is vidámkodnak-e.Ha előtted is mer vidám lenni ,az jó jel szerintem.

Másrészt menj le a boltba egyedül,többször,csúcsidőben,és figyeld meg a csajt,hogy másokkal is ilyen kedélyes-e.


Többieknek: szerintem nem mindegy,hogy néha,vagy gyakran leáll ezel-azzal fecsegni,vagy hogy minden nap bemegy ugyanahhoz a csajhoz.

452. 74f8c12b8e (válaszként erre: 101. - 7dfc648351)
2012. nov. 7. 08:48

Itt a lényeg.Pont így gondolom.

Perzse ha túl sok ilyen lenne,akkor elgondolkodnék,hogy nem-e direkt korlátozni akar.

451. 74f8c12b8e (válaszként erre: 20. - 827804c274)
2012. nov. 7. 08:41

Én megmondanám neki,hogy sajnos túl mélyen van bennem a bizalmatlansága férfiak iránt,és a vele töltött rövid idő még nem írta felül a rossz beidegződéseket,tehát hiába akarok bízni benne,a tudatalattim különféle rossz érzéseket lök fel,és nem tudok tőle szabadulni,főleg terhesség alatt a hormonok is megkergítenek.Erre való hivatkozásal kérném,hogy ne menjen abba a boltba,(hanem van itthon sör,mega cigit is meg lehet leőre venni.)ne találkozzon a lánnyal,mert ez most túl sok rossz érzést kelt bennem,ha tetszik neki a lány,ha nem.

és azt is mondanám,hogy remélhetőleg a baba születése után helyreáll bennem a bizalom-főleg ha őrajta is látom,hogy képes ezt a kis "áldozatot"meghozni a nyugalmamért.

(persze korántsem biztos,h a szülés után már könnyebb ezt elviselni,de ez egy konkrét magyarázat a kérésre a férfi felé,tehát nem arról szól,h SOHA TÖBBÉ nem beszélgessen senkivel)

2012. nov. 7. 07:40
na mi történt, mesélj:)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook