Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek van joga az óvónőnek bántani egy gyereket? fórum

Szerintetek van joga az óvónőnek bántani egy gyereket? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
45. Raistlin Majere (válaszként erre: 44. - 11c89165be)
2008. okt. 15. 17:45
Hát erről beszéltem. Ha ennyire birkák a szülők, akkor mindig lesznek ilyen esetek.
44. 11c89165be (válaszként erre: 43. - Raistlin Majere)
2008. okt. 15. 17:00

Tudod sajnos a szülők "gyávák". Mindenki egyenes és őszinte embernek tartja magát, de mégsem annyira, hogy bárkinek is merjen szólni.Bátran mondhatom, hogy a 26 szülő közül én vagyok az egyetlen aki ki meri nyitni a száját. Én ma is megmondtam a véleményem az óvónőnek, de mint tudjuk egy fecske nem csinál nyarat.Én ki tudok állni a saját gyerekemért, de a többiek nem mernek.Nem értem őket, hisz nincs mitől félniük.

Én mindíg mindenkivel tisztázok mindent és tény, hogy nagyon sokan ezért ki nem állhatnak.De ez engem igazán nem hat meg.Például az óvónő ma nekem is felhozta a "karmolós" sztorit. Mondtam neki, hogy a másik szülő helyében egészen biztosan másként reagáltam volna le.De a szülőknek is csak akkor nagy a szájuk amikor az illetékesek nincsenek jelen. :(

43. Raistlin Majere (válaszként erre: 42. - 11c89165be)
2008. okt. 15. 14:44
Mégegyszer megkérdezem: Miért nem szólnak a szülők a vezetőóvónőnek?
42. 11c89165be (válaszként erre: 40. - Raistlin Majere)
2008. okt. 15. 11:18
Állítólag véletlen volt, de ami nagyon furi hogy ez már a második alkalom.A marás kézzel is történhet, mégpedig úgy hogy a bőrt a két ujjad közé szorítod és meghúzod.Ha látnád a sebet a gyereken nem viccelődnél a vámpírkodással. Egyébként meg tudod amikor azt is hallod hogy időnként a kedves óvónéni a fenekére is üt a gyereknek, azt hiszem egy csöppet elgondolkozol, hogy is történhetett a dolog.
41. df2a740c00 (válaszként erre: 39. - Raistlin Majere)
2008. okt. 15. 10:25
Nem hiszem. Szerintem az erőszak szüli az erőszakot. Bár azt hiszem, hogy a tanárverő gyerekek esetében a probléma sokkal mélyebb, és súlyosabb, és nem egy tanári, vagy szülői tockos váltja ki. szerintem a két dolog nem említhető egy napon, a nevelés pedig nem a verésnél kezdődik.
40. Raistlin Majere (válaszként erre: 37. - 11c89165be)
2008. okt. 15. 10:08

Idézlek : "Röviden:a gyerek rossz volt, az óvónő meg állítólag el akarta kapni a grabancát és megkarmolta. Na, de kérem!Egy karmolásnyom és egy marás nyom az más."

Akkor ez tulképpen egy véletlen volt... vagy nem értem... az óvónő megharapta a gyerek nyakát?!! Mert a marás az foggal történik. Vagy nem? Lehet, hogy egy vámpír az óvónő? :D

39. Raistlin Majere (válaszként erre: 36. - Df2a740c00)
2008. okt. 15. 10:05
Ez már annak a következménye, hogy a gyerekek tudják, látják, hogy ők érinthetetlenek. A tanárokat ki védi meg?
38. Raistlin Majere (válaszként erre: 37. - 11c89165be)
2008. okt. 15. 10:04

Hát ha ennyire rossz a helyzet, akkor ez a szülők felelőssége. Nem rég olvastam valahol, hogy a magyar egy nyúl nemzet. És valószínű igaz is lehet. Én egy nyílt, egyenes ember vagyok, nem nagyon adok mások véleményére, az óvodában és az iskolában is az egyenes utat választottam. Tőlem az óvónők, tanító néni mindig megkapja a visszajelzést, úgy a pozitívot, mint a negatívot. Volt olyan helyzet, amikor nem értettem egyet az óvodavezető döntésével, bementem hozzá és elmondtam neki a véleményemet a dologról. De ha valami nagyon tetszett, azt is jeleztem mindig.

Tehát ha a szülők nem szólnak az óvónőnek, akkor honnan tudja, hogy nem értenek vele egyet. ha pedig vele nem lehet megbeszélni a problémákat, akkor a vezetőóvónőhöz lehet fordulni. Ha annyira gáz a helyzet, akkor ez egyesült intézményi óvodavezetőhöz, ha ő sem intézkedik, akkor a polgármesteri hivatalban a művelődési osztály vezetőjéhez. De ezt a folyamatot a szülőknek kell elindítani és nem nyuszi módra reszketni.

És még egy gondolat, annak ellenére, hogy én mindig elmondtam az óvónőknek a véleményemet, a gyerekem nem került rosszabb helyzetbe és nagyon jó kapcsolatban álltam az intézménnyel.

2008. okt. 15. 09:43

Sziasztok!Mára már nagyjából tudom is hogy mi történt.Röviden:a gyerek rossz volt, az óvónő meg állítólag el akarta kapni a grabancát és megkarmolta.Na, de kérem!Egy karmolásnyom és egy marás nyom az más.Egyébként ez a "drága" óvónő egy kissé mindent eltúloz, azt hiszi hogy ő a világ közepe. Pedig elhihetitek csak arról van szó hogy a szülők nem mernek neki szólni semmiért. Az óvónő nem csak hazudik de emberileg is egy nagy nulla.Az én gyerekem újságját pl.a kukába rakta és meg akarja nekem magyarázni hogy ő csak úgy csinált mintha oda rakta volna. Na most, kérdem én.25 gyerek és pár hallgató óvónő nem látott jól amikor úgy "vélték" hogy a kukába került?

Egyszerűen nem csak ellenszenves a nő, hanem még piszok is.Mindent és mindenkit kipletykál a háta mögött és most még azon is meg van sértődve, hogy a szülők megbeszélik maguk közt a hétfőn történteket.

Szerintem igenis csak az menjen erre a pályára aki oda való.Ne csak azt higgye hogy szereti a gyerekeket, hanem tényleg legyen úgy!

36. df2a740c00 (válaszként erre: 35. - Raistlin Majere)
2008. okt. 15. 09:12
szerintem P. Réka egy szóval sem célzott arra, hogy a diák "megrugdoshatja a tanárt".
35. Raistlin Majere (válaszként erre: 34. - 0401c46c9f)
2008. okt. 15. 07:48
Így van :-) De azért valljuk be vannak extrém esetek. És inkább a tanár adjon egy sallert a diáknak, mint a diák rugdossa meg a tanárt. Vagy azt szabad?
2008. okt. 15. 07:42

Sziasztok!

Egy gyerek bárhogy viselkedik, az óvónőnek nincs joga megütni, én legalábbis úgy tudom és érzem. Velem soha nem fordult elő, pedig találkoztam néhány különleges esettel. Volt olyan, hogy a szülő kért meg rá, hogy palljak be a gyereke fenekébe, de akkor sem tettem, inkább félre vonultam és elszámoltam 10-ig.

Aki ezt a pályát választja, annak hihetetlen nagy türelme kell legyen a gyerekekhez és nagyon kell szeresse, tisztelje őket. (óvónő)

2008. okt. 14. 14:39
A kislányomék csoportjában volt egy kisfiú. Értelmiségi szülők gyermeke, akik valami modern nevelési elvet alkalmaztak nála. Nem túlzok a gyerek ön és közveszélyes volt. Rugdalta a lányomat az öltözőben a szemem láttára és közölte velem az anyja, hogy ők nem mondanak nemet soha a gyereknek, mert ez ellentétes az elveikkel. Két tüneményes, tündéri óvónőnk volt. Az egyik mesélte nekem, hogy harminc éve nem történt vele ilyen, de ez a kisfiú már annyira kiborította, hogy egyszer megragadta felemelte és piszkosul megrázta. Azt mondták, ha a fiatalembert rendben akarnák tartani, a másik 27 gyerekre egy perc idejük sem lenne. Mivel én is fenekeltem el a lányomat már, meg tudom érteni azt, hogy néha az óvónőknél vagy a tanároknál is elpattanhat a cérna. Ne feledjük, az éremnek mindig két oldala van.
2008. okt. 14. 14:14

Senkinek nincs joga bántani egy gyereket!


Én mindig azt mondom kissé viccesen: Mindenki verje a saját gyerekét!

2008. okt. 14. 14:09
Micsoda????? Egy gyerek bárhogy is viselkedjen az ovonönek semmi joga öt megütni.Ha ilyen történik az felháborito!
2008. okt. 14. 09:37
Én sem azt mondon, hogy joga van, csak azt hogy nem csodálkozom, ha néha megtörténik, de ehhez egy olyan gyerek kell akiről írtam.
29. 754c7e07c3 (válaszként erre: 18. - Rohiani)
2008. okt. 14. 08:43
Bármilyen rosszul viselkedik egy kisgyerek, az óvónőnek semmi joga megütni, megmarni, vagy akárcsak kék foltokat okozni neki. Ezalatt a -megemelte a gyereket és kék lett a karja-, vagy bármilyen testi fenyítést értem.
28. 707655fba1 (válaszként erre: 27. - Rohiani)
2008. okt. 14. 08:31

Másként látjuk a dolgokat, de ezzel nincs is semmi probléma. Érdekes is lenne, ha mindenki egyformán gondolkodna! :)


Az eredeti kérdésre: "JOGA van-e?" most is azt mondom nincs.

27. rohiani (válaszként erre: 26. - 707655fba1)
2008. okt. 13. 21:49

Tanácsokat adok neki, hogy mit tegyen a verekedésen kívül, de ha mindig én rágtom ki a sz--rból, akkor nem tanulja meg megvédeni magát.

Azt tanácsoltam neki, hogy ne játszon azzal a fiúval, mondja azt neki, hogy nem játszik olyan gyerkkel aki néha bántja őt és a többieket. Úgy veszem észre használt.

26. 707655fba1 (válaszként erre: 25. - Rohiani)
2008. okt. 13. 21:27

Végülis igazad van, nem ismerjük az esetet. Viszont szerintem az a pedagógia csődje, ha más nem használ, csak a verés.

Azt írod: nem akarod elintézni a fiad helyett. Szerinted hogy tudja ezt egy kisgyerek megoldani?

Elintézte az óvónő mindenki helyett.

Nem akartam veled személyeskedni, csak Te intézted hozzám a kérdéseidet. Véleményünk különbözik, ennyi az egész.

25. rohiani (válaszként erre: 24. - 707655fba1)
2008. okt. 13. 21:05

Igen a fiadat lehet, de a többi gyereket biztosan nem akinek nem ment be az anyukája.

Én meg nem akarom elintézni a fiam helyett, ez az ő harca, neki kell megoldani, de nem verekedéssel, mert akkor csak lesúlyed a gyerek szintjére.


Én csak azt mondom, hogy nem tudjuk mi történt, de lehetett egy ilyen sokadik eset is, és az óvónőnek elfogyott a türelme, vagy egyébként is rossz napja volt. Nem díjazom, de nem kell rögtön elitélni sem. Nem volt helyes tett, de néha segíthet. Lehet, hogy még soha senki nem emelet rá kezet és azt hitte neki mindent szabad és most talán rájött, hogy nem.

24. 707655fba1 (válaszként erre: 23. - Rohiani)
2008. okt. 13. 20:59

Tévedsz! Találkoztam! Sőt, az én fiam volt a szenvedő alanya az incidensnek.Az iskola réme volt. Mégsem jutott eszembe bántani azt a kisgyereket.

Bementem az iskolába, és a tanárnő jelenlétében szembesítettem vele, mit tett.

Attól fogva nagyívben kerülte a fiamat.

23. rohiani (válaszként erre: 20. - 707655fba1)
2008. okt. 13. 20:47

Akkor nagyon nagy szerencséd van, hogy még nem találkozta egétnivalóan rossz gyerekkel. Amikor a fiam minden nap elmondja, hogy most éppen kit vert meg az 4 éves kisfiú és amikor azt mondja, hogy ezt a sérülést és azt is az a kis ördög okozta, hát bennem igenis elindul valami és, ha ott lenne az a kölyök bizony rávágnék a seggére, ha már az anyja nem képes nevelni.

És a óvónőknek az is a feladata, hogy vigyázzon a többi 29 gyerekre, nem lehet, hogy 1 terrorizáljon mindenkit.

Még mielőtt azt hiszitek, nem verik ezt a rossz gyereket az óviban, de én nem csodálkoznék rajta, ha véletlenül eltalálná egy pofon.

2008. okt. 13. 20:45

Nincs joga bántani.

De nekem ilyenkor mindig eszembe jut egy évekkel ezelőtti történet az úszóedzőről. Főcím: veri az úszóedző a gyerekeket. Főcím ugye lemegy vagy 3-4-szer. Aztán a riportban kiderül, hogy az úszóedző lekevert egy gyereknek egy pofont. Annak a gyereknek, aki többedik alkalommal sem tartota be azt a triviális szabályt, hogy a többi gyereket tilos víz alá nyomni.

Ez persze egy egészen más történet, csak minden ilyennél eszembe jut...

2008. okt. 13. 20:43
Kedves Böbe2006! Holnap feltétlen írd meg mi volt az oviban! Kiváncsi vagyok hogy miért karmolta ki az óvónő a gyereket. Szégyelem magam ha tényleg ilyet tett az óvónő.
20. 707655fba1 (válaszként erre: 18. - Rohiani)
2008. okt. 13. 20:38

A tettlegesség akkor sem megengedhető! Teljesen mindegy, hogy óvónő, vagy szülő, tanár vagy bárki más!

Én sem vertem a gyerekem soha. Bünti volt, de hogy megvertem volna, olyan nem, és nem is engedném senkinek.

Ma már 16 is elmúlt, soha nem volt Vele gond sem az oviban, sem az iskolában.

19. B.Mária (válaszként erre: 18. - Rohiani)
2008. okt. 13. 20:37
Kedves rohiani! Köszönöm az óvónők nevében is a hozzászólásodat és én úgy gondolom az óvónők többsége illetve nagy százalékának eszébe sincs bántani egy 3- tól 6, 7 éves gyerkőcöt.
2008. okt. 13. 20:30

Azért nem kell rögtön elitélni az óvónőt, mert nem ismerjük az egész storyt.

A fiam egyik ovistársa például bűn rossz, veri a többi gyereket, nem fogad szót senkinek, az anyja meg nem tesz semmit. Én nem csodálnám, ha elszállna valamelyik óvónő agya egy kissé.

2008. okt. 13. 20:30
A kisfiú anyukája majd csak holnap tud beszélni az óvónővel, mert ma délelőttös volt.Én bízom benne, hogy nem hagyja szó nélkül!
16. 11c89165be (válaszként erre: 15. - B.Mária)
2008. okt. 13. 20:29
Szerintem sem bánthatja a gyereket egy igazi óvónó, de sajnos nem mindenki igazi.Sajnos sokan vannak ezen a pályán akik nem oda valók.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook