Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek tényleg ennyire nem volt igazam? fórum

Szerintetek tényleg ennyire nem volt igazam? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
93. kriszta773 (válaszként erre: 90. - Érdekes73)
2014. máj. 28. 21:28

lehet, hogy ha hirtelen, váratlanul megcibálnák a hajadat, te is odacsapnál, legalábbis megpróbálnád valahogy hárítani, úgyhogy elég elszállt mondatok tőled :)

szerintem meg ne játsszon egy 6 éves gyerek egy 5 hónapos babával, játsszon játékbabával :) nem engedném, egy 6 éves még nem felelős, nem tud vigyázni, odafigyelni, és amúgy sincs semmi közös pontjuk, itt volt a legnagyobb hiba, nem a csapkodásban és nem a kiabálásban. a két szülő oltári nagy baromsága volt, nem a gyerekeké

92. Kubiak (válaszként erre: 90. - Érdekes73)
2014. máj. 28. 21:25

Szerintem ez túlzás!!!

Nem ismerjük a körülményeket nem tudunk a családról semmit csak amit itt olvastunk.

Meghúzta a kis haját mire odacsapott.

Nem szép dolog és meg kell értenie hogy így nem viselkedhet de nem közveszélyes bűnöző!


Csapkodni nem szabad sem felnőttnek sem gyereknek ettől meg én nem tántorodok el!

91. 72497ec515 (válaszként erre: 90. - Érdekes73)
2014. máj. 28. 21:05
Mondjuk az azért erős túlzás hogy soha többet ne engedje a közelében ,de mindig legyen résen az anyuka !
90. Érdekes73 (válaszként erre: 89. - Kubiak)
2014. máj. 28. 21:01

Azért reagálok :)Nem hiszek a nevelés csodáiba de ha vkinek nem szabnak korlátokat és kellőképpen erőszakos természetű és az apja, anyja, nagyanyja adja még alá a lovat előbb-utóbb nagyon durva dolgokat fog megtenni.Nálam az 5 hónapos kisbaba csapkodása is a durva kategória amire egy 6 évesnél ha épelméjű nincs mentség. De nem fog itt megállni ez a 6 éves leányka...Szóval szerintem a kisbaba védelmébe nem szabadna soha többet a közelébe engedni. Ezt holnap is így fogom gondolni :)

De persze a fórumindító úgy is azt csinál amit akar...

89. Kubiak (válaszként erre: 78. - 1a49ae0064)
2014. máj. 28. 20:48

Figyelj szerintem próbálj megnyugodni és leülni megbeszélni a családdal.

Akik itt hergelnek holnapra azt is elfelejtik hogy volt ilyen fórum.

De Neked ők a családod és kinek jó a viszálykodás az ellenséges hangulat?

Arról nem is beszélve hogy ez gondot okozhat a pároddal való kapcsolatban is!

Remélem sikerül megoldani!Szurkolok érted!



A többi fórumozónak szólok hogy erre ne reagáljanak!

Köszi:)

88. Érdekes73 (válaszként erre: 84. - Kubiak)
2014. máj. 28. 20:40

Nem nekem a most harmadikos gyereknek.

Vhol vicces volt az egész :) Senki nem volt rajta kiakadva se gyerekek se szülők ( vagy nem hallottam)Utána kevesebb lett a csetepaté.

87. manó2000 (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. máj. 28. 20:39
Én is rákiabáltam volna. Egymás közt elrendezik? egy 5 hónapos??? Jó vicc!
86. manó2000 (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. máj. 28. 20:37
Ez kész! Nyilván nem nekik volt igazuk. Ez borzasztó nagy butaságra vall. Nem lehet könnyű neked ilyen emberekkel.
2014. máj. 28. 20:36
Hát őszintén sajnállak, az igazságtalanság az amit én is a legkevésbé tudok elviselni. Erre nem tudok már mit mondani, kapják be.
84. Kubiak (válaszként erre: 82. - Érdekes73)
2014. máj. 28. 20:32
Látszik hogy nem egy suliba jártunk :)
83. Érdekes73 (válaszként erre: 78. - 1a49ae0064)
2014. máj. 28. 20:09
Nagyon helyes rettegjenek annyira hogy kerüljenek benneteket :) Gondolom nem hiányzik hogy legközelebb a 6 éves ártatlanság a falhoz vágja az 5 hónapos lányodat...
82. Érdekes73 (válaszként erre: 68. - Kubiak)
2014. máj. 28. 20:05
Elsőben volt ilyen de komolyan 20 fiú járt egy osztályba mindig volt / van csetepaé. Ki mit csinált a másiknak vissza kellett adni :) Ha harapott a másiknak vissza kellett harapnia :)
81. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 78. - 1a49ae0064)
2014. máj. 28. 17:30
Tudod mit? Ideje, hogy kiabálósabb legyél!:))
80. ina87
2014. máj. 28. 17:20
nem vagy hüje amugy meg miköze anyosodnak hozzá majd ti elrendezitek a sogornödela dologt,amugy meg szoltál nekik tehát ök is ugyan ugy felelösek...
2014. máj. 28. 17:20

Ha ennyire gőgösek,akkor felesleges leülni velük beszélgetni!!

Akármit teszel vagy mondasz,az nem lesz jó!

Ha ennyire retteg a kislány akkor erre hivatkozva hanyagolni kell a találkozásokat.

2014. máj. 28. 17:14

Na közben megjött a férjem. A sógorom őt hívta fel, nem engem, mert mint mondta, olyan ideges volt, hogy velem biztosan nem tudott volna beszélni. Komolyan úgy csinálnak, mintha megvertem volna a gyereket, pedig csak rákiáltottam, hogy ilyet többet ne csináljon. Elismerem, hogy hiba volt. Nem vagyok kiabálós típus, de annyira megijedtem, mert nagyon keservesen sírt a lányom. És egyszerűen nem tudtam magam türtőztetni, főleg mivel látszott a leányzón, hogy nem hirtelen ijedtében ütött rá, hanem dühből. (Egyébként is csapkodós fajta, az anyjáékat meg a nagyit is csapkodja, ha valami nem úgy van, ahogy neki tetszik. De ők ezt letudják annyival, hogy jó érdekérvényesítő a gyerek") Velünk is próbálkozott anno, csak párom világosan és erélyesen megmondta neki, hogy velünk ezt nem!

De tényleg nem vagyok a kiabálva nevelés híve (a legyintgetésé pedig főleg nem). Más gyerekét pedig nem célom nevelni. Sőt mivel nekem első baba, eleve nem érzem úgy, hogy bárki nevelését jogom lenne megkérdőjelezni, hiszen én még semmit nem mutattam fel ezen a téren.


Na de sógorom. Mindennek elmondott, aminek csak lehet, mire férjem jól kiosztotta. Szóba került a hajösszefogás is, ami szintén az én hibám, mert mi jogon utasítom én az ő feleségét, hogy a gyereke milyen frizurát hord. Mert hogy a kislány haja gyönyörű és szereti, ha ezt mindenki látja. Nevetséges! Egyébként én figyeltem végig, amíg játszottak, mert eleve nem érzem a lányomat biztonságban, ha ott van ez a kislány. Annyi ideig nem voltam mellettük, amíg valamit kivettem a fiókból a sógornőmnek. Addig történt. Csak azért írom, mert a sógorom szerint felelőtlen vagyok és nem figyelek a gyerekemre.

Persze nem tudom, hogy a kedves felesége neki mit és hogyan mondott. Férjem mondta, hogy üljünk le és tisztázzuk, mert sanszos, hogy a kedves anyuka eléggé eltúlozta a dolgot, de a sógorom hajthatatlan. Neki elég, hogy a kislány meg van bántva. Vagy ahogy ők fogalmaznak, retteg tőlem.

2014. máj. 28. 16:50
Már miért ne lehetne rákiabálni egy 6 évesre?? Én nem azt mondom, hogy ordibálni kell, ha valami rosszat csinál, de ha egy 5 hónapos gyereket megüt akkor naná, hogy rákiabálnék én is, de mondjuk a sógornődnek kellett volna először is összefogni a gyerek haját másrészt rákiabálni a lányára, hogy mit csinál. Egy 6 éves nagyon is jól tudja ugyanis!!Maximálisan igazad van!!!
76. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 1a49ae0064)
2014. máj. 28. 15:55

Az egyik lanyom 6 eves es tudja o nagyon is jol, amikor verekszik, hogy mi az, ami faj es mi az ami nem.


En valoszinu, hogy addig mondogattam volna a sogornomnek, hogy tegye lofarokba a kislany hajat, amig meg nem tette volna, sot, meg hajgumit is adtam volna a kezebe. De csak mert te ismered jobban a gyereked es jobb az elovigyazatossag. Mint kiderult, a te babad erdekeben is. Rakiabalni nem kiabaltam volna ra, de ha megijedtel, megertem, szoval nekik sem kell annyira eltulozni a dolgot. Ha jogos, teszem azt, az en 6 evesem megutne az uncsitesot (bar nagyobb), es emiatt a sogornom felemelne a hangjat, talan meg igazat is adnek neki a gyerek elott, ugy ertem, ami jogos, az jogos, akkor is, ha a sajatomrol van szo. Nincs verekedes, foleg nem pici babaval, aki megijed es nem is tud vedekezni, nem?

75. 6b006fc769 (válaszként erre: 74. - Andi6020)
2014. máj. 28. 15:24
Túl, igen.
2014. máj. 28. 15:23
Túl van ez az egész lihegve
73. nbandus (válaszként erre: 72. - F6390e6b9b)
2014. máj. 28. 14:59
Szóljon rá, mondja meg neki, hogy ilyet nem szabad csinálni, de alapvetően ezt a szülő feladatának gondolom. És ott volt a szülő. Én ebben az esetnben tuti összevesztem volna az anyával, hogy ugyanmár mondja el a gyerekének, hogy ez miért is nem helyes. Mondjuk alapvető probléma az egészben, hogy az anyja milyen ennek a lánynak, ha ezt nem érzi problémának. Ettől függetlenül más rászólni, és más rákiabálni. Ennyi.
72. f6390e6b9b (válaszként erre: 70. - Nbandus)
2014. máj. 28. 14:55
Magyarul a gyerek csináljon amit akar ha a szülő nem szól rá?Mert kicsi még,más ne szóljon rá,mert a szülő dolga megtenni??Az sem számít ha egy 5 hónapos babát üt meg???Ezt te sem gondolod komolyan!
71. Kubiak (válaszként erre: 69. - F6390e6b9b)
2014. máj. 28. 14:54

Lehet de nem ismerjük a másik oldal véleményét!

Nem voltunk ott.

Lehet ha a 6 éves anyukája indít egy fórumot akkor neki adnak igazat gőzerővel.

Nagyon kellemetlen szituáció de nekik kell megoldani.

70. nbandus (válaszként erre: 69. - F6390e6b9b)
2014. máj. 28. 14:52
De az óvonő a szülő nevébben kiabál rá maximum (mondjuk nálunk nem divat a kiabálás, max rászól). Ha ott van a szülő, az rakja helyre a gyerekét. Ha a szülő erre képtelen, akkor meg a szülővel kell kiabálni, nem a gyerekkel.
69. f6390e6b9b (válaszként erre: 68. - Kubiak)
2014. máj. 28. 14:50

Természetesen nem,de rákiabál az óvónő is!!!

Teljesen jogosan,ahogy a fórumindító is jogosan emelte fel a hangját!!

68. Kubiak (válaszként erre: 64. - Loch ness)
2014. máj. 28. 14:48

Nem vitatkozom csak leírtam a véleményemet de ez egy nyílt fórum.

Szóval ez van!

Ha az oviban egyik gyrek megharapja a másikat akkor az óvónéni nem fogja megharapni hogy érezze a másik is hogy az fáj.

67. nbandus (válaszként erre: 65. - Loch ness)
2014. máj. 28. 14:48
Ijedtemben nem kiabálok, ha ez tökéletesség, akkor ám legyen, az vagyok... De ha Te simán hagyod, hogy más emberek rákiabáljanak a gyerekedre, az meglepő. De hagyjuk, mert marhára nem érted a mondanivalómat...
66. loch ness (válaszként erre: 29. - 1a49ae0064)
2014. máj. 28. 14:46
Van egy ötletem: ne vedd fel, ha a sógorod hív, hanem ha a férjed hazaér, hívasd fel vele, hogy tessék, mit akart mondani? Te most el vagy foglalva a kicsivel. Majd ő lerendezi a dolgokat.
65. loch ness (válaszként erre: 63. - Nbandus)
2014. máj. 28. 14:44

Akkor te olyan tökéletes vagy, hogy sosem kiáltottál fel ijedtedben, önkéntelenül.

Lehet, de ne várj el ilyet mástól is, mert nem ez az általános.

64. loch ness (válaszként erre: 61. - Kubiak)
2014. máj. 28. 14:43
Te tényleg ennyire értetlen vagy, vagy csak úgy teszel? Olvasd el még egyszer, amiket írtunk, hátha magadtól is rájössz, miről volt szó. Nem fogom magyarázni. Azonkívül ketten is kértünk, hogy ne vidd el más téma irányába a fórumot. Van ilyen fórum, hogy szabad-e a szülőnek megütni a gyerekét, légyszíves, ott vitatkozz erről a kérdésről.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook